Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


38097. Anyagi (válaszként erre: 38094. - Mmacus)
2012. dec. 19. 19:18

Megértelek, de mit tudsz csinálni?

Én évente 2 hetet veszek ki, a többit nem is tudom mikor írják ki. Bár nem igaz, néha látom a jelenlétin, hogy most szabin vagyok. :)

38096. murva (válaszként erre: 38073. - Tejespite)
2012. dec. 19. 19:18
Igen igazatok van nem szabad ezekkel a mondva csinált egészséges étkeztetéssel foglalkozni,szoktam alkalmazni azt,hogy amit megennék arra van szüksége a szervezetnek.Azt nem tudom,hogy mi van az olajbogyóban,de azt mindig nagyon szeretem és szívesen eszem,sokszor csodálkoznak rajtam,hogy abból a keserűségből,hogy tudok annyit megenni.
38095. Briell14 (válaszként erre: 38071. - Tejespite)
2012. dec. 19. 19:16
Köszi az infót! :)
38094. mmacus (válaszként erre: 38093. - Anyagi)
2012. dec. 19. 19:01
Igen, tudom. De nem tartom igazságnak, hogy kiíratják a szabit, mégis menjünk be. Bruttó 15000 körül van egy napom, nem óhajtok ennyit ajándékba adni nekik. OK, ha dolgozni kell, de akkor legyen kihúzva a szabi. De most nem erről van szó. Hanem hogy vegyük is ki, meg menjünk is dolgozni.
38093. Anyagi (válaszként erre: 38078. - Mmacus)
2012. dec. 19. 18:56

Én már sokszorosan ledolgoztam a két ünnep közét!

Hosszasan 7-től este 10-11-ig tartott a munkaidőm.

38092. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38079. - Guruljka)
2012. dec. 19. 18:51
na, pont ezen gúvadtak nekem is ki a szemeim.... ha nem Na Cl-t használnak, akkor vajon mit? KCl????? Az még rosszabb....
38091. Anyagi (válaszként erre: 38075. - Tejespite)
2012. dec. 19. 18:51

A töki pompos és a kenyérlángos - ahogy nevében is van - egyszerű kenyértésztából van!

Persze biztos lehet bonyolítani....

38090. Anyagi (válaszként erre: 38073. - Tejespite)
2012. dec. 19. 18:48

De jó, hogy nem csak én látom így ezt a dolgot!!!

:)))

38089. mmacus
2012. dec. 19. 18:47

Most találtam:


Budapest, 2012. december 19., szerda (MTI) – A pangasius néven forgalmazott haltermékek fokozott hatósági ellenőrzését rendelte el ... vidékfejlesztési miniszter szerdán – tájékoztatta a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) az MTI-t.


A miniszter arra kéri a vásárlókat, hogy az ünnepi készülődés alatt is kiemelten figyeljenek arra, milyen terméket vásárolnak.

A tárca közleménye szerint ... lakossági jelzések, valamint a sajtóban és az interneten elterjedt információk alapján rendelte el a kiemelt vizsgálatot. A pangasius termékek alapanyagát adó halakat távol-keleti országokban, gyakran ellenőrizetlen körülmények között tenyésztik, a hosszú szállítási lánc és a bizonytalan eredet élelmiszerbiztonsági kockázatokat jelenthet.

A pangasius termékek kiemelt ellenőrzése 2013. január 31-ig tart.

A miniszter azt javasolja a fogyasztóknak, hogy jó minőségű, ellenőrzött, biztonságos és friss magyar halat vásároljanak.

Az ellenőrzéseket végző Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) munkatársai azért dolgoznak, hogy a minőségi és az élelmiszerbiztonsági követelményeknek megfelelő áruk kerüljenek a fogyasztók kosarába, megbízhatatlan termékek ne ronthassák el az ünnepeket – olvasható a közleményben.

38088. Anyagi (válaszként erre: 38066. - Alidamolnar)
2012. dec. 19. 18:42

Igen! Hideg volt és drágaság!

Szerintem magyar ember nem vásárol ott, de nem is eszik-iszik, mert arany árban van minden!

De azért nagyon hangulatos és szép a hely!

38087. mmacus (válaszként erre: 38075. - Tejespite)
2012. dec. 19. 18:41
Mi a pizza alaptésztájából csináljuk (amit mindig a férjem készít, így szerencsére fogalmam sincs, hogy kell), fokhagymás tejföllel kenjük, rá lila hagyma karikák, kockázott bacon, füstölt kolbász, tetejére reszelt sajt.
38086. kovaevakiss (válaszként erre: 38082. - Anyagi)
2012. dec. 19. 18:40
Nagyon ügyes vagy! Ilyet még nem is hallottam, hogy 50.-Ft/kg a kacsa farhát!
38085. Anyagi (válaszként erre: 38062. - Guruljka)
2012. dec. 19. 18:39
Fogalmam sincs! Szerintem még sohasem söröztem! :)
38084. mmacus (válaszként erre: 38082. - Anyagi)
2012. dec. 19. 18:39
Ügyes vagy és jól megtervezted!
2012. dec. 19. 18:38

Ma akartam beiglit sütni, de nagyon elment minden mással az időm, de azért holnap már el kell készülnie!

Megvettem a halat, az idén nem ponty lesz, hanem tengeri, fagyasztott, azt fogom kirántani. 800 gr.

999.-Ft a Sp..ban.Fokhagymás tejben szoktam beáztatni, nincs benne szálka, szerintem jó lesz.

Halászlevet kapunk a fiamtól, így összeáll a halvacsora. Készítek még majonézes, tojásos, lilahagymás krumplisalátát is. Ez a szentestei menü.

38082. Anyagi (válaszként erre: 38080. - Anyagi)
2012. dec. 19. 18:37

És ma voltam a Csarnokban!!!

Vettem 50 Ft/kg áron kacsa farhátat. Isteni leves lesz belőle.

Kaptam még kacsaszivet (380 Ft/kg.) amiből remek vadas, vagy tejfölös paprikás lesz. Az eres tetejét levágom vékonyan (macsekok örülnek neki) a szivet pedig hasszában négyfelé vágom és ílyen formában használom fel. érdemes kuktában elkészíteni, mert akkor 20 perc alatt kész. - Finom!

Vettem még pulyka felsőcombot, amit brassóinak vagy fűszeresen/fokhagymásan egyben megsütve képzelek el.

Pulyka apróhúst is vásároltam egyszerű pörköltnek még a hétre.

Van még a fagyasztóba karaj és csirkemell.

Szerintem nem fogunk éhenhalni!!! :))

38081. kovaevakiss (válaszként erre: 38071. - Tejespite)
2012. dec. 19. 18:25
Én a Penn.ben láttam, de nem mertem megvenni, mert nem ismerem. Ezek szerint vehetek.
38080. Anyagi (válaszként erre: 38060. - Kovaevakiss)
2012. dec. 19. 18:23

Nem lakom a Vásárcsarnok környékén és csak ritkán jutok el oda. Inkább a munkahelyemről tudok odajutni, de mire végzek a melóval már bezár, szombaton pedig hosszú lenne bemenni.

De, ha mégis, kincseke tudok ott találni!

38079. Guruljka
2012. dec. 19. 18:21
Sodiumnak a nátriumot mondják. Akkor sómentes kaja a legújabb?
38078. mmacus (válaszként erre: 38076. - Anyagi)
2012. dec. 19. 18:20

Nagyon jó lesz neked:) Nekünk nem adtak ki szabit ünnep előtt. A két napot törvény szerint ki kell venni két ünnep között, de már mondogatják, lehet, be kell menni:(

Ma megvette a férjem a bobájkát, egy pékségben árulják nálunk. Máskor kifliből csinálok mákos gubát, csak karácsonyra ebből, mert ilyenkor kapható. De sokkal finomabb!

38077. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38075. - Tejespite)
2012. dec. 19. 18:19
persze, de minden más xartól nem félnek (meki és társai....) Most nyáron egyik közeli ismerősöm volt kint 3 hónapot az anyukájánál USA-ban. A legújabb trend náluk a sodium free...... pffff.... vmi mindig van.... és tényleg a mű xarokat ennek ellenére tömik magukba.... nevetséges sztem...
38076. Anyagi
2012. dec. 19. 18:13

Sziasztok Lányok!

KÁRÁCSONY!!!!!!!!! Idén ma dolgoztam utoljára! Holnaptól ezerrel pótolok: takarítás, ajándék, kaja, mindenféle bevásárlás!

38075. Tejespite
2012. dec. 19. 17:52

Töki pompos és kenyérlángos receptjét feltettétek már vhova? Tudom, h olvastam róla itt, de nem mentettem el.

Az előbbi témára visszatérve, bizonyára hallottátok, h az amerikaiak mennyire rettegnek a koleszterintől, sok példát tudok rá, Az egyik legmurisabb az volt, amikor egy amerikai kollegám - 23 éve - hozta be a főtt tojásokat, szedte le a héját, a fehérjét tette egy kistányérba, a sárgáját dobta ki. Mikor kérdeztem, mit csinál, mondta, a sárgáját nem szabad megenni a kol. miatt. Fiatal erős férfi volt, életében először itt Magyarországon, és a mi 'igazi' tojásainktól még jobban félt

38074. lúdanyó
2012. dec. 19. 17:46
:)
38073. Tejespite (válaszként erre: 38018. - Murva)
2012. dec. 19. 17:44

Ági, kösz a szezámmagos ötletet! Azt tudom, h jó kálciumforrás, de ezt az elkészítési módot nem, úgy h ki fogom próbálni.

Murva, én is sokszor vagyok így. Időnként mikor vmit veszek, vagy csak nézem, rámtör a sok (néha feleslegesen) elolvasott okosság, miszerint ezért meg azért nem jó, árt stb, és akkor úgy érzem, semmit nem lehetne enni. Van aminek bedőlök, van aminek nem. A férjem gondolkodik helyesen, ő mindig mondja, h azt kell enni ami jól esik, és azt is mértékkel. Egy időben Édesanyám áttért az olajra, mert Édesapámnak gyomor problémái voltak, és meg volt Apu győződve, h tényleg árt a zsír. Én mindig is zsírpárti voltam, de pl krumpli sütéséhez és még néhány dologhoz olajat használok. A margarin őrületnek egy ideig bedőltem, bár sose szerettem. Mostmár visszaálltam a vajra egyértelműen. De rengeteg ilyen van, és csak a fejét kapkodja az ember. Egyre több helyen olvasni, h mennyire káros a tej a felnőtt szervezetre, és olyan érvekkel támasztják alá, amin ha elgondolkodik az ember, igazat ad. Ma délelőtt volt a rádióban egy músoron belül a D vitaminról szó, és ott pl azt mondta a szakember, h (nem pontosan idézem) sokan bedőlnek az utóbbi időben folyó propagandának a tej ellen, pedig igenis nagyon egészséges, kell (sorolta, h miért) de hozzátette, h nem a gyenge zsírtaralmúra gondol, hanem a normálisra. Egy kolleganőm kiskorában vmiért nem ivott tejet, azt hiszem, nagyon szegények voltak, pedig nagyon szerette. Aztán mikor lehetősége lett rá, itta, évtizedeken át napi több mint fél litert, most 80 éves, és nagyon sok tejet iszik. Szóval annyi ellentmondás,h na!! Lásd még a csokit, ne egyél mert..... egyél mert, boldogsághormon, és a kakaónak ilyen olyan és amolyan jó tulajdonságai miatt igenis enni kell! Csak a magyar éghajlat alatt termett gyömölsöt egyed, mert .... és minden érv megtámadhatatlannak túnik. Majd: egyél kiwit, narancsot, banánt, stb stb. Mindig azt a gyümölcöt edd, aminek éppen idénye van, mert... és itt is hathatós érvek. Majd: hála ennek meg annak, bármikor eheted ezt meg azt a gyümölcsöt, mert úgy jó. Egyszerre csak egyfajta gyömölcsöt egyél, mert.... egyél gyümölcssalátát többféle gyümölcsből, mert...., ne egyél szalonnát mert a koleszterin stb. - A szervezetnek és az idegeknek szüksége van zsírra, fogyassz szalonnát, és nyugodtan zsírt is. és még sorolhatnám. A tojásról nem is beszélve. Tényleg nem szabad belegondolni.

38072. Guruljka (válaszként erre: 38071. - Tejespite)
2012. dec. 19. 17:34

Én nem találtam, hogy írtad volna!

Nagyon szeretem a mákot én is, és amióta tudom, hogy a legjobb kálcium-forrás, azóta próbálgatom minél többféleképpen enni. Legalább egy evőkanálnyit naponta.

38071. Tejespite (válaszként erre: 37999. - Briell14)
2012. dec. 19. 17:28
Lehet kapni a Tsc-ban és a Ldl-ben mákos krémmel töltött csokit, Sth.mer márkájú, nem olcsó, 499 Ft, a mákrajongó férjemnek hozott a Mikulás, nagyon finom, még én is azt mondom. Vagy írtam már?
38070. Guruljka
2012. dec. 18. 22:13

Juj, szép lehet mindkettő!


Nekem 28-án lesz dolgom Egerben, de nem nagyon lsz időm utána. Azért muszáj lesz egy kicsit csavarogni a Városban...:D

Kassáról láttam képeket, ott bűbájos lehet egy ilyen vásár.

38069. mmacus (válaszként erre: 38066. - Alidamolnar)
2012. dec. 18. 22:08
Én az egriben voltam.:) Kislányom pedig csütörtökön a kassaira megy.
38068. Guruljka
2012. dec. 18. 21:28

Van valakinek kedve kipróbálni a dalauzit?

Régi édesség!


3 deci méz, megmelegítve, belekeverünk 6 deci darált mákot és 3 deci gerezdes diót. Jól összekeverjük, majd vizes deszkán rúddá formáljuk, később felszeleteljük.

Én kipróbálom, mert valószínűleg nem nagyon édes, és sütni sem kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook