Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idősek viselkedése fórum

Idősek viselkedése (beszélgetős fórum)


1 2 3
19. Erzsi3
2019. márc. 17. 03:23

74 éves vagyok.Egyedül élek.Nincs egészségügyi problémám,mert ha jelentkezik,a neten találok rá megoldást.

Ennyiből azt a következtetést tudom levonni,hogy egy idős nem mindig érzi azt,hogy mások segítségével tud boldogulni.Nagyon sokszor tetőz a baján az állandóan aggodalmaskodó család.Borzalmasak tudnak lenni,állandó feszültséget okoznak,amivel a betegségek még jobban súlyosbodnak.Egy idő múlva olyan elviselhetetlenné válik ez az állapot,hogy kilátást nem lát az idős,feladja.

Ketten vannak,problémákkal.Elég egymás hisztijét elviselni.Itt jegyzem meg,nem kéne nekik segítség,ha más nem avatkozna bele az életükbe.Ők tudják ,mi a gond náluk.Nyugalomra lenne szükségük,egy külön lakhely,ahol nem érzik a szeretteik állandó zaklatását,ajánlgatásaikat,félelmüket stb.A papa súlyosabb,csakis a mama tudná meggyógyítani,mert ő ismeri a férjét a legjobban,nem a család,és főleg nem az orvos.

Legutóbb,amikor kézhez kaptam a rengeteg gyógyszert,úgy döntöttem,nem mérgezem magam.Nehéz változásokon estem át,nekem nem főzhet senki,magam főzök,áttértem a vegetáriánus kajára.Röviden,hagynak,hogy magam oldjam meg a gondjaimat.Nem erőltetik rám az akaratukat.Főleg nem riogatnak avval,hogy otthonba raknak.A lányom természete tönkre tenne,imádom,de kerülöm,az unokám szeretete,megértése elég nekem ahhoz,hogy önállóan is boldoguljak.Bármennyire hihetetlen,jól érzem magam.Ha gondom van,én fordulok hozzájuk,de az a tudat,hogy nem zavarom őket,erőt ad ahhoz,hogy megoldjam a problémákat.Írhatnék erről rengeteget,de a lényeg ilyen esetben,bizni kell az öregekben,sokat tapasztalt emberkék,tudják,mit hogy kell csinálni.Ha szükségét érzik a segítségnek,biztos szólnak.Ílyen helyzetben sosem lesz jobb az állapotuk,csak egyre romlik majd.Igen,az élniakarás tartja őket életben,és ha hagyják őket élni,ha aggodalmaskodást nem éreznek,érzik,hogy bíznak bennük,ez nagyobb siker,mint a körülrajongás.Az öreg mindent érez,azt is ,ha útban van.Ott nincs útban,ahol szeretik,ahol éreztetik vele,hogy még szükség van rájuk.

A szeretettel gyógyítani lehet,semmi sem olyan hatékony,mint az,hogy szerető család veszi körül.Köszönöm a lehetőséget,hogy mindezt leírhattam.

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - 301ae9b789)
2019. márc. 16. 22:50
Sajnos általában sok időbe telik, mire bekerülhetnek. De talán el kellene kezdeni a keresést.
17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2019. márc. 16. 22:49

Ezt még megérteném, de hogy lucskos gatyában mászkál egész nap...


Mondjuk Anyu is bepisilt már, és nem is nagyon érdekelte, de már folyamatban volt az elhelyezése egy otthonban.

2019. márc. 16. 22:49
Olyan idősotthon, ahová együtt költözhetnének be? Tudom, ezt is elutasítják. Csakhogy hamar itt lesz az idő, sőt itt is van már, hogy napi folyamatos ellátásra szorulnak. Anyukám is kitartott sokáig, de végül csak bekerült ápolásiba. Szörnyűség, az biztos, de egyedül voltam két gyerekkel, nem hagyhattam abba a munkát.Akik az otthonban laknak, esetleg férjükkel itt a városban, jobban elfogadják a helyzetet, mint eleinte hiszik. Csak most nem akarják feladni a régi életüket, azért ilyenek. Félnek az orvosoktól, a kórháztól, anyu is ilyen volt. ((
2019. márc. 16. 22:46
Mennyi idősek? Sajnos, nagyon sok idős van, aki hasonlóan viselkedik. Sokan feladják, már nem szeretnének élni, így nem akarnak orvoshoz menni.
2019. márc. 16. 22:41

[link]


Igazi megoldás ebben sincs.

Szerepel benne az a megoldás, hogy az ápolásra szoruló anya nyugdíjánól és az ápolási díjból él a férfi, de az ápolási díj megalázóan kevés az állandó készenlétért.


[link]

2019. márc. 16. 22:07
Ismertek hasonlóan nehéz öregeket? Kinél mi vált be? Ha egyáltalán létezik rá megoldás. Mi nagyon kreatívak vagyunk, de magukra kell hagynunk őket, semmi nem hat rájuk.
12. zizzi 13 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. márc. 16. 22:00
Sztem nem fogják fel. Tuti. Semmilyen módon nem tudjuk velük megértetni.
11. zizzi 13 (válaszként erre: 10. - Birebora)
2019. márc. 16. 21:58
Egy szem gyerek. És nagyon akarnánk segíteni, de egyszerűen nem tudunk. Nem tudom miben bíznak, vagy mit gondolnak. Borzasztóan nehéz esetek. Nem értem, mi abban olyan állati nagy titok, h problémáik vannak. Minden normális ember próbálná megoldani. A férjemmel le is náthásodtunk rendesen mindketten, annyi ideget nyeltünk.
2019. márc. 16. 21:38
Érthetetlen. A férjed egy szem gyerek, nincs tesó? Hátha együtt könnyebb lenne őket meggyőzni.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Zizzi 13)
2019. márc. 16. 21:31

Húha, ez már komoly. Ez már esetleg közegészségügyi témára terelhető.

Mennyire fogják fel vajon a helyzetet?

8. zizzi 13 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. márc. 16. 21:27
Jaaa, nincs pelenka!!!!! Naponta többször összecsinálja magát. Pár napja tudunk róla, mikor ott voltunk, vmi iszonyat büdös volt. És nem keresnek rá semmi megoldást. Mintha minden oké lenne..
2019. márc. 16. 21:22
Igen, mondta a doki, h simán visszautasíthatják. De még ha egy doki elé is kerül, mindent bagatelizálnak, elhallgatnak. Állatira belefáradtunk. A sarkukba kell lenni, bemenni velük a dokihoz, egy egyszerű vizsgálatnál is, különben semmiről sem fog tudni az orvos. 1 hete elesett apósom a konyhában, beütötte a fejét a hűtőbe, be is horpadt a hűtő és nem bírt felkelni. Elkezdett kúszni, h elérjen a szobájáig. Anyósom fogott egy sétabotot(nem az övék) az egyik végét az egyik a másik végét a másik fogta és cm-ről cm-re húzta anyósom így... El tudjátok képzelni???? És mindeközben apósom megtiltotta anyósomnak, h a férjemnek szóljon segítségért. Egy megbízatás miatt tök véletlenül ugrott fel hozzájuk pont akkor a férjem. Persze sokkot kapott, meglátta a kanyarból kiálló lábakat, 2 órán keresztül kúszott... Normálisak???? Most komolyan..
6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Zizzi 13)
2019. márc. 16. 21:21

Sajnálom, de tényleg nem tehettek semmit, ha nem sikerül a lelkükre hatni.


A doki se "nyugtassa" meg ennyire a beteget... Kétségtelen viszont, hogy ha apósodat pelenkázni kell, akkor az nagy teher a stroke-ot átélt felesége számára. Talán ezzel lehetne elérni valamit, hogy diagnózis kellene, nem a halált várni.

5. 184481d874 (válaszként erre: 3. - Zizzi 13)
2019. márc. 16. 21:12
Együttérzek veletek
2019. márc. 16. 21:10
Mivel ők cselekvőképesek, így visszautasíthatják az egészségügyi ellátást és beleegyezésük nélkül nem kènyszeríthetőek. Nektek kell valahogy a "lelkükre hatni", ami nagyon nehéz, kemény feladat
3. zizzi 13 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. márc. 16. 20:52
A terhünkre biztos nincsenek és ezt ők is tudják, simán szólnak, ha kell nekik vmi, mi persze gyorsan beszerezzük, elvisszük. De a világ minden kincséért se menne orvoshoz. Tegnap már ügyeletet hívtunk apósomra. A doki jól leszidta a férjemet (persze nem kell félteni őt sem, azonnal rávágta, h nem lehet velük mit kezdeni). Több mint fél éve megy a hasa, de nagyon. A doki rávágta, h tuti vastagbélrák. Nem tudja tartani se a vizeletet, se székletet. Anyósom ugrál körülötte, de neki meg nemrég strok-ja volt. A doki hívott mentőt, de 2 óra múlva otthon volt, hazaküldték, h nem sürgősségire való a probléma. Totál kivagyunk..
2019. márc. 16. 20:43

Csak tippelni tudok.

Nem akarnak a terhetekre lenni azzal, hogy esendőnek mutatkoznak, vagy "hordani" kell őket vizsgálatra, kezelésre.

A düh itt sem jó tanácsadó, de megértem, hogy tehetetlennek érzitek magatokat.

Talán anyósodék háziorvosánál kellene elérni, hogy meglátogassa őket, és ő javasolja, amit szükségesnek lát. Betegszállítás is létezik, a rászorultaknak ingyenes, jár is nekik.

2019. márc. 16. 20:13
Szeretném megérteni anyósomékat, mert szétvet minket a düh a férjemmel. Nagyon szeretnénk nekik segíteni, de nem engedik és nincs megoldás. Apósomnak komoly egészségügyi problémája van, de nem vizsgáltatja ki magát. Mindketten ilyenek, de anyósom talán egy árnyalattal könnyebb eset. Neki ha folyamatosan dumálunk, talán el bírjuk vinni dokihoz. Egyszer 4 napig botorkált otthon törött bokával...no komment. Most ott tartunk, h nem tudunk velük mit kezdeni. Végig kell néznünk, hogy kínlódnak, szenvednek. De ők ezt nem érzik??? Vagy miféle gondolkodás ez??
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook