Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Idős kutyusnál magas kortizolszint/mellékvese-kéreg elváltozás gyanú fórum

Idős kutyusnál magas kortizolszint/mellékvese-kéreg elváltozás gyanú (beszélgetős fórum)


2016. dec. 27. 16:58
szerintem is a lényeg, hogy jól érzi magát és láthatóan nem beteg
2016. dec. 27. 16:40
Betöltötte a 15. évét! Mondhatni, változatlan állapotban :-) Egy kicsit bizonytalan vagyok: Azt mondta az állatorvos, ha tudnék tőle vizeletet csenni, szívesen megnézi a kortozil/keratinszintet. Húzom, halasztom, inkább homokba dugnám a fejem. Mivel látható változás nincs, most éppen ott tartok, talán jobb nem tudni, változott- e. Örülünk annak, hogy korához/elváltozásokhoz képest jól van. ;-)
9. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 8. - 6897bca198)
2016. dec. 3. 20:40
szerintem a neki való étrend és az orvosi ellátás szépen karban tudja tartani. a kimondott szó erejével kapcsolatban nagyon igazad van. a gondolat is és a szó is nagyon erős hatással bír.
8. 6897bca198 (válaszként erre: 7. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 3. 13:46
Itt-ott olvastam a gondolat/kimondott szó erejéről/hatásáról. Ezért nem mondom neki, hogy beteg leszel, mindenfélét kitalálok. "Tudod, nagyon szeretlek, és te is szeretsz minket. Hogy ez sokáig így legyen, nem adhatok neked ebből, de kapsz finomat, amitől továbbra is ilyen kirobbanó formában leszel" :-) A 120 kilós állatorvos keményen harcolt a 12 kilós kutyácskámmal, hogy meg tudja döfni az évi esedékes oltással ;-). Azt mondta, elismerése, hogy ennyi idősen, ilyen elváltozással ilyen jól tartja magát.
7. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 6. - 6897bca198)
2016. dec. 3. 13:28
igen szegénynek rossz lehet, hogy nem ehet már mindent amit szeretne és az a rossz, hogy nem is tudjuk nekik elmagyarázni, hogy "nem azért nem adok mert nem szeretlek hanem azért mert beteg leszel tőle"
6. 6897bca198 (válaszként erre: 5. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 3. 11:42
Köszönöm, hogy cicásként figyelmes vagy kutyus iránt is :-) Állatorvosi javaslatra májkímélő tápot eszik, napi adag felét, a gyógyító porok/cseppek meg az idős/érzékeny gyomrúaknak szóló konzerv napi adag felébe vannak bekeverve. Ez az elváltozás egyébként emésztőrendszeri gondokat okoz(hat), sajnos semmi emberi táplálékot nem ehet. Nagyon sajnálom, ha valami intenzív illatú ételt készítek, de 1-1 diétás jutalomfalattal próbálom kárpótolni, meg sok-sok buksisimivel :-)
2016. dec. 1. 20:17
nekem cicám van, de abban egyező a kutyusokkal, hogy 10 éves kor felett veseproblémák jelentkeznek. a mi cicánknak más jellegű kajákat ajánlott az orvos, szerintem nektek is másképp kell majd hamizni az idősebb kor miatt. a lényeg, hogy a kis állatodnak ne legyenek fájdalmai illetve tudjon rendesen pisilni, ha ez nem így van gyógyszert fog neki biztos felírni az orvos
2016. dec. 1. 16:30
Most látom, hogy mikor írtam ezt a kérdést. Kiderült, cushing-szindrómája van házikedvencünknek. Gyógyszeres kezelés mellett is kijött 1-1 kísérő tünet, ezért helyette lassan 2 éve gyógynövényes táplálék-kiegészítőt kap, és kutyáknak gyártott B.cseppet. Nemsoká 15 éves lesz :-)))
3. 6897bca198 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. szept. 18. 14:50
Köszönöm. Ma sem lettem okosabb és nyugodtabb sem. Laboreredmény +, ezért hétfőn hasi ultrahang következik. Annak eredményétől függ a kezelés módja.
2014. szept. 14. 19:34
Nemtom, de jobbulást az ebnek!
2014. szept. 14. 18:17
Kedves kutyuskámnál a vérkép magas kortizolszint miatt mellékvese-kéreg elváltozás gyanúja merült fel. 4 nap múlva lesz vizelet-eredmény, nagyon nyugtalan vagyok. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook