Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogmosás közben mindig öklendezek. Ez allergia lenne? mit lehet tenni ez ellen? Mással is elő szokott fordulni? fórum

Fogmosás közben mindig öklendezek. Ez allergia lenne? mit lehet tenni ez ellen? Mással is elő szokott fordulni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jún. 17. 09:46
Szintén így vagyok vele.
2013. jún. 16. 23:23
a férjem is öklendezik fogmosás közben, baromi rossz hallgatni. Elhiszem, hogy annak is rossz akivel ez megtörténik.
2013. márc. 23. 16:42

Ezt úgy hívják garatreflex!Van akinek kevésbé van,és van akinek erős mint sajnos nekem is!Fogorvos,fogmosás mem gond de a nyelvtisztítás vagy torokvizsgálat közben nagyon kell öklendeznem!

A háziorvosnál hatalmasra ki tátom a számat,ki nyujtom a nyelvem,lelát a gyomromig,de a gégészeten mindig használja a dokinő a spatulát!A gégetükrözést még nehezebben viselem! Ha valakinek van ötlete,hogy lehet csökkenteni a garatreflexet,azt megköszönném!

36. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Sháájn)
2012. máj. 31. 20:17
Nálam is ez van... :-( Nagyon kellemetlenné tudja tenni a fogmosást. Én "végigöklendezem" az egész ceremóniát: a fog- & nyelvsíkálást, de még a szájvizes öblögetést is!... :-/
2011. szept. 6. 11:17

Nekem is ez van. Fogorvoshoz menni is kész kihívás.


A signal sensitiv fogkefe vált be, és a citromos ízű fogkrémek.


Ja, és zuhanyzóban fogat mosni a legjobb, akkor szabadon folyhat ki a hab, és nem kell tőle öklendezni.

Mosdóban ügyesebbnek kell lenni, nehogy a ruhám is fogkrémes legyen.

2010. jún. 1. 10:17

Ez nálam is jellemző, használjak bármilyen fogkrémet. Bár csak a reggeli fogmosáskor.

Este már nem, de napközben sem, ha valamiért fogat mosok.

33. vikasz
2010. jún. 1. 09:34
Én is voltam így egy bizonyos márkájú fogkrémtől. Ha azzalmostam fogat állandóan öklendeztem. Váltottam, és azóta nincs ilyen gondom.
2010. máj. 14. 15:06
Én is úgy tudom, hogy a garatunk érzékenységétől függ ez, hogy öklendezni kezdünk, én is küzdök ezzel a problémával, nem csak fogmosáskor, hanem ha bármilyen egészségügyi gond miatt a számban hátul kell valamit csináln, például a fogászaton, vagy a fül- orr- gégészeten.
31. vkatka
2010. máj. 14. 14:58
Nekem a mentolos fogkrémmel vannak ilyen gondjaim. Egyszer vettünk egy citrom ízű fogkrémet és semmi probléma nem volt. Tehát én az ízét nem bírom.
2009. jan. 29. 10:36
A garatod érzékenységétől függ,alkati adottság.lehet edzeni pl. nyelvmosással...nem kellemes de hasznos,és tényleg fejlődik tőle az ellenállás a hányással szemben.
29. Yulcsy
2009. jan. 29. 10:28
Szerintem fontos, hogy kicsi fejű fogkefét használj,és kevésbé habzót,Van egyébként ilyen az E.x.De van olyan, aki a mentoltól van rosszul.Én nagyon ritkán öklendezek, ha a hátsó fogaimat mosom, és nem jól csinálom,lejjebb csúszik a kefe..
2009. jan. 28. 23:48
Ez néha velem is előfordul. De szerintem ez nem allergia.
27. Magdi8
2009. jan. 28. 23:02
Próbálj meg fogkrémet, vagy fogkefét váltani. Jók az elektromos fogkefék, mert kicsi a fejük.
2008. dec. 21. 19:41
Sziasztok! Ahogy olvasom másoknak is van ez a gondjuk! Amikor a bölcsesség fogamat húzták ki akkor nagyon rossz volt, nem a húzásnál hanem amikor összevarrták a sebet. Na akkor úgy öklendeztem, hogy az orvos kicsit idegesen kérdezte, hogy akkor most hányni fogok? Mondtam, hogy nem! De, nagyon rossz, hogy hátul van "számban"!
2008. dec. 21. 19:41
Igen, a párommal is. Részemről ez nem jellemző. Okát nem tudom.
2008. dec. 21. 19:37
Én is akkor öklendeztem csak,mikor terhes voltam.
2008. dec. 21. 19:35
Teljesen normális. Ez annak köszönhető, hogy több ideg fut a szádban, és ha oda nem illő tárgy kerül oda, automatikusan el akarja távolítani. Anyum is nagyon nehezen mossa meg a hátsó fogait, ő is mindig öklendezik. Én pl. nyugodtan mosok fogat, de akkor bajban vagyok, hogy ha valami nincs rendben "odabent", hiába dugom le az ujjam a torkomon, hogy könnyítsek a gyomromon, csak nagyon nehezen kezd megindulni a "folyamat". Olyankor annyi vizet iszom, amennyi csak belémfér, és úgy érezzem, hogy a gegámíg ér a víz, és akkor újra próbálkozom. Na, olyankor sikerül. Lehet, nekem meg túl kevés az idegvégződés a számban...?
22. s.irma
2008. dec. 21. 19:34

Szerintem nem jó a fogkrém amit használsz. Lehet, hogy a fogkeféd túl nagy.

Hidd el sok ember szenved ettől.

2008. ápr. 11. 07:39
Én akkor öklendeztem, amikor terhes voltam
2008. ápr. 11. 07:32
Régebben előfordult,de kinőttem.
19. 447230ace0 (válaszként erre: 18. - Madul)
2008. ápr. 11. 07:30
Azt már nem mondta, hogy van a kettő összefüggésbe.
18. madul (válaszként erre: 17. - 447230ace0)
2008. ápr. 8. 11:56
Ez nagyon jó!!! :D
2008. ápr. 8. 07:55

Szia!

Én amikor a fogorvosnál öklendeztem, azt a választ

kaptam:Akinek jó a garat reflexe,annak van orgazmusa is.

16. madul (válaszként erre: 7. - 9bbb5bd983)
2008. ápr. 4. 20:04
A gyógyszerrel én is hadilábon állok! A dokinak meg sem engedem hogy használja a spatulát. Ellenben úgy kitátom a számat hogy a bugyimig lelátni! :DDD
2008. ápr. 4. 18:58
akkor is öklendezhetsz fogmosás közben, ha esetleg a nyelvgyököt megnyomod a fogkefével, vagy ha a nyelvedet próbálod a kefével tisztogatni. Szerintem az allergiához nincs köze.
2008. ápr. 4. 14:18
én is csak terhességem alatt öklendeztem,azóta csak egyszer kétszer,de nem tudom mi az oka.
2008. ápr. 4. 14:17
Én csak a terhességeim alatt öklendeztem,egyébként soha.
12. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 10. - Drnéni)
2008. ápr. 4. 13:29
Valami ilyesmire gondoltam én is. :)
2008. ápr. 4. 13:11
Én is terhesen öklendeztem fogmosás közben, illetve ha valamiért nagyon izgulok, szorongok, pl.vizsga előtt.
2008. ápr. 4. 13:08
Mindenki tudja, hogy meghánytathatjuk magunkat úgy, hogy ujjunkkal izgatjuk a garatunkat. Ez a garatreflex, élettani jelenség. Van, akinél a garatreflex élénkebb (legkisebb ingerre is öklendezés következik be)m van, akinél kiterjedtebb a reflexzóna (pl. a nyelv, szájpadlás ingerlése is kiváltja a reflexet, pl. fogmosáskor, orvosnál a torokvizsgálatkor). Idegesebb, szorongó természetű emberek gyakrabban hajlamosak erre (mint pl. én). Allergiához nincs köze.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook