Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen elváltozásokat okoz az ujjak és a nyak ropogtatása? fórum

Milyen elváltozásokat okoz az ujjak és a nyak ropogtatása? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 12. 12:46
Én észre vettem, hogy ha sokszor csinálom egy nap, akkor egy idő után (kb 1 hónap) remegni kezdenek az ujjaim :S de olyan marha jól esik! :P
2009. jún. 10. 22:59

19 éves korom ellenére évek óta "ropogtatok",és sajnos odáig fajult,hogy már "nemcsak" az ujjaimat és nyakamat "tördelem",hanem

a csuklómat,könyökömet,csípőmet,térdemet,lábujjamat,gerincemet is...

És nem szorongás,lelki probléma miatt,hanem mert egyszerűen érzem,hogy muszáj,mert túl merev (pl. a nyakam)és fáj.Az én környezetemet is zavarja,sőt,engem is,mert tudom,hogy mégiscsak káros,ezért próbáltam már többször is "leszokni",több-kevesebb sikerrel. Nehezebb,mint bármi másról.:( Most újra próbálkozom,+reggeli torna,sport(ami eddig is megvolt),meg minden...:)hajrá "ropogtatók"!;)

2009. máj. 28. 21:11

A nyak rendszeres ropogtatása veszélyes és idegi károsodásokat eredményezhet!!!


A nővérem fiának volt ez a szokása, mert sokat ült a számítógép előtt és elgémberedett a nyaka, szinte minden nap csinálta. Azután rendszeresen hányni kezdett, főleg reggel de erősebb helyzetváltoztatásnál nap közben is. Végül egy gyógytornász jött rá véletlenül. Amióta nem csinálja - és szakember masszírozza rendszeresen a nyakát - lassan egyre ritkább lett a hányinger, mostmár csak néha.

De a nyak speciális terület: ott futnak ki az agyból az idegek. Hogy az ujjaknál mi a helyzet, nem tudom.

2009. máj. 28. 11:59
Semmilyeneket.
2009. máj. 28. 10:57
a ropogás már eleve nem jó ,azt jelzi, hogy az ízületi felszínek nem éppen zökkenőmentesen mozdulnak el egymáson. Ergo gyors ízületi kopás, később majd fájdalom, gyulladások. Ne ropogtassatok.
2009. máj. 4. 17:47
Hát legyen szerencséje minden ropogtatónak:)
2009. máj. 4. 12:54
Idővel majd megtudjuk szerintem hogy kinek volt igaza.én nagyon régóta ropogtatom az ujjaimat és mindezidáig nem érzem h bármi károsodás érte volna az ujjaimat. kop-kop-kop:)
16. Dócy
2009. máj. 4. 12:28
A Spektrumon volt erről egy dokumentumfilm, nemrég.Megnéztem, mert az én gyerekem is csinálja, és mindig rászóltam, h hagyja abba, de a filmben megszólaló drnő szerint nem káros.
2009. máj. 4. 08:01
Engem az idős emberekkel ilyesztgettek kiskoromba. Ha láttunk egy idős embert és remegett a keze azt mondták "ha nem szoksz le erről az ujropogtatásról öreg korodra neked is igy fog remegni nemcsak öreg de ha nagyobb leszel akkor is. ":) ez volt 12éves koromban:) a mai napig ropogatom és nemérzem a hatását. kop-kop-kop:)
2009. máj. 4. 08:01
persze, engem is ezzel riogattak és riogatnak a mai napig, de most már kezd benőni a fejem lágya, és öregszem, úgyhogy kezd érdekelni, mit rontok el ezzel öregkoromra :)
13. nagyreni (válaszként erre: 12. - 82a31ed4c7)
2009. máj. 4. 06:36
Nekem is ezt mondták, mikor elkezdtem.
2009. máj. 4. 06:08

Meglepődve olvastam, hogy nagyon sok embernek ez mániájává vált és nem tud leszokni róla.

Akkor valóban nem okozna semmilyen problémát majd a későbbiek folyamán?

Én úgy tudtam idősebb korára majd ízületi gondjai lesznek ami nagyon fájdalmas is tud lenni.

2009. máj. 3. 22:25
Én 16 éve ropogtatok, ennyi idő alatt azért ki kellett volna derülnie, hogy okoz-e valamit bajt, nem?
2009. máj. 3. 22:09

Láttam a spektrumon egy műsort, és szó volt benne erről. Abban nagy teszetelés, meg vizsgálgatás után arra jutottak, hogy nem okoz semmilyen problémát.


Mondjuk furcsa, mert szerintem se egy egészséges dolog, de háááát, a fene sem tudja..

2009. máj. 3. 22:05

A lányom 12 éves, és ő is csinálja. Már többször kértem ne tegye, de csinálja. Nem késő még most leállítani?

Félek ha nem állítom le, egész életét végigkiséri. És engem is nagyon idegesít:(

2009. máj. 3. 19:00
Erről sztem nem lehet leszokni én se ugy ropogtatom ki az ujjaimat, hogy kihuzogatva hanem begörbítem vagy egyszerűen az ujtőnél fogom és hátrahajlítom.sokakat zavar ilyenkor megpróbálom halkan csinálni de ugyis meghalják:)
2009. máj. 3. 18:52

sajnos nekem is ropognak az ujjaim és a nyakam is. Sajnos ha nem ropogtatom, akkor bemerevedik, és nagyon kellemetlen érzés. Tuti, hogy van valami következménye. Ha a lelki hátterét nézem, akkor talán arra foghatom, hogy a hovatartozás okozhatta, hogy elkezdtem. Hogy most miért csinálom, nem tudom, de már 10 éve tart. És az eredeti környezet is eltűnt teljesen. Talán már megszokássá vált, ezért érzem "fájdalmasnak", ha nem ropogtatom ki? Újabban a combomnál is ropogok... :(

Jó lenne tudni a megoldást, hogy le tudjak róla szokni, mert bizony nem kellemes.

2009. máj. 3. 18:50

Én sem a szorongás miatt ropogtatok, hanem mert jól esik, és én is naponta többször is csinálom. Középiskolás koromban kezdtem el, és elég kellemetlen volt, a padtársamat az őrületbe kergettem vele, de én sem tudtam leállni vele. A mai napig sem. Ilyenkor szép sorban kirogogtatom az összes ujjam.

Egy csontkovács azt mondta, hogy ne behajlítva ropogtassam, hanem húzzam meg az ujjam, de úgy csak az ujjaim tövénél ropog ki, úgyhogy nem tudtam még így sem leszokni róla, akkor érzem jól magam, ha az összes ujjpercemet kiropogtattam.

2009. máj. 3. 18:44
Énis küszködök ezzel de nem azért mert szorongok hanem mert jólesik. csak a baj az ,hogy naponta többször kiropogtatom az ujjaimat ami már sztem kicsit sok..ha valaki megkérne ,hogy hagyjam abba nem tudnám.
2009. máj. 3. 18:31
Szorongásnak? De hogy kapcsolódik ez a szorongáshoz?
2009. máj. 3. 18:27
nem jár semmilyen következménnyel, viszont jele lehet a szorongásnak
2009. máj. 3. 18:26

Minap buli volt nálunk és az egyik ismerősömnek a fiánál láttam, hogy megrögzött ujj és nyak ropogtató. Ezen kiakadtam, és próbáltam hatással lenni rá, hogy ez nem jó amit csinál, mert később ízületes lesz. A nyakát félrefordítva ( nem tudom hogy csinálja ) de azt is ropogtatta. És mi a fenét csinál ha valami baja lesz ebből?


Szerintetek milyen következményekkel jár nála a későbbiek folyamán, vagy milyen baja lehet még ebbő?

2009. máj. 3. 18:22
Milyen elváltozásokat okoz az újjak és a nyak ropogtatása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook