Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol találhatok olyan időset, akinek tudok segítetséget nyújtani a mostani helyzetben? fórum

Hol találhatok olyan időset, akinek tudok segítetséget nyújtani a mostani helyzetben? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. Borostyán23 (válaszként erre: 25. - 8a5caeb182)
2021. ápr. 19. 15:05
Azta 😂 sztem nézz egy kicsit magadba! És utána nézzd meg másba a szálkát! Én nem kezdtem olyan dolgokat írni ami sértő! De tudod mit szépnapot neked mert nagyon Borultnak tűnsz! Isten veled Szia!!
25. 8a5caeb182 (válaszként erre: 24. - Borostyán23)
2021. ápr. 19. 14:57
Gratulálok, nagyon választékos hozzászólás volt, lerí róla milyen jószívű vagy :D
24. Borostyán23 (válaszként erre: 23. - 8a5caeb182)
2021. ápr. 19. 14:51
Jó ezzel viccelni?? Nem is baj.. Isten ítélkezik feletted is!! Csak segíteni akarok es egyből viccet kell csinálni belőle!?? De jó hogy nem vagyunk egyformák!! Én jó ember vagyok és nem olyan gonosz mint, jó pár ember! Úgy hogy remélem jó isten mindenkinek vissza adja a rossz tetteit!
23. 8a5caeb182 (válaszként erre: 7. - Borostyán23)
2021. ápr. 19. 14:27

Nem rossz, naív. A kettő ég és föld.


Amúgy google a barátod.


Bocs, de nincs olyan vegyes bolt, ahol öregeket àrulnak.


Én is szeretném megmenteni a földet, meg a világbékének is örülnék, de csak a szépségem van meg hozzá, meg a dumám :D

2021. ápr. 19. 14:25
Nézz körül és láss.
21. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Borostyán23)
2021. ápr. 19. 14:21
Elsősorban lakhatást keresel, vagy segítség nyújtás a cél, amit gondolom munka mellett végeznél.
2021. ápr. 19. 14:19
Nem csak azt ezért írtam hogy szükséges lenne :/
19. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Borostyán23)
2021. ápr. 19. 13:52
Nincs hol laknod, vagy otthonról akarsz elköltözni? A mai világban szerintem ha valaki már olyan állapotba jut, hogy ott lakás is szükséges, akkor inkább szakápolót vesznek fel, vagy ismerőst, vagy az ismerős ismerősét, de egy teljesen idegent...
18. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Semleges)
2021. ápr. 19. 13:42
Igen. Nem pedig önkéntes segitség.
17. semleges (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2021. ápr. 19. 13:34
Ez a régi leánykori nevén eltartási szerződés.
16. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Selyemmaki)
2021. ápr. 19. 13:23

Nem önkéntes az, ha oda akar költözni.


A lakhatás a fizetség, ami azért nem kevés.

15. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Borostyán23)
2021. ápr. 19. 12:59

Nem ismersz időseket? Én mikor bejött a vírus, olyan idős embereknek segítettem, akiket már ismertem (az én környékemen, valamint a dédim utcájában élőknek). Leraktam a kapuba, amit kértek és mentem tovább. Ők már nem igénylik, akkor azt hitték, rövid távon elég, ha elzárkóznak, mára egyedül járnak boltba és intéznek mindent.

Nekem az ott lakás elég furcsa, megmondom őszintén... Oda már hatalmas bizalom kell.

Ami még eszembe jutott, hogy nálunk a szurkolók keménymagja önkénteskedik a városban ilyen módon, az önkormányzatnál jelenetkeztek, esetleg azt meg lehet próbálni.

2021. ápr. 19. 12:48
Köszönöm szépen :)
13. levarosbukta (válaszként erre: 11. - Borostyán23)
2021. ápr. 19. 12:48
Kár volt a fáradtságért ide beregisztrálni, jobban tetted volna ha kis szórólapokat készítesz és bedobálod postaládákba, kiteszed lépcsőházakba telefonszámmal együtt. Bár szerintem ezzel elkéstél mostanra jobbára már mindenki megoldotta ezeket a dolgait. Nem hiszem hogy erre cirka másfél hónapra váltanának ha bevált a segítőjük.
12. vivo44 (válaszként erre: 11. - Borostyán23)
2021. ápr. 19. 12:46

Senki nem bántott, semmit nem jelent, hogy új vagy, vagy éppen régi.

Mindenki (én is) voltam új az oldalon.

A lényeg véleményem szerint, hogy ha komolyan szeretné és gondolja az ember, akkor mint egy önéletrajzot elkészítve kellene, hogy hol, miképpen, miben tudsz segítséget nyújtani, mik a te elvárásaid, stb.

Ezek hiányában pedig csak egy hirtelen jött ötletnek tűnik.

2021. ápr. 19. 12:41
Fejér megyei vagyok! Ettől tartottam hogy mindig vannak olyan emberek akik ezt rossz néven veszik.. Meg Friss vagyok az Oldalon és kell egy kis idő mire rá jövök mit hogyan kell! Mindenből lehet tanulni :)
2021. ápr. 19. 12:38
Persze új vagyok az Oldalon és még nem igazodtam ki rajta.. Sajnos tegnap regisztráltam.. :/
2021. ápr. 19. 12:35
Melyik városban laksz? Mert facen lehetne hirdetést feladni, akik elolvassák, hátha akad szomszédságukban, vagy rokonságukban olyan aki segitségre szorul. Igen, rosszindaulatú ember mindenhol van- itt is, de hidd el hogy sok embernek szüksége lenne segítségre.
8. vivo44 (válaszként erre: 6. - Borostyán23)
2021. ápr. 19. 12:33

Én érteném még Pulcsis hozzászólását is, hiszen aki annyira kevés infót ad meg, mint te, akkor természetesen bizalmatlanságot sugall.

Én is ezt próbáltam mondani.

Hiszen azt sem lehet tudni hogy hol? (mert ugye nem mindegy, ha te Győrben laksz, akkor egy Békéscsabai kér segítséget) ésatöbbi.

Ez a rögtön odaköltözés eleve rossz indítás. Hiszen az ápolt ha felkínálja, akkor esetleg....

Egy-egy napi bevásárláshoz nem kell odaköltözni.

S szerintem a környezetedben is van számos olyan idősebb segítségre szoruló, aki már eleve látásból (ha másként nem is), de ismer és szívesen veszi, ha elugrasz gyógyszerért, boltba, ebédért, stb.

2021. ápr. 19. 12:25
Miből gondolod ezt? Én nem vagyok kaszás és főleg nem rossz indulatú! Szerintem ebbe semmi rossz nincs! Ha valaki segíteni szeretne! És segítségét kér!! Csak sajnos az emberekből árad a rossz indulat.. :/ És te miből gondolod hogy én rossz ember vagyok??
6. Borostyán23 (válaszként erre: 3. - Vivo44)
2021. ápr. 19. 12:22
Persze köszönöm csak nem tudom hogy kezdjek hozzá :/ új ez dolog nekem segíteni szeretnék! Sok olyan ember van aki szüksége lenne rá... Nekem is jó lenne beszélgetni és segíteni :(
5. Borostyán23 (válaszként erre: 4. - Selyemmaki)
2021. ápr. 19. 12:19
Köszönöm szépen a segítséget :) meg próbálom :) ❤️
4. Selyemmaki (válaszként erre: 1. - Borostyán23)
2021. ápr. 19. 11:51
Biztos van ilyen, csak sajnos nehéz megtalálni őket. Piacon, patikában kéne egy kis plakát, hogy önkéntes vagy, és szivesen segitenél. Szerintem a pandémia miatt bőven van ilyen.
2021. ápr. 19. 11:27

Ennél jóval több információval kellene rendelkezni rólad, hogy bárki is megbízzon, érdekeljen egy ilyen lehetőség.

Senki nem fog magához költöztetni egy vad idegent, akiről nem tudni semmit.

Azért nagyon sok sikert!

2021. ápr. 19. 11:06
Remélem lesz olyan ember akinek tudok segíteni :)
2021. ápr. 19. 10:51
Sziasztok! Egyedülálló álló vagyok! 24 éves segíteni szeretnék idős embereknek! Vírus helyezett miatt is! Ott lakással is! Boltba járás, Takarítás, Főzés! Stb.. :) Egyedül érzi magát velem megosztja gondját baját :) Szép napot kívánok mindenkinek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook