IBS és SIBO (beszélgetős fórum)


2023. márc. 4. 06:16

Sziasztok!

8éve volt végbélműtétem.A műtét utáni első étkezés óta van hasmenés problémám.Azóta szenvedek,minden vizsgálat negatív, csak laktóz intolancia van.gluténterhelést már nem is vállatam mert ráálltam a mentésére orvosi tanácsra.Egy éve egy antibiotikumos kezelést követően szájpenészem lett majd szinte leállt az emésztésem, és a megborult bélflóra következtében clostridium difficile bélfertőtézés alakult ki, amit a protokoll szerint csak hosszas antibiotikumos kezeléssel próbálnának megoldani.58kg-ról most 46kg-rafogytam.Az antibiotikum nálam szóba sem jöhet hiszen éppen amiatt alakult ki ez a fertőzés. Nincs gyomorsavam amit HCL-al próbálok egyensúlyozni,Kreon-t sikerült még feliratnom a gasztrón,A fertőzést most széklettranszplatációval próbálom megoldani,de gyanítom, hogy annak sikerességéhez az új bélflóra megőrzéséhez változatos táplálkozásra lenne szükség.Próbálom a Fodmap diétát de csak kb 20 féleséget tudok megenni marék savpótló és emésztőenzimek segítségével és így is székelési gondokkal küzdök.Állati fehérjét így sem tudok emészteni egyáltalán.

Hát nálam ez van.Szivesen osztom meg tapasztalataimat és nekem is segítség lehet a sorstársak története.

12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Sirga)
2023. jan. 13. 13:49

Persze, persze, semmi bajunk.

Kedden megyek a dokihoz, kíváncsi vagyok meghallja e amit mondok.

Teszem hozzá, mindent fizetősben vittem eddig végig.

11. Sirga (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2023. jan. 13. 13:25

Jó ég! Ez nagyon kemény! Én is azt hiszem, valahogy a műtét következménye az egész. Remélem, jobb, körültekintőbb, alaposabb dokid van, mint nekem!

Én 9 hónapig fodmap-eztem. Gluténre azonnal reagáltam, gomba, hagyma, méz csak nagyobb mennyiségben okozott gondot. Ettől függetlenül persze semmi bajom, mert a tükrözés és biopszia negatív. :/ A puffadás, görcsök, hangosan morgó belek nem számítanak.

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Sirga)
2023. jan. 13. 08:33

Volt egy vakbélműtétem Egyiptomban júniusban. Felpuffadva maradtam. Azt mondták hogy a műtét miatt, és majd elmúlik. Nem múlt. Viszont jött hozzá állandó bordaív alatti fájdalom. Szeptemberben mentem gasztróra. Laktulóz és fruktóz kilégzés teszt pozitív. Gyomortükrözés okés. Okt 10 től vagyok 8 hetes fodmap diétán, amit nem tudok elhagyni. Apránként kellene fisszavezetni mindent, de nem tudom. Fél kiflitől egy hétig voltam duplájára puffadva. Egyre rosszabb. Jövőhéten megyek vissza a gasztronóra. Szerintem nekem a műtétnél csesztek el valamit. Sértették a bélbolyhokat vagy nem tudom. És attól lett felszívódási zavarom. Nem értek hozzá, nem vagyok orvos. De nagyon nem vagyok rendben.

El nem tudom képzelni, hogy alapból glutén és laktóz érzékeny lennék. Műtét előtt én hónapokig éltem gond nélkül mákos gubán.

Októberben volt egy Normix, és egy Klion kúra, jelenleg Pangrolt szedek. Meg IBS-re való kapszulát. De bármi laktóz és gluténtől puffadok. Így aztán már enni sem igazán merek.


Gondoltam elmegyek egy 108-as paneles allergiatesztre, igenám, de valós eredményhez gluténnel és laktózzal terheltnek kellene lenni a szervezetnek. Az meg hogy?

9. Sirga (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2023. jan. 13. 06:48

Ugyanígy vagyok. Hiába volt többféle reakció Fodmap alatt, a dokim csak a leegyszerűsített leírását adta oda, fogalma sem volt, mit tartalmaz a diéta, mi a menete, stb.

NCGS-re gyanakszom - saját esetemben -, de erre meg ugye nincs teszt, sőt, az orvosok nagy része a létezését is tagadja. :/ 15 éve vagyok vérszegény: ahogy beviszem, úgy ürül. Minden területen negatívok a tesztek, csak a vashiány állandó. :(

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Bluemoon55)
2023. jan. 12. 21:11

Mert nincs igazolt glutén intoleranciám.

A fodmap meg nem életforma.

7. Bluemoon55 (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2023. jan. 12. 21:07
Ez a Normix is erdekes, apukamnak kb inkabb ártott mint hasznalt.. Eloszor jo volt aztan az orvos ujra felirt neki valami 7 - 8 dobozzal vagy nemtudom de nagyon sokkal, le volt dobbenve a masik gasztros hogy hogy irhatta fel ilyen sok dobozzal, aki mellesleg egy professzor volt. Azota is szarul van...
6. Bluemoon55 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2023. jan. 12. 21:06
Miert kene viszavezetni? En mondjuk laktozerzekeny vagyok, 15 eve nem eszem semmi tejest sajnos, glutént evekig elhagytam de anyagi okok stb miatt nem tudtam tartani a szigorú diétát (szafi lisztek ezek) aztan visszatértem sajnos, de most ujra probalok mentesen enni... Nem könnyű
5. Napsugár07 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2023. jan. 12. 20:45
Írtam neked privát üzenetet :)
4. Napsugár07 (válaszként erre: 2. - Szavitri)
2023. jan. 12. 20:44
Köszönöm a válaszod! Nehéz dolgok ezek, de megéri, mert az egészség a legfontosabb :)
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2023. jan. 12. 20:41

Ezektől szenvedek fél éve.

Fodmap diétán vagyok, egyelőre képtelenségnek tűnik visszavezetni a glutént is és a laktózt is. Borzasztó. El is vagyok keseredve rendesen.

2. Szavitri (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2023. jan. 12. 19:31

Szia,


a lányom keresztapukájának mindenféle tünete volt évek óta: hasmenés, puffadás, néha fájások...

Elment egy ételintolerancia vizsgálatra, ahol rengeteg minden kiderült...A búza, liszt is.IBS volt a diagnózis, a gasztros ajánlotta neki az intolerancia vizsgálatot.

Teljesen elhagyott mindent, ami galibát okozhatott. 3 hónap után nagyjából elmúltak a tünetei...a diétát még mindig tartja, csak nehéz neki, mert sajt, borsó, tojás, nagyjából minden, amit szeret...

2023. jan. 12. 18:59

Sziasztok! :)


Akiknek ilyen emésztési rendellenessége van, kérem írja meg, hogy jelentkezett-e ezzel együtt liszt és/vagy búza intolerancia is?

Ha igen, az tartós volt-e vagy diéta után szűnt?

Valamint elnézést az intim kérdésért, de kinek milyen volt a széklete színe, amíg még kezeletlen volt a kórkép? Tehat amig ne történt diéta vagy pl Normix kúra.


Köszönöm:)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook