Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hűtlenség megbocsátása után mi történt veletek? fórum

Hűtlenség megbocsátása után mi történt veletek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
186. Renesmee (válaszként erre: 185. - 8d7469dacc)
2013. febr. 22. 14:35

Nagy különbség,hogy előtted hányba járt,

és hogy melletted hányba jár...

A múlt elmúlt, de a jelen idő...

185. 8d7469dacc (válaszként erre: 184. - Renesmee)
2013. febr. 22. 14:31
Na, igen. Aztán elgondolkoztam rajta, ha most keresek valaki mást, az előttem hány nőbe is dugta bele? Itt annyival másabb a helyzet, hogy mellettem csinálta. Na, ehhez kell ám erő, hogy tudd kezelni!
2013. febr. 22. 14:25

Én nem tudtam már lefeküdni azzal a férfival aki másba dugta.

Ezzel a tudattal,hogy talán néhány órával ezelőtt másban járt...

Undorító.

183. 8d7469dacc (válaszként erre: 179. - Renesmee)
2013. febr. 22. 14:12

Mondjuk ebben van valami. Amikor gondolkoztam a visszacsaláson én a negatív élményektől féltem. Ezzel szemben mindenki azt mondta, nehogy jobb legyen, mert akkor már nem lesz elég a férjem.

És akkor elgondolkoztam rajta, hogy megmondanám-e neki. Ha vele akarok maradni, akkor biztosan nem, talán idővel próbálnám vele is jobbá tenni, de nem hiszem, hogy egy férfi egója elbírja ezt. Persze egy nőé se biztosan.

182. 8d7469dacc (válaszként erre: 178. - Semper fi)
2013. febr. 22. 14:08
Oké, köszönöm!
181. 8d7469dacc (válaszként erre: 180. - Renesmee)
2013. febr. 22. 14:07

Elég bonyolult a mi esetünk. A lényeg, hogy nem engem alázott meg. Itt nagy tévedés van. A saját testét és a nőkét, akiket használt. Engem megsértett, hogy hazudott és közbe másba dugta a farkát.

Túl lehet-e lépni rajta? Igen. Idővel.

Nagyon bonyolult dolog ez. Amíg nem éltem át, addig igazából azt vallottam, hogy megcsalás esetén húzzon a fenébe. De aztán nem ilyen egyszerű ez.

180. Renesmee (válaszként erre: 172. - 8d7469dacc)
2013. febr. 22. 13:55

És túl tudsz rajta lépni? Azon hogy sértett vagy? És megalázott?

valamint azon,hogy kevés voltál neki? Nem jó amit adtál?

Ezt nem értettem sosem, ha kevés vagy, rossz a sex, vagy érzelmi üresség miatt csalnak,akkor miért van az,hogy miután kiderül maradni akar? Mert ugye nem maguktól vallják be.Ha nem derül ki, nem bukik le úgy is tovább csinálja.

179. Renesmee (válaszként erre: 177. - Semper fi)
2013. febr. 22. 13:51

Na majd meg is mondja hogy sokkal jobb volt.

Egy új dolog persze hogy jobb.

De maga a megcsalás is sértő, majd még rákontrázik azzal hogy azt mondja -persze hogy jobb volt.

Az nem mentség,hogy mert még nem volt mással.

Ezt tudhatja az aki kapcsolatot létesít,hogy onnantól nem lesz más.

A gyerek egy kapcsolatban visszatartó erő a válástól, de attól nem hogy fellángoljon más iránt.

De lehet hogy nem csupán a testiség miatt csalt meg, csak érzelmi elhanyagolás miatt.

Bár végül is mindegy. A végeredmény ugyanaz.

Abban viszont igazad van,hogy bosszúból nem csald meg.

Ha megcsalod, tedd azért mert neked sem elég már Ő.

A gyerekek miatt nyitott kapcsolatban is élhettek.

Manapság ez sem meglepő már.

178. semper fi (válaszként erre: 176. - 8d7469dacc)
2013. febr. 22. 13:26
Ez egy kicsit hosszú történet, talán nem is ide való. Ha gondolod (és érdekel), akkor priviben elküldhetem.
177. semper fi (válaszként erre: 175. - 8d7469dacc)
2013. febr. 22. 13:23

Milyen érdekes: mi is hasonló cipőben vagyunk, illetve, nálunk is volt ilyen mentegetőzése a páromnak, hogy még nem volt mással, nem elég tapasztalt,stb...


És amikor kiderült a dolog, akkor megkérdeztem, hogy jobb volt? Ha igen, akkor miben? És azt mondta, hogy olyan volt, mint velem. Ennyi. Ezért aztán megérte! :)


A párom tudja, hogy én hűséges vagyok és nem tennék ilyet soha, amíg őt szeretem. A nagy kérdés az, hogy ez meddig fog tartani? El fog-e múlni?

Ez számomra nagyon új dolog és önismeretileg is érdekes kérdéseket fog felvetni!

176. 8d7469dacc (válaszként erre: 160. - Semper fi)
2013. febr. 22. 13:22
És mivel magyarázta a viszonyt?
175. 8d7469dacc (válaszként erre: 174. - Semper fi)
2013. febr. 22. 13:06

Ez de jó!


Én is majdnem megtettem. Mondjuk engem hajtott volna a kíváncsiság, mert még nem voltam más pasival, csak a férjemmel és baromi naivan ezt annyira romantikusnak éreztem, hogy neki is én voltam az első (csak azt nem tudtam, hogy nem az egyetlen).

A lényeg, hogy addig mentem el, amíg még erkölcsileg bírtam, de személyesen senkivel se találkoztam, képtelen lettem volna odadobni a testem, hogy visszavágjak. Megalázzam én is magam miatta, hát hülye vagyok én?

Ennyi is elég volt, hogy elképzelje a dolgot és kezdje értékelni a hűségemet.


Szerintem se érdemes belemenni ilyenbe, mert akkor a másik majd visszavág, hogy milyen szemét voltál, hiszen rögtön elmentél Te is valakivel. Ebből meg aztán nem lesz soha kapcsolat már.

2013. febr. 22. 13:01

Egy fontos dolog: több helyen is olvastam, illetve egy-két "barát", aki tud a dologról, azt tanácsolta, hogy tegyem meg én is, azt követően könnyebb lesz. Szerintem meg csak bonyolultabb...

Ráadásul ez nem fér össze az értékrendemmel. Én egyszerre csak egy embert tudok úgy szeretni, egy hely van a szívemben. Ha másfelé tekingetek, akkor már régen gond van és semmivel sem vagyok jobb, mert elkövettem az általam annyira megvetett tettet.

Na nem, köszönöm, de ilyen tanácsokat nem fogok megfogadni! :)Nem ez a megoldás, úgy gondolom!


A nehezebb utat választottam és úgy gondolom, hogy ez is mutathat tartást és erőt a másik fél számára!

Erősítsetek meg, vagy cáfoljatok, ahol tudtok! :)

173. semper fi (válaszként erre: 171. - Kicsi0)
2013. febr. 22. 12:53
válaszoltam! :)
2013. febr. 22. 12:52

Érdekes volt férfi oldalról is olvasni a dolgot. Bizony, nem csak ők a csalfák.:(


Bizalom. Szerelem. Semmi se lesz már olyan, mint régen. Ahol a kapcsolat végre jobban működik és mindketten akarják, ott lehet esély az újrakezdésre. Én már nem is akarnék úgy élni, mint régen.

Még mindig vannak félelmeim, amivel küzdök.

Én is megadtam az esélyt, főleg a két kicsi miatt, egyébként mehetett volna élni a selejt életet, amit mellettem művelt.


Én látom rajta, hogy akarja és igyekszik, néha bennem fogy el az erő. Egyszerűen sértett vagyok. Ezt kell legyőzni, különben felzabál a belső "ördögöm".

171. Kicsi0 (válaszként erre: 170. - Semper fi)
2013. febr. 22. 11:15
Küldtem privit! :)
2013. febr. 22. 10:23

Ebben teljesen igazad van. Sőt! A bizalom nem meggyengült, hanem elveszett...


Ezt kell valahogy visszaállítanunk és akkor megtettük az első (és legfontosabb) lépést.

(És aki hasonló cipőben van, azoknak is ez lehet szerintem a megoldás.)


Igen, bennem is felmerül, hogy most éppen mit csinál, merre jár? De tudatosan elnyomom ezeket az érzéseket és ilyenkor keresek valami elfoglaltságot vagy a sportba "menekülök". Így határozottan könnyebb.


Már nem jut eszembe minden órában, csak naponta 2-3 alkalommal.... :)

169. Renesmee (válaszként erre: 168. - Semper fi)
2013. febr. 22. 10:06
Sikerülhet, de azért a bizalom meggyengül. Én azért kíváncsi lennék hányan ellenőrzik a párjukat, vagy teszik fel a kérdést mikor a párjuk oda van valahol, hol lehet, ott van- e ahol mondja. Én nem tudok bízni abban aki megcsalt. Ahogy én sem kérném ezt attól akit én megcsaltam.
2013. febr. 22. 09:36

Nem gyengültem el a sírástól, könyörgéstől! Sőt! Visszataszító volt, mert azelőtt ilyet soha sem csinált. Mindig egy határozott és erős nő volt.


Hangsúlyozom: csak és kizárólag a gyerekek miatt mondtam azt neki, hogy van még egy lehetősége!


Ha nem jön össze, akkor sajnálom és fájdalmas lesz, de lépni fogok! Ezt már elhatároztam! :)


Visszaolvasva látok itt olyan írásokat, ahol kiemelték, hogy igenis sikerülhet, ha mindkét fél nagyon akarja! Nem egyszerű, sőt! De sikerülhet.


Ha egymásnak teremtettek minket, akkor összejön, ha meg nem, akkor majd most ki fog derülni. Ennyi. Ilyen egyszerű és így kell felfogni, akkor túl lehet élni őrület vagy depresszió nélkül. (Bár még így is nehéz...)

167. Renesmee (válaszként erre: 165. - Semper fi)
2013. febr. 22. 09:28
Tudod nekem ezzel kapcsolatban az a gondolatom, tapasztalatom, h ha egyszer megbocsátott, miért ne tehetném meg, hisz ezek szerint megbocsátható a megcsalás. Ha egyszer elgyengülsz a sírástól könyörgéstől, legközelebb is erre játszik majd. 1000 ből talán 1 lehet ahol tényleg nem történik meg többé. Egy kihunyt lángot nem lehet teljesen feléleszteni. Parázsig, ami újra kihuny. Ha úgy érzed van bizalmad felé hát adj neki esélyt, de ne érjen váratlanul egy újabb pofon.
2013. febr. 22. 08:42

Hűtlenség után nincs megbocsátás.Cseréld le.

Ha egyszer megtörtént, megismétlődik.

165. semper fi (válaszként erre: 164. - Renesmee)
2013. febr. 22. 08:11

Köszönöm az egyenes és őszinte válaszod! :)


Azért ez a szeret-nem szeret nem ilyen egyszerű...


Láttam én őt őrlődni rendesen ez alatt az idő alatt!


Sőt, amikor szóba került a válás, akkor ki is borult teljesen: Szó szerint sírva kapaszkodott belém, hogy ő nem ezt akarta és nem akar elveszíteni! (Tisztára, mint a filmekben: ha nem velem történik, el sem hiszem...)


De azt is tudom (vagy érzem), hogy ez nem az a szerelem, ami férfi és nő között kellene, hogy legyen és hosszú távon, ha nem lesz változás, akkor nem fogunk együtt maradni (nekem is kevés lesz, hogy nem kapom meg tőle azt, amit szeretnék, és itt most nem a szexre gondolok)!


Igen, igazad van! Valami nem volt jó bennem. Erre már én is rájöttem. Túlságosan elkényelmesedtem, ami magamat illeti, illetve egy picit rá is másztam, mindig körülötte legyeskedtem, nem adva elég szabadságot neki!


De tanultam a hibákból! Ilyet többet nem teszek: sem vele, sem az esetleges utódjával, már ha lesz...


Hogy megcsal-e majd újra? Bízom benne, hogy nem, de hülye azért nem vagyok: egy esélyt kapott, nem többet! Ha nem tud vele élni, akkor fel is út le is út, bármennyire is fájó lesz mindenkinek (a gyerekeket is beleértve)!

164. Renesmee (válaszként erre: 163. - Semper fi)
2013. febr. 21. 20:04
Mert nyilván nem is. Különben nem csalt volna meg . Óriási baromság, h - megcsaltalak de szeretlek- hányinger! Ha szeret nem csal meg. Ha szeret akkor kielégíti amit kap. Ha nem akkor nem vagy elég már. Ha szeret is azt szereti aki apja a gyerekeknek. Nem férfiként. Megcsalt mert nem volt vmi jó veled. Tehát ezután is megteszi.
163. semper fi (válaszként erre: 161. - Suzy19)
2013. febr. 21. 17:35

Igen, ez elméletben jól hangzik, de a gyakorlatban?

Illetve nem vagyok benne biztos, hogy nem-e azért választott mert nem akarta elveszíteni a jól megszokott, biztos életét, illetve ő is a gyerekek érdekeit a sajátja elé helyezte! Mondani hiába mondja, hogy szeret, az közel sem biztos (legalábbis a történtek után nem tudom elhinni...).

2013. febr. 21. 17:03
mmint ki kit hutlenkedett...nem olvastam z elejet de az elet megy tovabb a szalka ha nem felejtesz megcsunyit mint az ido az en szep orcam...
161. suzy19 (válaszként erre: 160. - Semper fi)
2013. febr. 21. 16:58
Ha tényleg szereted és ő TÉGED választott,akkor beszéljétek meg a dolgokat,nem lesz könnyü,a bizalom más kérdés,sok sikert.
2013. febr. 21. 16:29

Érdeklődve olvastam végig a fórumot!


Az itt lévő női többséggel ellentétben én az erősebbik nemet képviselném...


Viszonylag friss "élménnyel" rendelkezem és kutatom, hogy mit is tudnék tenni a "megbocsátás" után.


Pár szóban hogy mi is történt:

19 éve vagyunk együtt, abból 10 év házasság. Fiatalon jöttünk össze, és sok nehézségen vagyunk már túl. Szüleink, közeli rokonaink már nem élnek, teljesen egymásra voltunk utalva az utóbbi pár évben. Ennek ellenére jól éltünk. Szép házunk és autónk van. Jól keresünk és ami a legfontosabb: van két kiskorú és nagyon tehetséges gyermekünk. Én túlságosan "jófiú" voltam, mindent megadtam a családomnak. A hűséget is rólam mintázták. (Az évek alatt jó pár alkalmam lett volna a hűtlenségre, de meg sem fordult a fejemben, hogy kihasználjam a pillanat adta lehetőséget, pedig nagyon szép nők is próbálkoztak (mások szavaival élve jó parti lennék: jóképű, sportos, jó egzisztenciával...).)


Ennek ellenére a párom 3 hónapos viszonyt folytatott az egyik munkatársával, végig a szemebe hazudva!


Túl kellett volna lépnem a dolgon és elküldenem, amit komolyan fontolgattam is (annak ellenére, hogy nagyon szerettem és még szeretem is), de a két gyermekünkre gondolva nem tettem meg.


Most vergődöm a helyzet és a döntésem szorításában!


Együtt vagyunk ugyan, de nem igazán jó. Bár ezt nektek nem kell ecsetelnem, hisz ti is átéltetek hasonlót!


Mindez 4 hónapja történt. Sajnos nem találtam még semmi számomra hasznos tanácsot (mindenhol csak azt írják, majd az idő segít, stb..., de ezt most még nem látom beigazolódni)!


Hogyan lehetséges ezt a nagy lelki traumát feldolgozni?


A bizalmat ellőtte a drágám, így rengetegszer az jár a fejemben, vajon most éppen mit csinál? Kivel lehet? Új elfoglaltságokat kerestem, amikben jól érzem magam és lehet, hogy előbb vagy utóbb sikerélményeket is hoznak majd, de nem vagyok BOLDOG! Hiányzik, hogy SZERESSEN! Ne úgy, mint apát, vagy társat, hanem mint FÉRFIT!

159. 89f0630ffb (válaszként erre: 158. - Renesmee)
2013. febr. 21. 15:34
Ez érdekel engem is.Kiegészítve:És aki csalt ,ő tud -e bízni önmagában?
2013. febr. 21. 12:48

Olvasgatom ezt a fórumot egy ideje, én mindkét oldalt ismerem.

A kérdésem az lenne, tényleg létezik megbocsájtás? Aki ezt mondja így is érzi? vagy csak önámítás?

Ha nincs épp mellette a párja nem gondol arra hol is van? Újra megcsalja-e? Mással vagy azzal akivel megtörtént?

Lehet bízni a párunkban ha megcsalt és ígéri,hogy soha többé??

Vagy Ő meg tud újra bízni ha Őt csalják meg??

157. nk82 (válaszként erre: 156. - Töprengő)
2013. febr. 8. 14:22
Ez nagyon így van. Hiába nem hall semmit, pontosan tudja, hogy valami nem ok.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook