Hová tűnt bared?Tud valaki róla valamit? (tudásbázis)
Én nem sok mindenre emlékszem már vele kapcsolatban, a sógorom meg biztos nem fog ezzel foglalkozni.
Annyit tudok még róla, hogy anno Szabolcs megyében lakott.
Szerintem azokat ő maga szólta hozzá... Másik névvel. Hogy hitelesebbé váljon az olvasók szemében. :)
Most akármit is gondolunk róla, nem egy hülye nő, lássuk be!
Gondolom a képre gondolsz. :)
Az elsőn a lejobban, de talán még az egyik ülősön is, ami alá nincs írva semmi sem.
Talán a legjobb megoldás tényleg a személyes találka lenne. De sajna nem biztos, hogy mindenki eltud rá menni és az ott megbeszélteket így is ki kellene adni azoknak, akik nem tudnak ott lenni.
Én nem vagyok értintett a dologban, de figyelemmel kisérem az ügyeteket. Főleg azért is, mert a csaj az adatlapjára feltötött képe alapján nagyon hasonlít egy régi "ismerősünkre".
Azért 100 %-ig nem vagyok biztos abban, hogy ő volt, mert a mi esetünk, pontosabban a sógoromé 10 évvel ezelőtt történt, de az egyik fényképen nagyon hasonlít rá.
Nem lenne jobb ezt a szervezkedést zárt csoportban csinálni? Ne tudjon semmiféle lépésetekről. Persze oda is beléphet, de csak másabb lenne.
A csalás súlyosabban minősülő esetei
A csalás szempontjából súlyosabban minősül a cselekmény, ha bűnszövetségben, közveszély színhelyén vagy üzletszerűen követik el . A minősítés szempontjából itt is jelentőséggel bír az okozott kár nagysága . E tekintetben a lopásnál leírtak irányadóak.
A kár fogalma
A csalás csak akkor befejezett, ha a tévedésbe ejtő vagy tévedésben tartó magatartás hatására a passzív alany olyan vagyonjogi rendelkezést tesz, melynek eredményeképpen akár nála, akár a tőle elkülönülten létező sértettnél kár keletkezik. A konkrét vagyonjogi rendelkezés sokféle lehet, hiszen irányulhat valamely pénzösszeg kifizetésére, tárgy vagy dolog átadására, vagy akár az elkövető tartozásának elengedésére is.
A kár büntetőjogi fogalma eltér a polgári jogban használatostól. A törvény szerint ez a bűncselekménnyel a vagyonban okozott értékcsökkenés, azaz nem foglalja magában az elmaradt hasznot vagy az elmaradt vagyoni előnyt .
Fontos feltétel, hogy a cselekmény egyes elemei között fennálljon az okozatosság: az elkövető megtévesztő vagy tévedésben tartó magatartásának hatására - azzal okozati összefüggésben - a passzív alany vagyonjogi rendelkezést tegyen, melynek eredményeként - azzal okozati összefüggésben - kár keletkezzen a sértettnél.
A csalás elkövetési magatartása
A cselekmény elkövetési magatartása a tévedésbe ejtés vagy tévedésben tartás. A tévedés lényege, hogy a passzív alany tudatában nem az objektív valóság tükröződik vissza, vagy a valóság nem teljesen tükröződik vissza.
A két elkövetési magatartás közötti leglényegesebb különbség:
a tévedésbe ejtés egy aktív magatartás; ebben az esetben az elkövető hozza létre a valóságnak nem megfelelő képzeteket a passzív alany tudatában;
a tévedésben tartás esetén az elkövető magatartásától teljesen függetlenül már kialakultak a téves elképzelések, amelyeket az elkövető felismer, azonban valótlanságukról a passzív alanyt nem világosítja fel.
Ennek megfelelően a tévedésben tartás elsősorban mulasztással valósul meg. Vannak olyan esetek, amikor a passzív alany felvilágosítása - szerződéses viszony vagy egyéb erkölcsi, etikai követelmények, a jóhiszeműség, a tisztesség elve alapján - kötelező lenne.
hűű mit találtam ezzel az e-mail címmel:
A hirdetés egyedi elérése: [link]
Ön is unja már, hogy folyamatosan nem létező munkaajánlatokkal kecsegtetik? Ön szeretné megszabni saját munkaidejét? Esetleg másodállást keres, amit otthonról is tud végezni? Agilisnek érzi magát de nem tudja kamatoztatni? Szívesen nyújtana szolgáltatást interneten keresztül? Jó kommunikációs készséggel rendelkezik?
Akkor nálunk a helye! Vállalkozásunk több céggel működik együtt, mely folyamatos munkavégzést tesz lehetővé, így biztos bevételhez juttatva Önt!Jelentkezését skype-on várom a következő elérhetőségen: bartaeda
telemarketing61.ucoz.hu
Amennyiben dolgozni szeretne, és hajlandó is ezért tenni, várjuk jelentkezését!
Feladva: 2011.08.03. 11:57
Lejárat: 2012.07.28. 11:57
Terület: Csongrád
Bővebb információ / Weboldal
Nem akarok hinni a szememnek, miket olvasok itt... nekem csak egy e-mail címet adott anno..
albérletkeresésben segítettem neki, ill nem tudom mi lett abból, akivel elvileg összehoztam.
Szerintem ez önmagában nem minősül csalásnak. Amibe bele lehetne kapaszkodni, azok a mélek, ahol azt írta, visszautalta, de valami van a bankkal stb. Persze ha az IP-cím alapján összefüggésbe tudják egyáltalán a nőszeméllyel hozni a dolgot.
Arra figyeljetek, hogy költségek ilyen esetben is lehetnek, nehogy még nagyobbat bukjatok az ügyön.
Szerintetek, ez?
318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
(2)977 A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást
a) bűnszövetségben,
b) közveszély színhelyén,
c) üzletszerűen
d)978
követik el.
(3)979
(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha
a) a csalás nagyobb kárt okoz,
b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon
követik el.
(5) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha
a) a csalás jelentős kárt okoz,
b) a nagyobb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon
követik el.
(6) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha
a) a csalás különösen nagy kárt okoz,
b) a jelentős kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon
c)980
követik el.
(7)981 A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha
a) a csalás különösen jelentős kárt okoz,
b) a különösen nagy kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon,
c)982
követik el.
Nekem azt mondták, hogy ha kinyomtatjuk a levelezéseket, amelyben elhangzott, hogy kölcsön, stb., akkor már tehető feljelentés...
Értem miről beszélsz, de ez csalás és megtévesztés, ilyen ügyben indítanak eljárást... de még utána kell járni a dolognak.
Sziasztok,
én továbbra sem értem ezt az egészet, hogy milyen alapon akartok feljelentést tenni. Van valakinek bármilyen bared által aláírt dokumentuma arról, hogy az összeget kölcsönbe kapta? Ha nincs, mégis milyen alapon fog ezzel foglalkozni a rendőrség??
Az, hogy a bankszámlára utal valaki, az tudtommal még nem számít kölcsönnek.
Lehet, hogy azért nem értem, mert én nem szoktam kölcsönöket adni, de ilyenkor nem szokás egy papírt írni róla? És aki nem ír ilyet, az nem hallgatólagosan úgy adja-fogadja, hogy nem biztos, hogy valaha visszakapja?
Már bocs, de szerintem ez olyan, mint amikor valaki a nemzeti parkot jelenti fel, mert egy sszakadék szélére nem tettek korlátot, ő meg lezuhant...
Öcsémnek volt egy ilyen ügye, a volt barátnője családjának adott kölcsön, jóval nagyobb összeget, rendesen lepapírozva. Évek múlva mentek utána, feljelentették és mivel a csaj nem akarta elismerni, hogy az ő aláírása van a papíron, írásszakértőt rendeltek ki, aki bebizonyította. Tehát nyertek, viszont mivel fizetni nem tudtak, tudtommal azóta sem kapták vissza, a házukra tettek asszem jelzálogot.
Feljelentést emailben is lehet tenni, szóval még csak be se kell menni a rendőrségre személyesen. (én egy másik ügyben tettem feljelentést emailben és már el is kapták az elkövetőt)
Sok sikert nektek, és tényleg ne hagyjátok annyiban!