Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hordozós anyukák, beszélgessünk! fórum

Hordozós anyukák, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. jan. 28. 10:20

Hordozókendő? Azt lehet kabáton belül és kívül is, és egészen picibabához talán a legtökéletesebb :)

A látszat ellenére nagyon könnyű elsajátítani a kötéseket.

557. Slambuc
2010. jan. 28. 10:09

Sziasztok!

Mi is szeretnénk venni valamilyen hordozót.

Légyszíves segítsetek, ha tudtok!

2 hónapos a babánk, jövő hónapban szeretnénk megvenni a hordozót. Azért lenne jó, mert 10 emeletes panelban lakunk, a lift nagyon kicsi, a babakocsi elég nagyra sikerült és szeretném levinni szellőztetni. Tél van, eléggé fel kell öltözni, úgyhogy ezt sem tudom, ilyenkor hogyan lehet felvenni a hordozót...

Olyan hordozót szeretnénk, amit majd még nyáron is felvehetünk egy-egy városi sétára, vagy kisebb kirándulásra.

Légyszíves segítsetek, ha tudtok!

556. Katanya
2010. jan. 27. 16:48
Örülök, hogy sikerült választani! Jó hordozást!
555. xti_
2010. jan. 25. 21:30

a babazsákról, babaslingről lemondtunk. a babazsákról azért, mert mondtad, hogy nem igazán tesz jót a baba gerincének. a babaslinget nem éreztem eléggé testhez simulónak, és hát voltaképpen hasonló helyzetben van benne a baba, mint a zsákban.

a Close nagyon tetszett, nekem ez lett volna a legjobb, de az apuka nem vette volna fel, és már kiválasztotta a Beco Butterfly 2-t "magának". ezzelel is ment a hordozóra szánt pénzösszeg, de viszonylag egyszerűnek tűnik, remélem, meg tudom tanulni. azért még kisírtam egy MT-t magamnak, mert sokkal olcsóbb volt a Close-nál, és azt jól lehet érezni a testemen, hogy tart-e.

szóval otthonra és melegben MT lesz, ha pedig hosszabb sétára indulunk, vagy apa viszi, Beco.

még egyszer köszönöm szépen a segítséget, remélem, jól döntöttünk.

554. Katanya
2010. jan. 25. 15:05
Várjuk a beszámolót, mit sikerült választani.
553. xti_ (válaszként erre: 552. - Katanya)
2010. jan. 23. 12:07

Debrecenben.

Azért van szükségem olyan hordozóra, ami újszülött kortól használható, mert nem tudom majd a karomban tartani a babát. a kezem arra kell, hogy ne menjünk neki semminek :)

552. Katanya
2010. jan. 23. 11:58
Rengeteg forrás létezik. Merre laktok?
551. xti_ (válaszként erre: 549. - Katanya)
2010. jan. 22. 12:36
köszönöm szépen. hol tudnám beszerezni ezeket, illetve ezek valamelyikét? sokat megnéztem, és az egyszerűsége mellett az szólt még a bohém-mama mellett, hogy egyszerű hozzájutni.
550. Noj84
2010. jan. 22. 11:01
újszülötteknek én erszényeket láttam, nem tudom, mennyire egészséges, majd a szakértők megmondják.
549. Katanya
2010. jan. 22. 09:21
Kedves Xti: a bohém mamát én nem ajánlanám egészen újszülöttkortól, mert nem támsztja meg tökéletesen minden oldalról. Nézd meg azért a babasling nevű márkát is és ajánlom a Close nevű hibrid hordozót. Ez utóbbi egy előre megvarrt hordozókendő. A csatos hordozóknak az az előnye, hogy egyszer kell tökéletesen beállítani, aztán már csak csatolni. De ezeke sem valók igazából újszülötteknek.
548. xti_
2010. jan. 21. 22:00
sziasztok, látássérült vagyok, ezért (bár lehet, hogy nem csak ezért) borzasztó ügyetlen. így a legegyszerűbb hordozót kerestem, de mielőtt megvenném, szeretném kérni a véleményeteket a bohém-mama babazsákról. szeretném már születésétől kezdve sokat hordozni a babámat, de nem látok elég jól ahhoz, hogy meg tudjam állapítani, jól van-e megkötve, vagy hogy minden csat a helyén van-e... ezért a zsák. szerintetek?
547. drnéni
2010. jan. 12. 15:01

Élménybeszámoló csípőszűrésről: amint húzkodtam ki a kendőből a picurt, öregecske doktorbácsi rámnéz értelmesen és aszongya: "nem jó ám a kenguru a gerincüknek, mert összenyeklenek benne. Legjobb, ha rendes babakocsiba teszi." No comment.


A nagylányomnál 3 éve az történt amikor kendővel megjelentünk, hogy az ifjú kolléga kivitt minket a váróba, és körbehordott, mint a véres kardot, hogy "felejtsék ez a bébihordozót, így kell gondoskodni a gyerekről, anyukák!".

546. drnéni (válaszként erre: 540. - Katanya)
2010. jan. 12. 14:56
Hát ő már fölül van a 15 kilón, úgyhogy nem nagyon terhelném vele a cuccot, csak próbaképp tettük bele, hogy mi várható, de köszi.
545. renocska (válaszként erre: 544. - Katanya)
2009. dec. 22. 23:34

:) Erre jó is a kocsi :) De amire kitalálták...


Neked is boldogságos ünnepeket!

Nálunk kicsit késöbb lesz karácsony:(

544. Katanya
2009. dec. 22. 21:09

Nálunk van babakocsi. Használom is. Ha a nagyobb elfárad, beleül és a csomagoknak is remek helye van bent. Két gyerekre bőven elég figyelni, fogni őket. Így a csomagok nem húzzák a vállamat. Azonban a picit nem nagyon ültetem bele. Békésebben elvan a hátamon és a babakocsiból, bárhogy kötöm, kimászik és akrobatikus mutatványokat végez, akár a mozgólépcsőn.. gyengébb idegezetűek érdekében inkább hanyagolom a dolgot:-)


Békés, szeretetben gazdag karácsonyi ünnepeket kívánok!

543. renocska (válaszként erre: 542. - Noj84)
2009. dec. 22. 17:08
:) Nálunk is kiiktatták a hordozók a babakocsit.
542. Noj84
2009. dec. 21. 16:51
áldom az eszem, hogy megvettem az ssc-t, most a karácsonyi forgatagban nem kell szenvedni a babakocsival. hát, nem bántam meg. eladom a babakocsit. a következő gyerek is inkább lesz hordozott. :)
541. Danica16 (válaszként erre: 539. - Katanya)
2009. dec. 13. 08:27

Jaj ezek a válogatós gyerekek :p :))

A fiam, ha ő választ akkor kendőt hoz (nagy választási lehetősége mondjuk nincs mert vagy ez vagy MT), illetve a héten nálunk van az utazó Hunbaba, most azt választja :)

A lányomnak még nincs véleménye a dolgokról :D De ha meglátja a kendőt akkor nagyon mosolyog.

540. Katanya (válaszként erre: 537. - Drnéni)
2009. dec. 12. 20:50

Most olvasom csak figyelmesebben.

Hány kiló a nagyobb gyermek?

Van 3 tippem, hogy kényelmesebb legyen háton. Magasra köss, a kendő szárát húzd ki, majd szépen hajtsad vissza.

Szorosra köss. Amikor úgy érzd szoros, még egyszer húzz rá.

539. Katanya
2009. dec. 12. 09:21
Rá kellett jönnöm, hogy Marci válogat a hordozók között. A csodaszép lila kendőmet nem találja elég férfiasnak. A csatos hordozót nem szereti, mert nem lát ki rendesen a vállam felett. No és nagy bánatomra egyre többször és egyre többet sétál...
2009. dec. 11. 13:42
Az én kabátom SK :) kimondottan a mi igényeink szerint. egy 2 számmal nagyobb kabátból készítettem.
537. drnéni (válaszként erre: 521. - Szilvita)
2009. dec. 11. 12:53
Szia! Én nem árulom, csak vettem egyet, és naggyon-naggyon bejött! A nagylányommal két évig egy szál hosszú Nanduval voltunk, de most sokkal többet akarom használni, és valami kényelmesebbet kerestem. Sok-sok próbálgatás és fórumozás után döntöttem a jpmbb mellett, és abszolút jó választásnak bizonyul, legalábbis eddig. A pici lányom is imádja (2 hetes), most is itt van rajtam. És kipróbáltuk a nagylányommal is, bár már túl nehéz hozzá, de még őt is viszonylag kényelmes háton vinni benne. Nekem ezután szóba se jöhetne más hordozó.
536. Katanya
2009. dec. 11. 08:26

Ha szeretnéd. Igen. Férjem igaz szakmai tanácsot nem tud adni:-).

A jövő hetünk jó zűrös lesz...

535. Szilvita (válaszként erre: 534. - Katanya)
2009. dec. 10. 21:22
Megoldható azt hiszem... Ott fel is tudom próbálni? Tudom-tudom, kisujjad nyújtod...:)
534. Katanya
2009. dec. 10. 20:29

Szilvita Kelenföldi pályaudvar közelében.


Hordozós kabátból rengeteg féle létezik. Szerintem kisebb babánál nagyon praktikus. Ma elfelejtettem ismét a hordozó takarót. Egy Gira kendővel oldottam meg a dolgot..aztán persze a kis muki lekérezkedett és gyalogolt a tesóival... Mi lesz így a sok szép hordozómmal??

533. Noj84
2009. dec. 10. 19:03
nekem se jon be a hordozos kabat, bar aranyosnak tartom, ha latok valakin, de nem az en stilusom. pont ugy vagyok vele, mint egy nagyon jo csizmaval. ha mason latom, akkor egyszeruen irigylem, hogy de szep, de soha nem vennem fel valamiert. :D
532. Szilvita (válaszként erre: 530. - Katanya)
2009. dec. 10. 15:27

Melyik része a XI. kerületnek? Viszonylag el, összehozható...

Milyen az a hordozós kabát??? Én vettem egy óriási kabátot, de olyan béna, a nyakát meg nem fedi el:S

531. renocska (válaszként erre: 526. - Noj84)
2009. dec. 10. 12:50

:) Nekünk van hordozós kabátunk, ami azért praktikus, mert nem kell rakat ruhával kötni, aztán pedig egy pill. alatt felkapjuk.

De ha külün öltözünk, mi is a kezeslábasra szavazunk.

530. Katanya
2009. dec. 10. 10:30

11. kerület elérhető számodra Szilvita?


Noj: Turkis sima kezeslábasa van Marcinak. Tegnap egy plusz hordozókendőt kötöttem fel hordozótakaró helyett:-)

529. Noj84 (válaszként erre: 527. - Katanya)
2009. dec. 9. 18:13
ilyen vékonyabb téli overálra gondolsz? mert ha azzal kompatibilis, akkor beszerzek egyet :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook