Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hordozós anyukák, beszélgessünk! fórum

Hordozós anyukák, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
588. Nagyir
2010. márc. 4. 15:42
Sziasztok! Lehet egy kérdésem? Ismertek olyat, aki ikrekkel használt hordozókendőt? Úgy tudom, hogy elvileg alkalmasak arra is, hogy pici korban kettő babát is hordhasson (egy-egy kendővel) így az anyuka.
587. drnéni
2010. márc. 4. 15:34
Én meg azért mérgelődök mostanában, mert nem tudom a videó alapján megtanulni hátra kötni Ellát a jpmb-ben, a tanfolyam meg (gobdolom, érdeklődés hiányában) nem akar összejönni.
586. drnéni (válaszként erre: 584. - Katanya)
2010. márc. 4. 15:33

Szerintem se kell megvárni, hogy magától üljön, szerintem akkor már késő elkezdeni szoktatni a hordozáshoz. A mei-tai jól tartja a gerincét, nem lesz semmi baja. De tényleg csak onnantól kényelmes neki, hogy tartani tudja a fejét.


Hozzáteszem halkan: sajnos a gyerekorvososk és védőnők nem túlzottan pengék ebben a témában, és inkább defenzíven nyilatkoznak, minthogy ezt beismejék vagy utánanézzenek.

585. Slambuc (válaszként erre: 584. - Katanya)
2010. márc. 3. 13:51
köszi, megpróbálom.
584. Katanya
2010. márc. 3. 12:17

Pontosítanám: Ha már jól tartja a gerincét és fejét. Marci 3,5 hónapos kora óta ül benne.

Elől lehet, hogy nem látott semmit. Kb 3 hónapos korban érkezik el az idő, hogy már nem szeretnek a pocak-pocak pozícióban, mert nem tudják sasolni a külvilágot. Próbáld meg a csípődön.

583. Slambuc (válaszként erre: 581. - Katanya)
2010. márc. 3. 08:49
Előre ültettem és velem szembe. Amennyire ez lehetséges kilátott belőle. Lilla 3 hónapos múlt. Még csak próbálgattam, mert megkérdeztem a védőnőt és később a gyermekorvost is és azt mondták külön-külön, h. csak ha már magától tud ülni, akkor tegyem bele. Bocsi a picit megkésett válaszért :)
582. drnéni (válaszként erre: 579. - Noj84)
2010. febr. 25. 14:19
Nem valószínű, mert azzal fel se jut a villamosra! :-)
581. Katanya
2010. febr. 25. 11:42
Előre-hátra kötötted? Elég magasan ült? Kilátott belőle? Mennyi idős?
580. Slambuc
2010. febr. 24. 14:35
Pár napja vettem meg a mei tai-om. Beleraktam picúrkám és cca 1 perc síri csend után megfeszítette magát és nagy ordításba kezdett, míg ki nem vettem belőle. Ti hogyan szoktattátok bele?
579. Noj84 (válaszként erre: 578. - Katanya)
2010. febr. 18. 21:28

:( húha, velem még ilyen nem volt. mondjuk ha egy helyben állok panni is elkezd nyüszögni, de ott tovább tudok menni :( sajnálom.

egy dolog vígasztaljon: babakocsival is járhattál volna ugyanígy.

578. Katanya
2010. febr. 18. 18:22
Na ma jól elvettük pár fiatal kedvét a hordozás örömétől. Hosszúra nyúlt a pesti kiruccanás és Marci már oltári türelmetlen volt a vilamoson. Hanyatfeszítette magát a hátamon és úgy visított, hogy tőle zengett minden:-(((((
577. Noj84
2010. febr. 17. 18:31
tényleg nagyon izzad a babakocsiban. én az ő szemszögét figyelembe se vettem, ígyis úgyis izzad... jesszus, milyen anya vagyok. :DDD
576. drnéni (válaszként erre: 575. - Katanya)
2010. febr. 17. 14:47

Az ő háta babakocsiban is izzadna, de az enyém legalább nem :-)

Legnagyobb melegben tényleg nem tudunk kimenni, mert a vén bulldogunk elhalálozna.

Na, akkor addigra megtanulok batyut kötni, remélem, sikerül. Köszi a tanácsokat.

575. Katanya
2010. febr. 17. 14:22

Nyáron babakocsiba i izzadna a háta. A kendő annyival melegít többet, hogy hozzád van tapadva. Gondolom a legnagyobb forróságban úgysem mentek ki.

Mi gézkendőben és mindenben izzadtunk.

Úgy tudom JPMBB kendőd van drnéni. Sima batyu, vagy csípőkötésnél kenguru kötés. Ezek egy réteget jelentenek. A kendő alá elég egy fehér body. Franciaországban nagyon kelendő volt nyáron a fekete JPMBB kendő. Valószínűleg az UV szűrés miatt.

574. Noj84
2010. febr. 17. 13:30
én nyáron is a háti hordozómat fogom használni. nagy melegben is cipeltem már hátizsákot, szerintem sokkal jobb, mint vesződni a babakocsival. :) de addigra az enyém talán már járni is fog, szóval majd lábikó + ssc kombinálás lesz. :)
2010. febr. 17. 07:29

Én a nagyobbal estem, pedig csak a postaládáig mentünk, de csak seggre ültem.


Nyáron... Gézkendő? Az tényleg nem volt meleg, pedig akkor még zsebeskeresztezettel utazott a kicsi. Bár az nem annyira olcsó...

Vagy batyuzni, az csak egy réteg...

572. drnéni
2010. febr. 16. 15:23
Ne nézzetek hülyének, de van valakinek ötlete kánikulai hordozásra? vagy marad a babakocsi?A mamami idevágó fórumát már végigolvastam, de nem lettem okosabb. És nem szeretnék újabb tízezreket rászánni.
571. drnéni (válaszként erre: 570. - Renocska)
2010. febr. 16. 15:21
Én már megcsúsztam és elestem, mert a motorozó nagyot üldöztem. Jól seggreestem, aztán feltápászkodtam és leüvöltöttem az elsőszülött fejét. Sejthetitek, milyen hatással volt mindez picurkámra: aludt tovább édesdeden.
570. renocska (válaszként erre: 569. - Noj84)
2010. febr. 9. 23:46
:) Na igen, de engem a múltkor megkérdeztek: "Nem fél, hogy megcsúszik és elesik?"
569. Noj84
2010. febr. 7. 20:52
gyerekek, eljött a mi időnk... milyen irigyek, amikor nem bírják tolni a hóban a babakocsit. :DD
568. Katanya
2010. jan. 31. 21:46
Az MT derekát, ha felhajtod nem csúszik bele a bébi. De 3-4 hónapos kor alatt én sem ajánlom. Nemcsak a fejét kell tartania, hanem a gerincét is, ami később alakul ki. A mozgásfejlődés fejtől lábig szépen lefelé halad. Ekkora babának még a kendő ad megfelelő támaszt hátulról és oldalról is.
567. Noj84 (válaszként erre: 565. - Slambuc)
2010. jan. 31. 15:46
igen, nem azzal van a baj, hogy tartja-e magát, vagy nem, hanem nem ölel annyira körül egy kisebb babát, nagy még neki. persze lehet, hogy van olyan MT, amibe bele lehet tenni egy 4 hónapost, de én tudom, hogy az én ssc-mben még egy 3-4 hónapos gyerek biztosan elveszne.
566. Danica16 (válaszként erre: 565. - Slambuc)
2010. jan. 31. 13:34

A MT-vel én még várnék a helyedben.

A hordozó kendő ölelősebb annál (tapasztalatom szerint), illetve vannak kendőből készült MT-ék is, az egy kicsit ölelősebb mint egy átlagos MT (legalábbis amit próbáltam), de még azzal is várnék...

Hordozó kendőt én csak egy rugalmast, egy gézt, és egy szövöttet próbáltam. Márka ebből meg már sok van, a legolcsóbb talán a Nandu...

565. Slambuc (válaszként erre: 564. - Noj84)
2010. jan. 31. 13:22

Köszi.

Mi is gondolkozunk a mei tai-on, de ahol én néztem, ott 3-4 hónapos kortól ajánlják.

Amúgy a babánk már nagyon jól tartja a fejét így 2 hónaposan, talán az állandó tornáztatás köszönhetően.

564. Noj84 (válaszként erre: 563. - Slambuc)
2010. jan. 31. 09:43
én viszonylag későn kezdtem el hordozni, 8 hónapos volt a babám. Nekem egy babbinka ssc-m van, ami olyan, mint egy mei tai, csak csatos. szóval én ezt, vagy ilyesmit ajánlanék neked a későbbiekre, de csak fél éves korú babát lehet beletenni, felső határa meg gyakorlatilag nem nagyon van. :) ezzel elől is, háton is lehet hordozni, és nagyon egyszerű, mert ugye nem kell a bekötözgetéssel foglalkozni. (tudom, más szerint ez egyszerű, viszont szerintem meg nem...:))
563. Slambuc
2010. jan. 30. 21:24
Köszi a válaszokat. Utána nézek a Je porte mon bébé hordozónak. A többieknek milyen típus van, amit az én babám is használhat?
562. Katanya
2010. jan. 30. 13:49

2 hónapos babát még bőven lehet elől hordozni. Én múlt héten apukám tavaszi kabátját kértem kölcsön, ezzel közlekedtünk. A kendő azért jó, mert háton magasra lehet kötni vele és így a babó is kikandikál a vállad felett.

Mi ma így sütöttük a palacsintát és mosogattunk. Ő fáradékony volt és ölbe szeretett volna lenni. Így egyikünk sem volt ideges és minden készen lett:-)))

561. drnéni (válaszként erre: 559. - Slambuc)
2010. jan. 28. 15:57
Nekem most Je porte mon bébé kendőm van. A kislányom 2 hónapos, 1 hetes kora óta használjuk. Most is itt van benne. Kint is nagyon könnyű vele, nem is tudom, mit kezdenék nélküle. Babakocsit ilyen hidegben szinte nem is használjuk. Van egy puha, nem orkán anyagú overálja, abban nagyon könnyű beletenni.
2010. jan. 28. 10:39
Ha kabát alá kötöd nem kell annyi cucc rájuk, mi is így közlekedünk, elindulni sem annyira macerás így.
559. Slambuc
2010. jan. 28. 10:30
És nem kényelmetlen neki teljesen felöltöztetve a hordozókendőben?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook