Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hová tűnt bared?Tud valaki róla valamit? fórum

Hová tűnt bared?Tud valaki róla valamit? (tudásbázis kérdés)

168. e5520fee56 (válaszként erre: 167. - Simple)
2012. júl. 9. 08:07

épp ettől vált hihetővé...életszerűvé.Tőlem "gyógyszerre"kérte a lányának,aki influenzás lett.Ő maga épp a lábával szenvedett(állítólag,bár naplójában fotó is van)és a fizetéséig kellett volna kihúzza.Sírva kérte(Ó szegény!!),mikor beszéltünk..hogy üres a hűtő,itthon vannak betegen...MEGVAN AZ EMAIL!!!(bár nem bizonyíték...mert akárki küldhette volna)és nem tudja kiváltani a gyógyszert sem,ami 6000ft...meg stb...Megsajnáltam.

Egyedül van egy gyerekkel-gondoltam-és a családja távol,hát senki sincs aki segítene neki!Olyan régóta emaileztünk már,én is voltam lelkiszarban,"segített"hát most rajtam a sor...Hálálkodott ezerrel..Ígéret is van rá,hogy visszaadja.Még olyan is,hogy:"Utaltam a pénzed,még rá is dobtam 3ezret"

Ez pénteki napon érkezett üziben.

Kedden írtam neki,hogy nézzen utána,mert nem érkezett semmi a számlámra.

Napokig semmi válasz,majd a következő:"Nem voltam netközelben..de már tudom,hogy nem működött a netbankom...de küldöm újra...stb----stb---erről még lenne mit írjak.

Ez kb:áprilisban volt....Hamar rá kellett ébredjek:átvertek.Aztán nmem sokra rá megtaláltam ezt a blogot...

167. simple (válaszként erre: 166. - 458101abbf)
2012. júl. 8. 20:05
Nézd, szerintem ez azért hülyeség, mert nehezen tudom elhinni, hogyha valaki akkora bajban van, hogy 5-10 ezer forint kell neki, akkor nincs a környezetében senki, aki adna neki, olyan aki ismeri is. Se egy testvér, se anya se apa se barátnő, szomszéd, senki?! Akkor meg az merülne fel bennem, hogy milyen ember lehet az ilyen. Hisz nyilván oka van, miért nem adnak neki a körülötte lévők.
166. 458101abbf (válaszként erre: 149. - Mézgapaula)
2012. júl. 8. 15:44
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy uramisten, idegennek adtak pénzt ennyien, aztán kicsit jobban elgondolkodtam, és az 5-10ezres határ olyan, hogy akár lehettem volna én is. Van olyan fórumozó társam, akit soha nem láttam (nem mintha attól feltétlen jobban ismerném, vagy jobban lenne előrelépési lehetőségem az ügyben), de ha azt írná, hogy nagy szarban van, lehet hogy adnék neki pénzt.
165. e5520fee56 (válaszként erre: 111. - Iloverunning)
2012. júl. 8. 10:01
nem fog segíteni....a regisztrációval elfogadtunk bizonyos feltételeket.
2012. júl. 7. 19:54
ha tudom a nevet tudok adni infot, de mondom, en nem a penzem utan futok mar, betudtam a sajat hulyesegemnek. Levontam a kovetkezteteseket belole :S
163. simple (válaszként erre: 162. - C0066c35a1)
2012. júl. 7. 19:51
Lehet hogy az is ő volt, ki tudja hány néven garázdálkodik.
162. c0066c35a1 (válaszként erre: 161. - Simple)
2012. júl. 7. 19:49
Epp akkor jottunk ki, igen, naiv es hulye voltam, nem is futok utana, ha o lett volna beszallok adatokkal, h mas visszakapja a penzet. Ennyi...
161. simple (válaszként erre: 159. - C0066c35a1)
2012. júl. 7. 19:48
De most komolyan egy idegennek átutaltál 40 ezer forintot? Gondolom ha itt kérdezősködsz, akkor te sem kaptad vissza, bár ebben nincs semmi meglepő.
160. c0066c35a1 (válaszként erre: 159. - C0066c35a1)
2012. júl. 7. 19:47
De mint irtam, innen nem fogok 40 ezer forint miatt hazautazni. Tobbe kerul a leves, mint a hus. Betudtam a naivsagomnak es ennyi.
159. c0066c35a1 (válaszként erre: 157. - Simple)
2012. júl. 7. 19:46
De tudom kinek, utananeztem, nem o volt. En a nicknevre nem emlekeztem, minden email es egyeb adata neki is mentve van.
158. megi04 (válaszként erre: 144. - Mézgapaula)
2012. júl. 7. 17:59
Oké...akkor csak azt áruld el...Hogy szerinted..ha valaki becsületes,és megvan szorulva...Oké,próbál segítséget kérni...De az hogy jön a képbe,hogy mindenkinek más történetet ad elő??? És az orvos apuka,akivel állítólag jó a kapcsolata...Ő miért nem segít??? És bared nem volt azért "csöves",tehát KAJÁRA biztosan nem kért....Szóval,nekem mindenképpen sántít ez a dolog....
157. simple (válaszként erre: 156. - Andi6020)
2012. júl. 7. 13:14

:DDDDDDDD


40 ezret utalt, de azt sem tudja kinek?!!!!!!

156. andi6020 (válaszként erre: 119. - C0066c35a1)
2012. júl. 7. 13:07

:DDDDDDD


Ne haragudj, de meg is érdemled.

155. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 153. - Angica0901)
2012. júl. 7. 10:50
Itt is van egy naplóm sok munkám látható benne.
154. simple (válaszként erre: 127. - Megi04)
2012. júl. 7. 10:33

???


Nem normális, az tuti.

153. angica0901 (válaszként erre: 152. - 9bbaa658f2)
2012. júl. 7. 10:10
Horgolsz eladásra? Húúúú itt milyen drágák a horgolt dolgok, és általában veszik is, mert itt vidéken még divat, hogy a lányt egy csomó ilyesmi dologgal házasitják ki, viszont a görög anyukák már nem nagyon szeretnek horgolni.
152. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 149. - Mézgapaula)
2012. júl. 7. 09:58
Én is iparkodom,három gyerekem van..15 éve nevelem őket egyedül.Volt férjem úgy lelépett az életünkből 10 évig azt se tudtuk él,a bíróság se találta,gyerektartást nem kaptam.Volt három négy másod állásom néha...most is horgolok eladásra,én mindent megteszek talpon maradjak...:)Ja és ezt Bared tudta,ő is olvasta a naplóm..
151. angica0901 (válaszként erre: 143. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 7. 09:41
Igen, több adatot is tudok róla, egy károsultnak el is küldtem privátban.
150. angica0901 (válaszként erre: 144. - Mézgapaula)
2012. júl. 7. 09:34
Nos igen..., mártírt csinálni baredből, aki annyira meg volt szorulva, hogy valakit 750.000.- Ft értékben akart lehúzni, és simán leoltani azt, aki meg jószívű volt, és adott neki.... Ha megszorulok, akkor megszorulok egy heti kajával, de nem 750.000-vel. Ez az összeg szerintem egy szemét csalóra utal, nem pedig valakire, aki azon aggódott, hogy nem lesz mit tennie a vasárnapi asztalra. Ha pedig ellentmondást akarsz, én szivesen bemásolom ide azt, amit nekem irt, hogy mire kéri, és olvasd elejétől végéig a topikot, hogy másoknak mit mondott.
149. mézgapaula (válaszként erre: 147. - 9bbaa658f2)
2012. júl. 7. 09:27

Ne haragudj, de éppen ezért nem lett volna szabad kölcsönadnod. Nem a szomszédasszonyod vagy a kolléganőd, akinek addig tudod rágni a fülét, amíg megadja.

Ami engem illet, tényleg nem voltam ilyen helyzetben és igyekszem úgy alakítani az életemet, hogy ne is legyek. Tudod: mindenki a saját szerencséjének a pogácsa:-)


Igazán jótét lélek vagy, vigasztaljon az a tudat, hogy segítettél rajta.

148. mézgapaula (válaszként erre: 145. - A6d5a14c21)
2012. júl. 7. 09:18

Lehet, hogy nem vagyok elég figyelmes, de a naplóírók közül, akiket olvasok, ő lett volna az utolsó, akinek kölcsönadtam volna:-)

Ha jól számolom, itt trimama, aa... (bocs, telefonról, nem emlékszem) és talán még egyvalaki a károsult.

A naplója alapján a csaj közel állt az idegösszeropihoz, de én azt sem zárnám ki, hogy esetleg mániás depressziós.

Egy szimpla szélhámos nem fényképekkel-valós adatokkal reklámozza magát.

Van itt fent olyan valaki is, akinek a hozzátartozója egy helyen dolgozik vele.

Szerintem könnyen lehet, hogy pszichiátrián kötött ki. Talán a hangulatkeltés helyett a neve-számlaszáma alapján meg kellene próbálni megkeresni, hogy mégis mi történt vele. Talán a lányát könnyebb lenne megtalálni, ha tudjátok a nevét és még iskolába jár.

147. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 144. - Mézgapaula)
2012. júl. 7. 09:12

Van gyereked?Keltél vagy feküdtél már úgy le nem tudod az nap vagy holnap mit adsz neki enni?Én igen...nem is egyszer...nos ezért adtam neki kölcsön...

És abból indultam ki ha valaki ekkora bajban van ,hát meg is adja...nem gondoltam benne van a pakliban a nem...

De nehogy már nekünk kelljen mosakodni...

146. pinkyke
2012. júl. 7. 08:41

Hát komolyan én is csak nézegetek balra-jobbra, hogy mivan. Én is olvastam a naplóját.

Lányok ha van egy kis eszetek valaki lementi a naplóját is, még mielőtt eltűnik.

Emlékszem régen volt fent neki csomó képe a férjével és a lányról is. őszintén én sajnálom azt a gyereket, neki így milyen élete lehet ???

145. a6d5a14c21 (válaszként erre: 144. - Mézgapaula)
2012. júl. 7. 05:59
Azt a rohadt!Ez azert kemeny...ugy latszik nem olvasol eleg figyelmesen vagy csak siman hiszel a csodakban?!
2012. júl. 7. 00:19

Sziasztok!


Én is olvastam egy ideje ennek a barednek a naplóját és most ezt a topikot is. Nem értem, mire a nagy felháborodás.

Nyilván meg volt szorulva, többeknél próbálkozott segítségért, ebből 2 vagy 3 ember adott neki kölcsön, a megkeresettek legnagyobb része nem adott. Nyilván mivel meg volt szorulva, nem tudta visszafizetni a kölcsönt, és nem volt benne annyi gerinc, hogy ezt jelezze, inkább eltűnt, mint szürke szamár a ködben.

Tehát háborgás és feljelentés helyett szerintem inkább könyvelje el magában jócselekedetként, aki adott valamennyit. Sajnos egy kölcsönnél, ha nincs róla semmi dokument, mindig benne van a pakliban, hogy nem vagy csak késve vagy csak egy részét adják vissza.


Amúgy én nem látok semmi ellentmondást a nőben, a naplója alapján eléggé labilis, hullámzó személy, akit nyilván a vele történt események még lejjebb vittek a lejtőn.


Az már más téma és képtelen vagyok felfogni, hogy miért adja valaki kölcsön az utolsó fillérjeit egy vadidegennek...

2012. júl. 6. 22:58

Azért az furcsa, hogy még mindig nem töröltette magát innen... Képpel, mindennel fenn van, közben meg egy fórum csak arról szól, hogy mekkora csaló, hazug ember. Én ebből (is) gondolnám, hogy esetleg valami lett vele.

A rendes nevét tudjátok? Fenn van valamelyik közösségi oldalon?

142. megi04
2012. júl. 6. 20:25

Az is lehet,hogy megzakkant....( Nagyon szerette a férjét...:( Szerintem,eleinte normális volt,csak lehet,hogy összekócolódtak az idegei....

Hát olyanokat talált ki....!:(((

141. kisj
2012. júl. 6. 20:07

Csak olvasója voltam a naplójának, nem szóltam hozzá soha.

Agyam eldobom!!!!

Évekig vezette napi szinten. Tök őszintének tűnt.

Jó csomóan pátyolgatták is a lelkét a hozzászólásaikkal. Kamu lenne az egész?

De hát basszus! Ennyi energiát beleölt egy csalássorozatba?!

Keményen dolgozott:/

Vagy profi, vagy beteg.

140. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 135. - 458101abbf)
2012. júl. 6. 19:56
Persze, egyetértek. Csak felvetettem egy lehetőséget, hogy miért tűnhetett el...
139. megi04 (válaszként erre: 137. - Angica0901)
2012. júl. 6. 19:14
A hoxa nem fogja kirakni,nem Ő a károsult! Valamelyik károsultnak kellene kitenni.... Bár,valószínűleg összevonják,de néhányan talán látják...Fogyós fórum is naponta minimum 5ször kijön...:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook