Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hordozós anyukák, beszélgessünk! fórum

Hordozós anyukák, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
378. Katanya
2009. szept. 30. 08:45

Hát ez hosszú sztori lehet Zorica:-)


Én is szeretnék egy 4. babát..

2009. szept. 29. 22:40
Jaj, halljátok nekem nem jött össze a Manduca. Hosszú a sztori, de szerencse a szerencsétlenségben, hogy most úgy néz ki boldog tulajai leszünk egy Scootababynek!
376. 6505bfef2e (válaszként erre: 373. - Renocska)
2009. szept. 29. 22:38
Nekem sem titkos vágyam, egyszerűen kijelentettem, hogy nekem a következő gyereknél rugalmas, méghozzá JPMBB kell és kész! Ja, és persze kéne hozzá egy következő gyerek is! :)
375. Katanya
2009. szept. 29. 22:10
Renocska: A betörésnél segít, ha rajta alszol.
374. milochou (válaszként erre: 369. - Katanya)
2009. szept. 29. 20:10
Sziasztok, csak gyorsan benéztem, még van egy kis dolgom, de még jövök és mesélek. Köszönöm a kedves fogadtatàst ;o))))
373. renocska (válaszként erre: 360. - 6505bfef2e)
2009. szept. 29. 16:45

Nem rossz a kendő. 13kg a határ. Az anyagot be kell törni. Először nekem is fura volt, de puhul. Egyre jobb és egyre ügyesebbek vagyunk. A Carolino-t én csak tapiztam, de nem igazán jött be nekem sem. Akkor még jó, higy nem vetted meg:-)

Az én (nem)titkos vágyam is egy JPMB:)

2009. szept. 29. 16:41

Igantus, Milochou üdv köztünk!

Mi Mei Tai-t használunk többnyire. Nagyon jó:)

371. renocska (válaszként erre: 355. - Katanya)
2009. szept. 29. 16:31

:-) Taliztunk, csak nem volt idő mire lejutottunk az ikres elöadás után. Épp próbálták nálad a zöld JPMB-t. azt figyeltük. Ott volt egy még nem hordozó anyuka is velem a másik fórumról. (jelentem sikerült megfertözni:) De a babája nagyon fáradt volt és mivel még nem volt hordozója a kicsi csak szenvedett a kocsiban. Haza kellett jönni:(

Én is néha elöre kötöm, mikor nagyon kivan. Ott mindig megnyugszik. De már sajnos max. fél órát birom úgy, mer megfájdul a gátam. Érdekes.

370. Katanya (válaszként erre: 366. - Lgantus)
2009. szept. 29. 13:07
Mei Tai: ez egy ázsiai típusú hordozó. Nemrégen került hazai forgalomba egy amerikában élő magyar lány és egy hazai babás anyuka jóvoltából. Rövid időn belül többen kezdték idehaza gyártani. Nagyon népszerű, mivel csodaszép dekor ayagokkal készül, a kendőtől félőknek könnyebbnek tűnik a kötés. Én újszülötthöz inkább a kendőt javasolnám, de a későbbiekben nagyon kényelmes tud lenni. Lehet elől, csípőn és háton is kötni vele.
369. Katanya (válaszként erre: 368. - Milochou)
2009. szept. 29. 13:03
Legyünk minél többen! És oszd meg velünk a svájci tapasztalatokat. Ott milyen reklámtevékenységet folytatnak a hordozókendős cégek? Melyik a legnépszerűbb márka? Újszülöttkortól ajánlott?
2009. szept. 28. 23:01
megyek pihenni, mindenkinek szép àlmokat és ha nem bànjàtok, benézek még hozzàtok :0)
367. milochou (válaszként erre: 361. - Katanya)
2009. szept. 28. 22:43
jo ez a mamami oldal :o)) köszi a tippet
366. lgantus
2009. szept. 28. 22:41

sziasztok!

Van vkinek tapasztalata mai-tai-val? (nem tudom, hogyan kell írni)

365. milochou (válaszként erre: 364. - Katanya)
2009. szept. 28. 22:39
az a lényeg, hogy mindenki ugy neveli és hordozza a gyerekét, ahogy akarja és vannak olyan emberek, akik nyitottak uj dolgokra ;o))) miért, az afrikai nök mindig is igy cipelték a gyerekeiket!
364. Katanya
2009. szept. 28. 22:36
Sajnos Magyarországon még van sok -sok fal...
2009. szept. 28. 22:33
itt nagyon szeretik, mert sokàig lehet hordani a babàkat ( kenguruval 3kg-tol leszakad a hàtad) és a gerincüknek is jo a pozicio és hàt mégis csak 9honapig a pocinkban voltak, miért kéne öket hirtelen egyedül hagyni egy àgyban, v babakocsiban
362. milochou (válaszként erre: 361. - Katanya)
2009. szept. 28. 22:31
Neuchâtelben ( Svàjcban) élek, de Budapesti vagyok
361. Katanya (válaszként erre: 359. - Milochou)
2009. szept. 28. 22:23

Hol van ez a csodahely???


Hátra b 7 kilós kortól érdemes, amikor a baba súlya már nagy és nagyon megterheli a női szerveket. Én kb 4 hós korától kötöm hátra. Első alkalmakkor az ágy közepén, aztán egyre bátorodtam.


Kötésmód rengeteg van. Akár a youtube-on, akár Mamami oldalon a hét hordozási módjai alatt, akár megsúgod merre laksz..

2009. szept. 28. 21:46
Renocska, megnéztem a Foltbolt weboldalát, nagyon tetszenek a cuccok! Milyen a karikás használat közben? Milyen az anyaga? Nekem fura ez a szreccs dolog? Hány kilóig ajánlják?
359. milochou (válaszként erre: 356. - 6505bfef2e)
2009. szept. 28. 21:43
mi sokàig gondolkodtunk a férjemmel, majdnem le is tettem rola, de aztàn mégis elcsàbultunk mert itt minden szülésznö és még a gyerekorvosunk is ezt ajànlja.
358. milochou (válaszként erre: 355. - Katanya)
2009. szept. 28. 21:39
én még sosem kötöttem hàtra, hogy csinàlod? van vmi lirasod . àbràd? és mennyi idös kortol lehet hàtra?
357. 6505bfef2e (válaszként erre: 355. - Katanya)
2009. szept. 28. 21:39
Hát, már ránézésre nem volt szimpi a Carolino anyaga! Még a férjem is leszólta, pedig Ő aztán nem ért az ilyesmihez. Szépen vissza is csomagoltam a zacsiba, amiben jött hozzánk. Szerencsére csak próbálni kértem el!
356. 6505bfef2e (válaszként erre: 354. - Milochou)
2009. szept. 28. 21:37
Üdv közöttünk! Én is minden kismama barátnőnek, ismerősnek ajánlom a babakelengyébe megvenni a hordozó kendőt!
355. Katanya
2009. szept. 28. 21:32

Jöttem felüdülni. Sajnos nem mindenki gondolkozik a hordozásról ajándékként és azt mondja, hogy a gyereknek a kiságyban, járókában a helye... Pedig, dehogyis! Ma Marcinak nagyon kicsípte a posiját a pelus, fáradt volt, és sokat volt távol tőlem hétvégén..egész nap jöttünk-mentünk, de estefele eljött az idő, amikor ölbe vágyott. Hagytam volna sírni a büdös kölkit?? A hátamon nem is volt jó neki, csak elől. odabújt, beleszuszogott a nyakamba és éreztem, hogy szív magába. Hogyan lehet ezt megosztani azokkal, akik csípőből leszólják a hordozást?


Renocska..találkoztunk?? És én nem tudtam róla??


Én úgy tudom, a Carolinonak nem megfelelő a szövése. A helyes és jó szövés: keresztben, hosszában nem nyúlik, csak átlósan.

2009. szept. 28. 20:51
Sziasztok, csak most bukkantam ràtok :0))) jonak talàlom a forum témàt. én is hordozom a babàmat, imàdom, imàdja és nagyon praktikus. A hordozokendo volt a legjobb befektetésünk babaholmi terén.
2009. szept. 28. 20:45

Nandut csak előre kötéshez használtuk, mert hátra és csípőre nagyon hosszú volt, szóval hónapok óta csak szomorkodott a szekrényben. Ha meg újra lesz picink, akkor rugalmas szeretnék venni, álmom egy JPMBB!

Hát, a Carolino egyáltalán nem jön be. Az anyaga sem tetszik, fél perc alatt szétdörzsölte a nyakam. Meg hát maga a karikás se nagyon tetszik. Persze, ez csak egy rövid próba volt. Meg aztán lehet, hogy pont nem jót próbálgatunk.

Nálunk is orrfolyás, torokfájás, láz van. Úgy látszik ez valami hordozó hetes betegség, másik fórumon is rengetegen betegek.

Erről a Csimpilimpiről még nem is hallottam, nagyon mókás neve van. Van esetleg honlapjuk?

2009. szept. 28. 19:34

Igen sajnos mondtad, hogy picúrka beteg lett, de remélem már jobban van. Egyébként én is összeszedtem valamit. Torok, fejfájás kis láz... De Csenge jól van. Remélem így is marad.

Én is e kettő között gondolkodtam, de azért döntöttem a karikás mellett, mert az méretre állítható, az erszényhez pedig már ha vastagabb ruhát veszel, akkor már lehet kicsi.

Csimpilimpit vettem. Foltboltosat.

Majd írd meg milyen:-)

Ja és te eladtad a nandut, én meg kaptam egyet:-) Bár tudod én meg sima kendőt nem kötöttem eddig. Most szokjuk a karikást, aztán lehet megpróbálkozom azzal is. Miért adtad el? Nem jött be, vagy már untad?

351. 6505bfef2e (válaszként erre: 350. - Renocska)
2009. szept. 28. 09:33

Mi hétfőn voltunk, sikerült is összeszedni valami vírust, még midig betegek vagyunk.

Milyen karikás kendőt vettél? Most én is abban gondolkozom, eladtam a Nandunkat ahelyett szeretnék vagy karikás, vagy erszényt.

Ha minden igaz ma kapok kölcsön egy Carolinot, kíváncsi vagyok, mert karikást még sosem próbáltam.

2009. szept. 27. 11:23

sziasztok!

Tegnap sikerült eljutni a kp.-i rendezvényre. Nagyon jók voltak az elöadások:-)

Kata! Megtapiztam a JPMBB kendőt. Az egy csudijó anyag.

Meg beújitottunk egy karikás kendőt a csipőzéshez, de úgy érzem még nem tökéletes a kötésem, mert nem volt túl kényelmes a mai bevetésen, de Csengének jó volt. Elaludt benne:)

349. Katanya (válaszként erre: 348. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 26. 21:38
Akkor jó.. Nem szeretek leszólni dolgokat...Inkább a jó oldalát akarom és szeretném meglátni mindennek.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook