Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


63753. forrest2010 (válaszként erre: 63737. - Csikil4ny)
2015. dec. 20. 08:55
Ez is régen volt , valamikor raktam el egrest , h mi a ménkűnek ? magam se tudom ! mert se nyersen , se főzve , se sehogy nem szereti nálunk senki ! de volt az udvarba , lehet , h 1x gyümölcslevesnek megenném ? Viszont szilvalekvárt ettem már olyat , ami jó alaposan beszáradva olyan lett , mint 1 birsalma sajt , csak éppen szilvából . Anyóskám olyanból főzött derelyét , na az tuti nem folyt ki !
63752. 3c58f5204b (válaszként erre: 63734. - A360345bdd)
2015. dec. 20. 08:52
Például legalább havi 2x van valahol faros csirkecomb akciósan. Ezt lehet 3-ba vágni, felsőcomb filézve rántva, alsócomb/hátarész pörköltnek tarhonyával, vagy a csontos rész levesalap is lehet, a leszedett zsírt kisütni. 4 ilyen comb 1000 Ft volt.
63751. forrest2010 (válaszként erre: 63736. - Anyagi)
2015. dec. 20. 08:49
A lányomnak valaha apránként gyűjtögettem a majdani konyhája alapjait , aztán , mikor Anyukám meghalt , majd Anyóskám is , akkor 2 konyha dirib-darabjait is megörökölte , de nem volt benne épkézláb diódaráló , aztán 2x is megvettem és mind2x ugyanolyat ! / lehet ? jobban jártam volna , ha felírom ? h mit és hova dugdostam el ? ! /
63750. a360345bdd (válaszként erre: 63741. - Csikil4ny)
2015. dec. 20. 08:44
Azt hiszed Azért nem volt a honap véén, mert az elején ész nélkul szortam??????
63749. forrest2010 (válaszként erre: 63748. - Anyagi)
2015. dec. 20. 08:39
Egy régi idős kolleganénim mondta hajdanán , h csak háború ne legyen ! bármilyen nehéz is az élet ! / A háború maga a pokol ! akár körülötted , akár benned tombol ! /
63748. Anyagi (válaszként erre: 63746. - Csikil4ny)
2015. dec. 20. 08:35

Ki tudja kiből mit hoz ki pszichésen egy éhezős netán egy háborús időszak...


Sose tudjuk meg magunkról!!!!!!!!!!

63747. Anyagi (válaszként erre: 63744. - Csikil4ny)
2015. dec. 20. 08:33

Túléltük....


Máig sikerélményként emlékszem rá, hogy időnként milyen kevés pénzből sikerült ebédet tennem az asztalra - és nem nagyon tűnt fel senkinek a bekerülési költség. Jóízűen ették és nem éhezett senki.

Persze azért az ár mindenképpen megszabja a felhasználható alapanyagokat...


És sok utánajárást és beletett munkát jelentett az az időszak. De ha nincs munkád, akkor ez a munkád!!!!

63746. csikil4ny (válaszként erre: 63745. - Anyagi)
2015. dec. 20. 08:29
Nem, soha nem ad senkinek belőle. Volt egy nagyon nehéz időszaka, habár soha nem éhezett, de most is annyit eszik ami egy családnak is elég lenne és fél az éhezéstől.
63745. Anyagi (válaszként erre: 63737. - Csikil4ny)
2015. dec. 20. 08:26

Igen, ez már értelmetlen...


Ez a nagynéni lehet, hogy már idős, és a megszokás élteti őt, hogy olyan időtájt lekvárt szokott főzni.

Azt gondolom, eljön az ember életében az az időszak amikor öreg és elmagányosodott lesz. Talán arra gondol, hogy majd betér hozzá a rokonság, legalább egy üveg finom szilvaízért...

63744. csikil4ny (válaszként erre: 63743. - Anyagi)
2015. dec. 20. 08:25
Megértelek, örülök, hogy kint vagy belőle. Van olyan helyzet amit nagyon nehéz megoldani!
63743. Anyagi (válaszként erre: 63741. - Csikil4ny)
2015. dec. 20. 08:21

Egyet értek, de a mikor a cím kitalálásra került, nekem minden nap "hónapvégi volt"!!!!

Nagyon nehéz időszak volt!


Most, hogy kicsit könnyebb, nem felejtem, és használom is az akkor megtanult praktikákat!

63742. Anyagi (válaszként erre: 63739. - Anyagi)
2015. dec. 20. 08:18
Mármint azokhoz a maradék csibedarabokhoz, amik nem lettek mártásosak!
63741. csikil4ny (válaszként erre: 63734. - A360345bdd)
2015. dec. 20. 08:18
Nehéz amikor érzelmek is képbe kerülnek. Van amikor nincs és nem tehet az ember róla, de engem pl. e fórum címe gondolkodtatott el: én hónap elején is spórolok, hogy legyen a hónap végén is mit enni. Persze ez csak a cím és nem állítom azt, hogy bárki itt a fórum tagjai közül nem így csinálná, nemrég viszont írtam itt egy ilyen esetről és nagyon-nagyon sokan észnélkül költekeznek a hónap elején, aztán jön a kopp időszak.
63740. Anyagi (válaszként erre: 63738. - Alidamolnar)
2015. dec. 20. 08:17

Én egy üveg bort védek anyatigrisként!!!

Ezt látta a férjem és mindég emlegeti, hogy felbonthatnánk.

63739. Anyagi
2015. dec. 20. 08:16

Mára maradt néhány sült csibedarab, mert tegnap (apánkét kivéve) nyakon öntöttük édes-savanyú mártással és úgy sokkal kiadósabb persze! :)

Ehhez zöldbab főzelék készül.


Az édes-savanyút a Lidlben vettem akciósan, pár hónapja 350 Ft/üveg áron. Kipróbáltuk, nagyon ízlett, ezért bespájzoltam egy marékkal.

2015. dec. 20. 08:13

Köszönöm, akkor ma megsütöm a zserbót és a gyümölcskenyeret.

(Nálunk nem opció, hogy megeszik előre, elteszem fém dobozokba, és szóban is megmondom, hogy ünnepre van. Szigorú vagyok? Igen:)

63737. csikil4ny (válaszként erre: 63706. - Icuska538)
2015. dec. 20. 08:13
Én is most nagyon-nagyon egyszerű háztartást vezetek, mert nincs szükségünk ennél többre, másra. Guruljka is erre hívta fel a figyelmet, hogy a szorgalom is addig dícséretes amíg bizonyos határon belül vagyunk: amikor már valami nem kell azt kár elrakni télire, főleg ha megveszed, dolgozol vele, aztán fűnek-fának osztogatod, mert nem tudod elfogyasztani.... Nagynénémnek 7 éves szilvaíze van, azóta is tesz el minden évben (és vásárolja), na itt már értelmet nem bírok felfedezni.
63736. Anyagi
2015. dec. 20. 08:12

Mindenki mindent tud, hogy hova rejtette a kíváncsi szemek és szájak elől?

Én az ajándékokról listát szoktam írni, már évek óta, mert volt olyan, hogy valamit elfelejtettem odaadni!! :)

Tudnillik én már hónapokkal előtte elkezdem a beszerzést, hogy ne maradjon utolsó pillanatra a nagy kiadás és a rohangálás.

Meg miután Karácsony előtt én végkimerülésig szoktam dolgozni, nem is lenne rá időm-erőm...

63735. Anyagi
2015. dec. 20. 08:08

Ma reggeli második tevékenységem az volt, hogy utánanéztem a Fibonacci számsorozatnak!!! :)))


Lehet ezzel álmodtam? Minden esetre régen tudtam, ismertem és most pontosítottam a dolgot!

Tudtátok, hogy ez az olasz úr vezette be Európába az arab számokat és a tizedestörteket is? És 1202-ben!!!!


És az első tevékenységem a mosógép elindítása volt! :)

63734. a360345bdd
2015. dec. 20. 08:02
Apró észrevétel nekem ne adhjon spórolós, " kevésből finomat, laktatót" tanácsokat aki nem rudja milyen ezer forintot beoszani 3 napra magadra meg egy 2 évesre úgy, hogy pocsék minőséget nem eszel meg! Köszönöm!
63733. Lisy50 (válaszként erre: 63720. - Alidamolnar)
2015. dec. 20. 08:00
Én is azért nem sütöm előre ,mert szerdán kezdhetném elölről!:DD
63732. Dodi44
2015. dec. 20. 07:56
[parizer]
63731. Dodi44
2015. dec. 20. 07:52

Akik az egekfele hordjak a nozijukat es az izlesek meghatarozasat es csak a Filet Mignon az elfogadott husok alapveto minosege...

De biztosithatlak arrol, hogy a New York-i Manhattan Island-on a 2 tukortojas, ket szeletke sult bacon, kis sultreszeltkrumplival es ket szeletke piritossal $28.00+tip-ert, ugyan olyan izu reggelire, mint ugyan az a videki ettermekben $2.50 -ert es + borravalo ert...

De a kirantott parizel is nagyon finom am paradicsom fozelekkel, vagy a hajabanfott krumpli par voroshagyma szelettel es egy vekony szeletke sult szalonnaval, egy bogre jo meleg teaval... (sokat ettem tanulo koromban)

63730. Dodi44 (válaszként erre: 63711. - Guruljka)
2015. dec. 20. 07:25
Sarga barack lekvar a kedvencem, es gyerekkoromban Edesanyamtol ellestem, hogyan csinalja es teszi el, azota en is veszek minden evben egy ladaval, es befozom, elteszem, kidunsztolom es igy lekvarom van mindig. Neha spagettit fozok ki es baracklekvarral keverve nekem nagyon finom, de palacsintaban meg finomabb.
63729. cika58 (válaszként erre: 63725. - Forrest2010)
2015. dec. 20. 06:37
Én a nagymamám rácsoslinzerének az ízét nem tudom visszavarázsolni.Most már nem is próbálkozok, mert nem jön össze.Nálunk is a kútban eresztették le a dolgokat hűteni.
63728. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 63720. - Alidamolnar)
2015. dec. 20. 05:50
Nyugodtan megsütheted..sőt meg is kell sütni, mert mindkettő csak finomabb lesz, ha pár napot összeérik.
63727. forrest2010 (válaszként erre: 63704. - Guruljka)
2015. dec. 20. 04:40
Én is figyelem az akciókat , mert a házinak semmi hasonlója nincs , még azok a dolgok se , amik pedig finomak ! Semmilyen gyümölcsfánk nincsen ! ma már nagyon sajnálom ! az első kísérletezéseknél a férjemnek tele lett a púpja , aztán maradt a " bóti " ha többet nem 1 kisvödörnyit veszek , meggyet , szilvát , epret ..... viszem magammal az üres kisvödröt még az Auchanba is , mert van , amit jobb nem zacsiba tenni / pláne , amilyen minőségű zacskók vannak az ilyen multiknál / és abba szedtem az ömlesztett gyümölcsöt , pl meggyet .
2015. dec. 20. 04:31
A régi időkben / ez itt egy sváb falu volt / minden háznál , volt pince ,volt az udvarba kút . A szomszédba láttam , mikor még gyerekek voltunk , a kisöreg belepottyantotta a kútba a dinnyét , aztán nemtom mennyi idő múlva a vizesvödörrel kihalászta , az pont olyan finomra hűlt , h ehető volt , a hűtőbe téve sokszor túl hideg lesz . V leraktak a pincébe sok mindent , és úgy volt finom pincehidegen , pl az aludttej . Ma már sok helyen se pince , se kút , hiába vagyunk családi-házas övezet . Mikor egy régi svábházat bontanak , az alattuk lévő pincét elfogadnám , bármelyiket ! némelyik boltíves , még ma is funkcionáló klassz építmény !
2015. dec. 20. 04:21

Anyóskám 8 éves korától forgatta a főzőkanalat , és a legtöbb praktika a kisujjába volt , nem csodálom , h 80 éves korára már nem is szeretett annyira főzőcskézni , de hatalmas mázlija is volt , mert végig érezte az ízeket , míg én kb 20-25 ? éve csak azt érzem ha teljesen sótlan , v elsóztam , v ha jó csípősre sikeredett valami / + azt , ha forró a kaja , dehát az nem íz ! / végig az ő szájíze szerint készült pl disznóvágáskor a hurka , kolbász , disznósajt.... Isteni ízeket tudott összehozni ! én sokáig nem szerettem húslevest főzni , mert " nem olyan " ! ma se olyan , már nem is lesz , de azért ma már megfőzöm , lehet ? azért mert ma már a férjem nem tudná mihez hasonlítani , mert ez van ! eszi , nem eszi ! de az Ő isteni husilevesét , ha belegebedek se tudom utolérni .

Mikor nem volt még hűtő , a Mamikámék leengedték a kútba vödörrel a húst , jó , ott se napokig tárolták , de ha nyuszit vágtak , akkor azért előző napok egyikén meg lehetett pucolászni .

63724. forrest2010 (válaszként erre: 63694. - 052c0bd171)
2015. dec. 20. 04:08
Nehommá' megsértődj ! igaz , h régen kevesebb nő dolgozott munkahelyen , de az én Anyóskám hajdanán cselédlányként dolgozott , ahogy a Mamikám / Nagymamám is / gyerekkoruktól fogva , akkor se volt mindenki naccsága ! Többféle tartósítási módszert kénytelenek voltak alkalmazni az emberkék , mert nem csak nyáron-ősszel akart enni a család , hanem télen-tavasszal is és hiába a fagyasztó elterjedése , még ma is kell az aszalt , a szárított ez + az . Én mindegyiket igyekszem beépíteni a család életébe , ha ma már nem is olyan tömeget , mint valaha , mikor kicsik voltak , v éppen növésben a gyerekeim .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook