Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hordozós anyukák, beszélgessünk! fórum

Hordozós anyukák, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
618. Danica16 (válaszként erre: 617. - Künde)
2010. ápr. 1. 06:57
A rugalmasakat, pont a legkisebbeknek szokták ajánlani, és a súlyhatáruk is kisebb, általában 7-9kilóig használhatóak. (javítsatok ki ha tévedek) Kivétel a JPMBB, az tovább is használható.
617. künde (válaszként erre: 616. - Drnéni)
2010. márc. 31. 21:02

Csak azért gondoltam sima kendőre, nehogy a gerincének ne tegyen olyan jót. Vagy a rugalmasnak is olyan a szövése mint a simának? Mivel pár hetes korától szeretném használni...

Sőt, mint mondtam inkább csak kis korára kellene, utána MT-t szeretnék.

616. drnéni (válaszként erre: 606. - Künde)
2010. márc. 31. 20:55
Én a helyedben inkább rugalmas kendőt vennék akkor, azt könnyebb megkötni, és ki-be lehet pakolni a picit. Pl. a liliputis nem vészes árban, használtan is lehet találni. Aztán hátha megtetszik, és beruházol egy jpmbb-re!
615. Katanya
2010. márc. 31. 14:24

Érdekes a szín kérdése. Pl. a franciák nyárra a feketét vásárolják. A GM fürdőse is fekete.

Az anyag vastagsága mindegy. lehet vastag kendővel is kötni egy réteget.

A Nandu minősége nagyon változó. Vannak nagyon fnom, vékony, puhák és vannak durva vastagok.Amiért érdemes egy jó minőségű kendőre beruházni: Nagyobb súlynál kényelmesebbek.


Sling: az én olvasatom, hogy az anyag volt belül lötyi, ill. a rossz szabás miatt nagyon megtört a gerinc és a légcső. Nem minden sling veszélyes!!

2010. márc. 31. 11:52

Nekem 170/80 mellett kellett a 4,6m főleg az elől kötésekhez, úgy tudom az egészen apró babáknak a zsebeskötéseket szokták ajánlani, az meg ugye rengeteg anyagot vesz fel a három rétegben.

Meg rá is kell szerintem kicsit érezni, akkor már egy picivel rövidebb kendő is elég lehet. :)

613. künde (válaszként erre: 612. - Danica16)
2010. márc. 31. 11:48
175 magas és alapjáraton 55 kg vagyok, viszont jó lenne minél több mindent kötni vele. Főleg hogy elöl kötésekből lesz sok, mivel egész pici babánál akarom használni. Nem tudom erre mekkora kéne. Én is a 4-5 m körüliekben gondolkodtam.
612. Danica16 (válaszként erre: 610. - 31b7b5919f)
2010. márc. 31. 11:46
A kendő hosszát szerintem nem annyira a testalkathoz kell méri, mint inkább ahoz, mit szeretnél vele megkötni... Pl. zsebes-elől keresztezetthez nekem min. 4,6m kellett, de sikerült párszor 4,2vel is. A batyuhoz viszont simán elég lenne a 3,6 is, hisz az jóval kevesebb anyagot vesz fel akármilyen testalkaton...
2010. márc. 31. 10:36
Ja és már nem nehéz megkötni.az elején szenvedtem kicsit vele de aztán megszoktam.Meg vannak tanfolyamok is.Modjuk én a füzetből tanultam amit kaptam hozzá.
610. 31b7b5919f (válaszként erre: 609. - Künde)
2010. márc. 31. 10:35

az enyém L-es és nincs nagy csomó ha megkötöm.Mondjuk én is láttam már olyan anyukát aki hatalmas csomót kötött rá.Értelem szerűen egy 60 kg-os anyuka ne vegyen XL-est...

Test alkattól függ a dolog.De olyan helyen vedd ahol felpróbálhatod.

609. künde (válaszként erre: 608. - 31b7b5919f)
2010. márc. 31. 09:57
És nem túl nehéz megkötni a vastagsága miatt? Attól félek hogy marha nagy csomó lesz majd rajtam ha megkötöm. És az nem lesz szép... Vagy ez nincs így csak ha túl hosszú veszek?
2010. márc. 30. 22:27
Nekem nandu van és a második gyerekemet hordozom benne.Mi nagyon szeretjük.És tényleg a testek izzadnak össze a kendő légáteresztő.
2010. márc. 30. 22:24
Igen mi is imádjuk a kendőt.Ma bele kötöttem Botit és úgy mentünk a nagyokért.Oldalkötésben volt.Az emberek úgy megnéztek.Még fura ha valaki ilyet lát.De volt olyan is aki elmosolyogta magát.:)
606. künde (válaszként erre: 604. - Drnéni)
2010. márc. 30. 21:05
Kicsit visszaolvastam a fórumot, és látom mennyire dicséritek a mei tai-t. Én is kezdek beleszeretni. Valószínű veszek egy nandut pici korára, és utána mei tai lesz belőle :) De a nandu jó lesz megtanulni, és megszokni a hordozást.
605. drnéni (válaszként erre: 603. - Künde)
2010. márc. 30. 15:29
Én legszívesebben már a kórházba bevittem volna, de nem engedték. Minél előbb szokja a hordozást, annál jobb - szerintem.
604. drnéni (válaszként erre: 601. - Künde)
2010. márc. 30. 15:28

Szerintem nagy melegben már szinte mindegy az anyag, vegyél talán világos színűt. Déli forróságban úgyse viheted ki semmiben. Aztán meg már jön az ősz.


Én a nagylányomat Nanduban szállítottam, semmi bajom nem volt vele azon kívül, hogy tényleg elég merev, főleg az elején, és szakad a víz az emberről, mire megköti. De nekem kényelmes volt, még két évesen is furikáztam benne. Mondjuk második gyereknél már nem biztos, hogy lenne türelmem megkötni.

603. künde (válaszként erre: 602. - Danica16)
2010. márc. 30. 09:34

Nézegettem interneten használtakat, de sajnos a legtöbb kb annyi mint újként. Viszont addig még hátha találok :)

Még abban reménykedek, hogy mire elkezdem hordozni, addigra már szeptember lesz, az nem olyan vészes. Következő nyárra meg már ki tudja mi lesz :)

2010. márc. 30. 06:34

Érdemes lenne körülnézned a használt kendők között is, ott akár márkásabbat is találsz olcsóbban.

Én tavaly augusztusban egy kölcsön gézkendővel hordoztam Alizt, nekünk az bevált, alig izzadtunk össze.

Utána vettem egy didymos Jant, akkor már nem volt akkora nagy meleg, így nem tudom mennyire meleg...

Nandut még nem próbáltam, de azt mondják annak is változó a vastagsága.


És azt is szokták mondani, hogy igazából nem a kendő melegít, hanem a két test egymást... Van benne valami, de azért szerintem három réteg anyag már elég vastag a negyven fokban...

601. künde
2010. márc. 29. 22:24
Sziasztok! Hordozókendő vásárlás előtt állok, és tanácstalan vagyok hogy milyen márkájút érdemesebb venni. Nem akarok 20 ezret rákölteni, Nandukat néztem eddig, de elbizonytalanodtam, mert többektől hallom, hogy túl vastag. Ti melyiket ajánlanátok? (augusztusban szülök, nagy melegben, csak ezért számítana az anyag).
2010. márc. 29. 13:44

Szerintem is, olyan jól variálható, mindig az igényeink szerint, hogy ennél jobbat nem találni az tuti. :)

Már sajnálom, hogy a fiamnál nem mertem belevágni a kendőzésbe!

599. drnéni (válaszként erre: 598. - Danica16)
2010. márc. 29. 13:43
Az a legjobb! Ma is mekkorát aluszkált benne a drágám, miközben én a bankban veszekedtem!
2010. márc. 29. 13:41

Szerintem is inkább az lehetett, hogy nem megfelelően voltak a gyerekek benne a slingben.

Mi annak idején nézegettünk ilyet, de az apjuk leszavazta, neki nem volt szimpatikus, igaz akkor még a kenguru és e között vacilláltunk, azóta rájöttünk hogy kendős vagyok :D

597. drnéni
2010. márc. 29. 13:33

Gondolom, nem tartották be a használati utasítást. Persze lehet, hogy egy cégnek erre eleve fel kellene készülnie, mármint hogy a kutya se olvassa el a mellékelt útmutatót. Én orvos vagyok, és tudom, hogy a betegek 80%-a nem tartja be a gyógyszerszedést sem, pedig ott elég nyilvénvaló a veszély.


Egyébként nekem sose volt szimpatikus a sling, ettől persze még nem rossz, én egyzserűen kendős vagyok.

2010. márc. 28. 13:47
Amerikában betíltottak egy fajta hordozót,mert meg fulladtak benne a babák.Mit szóltok?
595. Katanya
2010. márc. 8. 08:27

Arra kell figyelni, hogy magasan maradjon a hátadon és ne csúsztasd vissza. A kendőt jól be kell tűrni a popsi alá.

Double Hammackot kötsz?

594. drnéni (válaszként erre: 593. - Katanya)
2010. márc. 7. 18:25
ráfektetem a kendőre a kanapén, aztán keresztezett kézzel megfogom a vállát, és hátraemelem
593. Katanya
2010. márc. 7. 07:23
Sima batyut is lehet kötni. Hogy veszed a hátadra?
592. drnéni (válaszként erre: 591. - Katanya)
2010. márc. 5. 13:53
Kicsi vagyok, és nagyon nehezen tudom a hátravitt szárat átvinni Ella fölött. Meg az se megy, hogy normálisan a hátamra tegyem, mindig féloldalasan lód szegény. Pedig a nanduval hordtam háton is!
591. Katanya
2010. márc. 4. 17:30

Drnéni: Lesz JPMbb tanfolyam és talán klub is...

Mi a gond a hátrakötésnél?


Ikrek hordozása: én összegyűjtöttem a kötéseket. Priviben tudom küldeni.

590. Danica16 (válaszként erre: 589. - Danica16)
2010. márc. 4. 17:14
Bár ők nem ikrek...
589. Danica16 (válaszként erre: 588. - Nagyir)
2010. márc. 4. 17:14

Egy másik fórumon van több anyuka is, aki hordoz/ott egyszerre kettőt :)

Néha néha én is felkötöm egyszerre a kettőt, de csak beltéren :D, mert nagyon nehezek együtt... :p

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook