Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hormonproblémák miatt antibébit kezdtem szedni. Amint elkezdtem, másnap abbamaradt a vérzés. Mit tegyek? fórum

Hormonproblémák miatt antibébit kezdtem szedni. Amint elkezdtem, másnap abbamaradt a vérzés. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


15. erazs82 (válaszként erre: 14. - Katic)
2010. jún. 20. 11:15

Szia!Remélem már rendeződtél!

Nekem is volt ilyen problémám,mikor másik bogyit kezdtem szedni,akkor az első hónapban össze vissza vérezgettem,de a második levélnél már minden rendben volt!

Nyugi! :)

14. katic
2010. máj. 31. 09:50

Segítsééééég!!! Megint gond van. ?:-((((


Ma reggelre - 9 darab tabletta bevétele után (Lindynette 20) - vérezni kezdtem.

Hívtam a dokit, azt mondta, ne hagyjam abba, csak, ha nagyon görcsölne a hasam.


Mit tegyek? Volt már valakinek hasonló problémája? Köszi!

13. katic
2010. máj. 26. 09:30

Köszönöm, lányok! Remélem, nem rontottam el semmit. :-(

A lényeg, hogy a gyerekek előtt évekig szedtem, csitriként nem problémáztam ennyit, most meg itt bénázok. :-P

Én is hallottam, hogy nyaralás miatt valaki "átrendezte" a dolgokat, azt is ilyen tablettákkal. Ha nekik később rendbe jött, akkor nekem sem lehet semmi gond. :-)

Köszi még egyszer mindenkinek a jó tanácsokat! :-)

12. Kavicsné (válaszként erre: 7. - Katic)
2010. máj. 26. 09:24

Vedd úgy, hogy meg van erősítve, hogy ilyenkor így kell :-D

Ne hagyd abba, mert akkor a hormonháztartásodat alaposan összekutyulod.

11. Johannia (válaszként erre: 8. - Katic)
2010. máj. 26. 09:23

Azzal ne foglalkozz. Vannak olyanok, nem is kevesen, akik nem menzesz első napján kezdik el szedni, hanem csak úgy valamikor ciklus közepette(na ők be is kavarnak a szervezetnek rendesen, de az ő dolguk).

Szedd végig, aztán a 7napos szünetben jön a vérzés.

2010. máj. 26. 09:23
Az első hónap ilyen volt nekem is. Az antibébinek ez az egyik hatása, hogy lerövidíti a piros betűs napokat.
9. c0a3449bb0 (válaszként erre: 8. - Katic)
2010. máj. 26. 09:23
Nekem évekkel ezelőtt volt ilyen problémám, folyamatosan véreztem, akkor írt fel a dokim egy erősebb hormon tartalmú tabit és 2 nap alatt híre hamva sem volt vérzésnek...
8. katic (válaszként erre: 6. - Kavicsné)
2010. máj. 26. 09:21

Igen, így csinálom, csak azt nem tudom, ha egyszer megindult - ugye, azt a menzes első napján kezdem szedni -, egy nap után miért maradt abba. :-o


Igen 21 napos.

7. katic (válaszként erre: 5. - C0a3449bb0)
2010. máj. 26. 09:20

Én is így gondoltam.

Igazából megerősítést vártam, hogy ilyenkor így kell. :-)


Semmilyen vizsgálatra nem küldött, szerinte semmi komoly. Van ilyen.

2010. máj. 26. 09:19

Az antibébit azért kaptad, hogy beállítsa a mensid. Ha elkezded szedni, azonnal csökkenti, ill. lerövidíti a piros betűs napokat. 21 naposat kaptál?

Ha igen, akkor minden nap vedd be lehetőleg ugyanabban az időben, majd 7 nap szünet. Ebben a szünetben 2-3. napon megjön, ez a normális. A 7 nap elteltével jön a köv. 21 nap bogyesz.

5. c0a3449bb0 (válaszként erre: 3. - Katic)
2010. máj. 26. 09:17
Ne hagyd abba, majd ha elfogyott a levél tabi megjön a mensid...
2010. máj. 26. 09:15

Megfog jönni, de az nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés!


Mi az, hogy valószínűleg a hormonok miatt? Nem küldött el hormonvizsgálatra, pajszmirigyellenőrzésre?


Remélem rendbejössz.

2010. máj. 26. 09:11

Második szülésem óta minden menstruáció előtt fertőzésem van, s a menzes sem rendszeres. Emellett a menzes első két napján éppen csak van valami (barnás folyás-szerű), ezt követően pedig 2-3nap alatt temérdek vér távozik a szervezetemből. (Ilyenkor szédelgek, rosszul vagyok.)

A fertőzést a dokim kikezelte hüvelytablettával, s mivel vszínűleg a hormonok miatt volt, antibébivel próbálja beállítani.

Elkezdtem szedni, amikor a pici vérzés/barnázás elkezdődött (ez volt szombaton), vasárnapig még volt valami, azóta azonban teljesen megszűnt a vérzés.

Most mit csináljak?

Megjön majd a menzes a következő hónapban (amikor a 7 nap szünetet tartom)? Vagy hagyjam abba atabletta szedését.

A dokim is épp most utazott el. :-((((((

2010. máj. 26. 09:10
Ez miért baj?
2010. máj. 26. 09:06
Hormonproblémák miatt antibébit kezdtem szedni. Amint elkezdtem, másnap abbamaradt a vérzés. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook