Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Honnan tudjam, hogy most mi baja? :/ Talán nem boldog? fórum

Honnan tudjam, hogy most mi baja? :/ Talán nem boldog? (beszélgetős fórum)


27. pinci86 (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2012. szept. 4. 08:58

Szia

Nekem van egy 10 éves kutyám aki kölyök kora óta ezt csinálja ha unatkozik lefekszik és nyüszit akkor tudom hogy következhet a séta ideje pedig kertesházban lakunk és van még egy kutyánk de ö nagyon igényli a sétát valamikor képes egésznap ezt müvelni hogy felhivja magára a figyelmet és ö is bent van a házban hiába 40 kg

26. rewt (válaszként erre: 6. - Timycat)
2012. aug. 24. 23:39
...és nem csak annak. Csak nézz jól körül...! Ugye..??!
25. 7538640561 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2011. dec. 22. 12:26
Hát igen,de általában át van cseszve,mert ők elalszanak 10-11kor,én kimegyek a kutyáért,reggel 6kor meg kiengedem...anyu 7 fele kel...Lori bébi meg kint töltött 2 órát...xd de sajna nem tudom midnig belopni :( Xd
24. andi6020 (válaszként erre: 23. - 7538640561)
2011. dec. 21. 12:04

:DDDD

Csak csodálkoztam, hogyha egész nap bent van, akkor éjjel miért kell kimennie. Semmi logika nincs benne, de gondolom te is így vagy vele, csak a papa nem. Na, de férfiak ugye....:DD

2011. dec. 20. 22:09
De te is félreértesz :D Nem gondolok rosszat meg ilyesmi,örülök,h írtok véleményt,azért kérdeztem,mert nem volt több ötletem a dologra..sajna nem vagyok profi kutyatartó.. :D Azért van kint éjjel,mert ez az egyetlen,amit a nevelőapám nem enged,h bent aludjon...De amúgy igazából éjjel sincs kint,csak a fedett teraszon,amit kerítés választ el az első udvartól,így igazából akkoris "bent" van :)
2011. dec. 20. 19:29
Egyébkén éjjel miért van kint, ha nappal úgy vagytok nyugodtak, ha szemmel tarthatjátok?
21. andi6020 (válaszként erre: 20. - 7538640561)
2011. dec. 20. 19:28

:)))

Hát, te nagyon félreértesz engem.

Az én kutyáim is bent vannak, velem az ágyamban alszanak.

Tápot esznek, és véletlenül sem azt, ami tőlünk megmarad. A házat meg belülről is őrzik. Nem kell ahhoz kint lenni a kutyának, hogy hallja, ha mozgás van.

Na mindegy.

A kutyádnak (nagyon szép egyébként) nagyon jó dolga van, érezni, hogy nagyon szereted. Bár mindenki így bánna a kutyájával, nem lenne itt semmi gond.

Szerintem a társa hiányzik neki.

20. 7538640561 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2011. dec. 20. 09:56
Mi nem nagyvárosban kezdtük,Lori 3 volt,mikor kicsiből nagyba mentünk.. :/ Amúgy nem gondolom,h a csokival mutatom ki a szeretetem,csak tudom,h szereti,és néha mért ne kapjon?...A doki annyit mondott,h igen,nem egészséges,de néha 1 kocka nem is árt neki.. :/ Mindig volt kutyánk,egész életemben mindig,nem is tudnék kutya nélkül élni.Konkrétan nagy kutya nélkül,mert imádom őket,nagyon el lehet velük játszani,imádom fésülgetni azt a nagy bundáját :D És azért az sem utolsó,h ha kimegyek vele éjjel is akár,biztonságban érzem magam mellette,mert bár én tudom,h ha kirakom a hörimet a szobába futkozni,csak nézi,mit csinál,de hozzá nem nyúlna..Senkihez.. :D De azért a megjelenése akkoris olyan.. tiszteletet parancsoló :D Amúgy valszeg nagyon nem értünk egyet ebben :D Nálunk a kutya nem kutya :D Minden állatunkat úgy kezeljük,mint egymást..Tuuuudom,ez sem jó..De szeretjük elkényeztetni...Egyébként ezen az életmódon soha többet nem is változtatunk szerintem..Igen,a kutya az kutya,úgy kell kezelni,kint a helye,nem bent,és azt eszi,ami megmarad,vagy tápot,őrizze a házat,az a dolga...meg ilyenek...De Lori már családtag,és amióta megmérgezték a másikat,egyszerűen nem merjük megtenni azt,h kint legyen,és bárki hozzáférjen...Sajna tudom,h igazad van,és biztos jobb lenne neki kint...De a mi lelkünk úgy nyugodt,ha egész nap szemmel tarthatjuk :)
19. andi6020 (válaszként erre: 17. - 7538640561)
2011. dec. 20. 09:34

"Hidd el, nekem rohadtfontos, h jól érezze magát, mert imádom, de nem kívánom, h nagyvárosban nagy kutyád legyen majd, mert még megérzed te is, mi a nagy helyzet."


Elhiszem, hogy fontos, a mondatod második részét viszont egyáltalán nem értem. Tudom mi a nagy helyzet, ezért vállaltam olyan kutyát, amit az igényeinek megfelelően tudok tartani. Tök mindegy, hogy nagyváros, vagy kicsi. Egyáltalán nem ezen múlik.

Add neki a csokit, ha úgy érzed, hogy ezzel mutathatod ki a szeretetedet, bár szerintem ez butaság. Mondjuk ha ésszel szeretnéd, valószínűleg nem adnál neki, de mindegy, te dolgod.

Ne érts félre, nem vonom kétségbe a szeretetedet, én is imádom a kutyáimat. De a kutya az kutya, még akkor is, ha az ágyamba alszik. :)

2011. dec. 20. 09:20
Tettem fel képeket,ha valakit érdekel a kutyus :)
17. 7538640561 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2011. dec. 20. 09:08
Mért van mindenki fent akadva attól,h adok neki néha egy kocka csokit?... Nem ezen él,mert természetesen tudom,h nem egészséges,ahogy az embereknél sem az,mégis eszik,mert szeretik,és én is adok neki néha(nem naponta,nem óránként.. -.-),mert én meg őt szeretem..Egyébként igazad van,korán kell levinni,vagy későn,ez tegnap és előtte is megtörtént,csak elég nehéz úgy megvalósítani a napi 1-2 óra sétát,h közbe fél5kor kelek dolgozni,mikor hívnak.. :/ Egyébként a dokink szerint nagydarab igen,de nem az elhízás miatt,hanem mert ő ónémetjuhász leányzó :) Mindjárt teszek fel róla képeket,h miről van szó :D Hidd el,nekem rohadtfontos,h jól érezze magát,mert imádom,de nem kívánom,h nagyvárosban nagy kutyád legyen majd,mert még megérzed te is,mi a nagy helyzet.. :D És hát nem könnyű,de már ráálltam,ahogy lehet..Imádom őt,úgyhogy a kedvéért felkelek én 4kor is xD Amúgy azóta nyihog,h meghalt a társa tavaly.. :/ Valszeg hiányzik neki,h azért vmi fajtárs is legyen körülötte,de sajna mégegy kutyát nem akarnak anyuék :( Pedig tuti kivirulna tőle :((((
16. andi6020 (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2011. dec. 20. 07:31

Igazán nem akarlak megbántani, de sokkal hálásabb lenne a kutyád, ha a csoki meg a süti helyett legalább naponta egyszer jól megmozgatnád. Olyan nincs, hogy egy kutyát ne lehetne levinni futni. Bárhol is laksz. Ha kell, kelj fel korán, amikor nincs forgalom, de kell annak a kutyának a mozgás.

Egyébként mióta van ez, hogy fekszik, és sír?

Nincs elhízva?

(Azért azt gondolom tudod, hogy a csoki akár mérgezést is okozhat a kutyáknál.)

15. Lencsy (válaszként erre: 13. - 7538640561)
2011. dec. 19. 20:04
Marci nem igazán játékos és azt sem szereti ha nyüzsögnek körülötte ! Ő más módon van elkényeztetve.
14. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2011. dec. 19. 15:53
Zavarja az elpusztult kutyátok szelleme:-))
13. 7538640561 (válaszként erre: 12. - Lencsy)
2011. dec. 19. 15:51
És akkor a tiéd nem csinál ilyet?Nyüszi vagy valami?Vagy ő jó fiú,csak az én lányom ilyen hisztis? XD
12. Lencsy (válaszként erre: 11. - 7538640561)
2011. dec. 19. 14:17
Tudom én,hogy miről beszélsz nyugi :D Nálam is olyan Marci mint a 4. gyerek :D
11. 7538640561 (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2011. dec. 19. 14:13
Aha,értem én..Csakhát az van,h igazából nem akarok változtatni a kényeztetésen :D Hogy lehet megállni,h ne adj egy falatot a sütiből,mikor úúúúgy könyörög a szemével,nem? *-* :D MEg én imádom,mikor szinte "vigyorog" a szemeivel :D Nagyon nagyon szeretjük,szinte anyu 3. lányaként kezeli mindenki xD Igazából ez azért lett így,mert nagyon féltjük őt...A másik kutyánkat,aki tavaly halt meg,megmérgezték,és nagyon nehezen viselte,h egyedül lett hirtelen,ezért beengedtük,foglalkoztunk vele egész nap,h ne érezze ahiányt annyira,és rendbe is jött,amennyire lehet,persze...Nem akarjuk,h bárki hozzáférjen,mérget adhasson neki,így inkább bent van egész nap,kivéve,mikor sétálunk,vagy futtatjuk az udvaron :D Azt imádja...Dehát a rossz emberektől nem tudjuk másképp távol tartani...ezért az egész...de élvezzük is,h velünk van :) A mozgást meg persze,megértem...ez olyan luxusbörtön lehet akkor neki,ha lehet ilyet mondani...de megpróbálok valamit tenni érte....majd sétáltatom éjjel,mikor nincs kint kutya...:/ ez az ötletem van csak...nagy előttünk és a környéken a forgalom...ahol meg van zöld terület,a kutyák póráz nélkül sétálnak a gazdival... :/ bumm,kilőve.. :/
10. Lencsy (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2011. dec. 19. 09:03

:)

Mióta az eszemet tudom volt /van kutyám ..

A kutyusod el lett kényeztetve és hozzászokott,hogy egész nap babusgatva van . Olyankor mikor nyüszít semmi baja csak igényli , hogy még, még vele legyen foglalkozva :) A gond az , hogy már 7 éves tehát ezen csak keservesen fogtok tudni változtatni . Én is városban élek és tudom, hogy a városi kutyák megmozgatása nem egyszerű ... Amit javasolni tudnék , hogy próbáljatok picit visszavenni a kényeztetésből ..hátha idővel felfogja hogy nem foroghat minden körülötte ! Nekem közép schnauzerem van aki még ráadásul nagyon makacs és önfejű fajta , én is beleestem az elkényeztetés hibájába .

2011. dec. 18. 19:45
Na mindegy,ha csak hisztis,akk legalább baja nincs.. :D Majd kitalálok vmit :D Köszi
8. timycat (válaszként erre: 7. - 7538640561)
2011. dec. 18. 19:35
Azt nem tudom, hogy hová tudnád vinni, nálunk ezzel nem volt gond
7. 7538640561 (válaszként erre: 6. - Timycat)
2011. dec. 18. 19:31
Ez igaz.. :S De olyan rossz...Sopron belvárosában hova lehet vinni egy ekkora kutyát futni? :S Tudja valaki? A lőverekbe nem nagyon lehet,mert sok a kutya elengedve.. :S:S:S Annyira szeretném boldognak látni...
6. timycat (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2011. dec. 18. 19:28

A juhászok pityogósak. De egy németjuhász nem attól lesz boldog, hogy felmehet az ágyra; mozgásra van szüksége. Az enyém udvari kutya volt; naponta bicikliztem vagy futottam vele 8-10 km-t, nyáron úszni vittem; szintén kilométereket bírt, igaz sodrás irányba.

Mikor elmentem egyetemre akkor sírdogált, mert nem volt, aki lemozgassa; ekkor beadtam polgári szolgálatra egy határőr ismerősnek, a kutya újra kivirult.


Egy juhásznak lételeme a mozgás

2011. dec. 18. 19:27
Kipárnázott kutyaházban alszik a teraszon az ajtó előtt.. :D De biztos többet kéne mozognia.. :/ Van egy plüsstigrise,azt imádja,többször is levisszük futni ilyen fél órákra .. :/ Egyszerűen nem lehet kivinni napközben sétálni,belváros.. :/
2011. dec. 18. 19:24
Lehet nem érzi magát biztonságban.Nem tudja,hányadán is álltok.Az tök jó,hogy mikor beengeditek,akkor van süti,csoki,simi,meg még az ágyra is fel mehet,amúgy meg kint kell lennie a nap nagy részében(gondolom kint is kell aludnia) hóban,sárban,hidegben,viharban Nélkületek...
3. danina (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2011. dec. 18. 19:19
Állatorvos.Kutya nem nyüszít ok nélkül.
2011. dec. 18. 19:19
sokkal több mozgásra van szüksége!!!!!!
2011. dec. 18. 19:18

Sziasztok!

Nah,van egy 7 éves németjuhász szuka kutyink,akinek szerintem arany élete van...Konkrétan reggel,ahogy felkelünk,beengedjük,egész nap velünk van a házban,kivisszük pisilni,játszani...igaz,h ritkán sétálunk,de nagy város és eléggé húz is.. :/ De mindenki elkényezteti,az ágyakra is felmehet,néha bent is alszik...kutyakeksz,néha néha csoki,ha van süti,abból is kap,mert nagyon édesszájú...Szóval...:/ Viszont a baj az,hogy amikor senki nem játszik vele,lefekszik,és sír...Olyan,mint amikor az ember megfázik,és sípol a tüdeje,de ő nem beteg szerintem..semmmi látszata...de ez elég folyamatos...egész nap ezt csinálja.. :/ Volt mégegy kutyánk,aki tavaly meghalt,arra gondoltam,az lehet a baja,de az már 1 éve volt.. :/ Most azért sír,mert nem boldog? Többet kéne foglalkozni vele?Vagy mit lehet ezzel tenni? Olyan szörnyű hallgatni,ahogy nyüszít.. :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook