Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hűtőtárolást nem ígénylő ételek fórum

Hűtőtárolást nem ígénylő ételek (beszélgetős fórum)


1 2
34. Scherlock (válaszként erre: 33. - Vigyefene)
2022. jún. 6. 19:38
Bizony 🙃
2022. jún. 6. 19:19
A főt tojás főt ételnek számít?
32. andilaci (válaszként erre: 30. - Panna.33)
2022. jún. 6. 19:15
👍
2022. jún. 1. 21:32

Nem tudom, hogy mitől óvód annyira a gyerekeket, hogy nem bírnak ki 1 napot főtt étel nélkül, azaz nem is 1 napot, mert este ehetnének otthon főtt ételt, illetve gyorskaját sem ehetnek...


Miért? Mi bajuk lesz tőle? ha minden nap mentek 2 hétig, akkor sem lesz bajuk tőle.


De, én pl. szoktam olyat csinálni, hogy sütök rántott húst és krumplit, beleteszem dobozokba, eltekerünk valahová, ami kb. 25-30 perc, ott leülünk és megesszük, de olyat nem csinálok, hogy órákig punnyad a hátizsákba...


És ha ezt tesszük, akkor inkább melegen próbálom tartani.

2022. jún. 1. 21:08

Szerintem is teljesen felesleges egynapos kirándulásra főtt kaját cipelni. Senkinek semmi baja nem lesz, ha esetleg pogácsát, kakaós csigát vagy szendót eszik.

Lanyom holnap osztálykirándul, vettem neki péksütiket a Lidlben, és kész.

2022. jún. 1. 20:48

Újra elolvastam, amit FI írt. "Nyárra több egész napos kirándulást tervezünk".

Ha úgy értelmezzük, hogy többször kirándulnak, de mindig csak egy napra, akkor tényleg tök felesleges főtt kajában gondolkodni.

28. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 17:14

Amik nem igényelnek hűtést 1-2 napig azok a jól átsütött húsok és a füstölt főtt húsok (csülök, sonka...). Nem ajánlom a rántott húsokat, a fasírtokat sem hiszen ezek tojást tartalmaznak és emiatt hamarabb romlanak. Jól záródó dobozban lehet még otthon sütött pogácsát, sajtos rudakat is vinni. Amennyiben mégis van a közelben büfé, sütöde, falatozó vagy étterem, akkor érdemes ott kajálni főtt ételeket, mert az is nagy élmény a gyerekeknek. Pl. a Szalajka-völgyben tett túra szinte elképzelhetetlen a kisvasútozást és az ott helyben sütött pisztráng megkóstolása nélkül.

Jó túrázást kívánok!😀

27. Scherlock (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. jún. 1. 17:02
Ugye te életedben nem kirándultál még?
26. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 17:01
Olyan nincs.
25. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Globus)
2022. jún. 1. 17:01
Még az is jó, ha néhány almát, paradicsomot tesznek el a víz és a nasi mellé. Max. 1-2 kiflit, kockasajtot. Bőven elég lesz nekik estig.
24. globus (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. jún. 1. 16:54
Főleg egy túra a természetben. Gyerekeknek eszükbe sem fog jutni az evés. Otthon egyenek tisztességes reggelit, ezzel délutánig kihúzzák, aztán valami száraz nasi a táskából, sok víz.
2022. jún. 1. 16:10
Egy napot ki lehet bírni főtt kaja nélkül. A kirándulás nem arról szól, hogy tömjük magunkba a bundás nyelescombot
22. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Pulcsis)
2022. jún. 1. 15:57
Nyalókának sem utolsó! Addig is csöndben maradnak! 😎
2022. jún. 1. 15:57
Eszembe sem jutna főtt kaját vinni kirándulni! Lassan már csak a temető végében nem nyílik büfé! Bár már ott is láttam!
20. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 15:22
Ha fagyasztva teszel hűtőtáskába kész főtt ételt, még másnapra se olvad ki.
19. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 14:53
Nem tudsz főtt kaját vinni egy kirándulásra. Max, ha a gyerekek szeretik, fasírt, sült hús, amit megsütsz előző nap, és azt pakolod a szendvicsbe. Szendvics, innivaló, rágcsálnivaló. Ettől több cuccot biztos nem cipelnék, pláne ha nem kocsival mentek. Egy-egy nap szendviccsel is ki lehet bírni, de bármerre mentek, biztos lesz kajázási lehetőség, ahova be tudtok ülni ebédelni.
18. Pulcsis (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 14:43

Azért most elképzeltem ahogy délben előkapod a hűtőtáskából a fagyasztott rántotthúst, a gyerekek meg ülnek felette és várják hogy kiolvadjon :D

Vagy van mobil mikród is? :D

Jesszus, kb minden kiránduló hely közelében van étkezési lehetőség, palacsintázó, vagy büfé.

2022. jún. 1. 14:42

Mi is szoktunk ìgy kirándulni,de soha eszembe sem jutott ilyesmi.

Szendvicseket mindig csinálok,de ha a gyerek a mekdöncibe akár ebèdelni akkor ott eszünk.

Nem hal bele a gyorskajàba senki.

Ne legyél ennyire karótnyelt!

2022. jún. 1. 14:23

Amugy szerintem, ha egy-egy nap gyorskajat ennenek sem lenne bajuk, de en pl. azert szeretek elore csomagolni meg ha varost nezni megyek is, mert nem szeretem azzal tolteni az idot, hogy kajaldat vagy boltot kajtassak.

Regen az ex-sogornomekkel de utaltam, hogy elmentunk valahova, es ahelyett, hogy azzal toltottuk volna az idot, amit beterveztunk, inkabb etel utan futkostunk, mert a ferjenek az nem volt jo, hogy eszik majd, amikor elhaladunk egy megfelelo hely mellett, hanem ha ehes volt, irany a kitero, mert most kell ennie :P De neeem, o szazadjara sem hozott magaval meg egy palack vizet sem.

2022. jún. 1. 14:08
Szerintem inkabb fontos arra gondolni, hogyha meg kisebbek a gyerekek, akkor nekik legyen egy kicsi kulacsuk a sajat taskajukban, a ket felnott taskajaban meg legy egy-egy 2 literes palack viz, amit ha van lehetoseg feltolteni, akkor erdemes (ha nem olyan helyen jartok, ahol innivalot lehet venni), es par muanyag poharat vigyetek, hogy meg lehessen osztani. Igazan a viz a nehez az ellatmanybol.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2022. jún. 1. 13:51

Nem az én hülyeségem. Szerintem mások is elnézték. A legtöbb ember egynapos kirándulást tervezve nem agyal azon, milyen főtt ételeket szállítson magával!!!

Az a hülyeség, nem pedig az, hogy többen benéztük.

13. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 13:50
Egyébként mi történik, ha egy napig nem esznek főtt ételt? Tök egészséges szendvicseket össze lehet dobni, ami semmivel nem kevésbé tápláló, mint egy főtt étel. Ráadásul amint megettétek kuka a csomagolás, és máris könnyedebben sétáltok tovább. Én aztán járok kirándulni, de még senkit nem láttam hűtőtáskával túrázni...
12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Soufflet)
2022. jún. 1. 13:45
Legalább megvolt a fix napi egy hülyesége :D
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Soufflet)
2022. jún. 1. 13:42

Egynapos?

Ha valóban egynapos túra, akkor majd esznek otthon este főtt ételt, amit előző nap megfőz az anyuka, és csak a hűtőből kell kivenniük.

Napközben csak el lesznek, kiflin, sajton, zöldségen és gyümölcsön!

Minek problémázni és főleg cipelni! magukkal a főtt ételt?

10. Soufflet (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. jún. 1. 13:31
Egy napos turan tesztat fozni?
9. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 13:28
Azt írd meg, hogy hova utaztok nyaralni, talán van itt valaki, aki ismer azon a helyen elfogadható áron valami kifőzdét, hasonlót. És akkor nem kell a főtt ételt cuccolni.
8. Soufflet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 13:27

Ha nem autoztok, akkor szerintem a hutotaska nem jo otlet, egesz nap cipelni kell, es amig nem esztek, nehez is. Sokkal jobb mindenkinek a sajat hatizsakjaba elosztani a kajat. Vannak pici hutotaskak is, de minek?

Minek a szendvicseknel, wrapoknal jobban bonyolitani? Abba mehet valami sult hus, ha annyira szeretnel valami sajat keszitesut tenni.

7. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 13:24

Órákra megfelelő lehet.


Szerintem menjetek étterembe, ha főtt kajára vágytok.

Ha nem kocsival, akkor hogyan utaztok? Cuccolni még a ládát is...

Lazíts és érezd jól magad!

6. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 1. 13:22

Nekem van egy olyan hátizsákom, ami hűtőtáskaként funkciónál, meg bele 2 jégakku és úgy bele az üdítő, kaja.

Főtt ételt nem igazán tudsz vinni, ami a 30 fokban nem romlik meg hamar. Szendvicsből is inkább a szalámis, sajt, majonéz nélkül. Pogácsák, esetleg lekváros kakaós, kelt tésztás, leveles tésztás pékáruk.

Zöldség, gyümi, müzli szelet, magok (ahogy előttem is írták).

Kirándulás ez ilyen, ne akarj rendes főtt ételt vinni.

Nem minden nap mentek kirándulni 3 hónapon keresztül, nem fognak belehalni ha nem esznek egy napig főtt ételt, vagy főzöl előtte nap és amikor este haza értek esztek rendes főtt ételt, napközben meg szendvicset.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Soufflet)
2022. jún. 1. 13:20
Zöldség, gyümölcs, konzervek, száraz tészta, amit helyben megfőzhetsz, ha van hol. Egy hűtő táska azért jó lehet, akkor már valóban otthon készített sült, rántott hús, fasírozott
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook