Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hova lehet fordulni ezzel a problémával? fórum

Hova lehet fordulni ezzel a problémával? (beszélgetős fórum)


2023. jan. 29. 14:20

Köszönöm mindenkinek a választ.

Megpróbálkozom a jegyzőnél hátha történik valami.

Régebben a hangos bulizásaikkal volt a gond. Jó sokszor hívtuk ki rájuk a rendőrséget. Ott is szerintem történhetett valami bírság vagy valami mert már évek óta nem volt ezzel probléma.

Bízom benne most is történik valami ilyen és rend lesz.

28. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Nilem023)
2023. jan. 29. 13:57
Hát ha túl vagytok rajta, akkor befogjátok a kutyát, amikor az utcán szabadon rohangál, be egy ketrecbe, és elvinni a menhelyre azzal, hogy ott az utcában több családot is félelemben tart, és csináljanak vele valamit.
27. 55Judit (válaszként erre: 26. - Nilem023)
2023. jan. 29. 12:34
Nagyon sokan a szankciókból se értenek. Az ilyeneket nem kell simogatni. Jegyzőnek a levelet ajánlva add fel.
26. nilem023 (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2023. jan. 29. 12:24

Ezeken a körökön túl vagyunk, nem egyszer nem kétszer.

Ezért is kérdeztem hova is forduljak mert a szó nekik már nem elég.

25. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Nilem023)
2023. jan. 29. 11:30
Van lehetősége megjavítani a kerítését, van helye, lehetősége építeni a kutyának egy megfelelő méretű kennelt, van lehetősége gondoskodni arról, hogy hozzáértő megtanítsa a kutyának a helyes viselkedést... Ha egyiket sem lépi meg, léptek ti. És komolyan mondom, nem fenyegetni, hanem szépen, nyugodtan mindezt elmondani neki, hogy értse: nem vicceltek, ha ő nem lép, léptek ti!
24. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Nilem023)
2023. jan. 29. 11:26
Nem fenyegetést írtam, hanem, hogy közölni!! kell vele! Lehetősége van megoldani a helyzetet, de ha nem lép, akkor léptek ti! Más a közlés hangsúlya.
23. 55Judit (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. jan. 29. 09:38
Állatvédőknek én is jelentettem hasonló esetet. A közelemben tettek ki autóból kutyát, és nem ment el innen. Az állatvédő azt mondta felháborodva, hogy nem tudnak ők se száz felé szakadni, egyébként helyük sincs, a telefonálással meg feltartom a munkában. Ugyanis ő dolgozni jár oda. Nem mondom hogy ez általános, de Siófokon ez van.
22. 55Judit (válaszként erre: 18. - Nilem023)
2023. jan. 29. 09:35

Feltétlen írásban is tegyél panaszt, mert csak ez a biztos hogy intézkedés is legyen.

Olyan is előfordulhat hogy csak figyelmeztetést kap, és a következő szabálysértésnél ígérnek bírságot. De ha nincs végzés írásban, akkor nincs amire később hivatkozni lehet.

21. nilem023 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. jan. 29. 09:16

Sajnos mindig van kutya de az esetek többségében még kölyök korában el is került innen. Hát most más a helyzet.

Köszönöm az infót!

20. timycat (válaszként erre: 19. - Nilem023)
2023. jan. 29. 09:13
Ha a hivatalos úttal nem boldogultok, hívjatok állatvédőket. Ők abszolút profik az eljárásban, az ilyen "gazdik" kezelésében. Tájékoztatják őket arról, hogy ez már büntetendő kategória és pénzbírságot vonhat maga után. A vége általában az szokott lenni, hogy a "gazdi" lemond a kutyáról és az állatvédők elviszik. A kutyának is jobb lesz, nektek meg pláne. Persze arra nincs garancia, hogy nem lesz másik kutyájuk.
19. nilem023 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2023. jan. 29. 09:09

Sajnos nem az a “család” akit fenyegetni lehet már ha érted mire gondolok…. Többször szóltunk normálisan, akkor mindig elnézést kértek és pár napig nem volt gond. Aztán mintha törölték volna az emlékezetükből mit beszéltünk.

Múltkor a férjem fát is adott nekik tüzelni és akkor is kérte őket hogy figyeljenek oda. Akkor is nagyon mondták persze persze….

Fenyegetni nem fogunk nem ránk vall de hivatalos lépést teszünk.

18. nilem023 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2023. jan. 29. 09:04

Köszönöm! Holnap fel hívom a jegyzőt beszélek vele és meglátom mit mond. Utána írásban is jelezni fogom a problémát.

Igen, már utána néztem hogy ez bírsággal jár/járhat nem is kevéssel.

17. nilem023 (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2023. jan. 29. 09:02
Köszönöm, ezt nem tudtam hogy így van.
16. 55Judit (válaszként erre: 1. - Nilem023)
2023. jan. 29. 08:32
Az előttem szólók jól tudják. A jegyzőnél kell jelenteni, mégpedig írásban, mert így köteles foglalkozni az üggyel. Az hogy a kutya kint van az utcán, hivatalosan úgy nevezik, hogy a kutya kóboroltatása. Ez szabálysértés, ami pénzbirsággal sújtható. Ha jegyző intézkedése nem kielégítő, a tőle kapott végzésben szerepel, hová lehet jogorvoslatért feljebb vinni az ügyet. Ha nem írja rá, meg kell kérdezni. A jegyzőnek is van főnöke.
15. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Nilem023)
2023. jan. 29. 08:19
Biztos hogy van hatósági állat befogó akihez tartozik a terület. Általában több megyére ugyanaz. Sokszor ez egy menhely. De ha bejelentés érkezik kötelességük elhozni az állatot. A mi kutyánk is így került a menhelyre anno.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Nilem023)
2023. jan. 29. 07:17

Pár éve itt a mi házunkban (panel) volt egy kiskutya, a gazdi kiengedte a folyosóra, és szabadon bóklászott a házon belül. Játékos volt, az is mindenkire felugrált, ha valaki éppen nyitotta a lakása ajtaját, és ott volt a folyosón, egy perc alatt már bent is volt az idegen lakásban.


Egy alkalommal szürkületkor léptem ki az ajtómon, és persze háttal a folyosónak húztam be magam után, meg ugye a kulcsra figyeltem, mikor éreztem, hogy valami hátulról a lábszáramon... a frász jött rám, mert nem láttam, hogy mi az... ordítottam, mint a fába szorult féreg, a fél ház összeszaladt.


Persze jött a gazdi is, mire itt többen megmagyaráztuk neki, hogy megtanítja neki, hogy mit szabad és mit nem, vagy kicsináljuk a kutyáját. Jól nevelt kutyus lett belőle.

Össze kell fogni, körbekapni a gazdit, és együtt értésére adni, hogy elegetek van a kutyájából.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. jan. 28. 21:50
Aki ilyen hanyag, általában a természete sem egy csendeske, én biztos nem húznám ki a gyufát nála ilyen fenyegetéssel.
12. nilem023 (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. jan. 28. 19:48

Ez egy kisebb település nincs sintér.

Megpróbáltuk már többféleképpen megértetni vele hogy ne legyen kint a kutya még a kutya szemszögéből is, hogy el fogják ütni stb. Mindig ígérget meg elnézést kér aztán pár nap és minden megy tovább.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Nilem023)
2023. jan. 28. 17:31
Mondjátok meg a gazdájának, ha nem gondoskodik arról, hogy a kutya ne tudjon kimenni az utcára, szólni fogtok a városi sintérnek, hogy arra kóborol hetek óta egy veszélyes kutya, jöjjön és fogja be! Ha a gazda erre sem reagál megfelelő módon, akkor nem is igazán érdekli, mi fog történni a kutyájával.
2023. jan. 28. 16:04

Köszönöm s tippeket, megfogadom. Ennek a kutyának is van őrangyala mert egyszer a férjem hallott egy nagy fékezést és a kutya nyüszítését. Mindjárt jött és mondta mi történt az én szívemnek meg nagyon rossz volt és nagyon sajnáltam. Aztán pár nap múlva megint láttam….megúszta.

Nagyon kiváncsi vagyok mit fognak mondani és ha lesz is valamilyen intézkedés lesz e foganatja.

9. Fisica (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 28. 15:43

Sajnos bárhogy le tudja rázni. Küld egy semmitmondó választ és kész is. :(

Nálunk a városban van egy kutya folyton az utcán lóg, elég sokan tudják hol lakik. Haza viszik majd újra kint van. Többször jelezték a jegyzőnek, mégse történt semmi.

Egyelőre az őrangyala nagyon dolgozik, de nem tudni meddig. Tavaly csak kétszer láttam, hogy éppen megúszta.

Az állatvédelmi törvény is csak dísznek van.

Reméljük ez a jegyző tudja mi a feladata ezzel.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nilem023)
2023. jan. 28. 15:28

Azt tanácsolom, hogy a környékbeliektől, és főleg a gyerek szüleitől aláírt bejelentést tegyetek, így nagyobb nyomatékkal kell figyelembe vennie, mint egy ember bejelentését. Röviden,tömören összefoglalva a tényeket és kérve az intézkedését,tértivevényesen postai úton küldjétek el neki, akkor nem tud lerázni sem.

Sok sikert!

2023. jan. 28. 15:19
A jegyző feladata, viszont sok esetben hárítják, hogy nem oda tartozik. Ne hagyd magad lerázni.
6. nilem023 (válaszként erre: 4. - K-né Zsóka)
2023. jan. 28. 14:50
Köszönöm.
5. nilem023 (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2023. jan. 28. 14:50

Én is a jegyzőre gondoltam első sorban. Hétfőn telefonálni fogok, meglátjuk mire jutok.

Köszi.

4. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Nilem023)
2023. jan. 28. 14:49
Jegyzőhöz, ő majd küld ki valakit, aki megnézi, hogy így van-e, és intézkednek.
3. ,zumba (válaszként erre: 1. - Nilem023)
2023. jan. 28. 14:27
Önkormányzathoz.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Nilem023)
2023. jan. 28. 14:25
Jegyző talán, vagy az állatvédelem.
2023. jan. 28. 14:07

Van a szomszédban egy kutya aki szinte mindig az utcán van. Amíg még kisebb volt is zavart mert féltettem hogy el fogják ütni. Most hogy már kezd nőni látszik hogy valamilyen harci kutya keverék és kezd agresszív is lenni. Mindenkit ugat, rá ugrik, kergeti a biciklivel közlekedőket és az autósok is folyton lassítanak dudálnak miatta.

A szomszéd kisfiúra ráugrott úgy hogy az kiesett az úttestre.

Már többször szóltunk nekik hogy csinálják meg a kerítést mert ez így nincs jól. Pár napig bent tartják a kutyát aztán minden kezdődik elölről….nagyon unja mindenki körülöttük.

Kihez lehet ezzel fordulni, valakinek van valami ötlete? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook