Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan tudott beazonosítani a PayPal, ha nem adtam meg adatot? fórum

Honnan tudott beazonosítani a PayPal, ha nem adtam meg adatot? (tudásbázis kérdés)

2014. jún. 28. 18:04
Ha ebayen regisztrált sztem paypallal lehet csak fizetni es valszeg kellett a szamlaszam a regisztraciohoz. Én a helyedben átnézném a kislányod regisztrációját lépésről lépésre még a hét végén (esetleg olyannal aki érti a rendszert), lehet hogy megadta a számot véletlenül. A banknál letilthatod a Paypalos fizetéseket egyébként.
2014. jún. 28. 07:56
köszönöm,hétfőn megkérdezem
23. emagdi
2014. jún. 28. 07:52
ha visszaélés miatt kell kártyát cserélned, akkor azért nem számítanak fel külön díjat (általában).
22. emagdi (válaszként erre: 21. - 3532273647)
2014. jún. 28. 07:51

csak annyit, hogy ha lejár a kártyád, és kapsz újat, az nem segít, mert a kártyaszámod ilyenkor marad a régi. (mondjuk a lejárati idő változik, szóval ha valaki esetleg megszerezhette a kártyád adatait, az újnál a lejárati idő más lesz, szóval nem tud majd belépni ezzel)


azért én a helyedben utánajárnék, hívd fel a bankot, hogy látod ezt a terhelést, vajon mi lehet, neked nincs is paypal-od.

21. 3532273647 (válaszként erre: 20. - SzeszakAdri)
2014. jún. 27. 23:01

Azt mondta a gyerek,hogy csak regisztrált,megadta a saját mail címét,egyebet semmit,már csak a csekély angol tudása miatt sem.Most megnézte,semmi mozgás nincs,de adat sincs megadva-ezt én is láttam

..és más telójáról rendelt,a srác lépett be a sajátjába(sk. kezelte,az enyémet nem tudhatta)és itt az 1USD.

A másik érdekes,he a gyerek nevén van a reg.,de az én számlaszámom ment ki,akkor hibát jelezne.

Naponta figyelem az egyenlegemet most.Ha nem lépek be a csop. beszedések miatt,nem is tudok róla,hogy ez történt.

Lányom nem élhetett vissza vele,nem olyan gyerek,meg ha ilyet csinálna,nem kéri ki a véleményemet,lapít...és nem előttem a kutyafuttatóból rendel

Holnap előkapom a srácot,mi ez.Ő annyit mondott,hogy vegyük figyelembe,hogy egy de inkább 2hónap,mire megérkezik a többi rendelésével együtt.Ő 2-3hetente rendel,még kérdezte is,miért nem tizet veszünk,és a többit eladnánk.

A srác nem szerezhette meg az adataimat,pedig másra nem tudok gondolni.

3hónap múlva leját a kártyám,igyekszem a minimumpénzt tartani rajta(eddig se milliók voltak)de a maradék 20e Ft-ot leveszem.

A bank véleményét hétfőn kikérem,bár kicsit hazabeszélnek majd,egy letiltás,új kártya nekik talált pénz,úgy,hogy 3hónap múlva megint újat kapok

2014. jún. 27. 22:41

A Paypal account létrehozásakor meg kell adni egy kártya adatait. Egyenleget nem kell feltölteni, a kártyáról le tudja emelni az összeget mindaddig, amíg a kártya érvényes. De a tranzakciót az account-ba jelszóval történő belépés után hajtja végre.


Szerintem menj be a bankba, amelyik a kártyát adta, mondd el, mi történt, és ha ők visszaélésre gyanakszanak, érvénytelenítik a kártyád és 2 hét alatt kapsz egy másikat.

2014. jún. 27. 22:22

paypal accountod-lányomnak van,de nincs rajta semmi


és tőlem vette le az összeget

2014. jún. 27. 22:20
paypal accountod---tuti nincs
17. 3532273647 (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2014. jún. 27. 22:17
nem vagyok nagy vaterás,mindig megadom az adatokat.
16. 3532273647 (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2014. jún. 27. 22:16
Egyik szám se köthető hozzám(még töredéke se)-A neten léptem be a bankba,a csop. beszedéseket néztem meg,és ezt is találtam
15. emagdi (válaszként erre: 13. - 3532273647)
2014. jún. 27. 22:14

hú, ez egyre cifrábban hangzik...

most akkor a te bankszámlaszámodon látod a terhelést, de nincs is paypal accountod? :O



hogy fizetsz a vaterán paypallal akkor? mindig egyesével megadod az adatokat regisztráció nélkül?

14. emagdi
2014. jún. 27. 22:11

ezt amúgy a bankszámládon látod? vagy emailben jött?

csak mert lehet, hogy más kártyáját regisztrálták rá a te paypalodra (ami nagy könnyelműség lenne a kártya tulajdonosától), és azért jött neked az email.

ez az 52... nem a te kártyaszámod? :O


(szerintem ezt az előző hozzászólásod a konkrét tranzakciós adatokkal töröltesd, biztonsági okokból)

13. 3532273647 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2014. jún. 27. 22:10

Nekem olyanom nincs,csak a lányomnak,de sohase vásároltunk.Megtetszett a lánc neki,megbeszéltük,hogy inkább nem merjük ki adni az én adataimat,keresünk valakit,aki járatos benne.Így kértünk,ill. rendeltünk az utcán-15éve ismerem a srácot,és ezt kaptam..néztem is nagyot.

Tény,hogy kikerült a számom,remélem,több pénzt nem vesznek le.ill. nem illetéktelen rendel a nevemben.

A vaterán én szoktam paypalon fizetni

12. emagdi
2014. jún. 27. 22:08

szerintem ez az ellenőrző 1 usd. ha megnézed a számlád, vissza kellett, hogy rakják rá.


de nézd meg a paypal accountodban, menj be, és nézd meg milyen adatok vannak megadva. ott le tudod kérdezni a tranzakciókat is.

2014. jún. 27. 22:04

Itt németországban, ha paypal-al fizetsz, akkor fizetésnél csak email címet, és jelszót kér. Ha van paypal fiókod, akkor regisztrációnál meg kellett adnod a banki adataidat.

Amúgy tényleg nagyon biztonságos, és az eladó azonnal megkapja a pénzét.

10. emagdi
2014. jún. 27. 21:36
ha bemész a paypal fiókodba, látod a kártyád adatait? ha igen, tuti hogy te írtad be valamikor:)
9. emagdi (válaszként erre: 8. - 3532273647)
2014. jún. 27. 21:34

de a terhelésnél az ebay-es (kutyás cucc) eladója jelenik meg? (közleményben az szokott lenni, hogy paypal- eladóneve)


valamikor csak megadtátok az adatokat...

8. 3532273647 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2014. jún. 27. 21:19

Na,ezt tényleg nem értem....gyerekem megbízható,de a kártya amúgy is nálam.

A kutyafuttatóba leadott megrendelésnél meg tényleg semmi se volt nálunk.Azt terveztem,hogy megkapja a srác a többi megrendelt holmival,és kifizetem neki.Nem így alakult

2014. jún. 27. 21:13

Az 1 USD szerintem nem a termék ára, hanem a kártyaellenőrzés. Ha megadod a kártyád adatait, beterhelnek 1 USD-t, hogy leellenőrizzék, jó-e a kártya. Ezt természetesen vissza is teszik a számládra. Nem lehet, hogy ezt láttad?

(De természetesen csak akkor tudják ezt is beterhelni, ha megadtad az összes szükséges adatot)

2014. jún. 27. 21:05

ha nem adtad meg a kártya adatait (mindent ami az utaláshoz kell), akkor a paypal azt magától nem tudja kitalálni (mint ahogy más sem).

egyébként - csatlakozva az előttem szólókhoz - ez az egyik legbiztonságosabb fizetési mód, én is évek óta használom, és semmi gond nem volt vele.

2014. jún. 27. 20:34

Na ez az!A kártya nálam volt,a lányom nem is látta.Vaterázok én szoktam Paypalon fizetni,de a nevem sehol sem szerepelt.A rendelést előttem adta le a kutyafuttatóban,ott sem írt semmi adatot.

Most nem tudom,bízzak v. ne...Holnap megpróbálom elérni a kutyás gazdit.

2014. jún. 27. 20:30
nem nyulhatnak hozza maskor. En mar evek ota hasznalom az ebayt es a paypalt is. SOha nem volt gond vele.
2014. jún. 27. 20:28
Valahogy csak beadtatok a szamlaszamot, kulonben honnan talalna ki azt a paypal?! Egyebkent az egyik legbiztonsagosabb fizetesi mod, mert (azt hiszem) 21 napon belul azonnal visszakuldik a penzed, ha jelzed, hogy nem kaptad meg a termeket,de kifizetted
2014. jún. 27. 20:16
Lányon regisztrált az Ebay-en.Vásárolni szeretett volna,de nem tartottuk biztonságosnak,így a Paypalt nem használta,nem adta meg a kártyaszámomat.(neki nincs kártyája).A hét elején egy kutyás ismerőstől megtudta,hogy szokott rendelni,megkérte,hogy rendeljen neki is.Lányom ott helyben kiválasztotta a terméket,az illető IPhone4-én meg is rendelte,de nevet számlaszámot nem írt.Tegnap a Paypal levette az 1USD-t,amibe a termék került.Honnan tudta meg a számlaszámomat,ráadásul az én kártyámra jött a terhelés,a nevem sehol sem szerepelt?Tiltassam le a számlámat?Most a megfelelő összeget emelték le,máskor nem nyúlhatnak hozzá?Bár még most sem tudom,hogyan myomozták le az adataimat.
2014. jún. 27. 20:06
Ebay ill. Paypal kérdés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook