Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idősek viselkedése fórum

Idősek viselkedése (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. Bless the child (válaszként erre: 48. - 12d083b51b)
2019. márc. 17. 14:15
Elmeorvoshoz csak úgy nem viheti el. Ahhoz a beleegyezésük kell, mivel az "önkéntes", ami ebben az esetben nem hiszem, hogy megvalósulna. A háziorvoshoz se hajlandó elmenni
2019. márc. 17. 14:10

El kell mondani mindezt a dokinak, adjon beutalót egy elmeorvosi vizsgálatra, és valahogy elérni, hogy ha nem is teljesen, de "korlátozottan cselekvőképes" igazolást adjon ki mindkét fél számára.

Annak birtokában ha jól tudom, lehet ügyvédi okiratot, akármit csinálni, hogy gyámság alá veszitek őket.

Ez esetben már nem ők döntik el, mikor mennek orvoshoz, és mikor nem.

Valami hasonló utat, orvossal, jogásszal, családsegítővel kell beszélni, és az ő tanácsuk, véleményük szerint eljárni.

47. zizzi 13 (válaszként erre: 23. - Erzsi3)
2019. márc. 17. 12:57
Nincs erejük, egyáltalán. Százszor elbeszélgettem már anyósommal. A párom is. Sokszor már legyintettünk és megbeszéltük, h hagyjuk az egészet, nem tudunk velük mit kezdeni. Anyósom mindig is imádott olvasni. Képes volt egy vastag könyvet 1 nap alatt kiolvasni. Most csak mondja, h már nem tud. De nem tesz érte semmit. Egy egyszerű optikussap íratott fel szemüveget. Cukorbeteg. Hiába mondom neki, h az optikus nem szemorvos!!! Talán 200 méterre van tőlünk egy jó szemorvos, magán, 5000 ft de megtehetnék. És nem! Nem megy, nem tesz semmit. Inkább lemondott az olvasásról. Ez szerintem kimeríti a hülyeség fogalmát.
2019. márc. 17. 12:55

Most jött el az a pillanat amikor keresni kell nekik egy jó otthont, minden ellenkezésük dacára. Muszáj, mert nem maradhatnak egész nap felügyelet nélkül. Fogadni mernék, hogy egy csapásra megváltozna mindkettejük viselkedése. Idegentől sokkal jobban elfogják fogadni a segítséget mint a saját gyerekeiktől. Én megmondtam a lányomnak ha odajutok hogy nem tudom saját magamat ellátni, minden tiltakozásom dacára - mert hiába tagadjuk ilyen korban már agyilag is meglittyen az ember - egész nyugodtan vigyen be abba az otthonba amit én már előre kijelöltem. Mert azért mindenhova én se szeretnék kerülni. Sokan vannak úgy, mint én is irtózom a gondolatától is hogy a saját gyerekem pucoljon ki alólam. Pedig tudom hogy megtenné.


Több példát is tudnék hozni a környezetemből, hogy idősek kézzel lábbal tiltakoznak az otthonba menés ellen és utána még relatíve jó egészségben és biztonságban sok évig éltek.

45. zizzi 13 (válaszként erre: 41. - Syria)
2019. márc. 17. 12:50
Igen, én is teljesen így látom. Nincs motivációjuk semmire. Pedig itt vagyunk, itt vannak az unokák, és mégis ez van. Nem tudom mi játszódhat le bennük.
2019. márc. 17. 11:39
Szomorú történet, de sajnos van ilyen. Minden segítséget visszautasítanak, orvos nem kell, kórházba nem megyünk. Megyőzni csak iszonyú erőfeszítés árán lehet.Hogy mi van a háttérben miért utasítják vissza a gyermekük segítségét nem tudjuk.Félelem, idegenkedés a beavatkozástól,vagy csak egyszerű azért sem!makacsság. Én sem vagyok már fiatal, de úgy gondolom még ha harag árán is, de van az az eset amikor be kell avatkozni! Ha bármi történik a szülőkkel, elsősorban a családot ,a gyermeket veszik elő, hogy hagyta magára ilyen állapotban a szüleit. A hatóságok szemében az hogy visszautasította a szülő ,az nem mentség, holott ehhez joga van. De akkor is a gyereket fogják meghurcolni.Nem szabad magukra hagyni őket még így sem, legalább a háziorvos tudjon róla hogy nem engednek segítséget hívni!Megértem a fiatalokat, hogy kétségbe vannak esve, hiszen szeretnének segíteni,és szükség is lenne rá. . Talán, nagyon sok türelemmel el lehetne magyarázni nekik hogy jót akarnak ,és semmi olyanba nem kell beleegyezni a vizsgálatoknál amit nem akarnak. Csak egy vizsgálatra menjenek el.!Ezt kellene megértetni velük. Felnőtt pelenkát pedig már most is oda lehet vinni, és legalább a mamát meggyőzni hohgy használják nekki is könnyebb lenne, ha nem kellene annyit mosni.Lehet hivatkozni hogy kevesebb víz fogy, meg mosópor, hátha ez ráveszi őket. Nincs más ötletem sajnos, csak sok erőt és főképpen türelmet kivánok a fiataloknak mert ezt erővel megoldani veszekedve nem lehet, csak sok türelemmel.
43. LadyBird 2015 (válaszként erre: 39. - Zizzi 13)
2019. márc. 17. 11:23
Tanácsot nem tudok adni, de elmesélem a saját tapasztalatomat. Anyukámat évekig itthon ápoltam, ágyban fekvő beteg volt. WC-re, amit az ágya mellé építettünk, hosszú ideig át tudott ülni. Az utolsó években már csak segítséggel, de megoldottuk. A gond akkor kezdődött, mikor már csak késve szólt... Naponta 4-5 ágyneműcsere, domestos ipari mennyiségben..., de pelenkát nem volt hajlandó használni. Ráadtam, leszedte. Közben veszekedett folyamatosan, hogy miért nem engedem vissza a lakásába, ő ellátja magát... Otthonról hallani sem akart, ha ápolónő helyettesített, összeveszett mindenkivel! Ha el kellett mennem valahova, soha nem tudtam, mire érek haza. Számtalanszor elindult a WC-re, elesett, szoba kikenve, ő meg az ágya mellett a padlón... Két combnyaktörés, bordatörés... Döntenem kellett, az ő akarata ellenére! Otthonban helyeztem el. A legjobb döntés volt, évekkel ezelőtt kellett volna! Az otthonban jól érzi magát, nem szedi le magáról a pelenkát, szereti az ápolókat, beszélget a szobatársával. Néhány hónap után mi is kezdtünk fellélegezni, sokkal korábban kellett volna döntenem!
42. globus (válaszként erre: 23. - Erzsi3)
2019. márc. 17. 10:21

Persze ha nem segítenének nekik, elindulna a pletyka. Sok-sok példa volt már rá, még itt az oldalon is, hogy: Nahát! milyen emberek vannak? Hagyják a szüleiket szarban-húgyban, elképesztő.

Elolvastad egyáltalán, hogy mi történik a két öreggel? Meg tud oldódni a bekakálás, bevizelés, lábtörés, agyrázkódás?

41. syria (válaszként erre: 39. - Zizzi 13)
2019. márc. 17. 10:17

Végigolvastam a történetet, s azt szűrtem le, hogy valamiért elutasítanak minden segítséget. Mintha feladták volna, mintha nem akarnának tovább élni.

Talán kegyetlenül hangzik, de hagyni kell őket elmenni! Aki nem akarja, hogy segítsenek rajta, azon nem lehet.

2019. márc. 17. 10:05

Nagyon sajnálatos, átérzem. :(


Félve osztok meg ilyen emléket, mert nem szeretném, ha emiatt negatív jelző illetné az én kedves mennybéli nagyszüleimet.

Mindketten ép elmével, saját akaratukból tették azt, ami végül szomorú véget ért.

Nagyikám fiatalon agyvérzést kapott, azonnal kórházba került, de az akkori orvosi ellátás mellett örökre megsüketült. Ezt később több vizsgálat is alátámasztotta, sajnálják, nem tudnak mit tenni. Akkor ő megfogadta, hogy kórházba többet nem megy.

73 éves korában elesett otthon.

Feltornászta magát az ágyba.

Kettő napig szenvedett a fájdalomtól, mozdulni sem bírt.

Nagyapám őt támogatta a döntésben: nem kell orvos!

Anya sírva kérte, hagy hívjon segítséget, ígérte, hogy megy vele, nem engedi, hogy bármi baj érje. Nem.

Két nap után (én az ország másik felében éltem akkor) kétségbeesve ráförmedtem Anyára, hívja rá a mántőket azonnal. Ekkor már ő is így látta, ha harag, akkor harag, de legalább segítenek Nagyin.

Így is lett. Combnyaktörés.

Sajnos a várakozással annyi vért vesztett, hogy kritikussá vált az állapota, majd a teste feladta a küzdelmet. El tudtam köszönni Tőle, de évekig mardosott a bűntudat, hogy nem voltam erőszakosabb, gyorsabb.

Nagyapa 87 éves volt. Erejében teljes, aktív kis öreg. Egyedül a szívére írtak fel ritmus szabályzót, amit hol szedett, hol nem.

Legyintett: sosem volt jobban.

Mondtuk neki, ezzel nem szabad játszani. Az utolsó adag gyógyszert én magam váltottam ki, vittem el neki, kértem, hogy szedje rendesen.

Pár nappal később már nem válaszolt a hívásra, szívelégtelenség.


Rengeteget agyalok azóta is.

Több idős korút ismerek, akik sokszor félnek, vagy csak legyintenek.

Abban lehet az indok, hogy az ő gyermekkoruk idején még sok-sok betegséget vagy nem ismertek fel vagy nem tudtak gyógyítani. És igen, a kórház maga ijesztő mind fiatalnak, idősnek egyaránt.

Én magam is azt vallom, hogy a saját tudat és odafigyelés a jelzésekre képes sok bajt meggyógyítani, megelőzni.

Azt is elismerem, hogy mennyire idegesítő lehet, ha nyaggatják az embert, emlékeztetik esendőségére, az elmúlásra.

De meg kellene találni a középutat és felismerni, ha segítségre van szükség.

Egyébként nem mondanám, hogy ez kifejezetten időskori viselkedés, sok középkorút is ismerek, aki nem hajlandó komolyan venni dolgokat.


Sajnálom, hogy ötletben nem segíthettem.

Én az biztos, hogy sírva könyörögnék, mondanám, hogy még sokáig szükség van rájuk, menjenek dokihoz értünk, gyerekekért.

Nem biztos, hogy ez korrekt, de Anyával meg szoktuk tudni beszélni.

39. zizzi 13 (válaszként erre: 36. - Bless the child)
2019. márc. 17. 10:04
74 és 75.
2019. márc. 17. 10:03
Most anyósom megígérte, h holnap szól a háziorvosnak.
2019. márc. 17. 10:03
Most beszélt a férjem az anyukájával, már sír a telefonba, a szívem szakad meg. A papa nem beszél vele, haragszik, pukkad, amiért pénteken kihívtuk az ügyeletet az meg a mentőt. Végül hazakerült este, de az ügyeletes orvos úgy ugatott a férjemmel.. hogy csak na. Látta azonnal mi a helyzet. A kórházból a férjem hozta haza, próbált a lelkére beszélni, de csak puffogott, meg, h neki semmi baja, hagyja békén, csak vezessen. Persze be volt pisilve, a kocsiból csak segítséggel bírt kiszállni, de neki semmi baja!!!
36. Bless the child (válaszként erre: 35. - Zizzi 13)
2019. márc. 17. 10:01
Mennyi idősek?
2019. márc. 17. 09:59
Sztem már nincs realitás-érzékük.
34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Zizzi 13)
2019. márc. 17. 09:55
Bless javaslata tűnik reálisnak, háziorvos.-
2019. márc. 17. 09:35
A törött boka sztori a mamáé volt, ezzel is az bizonyosodik, h egyik 19, a másik 1 híjján 20. Az "orvoshoz nem megyünk" felfogásban hihetetlenül egyetértenek és támogatják egymást. Nem volt felfogható számomra, hogy hogy a fenébe nem küldi a papa (akkor még jól volt) a mamát dokihoz, inkább borogatták, elkínlódtak otthon. Anyósom iszonyodik a tűtől, képes elájulni, ő amúgy is ájulós típus. Ezért nem akar soha orvoshoz menni. Hiába mondjuk, h ez csak egy röntgen, senki nem csinál vele semmi mást. Apósomnak nincs különösebb baja az orvosokkal, ezért nem fér a fejembe a helyzet. Hozzá kell tenni, 20 méterre vagyunk egymástól. Ettől még nehezebb. Értelmes ember mindkettő, a papa még matekozni is szokott a fiammal, 16 éves és nagyon közel állnak egymáshoz. Rengeteget volt náluk, de nem engedhetem már át hozzájuk. A 7 éves kislány meg pláne nem érti, miért nem megyünk oda. Tegnap csak beadtam 2 doboz üdítőt az ajtón, mert a papa azt kért, de már onnan érződött minden...
2019. márc. 17. 09:19

Egy Müller Péter gondolat talált meg: A maga módján minden ember hülye, és azzal együtt szeretjük őket...


Mindenki maga dönt. Illik tiszteletben tartani, akkor is, ha az ő döntése/ük nem találkozik a tiétekkel.

31. Bless the child (válaszként erre: 30. - Simple)
2019. márc. 17. 08:44
Vizsgálat nélkül itt valószínűsíthető, hogy hiányzik a belátási képesség. Hozzátartozónak mindenkèpp első körben a háziorvosnak kell jeleznie, mert ez súlyos problèma.
30. simple (válaszként erre: 7. - Zizzi 13)
2019. márc. 17. 08:37
Szerintem már nem beszámíthatóak. Mert az, hogy valaki magán nem segít, hát nehezen de érthető. De hogy a másikon sem?! Főleg ilyen helyzetben... Itt már valami nagyon nagy gond van.
29. lapbarna (válaszként erre: 7. - Zizzi 13)
2019. márc. 17. 08:06

Uramisten!

Mindkettő egyszerre bolondult meg???

Azzal nem lehet hatni rájuk, hogy ők mit tennének a ti helyetekben?

Sajnálom, hogy ez van nálatok. 😔

28. Erzsi3 (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2019. márc. 17. 07:47
Nem vagyunk egyformák,már ezt kiemeltem,hogy ebben egyetértek.Idősként meg azt vallom,annak hiszek,akinek lehet.
27. Erzsi3 (válaszként erre: 25. - E528a9eaf0)
2019. márc. 17. 07:41
Nem minden öreg egyforma,ebben egyetértek.Ezért kikérem magamnak,nem tanácsot osztok,hanem magamról írtam.Abban is egyetértek,hogy egy műtéthez kell az orvos.Két éve agyvérzéssel műtöttek,de az inkontinenciámat,és a hasonló öregkori betegségeimet magam kúráltam,és sikeresen.A családom és orvos segítsége nélkül.Csak azt jeleztem volna,hogy erőszakos hozzáállásokkal nem sokra jut a család.Az idős ember is érez...és élni akar!
26. Bless the child (válaszként erre: 19. - Erzsi3)
2019. márc. 17. 07:30
Magának nincs egészségügyi problèmája, ezt írta. A neten való kutakodás problémák esetén nem hinném, hogy a megfelelő gyógymód. A szóbanforgó emberek súlyos eü problèmákkal küzdenek és igenis be kell avatkozni ilyen esetben.
25. e528a9eaf0 (válaszként erre: 23. - Erzsi3)
2019. márc. 17. 07:06

Igaz,hagyjuk csak had jarjon bokatoressel otthon, es kakisan,budosen, biztos ezt szeretne a papi is.

Attol, hogy onnel bejott a "nem jarok orvoshoz" dolog, nem kellene masnak is ezt tanacsolni.

Nem minden oreg egyforma, es lehet mar szellemileg nem fogjak fel, hogy az orvos igen csak elkellene nekik.

Ide mar segitseg kell, nem magara hagyas.

24. semleges (válaszként erre: 19. - Erzsi3)
2019. márc. 17. 06:41

Hát nem tudom. Az emberek nagyon nem egyformák. Idősen sem. Van aki szereti ha nem "hagyják békén", az aggódást pedig nem igazán lehet szabályozni.

Neked így jó, másnak máshogy.

De, hogy bekakál és kúszik centiről centire, hát nem tudom kinek jó. Én sem tudnám elnézni gyerekként. Ide már bizony segítség kell.

23. Erzsi3 (válaszként erre: 22. - E528a9eaf0)
2019. márc. 17. 06:30
Bocsánat,én nem így látom.A betegségeket valami okozta.Hogy idáig fajultak a dolgok,elég szánalmas,de ha a két idős ember még így is érez magában erőt,hogy maguk oldják meg a nehéz helyzetüket,orvosi segítség nélkül,akkor nekik kellene hinni.Hagyni kellene őket élni úgy,ahogy ők szeretnék.Orvos helyett el kellene beszélgetniük velük,hogy ők mit szeretnének.Ilyen helyzetben általában másra ruházzák a felelősséget,viszont rémületkeltés helyett tudni kellene egy szerető családnak,hogy mi lenne a jó a két idős embernek!
2019. márc. 17. 06:13

Azert aki el tudja latni magat idos koraban arra igaz lehet az iras, de itt a papa mar botorkalt torott bokaval, bekakilva is, amire hagyjuk oket nem megoldas.

Tisztan latszik, hogy orvosi segitseg kell(ene) oda, csak a mamika sincs a helyzet magaslatan.

Remelem talalnak megoldast.

Sok sikert kivanok.

21. MÁRIA DOBOS (válaszként erre: 19. - Erzsi3)
2019. márc. 17. 05:43
Köszönöm, hogy elolvashattam léleképítő sorait. Továbbra is jó egészséget és ilyen akaraterőt kívánok Önnek.
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Erzsi3)
2019. márc. 17. 03:29
Köszönöm, hogy leírtad!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook