Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A hüvelyi ultrahang kimutatja a miómát vagy a cisztát? fórum

A hüvelyi ultrahang kimutatja a miómát vagy a cisztát? (tudásbázis kérdés)

7. 11dono (válaszként erre: 6. - Gabikka)
2018. jún. 7. 22:02

Ez az hogy már én sem nagyon :( pedig 1uh esetében volt régi a gép..

Lehet egy radiológus hasi uh-ja többet ér.

2018. jún. 7. 21:44

nem minden esetben !

csak egy sima ultrahangban nem biznek meg 100%

2018. jún. 7. 21:38

Nálam a 3 miómäból 1-et láttak tutira, 1 ?-es volt egy meg a műtét során még ott volt.

3 doki 4 különböző uh gépen nézett meg.

2 dió nagyságú, 1 cseresznye nagyságú volt.

A mostani műtétemnél 2 mióma volt de bent hagyták (10 és 15mm, erről MR és hasi uh (radiológus által csinált) szereztem tudomást ).

Sajnos a dokik java része rutinszerűeb, szalagmunkaként uh-zik és nem veszik olyan komolyan a miomakat sem még ha kéne sem..

4. Nénje (válaszként erre: 3. - A5bad3dffd)
2018. máj. 29. 05:21

Szia! Először is az általad megjelölt napokon ovuláció miatt is görcsölgethethetsz,ezt magamról tudom,2-3 napig szokott tartani.De ciszta is okozhatja,akkor viszont a fájdalom és a görcsök elkísérnek a menstruációig.A mensis görcsök segíthetik a ciszta felszívódását(én is így jártam),de ha továbbra is görcsölsz utána,érdemes elmenni nőgyógyászhoz.Ha nagyon fájdalmas görcseid vannak,és nem bírod,már most menj el dokihoz.

A mióma általában inkább vérzészavarokat okozhat,de ebben a témában szerencsére én nem vagyok érintett.

3. a5bad3dffd (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2018. máj. 24. 16:55
februárban voltam rákszűrőn hüvelyi UH-on minden rendben volt. azóta kialakulhatott ciszta vagy mióma ami miatt görcsök vannak a 14-15 napon?
2018. máj. 24. 16:53
igen, kimutatja
2018. máj. 24. 16:39
3 hónap alatt kialakulhat mióma, ciszta vagy rák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook