Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek tengerében fórum

Idézetek tengerében (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. júl. 6. 12:42

Egy részről...főleg fórumokon...NEM tanácsos kiadni magunkat.Nem tudjuk,hogy ki érdemli meg ezt és ha neki szól is egy-egy hsz,majd jön egy rosszindulatú,aki az emberen durván csavar egyet az információval.Sőt.Ezt nem csak nyílvánosan,de még privátban sem érdemes megjátszani.Sajnos most én vagyok egy olyan helyzetben,hogy g*cibe botlottam,mert megtévesztően jóságos a pofája és most találjam ki,hogyan rugjam agyon,mielőtt még ő genyázna velem.(nem itteni eset,ne féljetek)

BOCSÁNAT A JELZŐKÉRT!!!:)


A másik,hogy tragikus:de nem vesszük észre a jót.Nem teljesen a mi hibánk.Nagyon szemét az élet itt magyarországon és várható,hogy rosszabb lesz.Én mikor elkezdtem tanulni,mindenáron maradni akartam.Ma már azt tervezem,hogy melyik országba lennék a legkeresettebb a végzettségemmel és szavamra elmegyek,ha alkalmam lesz rá,hacsak nem lesz valami,ami hatásosan itt tart.Nem akarok sokat,csak megélni.

Persze ennek a tervemnek más oka is van,nem csak a nagy magyar valóság.

Az emberek meg sem értik az olyat,aki a jó dolgokról akar írni,olvasni.Mindenki úgy érzi,hogy az összeomlás szélén áll az élete.Főleg anyagilag.Állandó és mindennapos az emberek félelme.Nem kell őket bántani.Én nagyon szomorú vagyok emiatt.

37. Farika (válaszként erre: 35. - 9242a6388c)
2011. júl. 6. 12:35
köszönöm! kerestelek is hogy megtudjam hol találkoztunk, de nem találtalak......... aztán meg csak írogattam, írogattam..........bocsi! most pótolom!
36. Farika (válaszként erre: 34. - E213a2971d)
2011. júl. 6. 12:34
nem! az élet az ilyen, élünk meghalunk! az, hogy nekem, neked, neki valami, valaki hiányzik nem változtat azon, hogy pozitív gondolatok érdekelne e vagy sem!
35. 9242a6388c (válaszként erre: 33. - Farika)
2011. júl. 6. 12:32
Én küldtem neked egy virágot, mert nagyon jó ötletnek tartottam a fórum inditását, csak sajnos hirtelen semmi nem jutott eszembe amit leirhattam volna...Lehet, hogy elszálltak az eredeti gondolataim?;)
34. e213a2971d (válaszként erre: 33. - Farika)
2011. júl. 6. 12:30

:))

Mindenesetre a kolléganő halála elvette a pozitív felhangot...

33. Farika (válaszként erre: 32. - E213a2971d)
2011. júl. 6. 12:22

nem tudom,de én most az játszom napok óta, hogy különböző fórumokra látogatok el, meg írogatok is próbálva kihúzni az emberekből saját valójukat. Ebbe szerintem belebuktam! pl. tegnap indítottam egy fórumot ahol azt kértem csak pozitív dolgokról beszéljünk, szerinted hányan írtak? két ember írt, akik közül az egyik kapásból azt írta a pozitív dolgok jók hogy vannak tehát nincs miről beszélni!

Szerintem ez megdöbbentő! nem csak ez a bejegyzés, hanem az hogy bennünket semmi jó dolog nem érdekel?

borzalmas mivé lett ez a világ! csak a más baján csámcsogás az izgalmas?

32. e213a2971d (válaszként erre: 31. - Farika)
2011. júl. 6. 12:05

Itt a kulcsszó: aki egy kicsit is TÁJÉKOZOTT.

Ezt manapság fórumonként emberről mondhatjuk el?:)

31. Farika (válaszként erre: 30. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 6. 12:02
Ez igaz, illetlen dolog de nem plagizálás, mármint a ma használatos divatkénti értelemben, persze csak szerintem. Meg amúgy is aki kicsit is tájékozott egy-egy idézett szövegnek amúgy is ismeri az eredetét, persze ismét csak szerintem.
30. 5e1b581a2e (válaszként erre: 29. - Farika)
2011. júl. 6. 10:33

Jól van,de most én ettől nem lettem okosabb.:)

De egyébként az igaz,hogy felmegyek X oldalra és egymás után állnak az idézetek és se idézőjel,se anyámkínja,mintha ő írta volna,nos ez szerintem is eléggé illetlen dolog.

29. Farika (válaszként erre: 27. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 6. 08:28
Persze ebben igazad van! Nem erről próbáltam beszélni.............ezek szerint nem voltam érthető........ez az én hibám! Nem kell beidézni az egész szöveget, a két irományomban kétféle dologról beszéltem. Ennyi.
28. 5e1b581a2e (válaszként erre: 27. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 5. 21:15
Elnézést: "A nyomorultak" (Victor Hugo)
27. 5e1b581a2e (válaszként erre: 25. - Farika)
2011. júl. 5. 21:14

Az idézőjel használata kizárja a plagizálás tényét.Nem?

Vannak nagyon hosszú versek,vagy ott van például a nyomorultak.Eszméletlen ahogy némely helyen milyen nagyot alkot filozófiailag.Na már most.Be kellene idézni a teljes két kötetet?

26. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - E213a2971d)
2011. júl. 5. 10:38
vagyunk mi itt egy páran kik eredetiek...
25. Farika
2011. júl. 5. 10:35
Ezzel a "plagizálásos" dologból valahogy nagyon elegem kezd lenni. Lehet rosszul látom a dolgokat, de azt gondolom, hogy a költők, írók azért írták meg vereseiket, regényeiket, tanulmányaikat mert azt gondolták, annak ismétlése, terjesztése jobbá teheti a világot! na mármost egy- egy mondat idézése az én értelmezésem szerint nem lehet plagizálás, mert nem attól az egy mondattól lesz az ember okosabb, ahhoz kicsit többet kell letenni az asztalra.
24. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - E213a2971d)
2011. júl. 4. 23:43

Mert nincs saját gondolatuk, és okosabbnak, valamint tájékozotabbnak akarnak azzal tűnni, hogy híres emberek idézeteivel dobálóznak. Pfff!

Én is szoktam a "Kedvenc idézetek" topikba idézgetni, de azt azért nem tartom semmilyen szinten "plagizálásnak", mert nem ars poeticaként tűntetem fel, hanem csak megosztom másokkal, akiket talán érdekel.

23. 5e1b581a2e (válaszként erre: 20. - E213a2971d)
2011. júl. 4. 23:38

Most két iggggen eredeti válasz jön!!!:)

1.Úgy tűnt!!!

Ééééés mosssst figyeld:

2.Úúúúgy tűnt!!!

:)


Na.De nem mondsz semmit a 3 igenemre?Én is okos vagyok...:(

:DDD

22. e213a2971d (válaszként erre: 19. - Farika)
2011. júl. 4. 22:38

Okos gondolatokat írsz:)

Végülis, ha megtetszik valakinek egy idézet - akár egy versből, akár valami bölcs mondás -, és ez után veszi a fáradtságot, hogy utánanéz, ki is volt az a fószer, aki azt leírta, akkor már tett valamit a kultúra irányába...

21. e213a2971d (válaszként erre: 18. - Zsanci79)
2011. júl. 4. 22:36
:)
20. e213a2971d (válaszként erre: 17. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 4. 22:35

Hol írtam, hogy zavar?

(És miért kéne nőnek lennem?:))

19. Farika
2011. júl. 4. 12:03
Az emberek -talán a világnak megfelelés kényszere miatt- azt gondolják, hogy az idézetek használatával önmagukat sokkal intelligensebbnek, okosabbnak láttathatják. jellemzően én szeretem az idézeteket, de inkább csak a maguk helyén, mondjuk úgy eredeti szövegkörnyezetükben. Azt gondolom ez azért van, mert mint oly sok mindenre az idézetek mondanivalójára is igaz, hogy kétséges ha csak kiragadjuk valahonnan, épp a lényegét, tartalmát, üzenetét veszíti el. Viszont az is kétségtelen, hogy az idézetek mégis valamiféle kultúra terjesztésére is szolgálhatnak, ha még divatcikként is............
2011. júl. 3. 23:12

Én teljesen egyetértek a fórumindítóval. Igaz nekem is van egy db idézet az adatlapomon, de azért mert ehhez meghatározó élmény fűz, jó élmény :)

Én társkeresőztem egyszer neten. Ott totál ki voltam akadva, hogy mindenki idézeteket írogat. Én a bemutatkozómban pont ezt írtam le ott, hogy oké, mindenkinek van egy-két kedvenc idézete, amivel azonosulni tud, nekem is van, de én jobban szeretem a saját gondolatokat....ja, és ez bejött a pasiknak, csak nekem kellet ráeszmélnem, hogy a netes társkeresés nem a járható út...de ez már más téma:)

17. 5e1b581a2e (válaszként erre: 15. - E213a2971d)
2011. júl. 3. 16:29

Válaszolok!!!

1.K:igen!

2.K:igen!

3.K:igen!

4.K:Ja,ez nem kérdés...Lehetségesnek tartasz...Mit?

A 3db igent?De akkor hol zavar az "idézetek tengere"?

16. 5e1b581a2e (válaszként erre: 14. - E213a2971d)
2011. júl. 3. 16:27

Mit tudom én...Csak játék.de azért valld be,hogy ciki,ha nem vagy nőből...:DDD


Ajjajj...Nem vagyok én rossz emberismerő...Dehogyis!!!

2011. júl. 3. 14:30

Kanyarodjunk vissza az eredeti gondolathoz, miszerint divatját éljük az idézgetéseknek?

Esetleg valaki találhat útmutatót egy bölcs ember bölcs egysorosában anélkül, hogy terjedelmesebb anyagot olvasott volna tőle?

Vagyis, ha nem ismeri az idézet írójának élethelyzeteit, adhat kapaszkodót egy-egy mélyenszántó gondolat?

Abszolút lehetségesnek tartom - tehát én tényleg nem kötözködésből írom ezt, vagy netán hogy zavarna....

Egyszerűen ezen elmélkedem most :)

2011. júl. 3. 14:25

Hogy én "nőből lennék"??? :D :D :D

Ezt a kijelentésedet mire alapozod?

Mindenesetre rád bízom, hogy milyen neműnek látsz, abszolút mellékes.

Kapásból 5 kijelentést, vagy ha úgy tetszik, "vélemény-nyilvánítást" tettél rólam, holott szerintem ez a kutyát nem érdekli: NEM ez a fórum témája, hogy a fórumindító kicsoda, micsoda, mit szeret, mit nem.


És most - ha megengeded - én is megtenném a legeslegelső és egyetlen vélemény-nyilvánításomat rólad:

nem vagy jó emberismerő, illetve meglehetősen rosszak a meglátásaid/megérzéseid.

Ezt azért írhatom bátran, mert az 5 kijelentésedből mindössze EGY talált...

Hogy melyik?

Nos, ez megint részletkérdés.


De MIÉRT IS velem foglalkozol? :))

13. 5e1b581a2e (válaszként erre: 10. - E213a2971d)
2011. júl. 3. 13:31

Áh,szóval nőből vagy.Már ezt is tudjuk.

Nekem nem fájdalmas,csak értetlenkedtem miért fájdalmas NEKED!:)))


Egyébként az ítélkezés nem azonos a vélemény-nyílvánítással és fordítva.Nekem ez a véleményem rólad.Bíró meg nem vagyok.Sőt...


Továbbá...azt gondolom,hogy valamilyen vallás irányába is elkötelezett vagy,de még társadalmi normákon belül,továbbá ugyan dilettáns,de hobbi szinten erősen érdeklődő a pszichológia felé.:)

Magad is szereted a verseket,alkotni is tudsz belőlük.Duplán nem értelek.Vagy:lásd be: mások meg nem tudnak alkotni...Én szeretem a festményeket is,de csak pálcika embert tudok rajzolni.Ezért ha festményen szeretném kifejezni az érzelmeim,rá vagyok utalva másokra.Ez is baj?Az idézet is művészet kategóriákból származik sokszor.


Újkeletű verseimet meg mint valami Picasso festményt kell elképzelni.Most nem a tehetségre gondolok,jájj!!!Mert az nincs...Hanem a stílusra...:oops:

Úgyhogy nem kell azt látni senkinek...:DDD


Voltak saját gondolataim,de azokat képtelen vagyok visszaolvasni.A kódolt versek ezért jók.A többit eddig mind eldobtam,ahogy elhagyott a múzsa.Ami természetesen a fájdalom.És ami mondjuk nem túl eredeti...:P

12. 9242a6388c (válaszként erre: 11. - E213a2971d)
2011. júl. 3. 13:06

Jó gondolat, jó kérdések.

Nem lenne jó ha elfogynának a saját gondolataink...Ezt biztos nem szeretném....

2011. júl. 3. 12:44

Pl. a közösségi oldalak felhasználóinak erős 70 %-a reggel felkel, bekapcsolja a gépét, belép az x.y. oldalra, és már nyomatja is az éppen aktuálisnak vélt Buddha-vagy akár Woody Allen egy bölcsességét, vagy csak egy szimpla mondatát.

Na, ilyesmire gondolok, többek között.

Tehát, miért?

És ezzel eljutunk-e vajon egy olyan virtuális világhoz, amikor szinte már a levélváltások is csak idézgetésekből állnak? Eljutunk oda, hogy teljesen elfogynának a gondolataink?

10. e213a2971d (válaszként erre: 9. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 3. 12:40

Ez felettébb érdekes meglátás. :)

Mindenesetre nem semmi, hogy rólam alkotsz ítéletet, holott fogalmad sincs rólam...

De ehhez is megvan a kulcs: a saját hurcolt fájdalomtestedet találtam el a fórumindítással, anélkül, hogy egy fél pillanatig ítélkeztem volna, én senkit nem ítéltem (soha nem tennék ilyet), csupán morfondíroztam, ami benned támadó indulatokat generált...

Vajon miért?

De ne válaszolj, mert felesleges.


Azért indítottam a fórumot, hogy esetleg más, nálam sokkal okosabb emberek kifejtsék, mi ennek az idézetdömpingnek az oka, talán divat, talán az emberek belső bizonytalansága miatt érzett kapaszkodás...


Mindenesetre még egy mondat neked: ha foglalkozol versírással, próbáld csak meg egy-egy rövidebb gondolatod "nyilvánosra hozatalával", hátha nem várt pozitív változásokat hozhat az életedbe...

És hátha egyszer tényleg meg tudsz nyílni a saját gondolataid segítségével.

Szeretettel drukkolok ehhez :)

9. 5e1b581a2e (válaszként erre: 7. - E213a2971d)
2011. júl. 3. 12:33

Jó,hát akkor nem írom félig viccesen,hanem kerek-perec:

NINCS BENNED EMPÁTIA.

:PPP

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook