Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hordozós anyukák, beszélgessünk! fórum

Hordozós anyukák, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
318. Katanya (válaszként erre: 314. - 0cd20422ec)
2009. szept. 23. 11:10
Ezt arra írtam, hogy a legtöbb anyukának az a fenntartása, hogyha hordozza a gyereket, akkor ne játszik majd egyedül el a járókában, kiságyban.
2009. szept. 23. 09:03
Cherry, én is egyből a batyura gondoltam, a keresztből az én fiam is simán kiugrana! De hátha erre jár Katanya, kendőben inkább ő a szakértő!
316. 6505bfef2e (válaszként erre: 311. - Katanya)
2009. szept. 23. 09:01
De jó, akkor lehet, hogy találkozunk, mi is megyünk vasárnap!
2009. szept. 23. 07:43

Sziasztok!


Cherry a lányom is ezt csinálja, ha felébred feszegeti magát, míg ki nem ugrik a kendőből, ő még csak 3 hónapos.

Én batyun gondolkodtam, mert az ha jól láttam a tegnapi rtl klubos bemutatón elmegy a lába alatt is meg felett is. De remélem majd valaki hozzább értő :) ajánl valami biztosat :)

2009. szept. 23. 07:19

"Vajon nem ahhoz kell inkább hozzászokni anyának és gyermekének is, hogy a kiságyban hagyjuk a babát?"

ezt hogy érted? - bocsi még reggel van

nálunk velünk alszik a gyerek a nagyágyban éjszaka, nappal meg rajtam van

2009. szept. 23. 07:17
babahétre mi is megyünk, bár nekünk egy egyszerű nandunk van, de szeretjük nagyon.
2009. szept. 23. 07:16

üdv


valaki tud segíteni, hogyan tudom biztonságosan a hátamra kötni a gyerkőcöt?

Azért szeretném mert már 8kg és iszonyú nehéz elől vinni. Viszont gyakran csinálja azt, hogy ha megunja a hordozgatást, elkezdi kifeszíteni magát a kendőből (elől keresztezett hordozásnál, ez az X alakúra gondolok. Konkrétan lefejti magáról az anyagot. Ilyenkor persze még időben ki tudom venni a kendőből, de ez a háti hordozásnál nem működik, és félek, hogy hátra csuklik a teste, (még csak 4 hónapos) pedig próbálom nyugtatgatni, hogy időt nyerjek.

Van biztosabb kötési mód rá? És videoanyagot tudtok ajánlani hozzá?


nagyon köszönöm

311. Katanya
2009. szept. 22. 12:05

Ezt a Babahordozó Hét kapcsán írtam...


A leggyakrabban felmerülő kérdés a hordozással kapcsolatban: Nem szokik hozzá a gyerek, hogy állandóan felemelem?



De igen. Hozzászokik, hogyha szüksége van az édesanyja testi közelségére, ölelő karjára, minden ellenállás és küzdelem nélkül megkapja azt.



A születés után a természetes ösztönök az anyának és a kisbabának is azt súgják, hogy szoros testi kontaktusban éljék mindennapjaikat. Vajon nem ahhoz kell inkább hozzászokni anyának és gyermekének is, hogy a kiságyban hagyjuk a babát?



A kisbabák azzal a természetes igénnyel születnek, hogy édesanyjuk közelében, védelme alatt legyenek. Az édesanyák pedig meg akarják adni ezt a természetes igényt. Ha a babák hallják szívverését, érzik ölelő karjukat biztonságban tudják magukat, megnyugszanak, nem élnek át stresszes heyzeteket, hisz mindig van kihez odabújni. A kitárulkozó és kalandos, néha ijesztő világot is innen fedezik fel bátrabban. Ahogy kitárulkozik elöttük a világ és belső természetes kíváncsiságuk felfedezésre ösztökéli őket, lassanként elhagyják a biztos ölelést és egyre messzebbre kalandoznak el. A kalandozás egyre hosszabb ideig tart és a hordozó egy szép napon keserűen fogja tapasztalni, hogy nincs kit magára kötnie. Ezt a legnehezebb feldolgozni.



Bátran éljük meg a gyermekünk első éveit. Gyorsan tovaröppenek és vissza nem térő, örök testi és lelki támaszt adhatunk gyermekünknek.


(Szombat-vasárnap kint leszek.)


Close babahordozóról van új tapasztalatom.

2009. szept. 22. 11:03
Nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy a héten van Budapesten és az ország több pontján a Nemzetközi Hordozós Hét? Mi tegnap voltunk és vasárnap is megyünk! Mi változatlanul várjuk a Manducankat!
2009. szept. 21. 21:55

Sziasztok Csajok!

Nagyon leállt ez a fórum. Semmi új tapasztalat?

308. 6505bfef2e (válaszként erre: 304. - Katanya)
2009. szept. 16. 19:40
Persze, persze mindenképp! Elsőre még elég elveszettek voltunk, igaz legalább azokat megtaláltam, akikkel találkoznom kellett! Úgyhogy már ennek nagyon örültem!
2009. szept. 16. 14:58
Én még gyűjtöm a bátorságot az ilyen kiruccanásokhoz :) Vásárolni meg ilyen apró ügyintézéseket már simán végzek két gyerekkel is, csak a babamama klubokhoz még kell egy kis löket, mert a fiam elég hebrencs és most elég agresszív korszakát éli sajnos, résen kell lennem... :)
306. Katanya
2009. szept. 16. 14:49
Próbálj csak. Én voltam már egyedül a három lurkóval.-)
305. Danica16 (válaszként erre: 302. - Katanya)
2009. szept. 16. 09:00

Most van nálam egy gipsymama géz, ami tetszik is, de talán túl vékony télre, és októberre lestoppoltam a till didyt... aztán lehet még gyorsan bejelentkezem novemberre a mamamis gira-ra is...

Meg a következő klubra szeretnék mindenképpen elmenni, csak szereznem kell autót, meg egy segítőkezet a két gyerekhez, mert apa szombaton is dolgozik...

304. Katanya
2009. szept. 15. 22:09
Majd legközelebb...de csak amúgy is gyere oda.-)!!
2009. szept. 15. 21:02
Engem is gondolkodóba ejtett az a bizonyos rugalmas! Lestem ám szombaton, csak mire odajutottunk volna hozzád Katanya, addigra Törpe bealudt rajtam mei taiben, úgyhogy próbálni nem tudtunk volna. Talán legközelebb! Egyébként döntöttünk SSC ügyben, megrendeltük a Manducat!
302. Katanya (válaszként erre: 301. - Danica16)
2009. szept. 15. 19:11

Mert tulajdonképpen mellé nem nyúlhatsz. A márkás kendők mindegyike jó választás.

SSC-ben már van szerintem különbség. Mei tai-ok is nagyon sok jó van.

Ki kellene próbálni többfélét, hogy érezd közöttük a különbséget.

Nekem most a Je porte mon bebe az első számú kendőm.

2009. szept. 15. 18:16

Fóton lakunk, de a nagyvárosban is gyakran járunk :)

Ohh az a rugalmas is gondolkodóba ejtett :D Csak annyira kezdő vagyok, hogy azt se tudom mit akarok, és milyet...

Meg nehéz választani, mert hiába böngészek napok óta, igazából mindegyikről csak pozitív véleményeket találtam, így ezek nem könnyítik meg a választást...

300. Katanya
2009. szept. 15. 15:04

A mamamis girasol ugyanaz anyagában, mint a szivárványos. Egyedi tervezés, ennyi a küönbség a standardoktól.

Merre laksz? Én tudok neked mutatni 4,6-os szivárványost.

Meg legújabb kendőszerelmet is:-)

2009. szept. 14. 14:07

Sziasztok!

Meli kitartás, várjuk a híreket :)


Valaki tapogatott már mamamis girasolt? :) Most gondolkodom a szivárványoson... de nincs viszonyítási alapom sem, meg azt se tudom melyik lenne nekünk jó, annyi biztos, hogy legalább 4,6os kellene...

298. renocska (válaszként erre: 297. - 479d544bda)
2009. szept. 10. 21:44
Szegény. Kitartás! Várunk vissza! Könnyű szülést nektek!
2009. szept. 10. 15:48

Egy kendő van,majd segít egy barátnőm.az 440-es.

Most eltünök holnaptól a kórházba leszek,be kell feküdnöm magas vérnyomás miatt.Majd jelentkezek ha hazajöttünk a babával.:)

296. Katanya
2009. szept. 10. 08:31
Egyébként nem tudsz próbálni valahol?
295. Katanya
2009. szept. 9. 22:52

Én inkább azt választanám. Nekem a csapott vállaim miatt tibetivel kell befejeznem a kötést, hogy ne csússzon mindig le. Bár most olvastam, hogy van egy csavarás, ami segíthet a bajon.

És végre a Je porte Mon Bebe kendő nem csúszik el és nem kell újra kötni idővel.

2009. szept. 9. 15:05
Akkor legyen 460?
293. Katanya (válaszként erre: 292. - 479d544bda)
2009. szept. 9. 13:58
Inkább 20 cm hosszabb, mint bosszankodj 10 cm miatt!!
2009. szept. 9. 12:31
Köszönöm a válaszokat,akkor lehet elég lesz a 440-es,igaz,hogy az se jó ha túl hosszú.
291. Katanya
2009. szept. 9. 07:42
Meli: Attól függ, mit szeretnél kötni vele. Ha sima batyut, akkor akár a legrövidebb kendő is elegendő, de a 3,6 m tuti, azt elől tudod a derekadon csomózni. Kb ekkora magasággal és testalkattal a 3,6 m még arra is elegendő, hogy valami biztosított kötést csinálj. A 4,2 bőven elegendő, de ezzel tibeti csomót nem fogsz tudni kötni. A 4.6 m már elegendő mindenre, még a Double Hamac-ra is. Az 5,2 nagyon hosszú, a lelógó szárat viszont ide-oda el tudod csavargatni és derékvédőnek is jó télre. Viszont kezdő kendőzőként zavarhat majd a sok-sok anyag a háti kötéseknél.
2009. szept. 8. 17:33
Én 170cm vagyok, most egy 4,5 yardos (kb. 4,11m {ha jól tudom}) kendővel még éppen tudok csomózni az elől keresztezett kötésnél.
2009. szept. 8. 15:18
A legnagyobbal tutira mindent meg tudtok kötni! Nekem is XL-es van, pici vagyok és vékony, de például a zsebes elöl kereszthez simán kellette ez a méret!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook