Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás 8 hónaposan fórum

Hozzátáplálás 8 hónaposan (beszélgetős fórum)


6. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Tyityu)
2020. ápr. 14. 14:21
Ez tévhit hogy fog kell a daraboshoz. Gondolj csak bele rágni nem elöl rág az ember. A rágó fogak 1,5-2 éves kor körül bujnak ki és addigra böven mindent eszik már a gyerek. A darabos ételhez az kell hogy megérjen rá. ne legyen az öklendezés a nyelv kitoló reflex. Az ínyükkel remekül meg tudják rágni, ráadásul jó kemény az ínyük mert alatta vannak a fogacskák. Gondolom már volt hogy rágcsálta az ujjadat a gyerek, már rendesen fájdalmas tud lenni olyan erövel tudnak rágni. Na meg ugye van a BLW táplálás ahol eleve nincs püré és azt is simán kezdik 6-7 hónaposan már. Ugyhogy nyugodtan de persze ovatosan probálkozz elfogadja-e a gyerek.
2020. ápr. 14. 10:43
Nekem a het vegen lesz 8 honapos a kislanyom. 5 honaposan kezdtuk a hozzataplalast. Mar nem szoptatok, reggeli es vacsi tapszer. Tizorait nem kap, eleg jol alszik ejszaka, reggeli 8-9 korul kel, akkor reggelizik. Ebedre rendes kajat kap, en keszitem neki es lefagyaszatom. 150g puré+10 hus/hal mikor mi vagy 1 heten egyszer egy negyed tojas +1sajt (en Fro-ban elek, olyasmit veszek mint otthon a mackosajt)+ egy picike olaj vagy vaj. Ezt mindet osszmixelem a purevel, neki meg nincs egy foga sem igy ne tudok darabosat adni. Plussz kap meg 130g gyomolcs puret. Az orvos megmondta, hogy ennyi idosen mindennap kell protein igy csinaltam egy beosztast, hogy melyik nap mit kap (csirke, diszno, lazac, tojas stb). Aztan uzsonna egy natur joghurt (Mi magunknak csinaljuk mar evek ota a joghurtot, ugyaneztbkapja o is) 3 kiskanal gabona porral elkeverve (van kulonbozo izesitesu de hozzaadott cukor nelkul) es szinten 130g gyumolcs pure. Ez az orvos eloirasa 9 honapos korig. Mi mindent megprobalunk magunk csinalni neki, de mivel mindent csak biot veszunk igy a gyumolcsokbol jelenleg keves a valasztek, nem sok mindennek van szezonja meg. Es mivel napi 2x kap, eleg hamar kifogyok a tartalekombol igy abbol veszunk neki bolti biot is.
2020. ápr. 14. 10:22
Nekem is 8 hónapos a kisfiam. Anyatejes igy 6 hónaposan kezdtük. Most tizoraira ebedre és uzsira kap enni ls közben van sok cici és éjjel rengeteg cici. mivel glutén és tejtermék mentesen kell egyenlöre ennie igy tizoraira és uszira vagy sinemil vagy zabkása van gyümivel, az vagy üveges vagy amit én párolok fagyasztok alma, meggy, barack (tavaly nyárról direkt eltéve) vagy banán. Ebédre zöldségek párszor csirke mellel, heti egyszer máj. halat mégcsak egyszer kapott üvegesböl mult héten. Van amit turmixolok amit elég villával törni azt scak azzal töröm. Ha nincs ételérzékenysége a babádnak csomo mindent kaphat már. el lehet kezdeni a tejtermékeket, glutént is gondolom már bevezetted. Sokaknak eszik már darabosat is, az én fiam még nem igazán érett meg rá ugy látom, de néha probálkozunk azért. sokan adnak már kenyeret vajjal, akár májkrémmel, stb. Nekünk a tej és glutén mentesség miatt sok minden kiesik egyenlöre. Ajánlom a mano menü appot és oldalukat ott a modern mai ajánlások szerint vannak a dolgok és fb csoportokat hozzátáplálról van pár jó, na meg beszélj a védönövel. Szakemberek szerint reggeli és vacsi egy éves korig vagy anyatej vagy tápszer legyen. Egyébként sok baba egy éves korig vagy akár még késöbb is (föleg ha anyatejes) nem igazán akar enni, nincs is ezzel gond ha anyatejes és amikor kér kap cicit nem is kell eröltetni, elég ha kostoltatás van csak.
3. matyera (válaszként erre: 2. - Matyera)
2020. ápr. 13. 01:12
Dehogy sárgadinnyét, hülye vagyok!!!!! Sütőtököt!!!
2. matyera (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 13. 01:12
Már amennyire vissza tudok emlékezni..🤔 én ezt 4 hónaposan kezdtem. Akkor meg kicsit lelkesebben, főztem ezt azt, pl krumplit, répát, sárgadinnyét. Ezeket mind leturmix és pici adagokban (jégkockatartóban) lefagyasztottam. Ez csak abban a néhány hétben míg hozzászokott. Utána már egyre több mindent kapott, aztán persze ráálltam az üveges bébiételre. 😁 De a tízórai vagy uzsi gyümölcs az szinte minnanap megvolt.
2020. ápr. 12. 23:42

8 hónapos babát hogy sikerül hozzátáplálnotok?

Mit adtok reggelire, tízóraira... a babátoknak?


Üveges kaját adtok vagy van mellette időtök főzni a babátoknak? Hogy oldjátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook