Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova lehet fordulni, ha molesztálás a gyanú? fórum

Hova lehet fordulni, ha molesztálás a gyanú? (tudásbázis kérdés)


19. Böce (válaszként erre: 16. - Masnipower)
2018. júl. 11. 12:26

Szia!

Mik a fejlemények? Tettél feljelentést?

18. frauJost (válaszként erre: 16. - Masnipower)
2018. júl. 7. 15:47
Csak ne sokat késlekedjetek.
17. 124637ff9b (válaszként erre: 16. - Masnipower)
2018. júl. 7. 15:45
Mikor?
2018. júl. 7. 15:34

Nagyon köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat.

Meg fogjuk tenni a szükséges lépéseket!

15. lapbarna (válaszként erre: 1. - Masnipower)
2018. júl. 6. 12:55

Minél hamarabb tégy feljelentést!

A 30 nap onnan ketyeg, hogy tudomást szereztél a történésről. Megtudtad, hogy xy mit tett a gyerekkel. Elindul az ügy, tanúkihallgatások, majd kirendelnek igazságügyi gyermekpszichológust, Mivel itt kisgyermekről van szó, ezért nem lesz szembesítés. Ha a gyanú beigazolódik, akkor elmegy az ügyészségre az ügy, onnan pedig a bíróságra.

Ez büntetőügy lesz, több fokú tárgyalással. Nektek nem kell sem ügyvéd, sem semmi. A rendőrség hivatalból rendel ki szakértőket. Sajnos, nem pikkpakk fog menni, de el kell, hogy induljon, pontosan amiatt, amit itt előttem valaki már említett: ne történhessen meg más kisgyermekkel ugyanez!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt! Kitartást!

14. d29a6eeda9 (válaszként erre: 7. - Böce)
2018. júl. 6. 12:47

Egy három éves gyerek korához képest eltudja már mondani mi tőrtént vele persze nem úgy mint egy felnőtt.


Masnipower mindenképp rendőrségi feljelentést kell tenni, ott pedig a kislányodat ki fogja kérdezni egy gyermekpszichologus.

Ott álltalában a szülő nem vehet részt.

Pár hónapja szociális munkásként dolgoztam még, sok ilyen ügyben dolgoztunk sajnos.

Jobb minnél hamarabb feljelentést tenni!

Nagyon sajnálom ami tőrtént.

2018. júl. 4. 21:22
12. masnipower (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2018. júl. 4. 21:13

Igen. :)

Köszönöm a hozzászólásokat!

11. Guruljka (válaszként erre: 8. - Masnipower)
2018. júl. 4. 21:10
Egy pszichológus kideríti.
10. masnipower (válaszként erre: 9. - Masnipower)
2018. júl. 4. 21:09
Ő egy esetet mondott el teljesen természetesen.
2018. júl. 4. 21:07
Lehet, hogy kicsi, de itt egy tényleg nagyon okos gyerekről van éppen szó.
2018. júl. 4. 21:07

Nekem is mondta, de ő nagyon beszédes gyerek. Mindent elmesél.

Egy konkrét esetet mesélt el, mikor a vízparton megfigyelte, hogy a fiúknak ugye kisebb a cicijük. És ebből kezdte el mesélni. Hidd el, nehéz felreerteni. Nyilván nem úgy, hogy anya, engem bántott XY. Hanem egy undorító történet volt , amit nem lehet sajnos másként értelmezni.

7. Böce (válaszként erre: 5. - Masnipower)
2018. júl. 4. 19:46

Egy 3 éves gyerek simán beszél a molesztálásról?

Mit mond? Nem túl kicsi még?


Ne haragudj, de nekem kicsit fura ez a sztori. Ilyen kicsi gyerek még nem igazán tud összefüggö történetet elmesélni, pláne "valami ritka undorító" sztorit. És nem is neked " mesélte", hanem az új párodnak egy pasinak.


Bocs de furcsállom.


Most tuti a torkomnak ugrotok, de nekem így kicsit fura.

6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Masnipower)
2018. júl. 4. 18:34

Helyes! Mindenképp el kell indulni valamelyik úton.

A feljelentést követően, lehet, hogy a rendőrség fog kijelölni pszichológust, aki egyben segít majd a feldolgozásban is.

2018. júl. 4. 18:31

Nagyon kedvesek vagytok. Köszönöm szépen. Én is pont ezen gondolkozom. Sajnos az Esztert nem értem el... Kisípolnak, azért emailben leírtam részletesen a panaszom.

A legijesztőbb, hogy olyan simán elmondja a gyerek, mintha arról beszélne, mit reggelizett. De ez egyben nagyon jó is.

A héten el is megyek a rendőrségre. Addig pedig a "kötelező" vizsgálatokon igyekszem átesni a gyerekkel. Nagyon köszönöm. :)

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Masnipower)
2018. júl. 4. 18:21

Amellett, hogy az előző tanácsot is követném, rendőrségi feljelentést is tennék.

Mit tudhatod, hogy nincs-e már ilyen jellegű feljelentés az elkövetővel szemben. Ez már a megtörténteken nem segít, de megelőzheti a későbbieket, és egyben felelősségre vonás.


Fontos, hogy a gyermek is megfelelő segítséget kapjon a feldolgozáshoz, felejtéshez.

2018. júl. 4. 18:12
rendőrség?
2. 1e454498dd (válaszként erre: 1. - Masnipower)
2018. júl. 4. 16:51

Szia!


Nagyon sajnálom, rettenetes, amin keresztülmentetek!

Próbald meg az Eszter Alapítványt felhívni! Bántalmazott, molesztált, megerőszakolt gyerekekkel és felnőttekkel foglalkoznak. Sajnos azt nem tudom, hány éves kortól, de majd megmondják.


Remélem, mihamarabb segítséget kaptok!

2018. júl. 4. 16:22

Sziasztok.

Nagyon kellemetlen nekem erről írni most itt.

Van egy 3 éves kislányom. Együtt éltem egy sráccal, aki nem az édesapja (vele nem tartjuk a kapcsolatot). A kislányom már szakításunk előtt mondott egyszer furcsa dolgot a páromról (ez fél éve történt). Akkor nem tudtam értelmezni a dolgot, de felelősségre vontam a társam, aki mikor még semmit se mondtam, egyből visszakérdezett: azt akarod kérdezni, hozzányúltam-e a kislányhoz? Örömmel penderitettem ki másnap.

Elkezdtem figyelni a gyereket, de ugyanolyan kis cserfes, közvetlen, mint volt.

Most, fél évvel később viszont az új páromnak (ismerjük egymást rég), elmesélte, az előző párom mit csinált. Ahogy elmondta, konkrét dolog nem történt, viszont irdatlan undorító történet. Olyan, amit ilyen kicsi gyerek nem talál ki. Sajnos a történet több pontján is kiderül, hogy valami volt.

Keresem, hívom erre a szervezeteket, de nem érek el senkit. Ahol felveszik a telefont, ott kb. egy évre nincs időpont.

Nekem egy nagyon jó gyermekpszichologusra lenne szükségem, aki egy úton el tudná indítani. Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook