Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


80665. ab61752c45 (válaszként erre: 80663. - Globus)
2017. jún. 2. 17:12
na ezzel kikergethetnének a világból.még a túrós lekváros elmegy,de a többi?
80664. ab61752c45 (válaszként erre: 80662. - Csikil4ny)
2017. jún. 2. 17:10
pedig nekem is van sok etikettcímkém még a régi adóbevallásokból,akkor a lustaság az oka.
80663. globus
2017. jún. 2. 17:10

Húsos palacsintát készítettem.

De utálom ám, mert ebből alapvetően elég lenne pár darab. Ha meglátják, hogy palacsinta sül, rögtön hisztiznek, hogy lekváros, túrós, kakaós, de jó! Így aztán órákig tartó sütésbe torkollik az amúgy egyszerűen gondolt fogás.

Ráadásul sütés közben lopkodják, mire végzek, legtöbbször mindenki jóllakott. Második részénél feleslegesen álldogálok az olajszagban, mert én nem szeretem.

80662. csikil4ny (válaszként erre: 80654. - Ab61752c45)
2017. jún. 2. 16:57
Ma én is találtam a fagyasztóban egy a nevemet viselő csomagot. Egy biztos: húsnak hús és nem én vagyok. Anyumnak az a szokása, hogy akinek adja annak a nevét írja rá a zacsira. Mondtam már neki, hogy imádkozzon, nehogy valamelyikünk eltűnjön.
80661. ab61752c45
2017. jún. 2. 15:54
petrezselymes krumpli,rántott hús,gomba,uborkasaláta.aki kéri annak fokhagymás,kapros joghurt.a húgom főz közkívánatra borsólevest,mert én a borsóra rá sem tudok nézni.
80660. e8da813d29 (válaszként erre: 80656. - Guruljka)
2017. jún. 2. 15:29

Csak picit aggódtam, hisz tudom, mindig feltalálod magad :)

Brassóit én is szoktam sütőzacskóban készíteni, nagyon finom tud lenni.

2017. jún. 2. 15:28
Ma voltam piacon, 200 volt a karfiolnak és a kígyóuborkának is kilója. Hétvégén karfiolt eszünk uborkával!😊 Minden változatban nagyon szeretjük. A héten akciós a Lidlben a görög joghurt, tzatziki biztosan lesz...
80658. smudlaagi54 (válaszként erre: 80651. - Csikil4ny)
2017. jún. 2. 15:25
Én ma gulyáslevest főztem,és rántott csirke volt majonézes káposzta salátával.Holnapra is ez lesz,csak a káposzta saláta helyett lesz valami más.Lehet hogy petrezselymes újkrumpli,mert tudtunk már felszedni egy keveset.Kettőnknek elég lesz.
80657. smudlaagi54 (válaszként erre: 80647. - Csikil4ny)
2017. jún. 2. 15:22
Télen szoktam salátának használni,hagyom kiolvadni,és a saját levét ízesítem fokival,ecettel,cukorral.
80656. Guruljka (válaszként erre: 80655. - E8da813d29)
2017. jún. 2. 15:10

Köszönöm.


Végül is brassói lesz, a tarja csontos részéből pedig rizses hús.

A brassói készülhet sütőzacskóban, a sütőben, elkerülhetem a halódó főzőlap használatát. És nincs vele sok munka.

80655. e8da813d29 (válaszként erre: 80650. - Guruljka)
2017. jún. 2. 14:34
Jobbulást kívánok. :(
80654. ab61752c45 (válaszként erre: 80646. - Smudlaagi54)
2017. jún. 2. 14:23
okosabb vagy mint én.a borsóra,ráírom borsó,a tökre,hogy tök.a húsra még véletlenül sem,mert úgy is megjegyzem.másnapra már el is felejtem.a borsót meg csak fölismerem.
80653. ab61752c45 (válaszként erre: 80645. - Csikil4ny)
2017. jún. 2. 14:19
én egyszer egy párnát töltöttem fel tollal.a gyerekem még kicsi volt rettenetesen élvezte,ahogy a szél fújta,ő meg kapkodott utánuk.
80652. Guruljka (válaszként erre: 80651. - Csikil4ny)
2017. jún. 2. 13:56

Akkor eredeti "bizánci szelet" lesz nálatok!


[link]

80651. csikil4ny (válaszként erre: 80650. - Guruljka)
2017. jún. 2. 10:57

Gyógyulj meg hamar!



Én borjúból húslevest főztem, meg rántott húst akarok holnapra készíteneni. Megyünk a búcsúra. Vasárnapra, hétfőre még biztos marad, hétfő estére meg lesz görög saláta.

80650. Guruljka (válaszként erre: 80649. - Csikil4ny)
2017. jún. 2. 10:25

Étvágytalanság, gyengeség, a következő éjszaka 39 fokos láz. Ezzel kezdődött.

Szerencsére tudok feküdni, az aszpirin jót tesz, de csak muszájból ettem tegnap valamicskét.

De a határidő meg szorongat, ami energiám van, kell a munkához.


Nem egészen jó a főzőlapom sem, és jön a hosszú hétvége... Fogalmam sincs, mit fogunk enni.

80649. csikil4ny (válaszként erre: 80648. - Guruljka)
2017. jún. 2. 10:11

Jaj, mi a baj?


Nem kívánsz semmit?

80648. Guruljka
2017. jún. 2. 09:55
Én két napja az ágyat nyomom, és fogalmam sincs mit lehetne vásárolni a hosszú hétvégére.
80647. csikil4ny (válaszként erre: 80646. - Smudlaagi54)
2017. jún. 2. 07:51

Nekem ez csak kombinált, egy doboz resztelt májat fogok csak kidobni, tartogattam, de valahogy soha nem volt étvágyam hozzá.


Uborkát? Mibe használod fagyasztva? Jó sokáig megúszta. :)

80646. smudlaagi54 (válaszként erre: 80645. - Csikil4ny)
2017. jún. 2. 07:46
A mélyhűtőládát én holnap olvasztom le,szerintem még múmiát is találok benne.Akárhányszor keresek benne valamit át kell pakolnom az egészet,és egy csomó minden ami a tetején volt lekerül az aljába.A múltkor találtam benne 2012-es uborkát is.
80645. csikil4ny (válaszként erre: 80642. - Smudlaagi54)
2017. jún. 2. 07:09

Nagyon sokan a kertben sertepeltélnek. A dolgozók meg dolgoznak és a napsütés is elvonzza az embereket.


Én is leolvasztom a fagyasztót, addig megfő az ebéd is és megyünk ki görkorizni. Nem is gondoltam, hogy a hütő leolvasztás ilyen jó móka, a kicsit lasszóval sem tudnám elrángatni előle. XD

80644. 5034e3957e
2017. jún. 2. 07:05
Attól még szeretheted hogy most épp nem írt bele senki:))
80643. e8da813d29 (válaszként erre: 80642. - Smudlaagi54)
2017. jún. 2. 06:57

Elég nagy banatomra.

Szeretem ezt a fórumot.

2017. jún. 2. 06:49
Mi ez a nagy csend?????
80641. Dodi44
2017. jún. 1. 08:14
Ugye milyen szegyen az a mai vilagra, hogy ennyire skeptikussagra tanitott meg bennunket az elet...
80640. Dodi44 (válaszként erre: 80626. - LadyBird 2015)
2017. jún. 1. 01:25

A regebben gyartott, de meg jol javithato berendezesek lecserelesevel nem igen sietnek.

Csak ha mar vegkepp mas megoldas nem lehetseges.

A hirdetesek mogott sosem tudni mi all!

Egyszeru joakarat(ami manapsag feher hollo!), vagy egy felrevezeto, de logikusnak tuno erv.

A "szakemberek" egyreszet meg lehet venni.

Az igazsagot ugy is lehet mondani, hogy egyharmada igaz, de a tobbi resze?

Gyorsan szoritsuk a kezunket a zsebunkre, ahol a penztarcank van!!!

Egy indian mondas:

Amikor a feherember idejott segiteni, hozott nekunk egy Bibliat, hogy kultur emberek lehessunk.

Manapsag mi kultur emberek lettunk es a feher ember kezeben vannak a bitokaink, es a mi kezunkben a Biblia.

80639. Dodi44
2017. jún. 1. 00:30
Hu de hosszulere van ez a leves eresztve...
80638. Dodi44 (válaszként erre: 80606. - Guruljka)
2017. jún. 1. 00:29

A "gamer" vagy is a elorehaladott computerjatekokra epitett ultra gyors gepeknek a processorjai a leggyorsabbak a piacon kaphatok kozul, a "winchesterjet" ugy hivjak, SSD (Solid State Drive) Abban nincsen forgo diskek, motorok, hanem a data tarolasat az ugynevezet Penndrive hasonlo elmeletevel transistoros data tarolokra teszik, amelyek hihetetlenul gyorsak a data leszedeseben es a visszarakasaban a tarolojukra az az a "Winchesterre". (egy erdekes jelenseg, amelyt egy masik orszagban sem hasznaljak, Hazankban az ugynevezett kemeny korongu data tarolot hivjak csak Winchesternek, mert valoszinu az elso kemenykorongu adat az az data tarolonak az volt a gyarto cege. Hogy azt miert hivtak kemeny korondnak, mert, ha emlekeztek az elso computer adat tarolokra, amelyek min a regi 45-os hanglemezekre hasonlitottak , csak egy vedo boritekban voltak, amelunek a kozepet lehetett csak larni, rajottek, ha a tarolo mozgekony az az hajlithato, akkor kevesebb adatot lehet rajta tarolni, mert nem lesz a rajta levo adat biztonsagosan tarolva, de ha egy kemeny korongra, taroljuk, az mindig biztonsagos. Ezert hasznal a computer ipar a kemeny korongot. de manapsag mar az is elevult, mert a mozgo alkatreszei az adat megtalalasa, es a leszedese, es ujra tarolasa lassabb mint a technologia uj felfedezettje a trazisztotok felhasznalasu adat tarolasa. Nem feledhetjuk el a computerunk egy nagyon buta de iszonyatosan gyors szerszam! (Amikor azt eloszor bekapcsoljuk az alig tud valamit, csak a minimumot tudja a letezesere, egy emberhez hasonlitva, azt fudja, hogy lelegzeni kell. Utanna teszuk bele, hogy milyen nyelven beszeljen, az az amokodesi nyelvet, amely a computer szemszogebol nezve az csak kapcsolokat lat az egyik be van kapcsolva a masik nem. [Ez a digitalis nyelv, ami egy digitalis ora 8-as szamara alapul, amikor egy nyolcas szam gyufaszalakbol van osszerakva. Ha megzezzuk a nyolcas szamot ahhoz het szal gyufara van szuksegunk es a nyolcadik meg jelzi a gepnek, hogy az a szam, jel, vagy betunek itt a jelei vege, tehat innentol kezdve uj betu szam fog kovetkezni.

Az egyes "gyufaszalakat" "bit" eknek hivjuk a magat a szamot meg "bite"-nak.

Minden egyes computer sebesseget az hatarozza meg, hogy egyszerre hany betut, jelet tud feldolgozni. A nyolcnak a hanyszorosat, ezert voltak a 8-as, majd ami ket betut tudott egyszerre feldolgozni, azok a 16-osak

es igy tovabb a mai 64 bite-sekig, amelyek 8 betu jeleit tudjak feldolgozni.]

A gyors gepekben nagy figyelemmel kiserik, hogy semmifele mukodesevel kapcsolodo alkatreszeiben ne legyen mechanikai, mozgo-forgo lelassitasa ami a gyors data cseret lelassithatja, kivetel a gepet huto ventilatorok.

Ha egy ujabban gyartott computert megnezunk abban mar CD, vagy DVD irok, lejatszok sincsenek, csak USB konnektorok.

Emlekszetek meg a regi flopy diskekre. Annak csak 330 volt a fordulata a motorjanak, majd lett a superdisk, a Winchesterek fordulata is 2800-rol mar felemelkedett 12000-re, de meg az is lassunak bizonyult az uj meggyorsabb SSD "winchesterekhez" viszonyitva.

Azt mondjak a mai ipari forradalom korszakaban, kb. minden hat honap korul megduplazodik a computer technologia.

Nezzuk csak meg a computer szivet a Processort, ami az adatokat dolgozza fel, a masik fontos dolog a szivveres gyorsasaga. amit manapsag Giga hertz-ekben merunk.

Az eslo feltalalt processorok azok 6 "bite; -osok voltak, majd kijottek a 8 Bitesekkel, majd annak a duplajaval 16 bit, majd 32 bit-esekkel, most mar a 64 biteseknel tartunk. [de nem csodalkoznek ha mar a 128-as es a 256 bit-es processorok is megvannak.] De azt ugy csinaljak direct, hogy a 32 bit es programokat mar nem igen lehessen hasznalni az uj 64 bit es computereken, tehat vegyel ujjat mindenbol. penz-penz-penzen alapul minden az iparban. De addig nem dobjak ki a kozonseg iparaba, ameddig a maximum profitot meg ki nem sajtoltak a gepeikert.

(Erre egy pelda, en a Televizio iparban a Sony gyarnak dolgoztam. Ott olyan belso nyomtatott aramkoru lapokat (printed circuit board-okat) hoztak ki amiknek az egyharmadan nem volt alkatresz, majd a kovetkezo evi modelokban hoztak ki a teljes alkatreszekkel ellatott es uj funcioju gepeket.

Amit mi a high rezolucios TV-neven ismerunk, azt mar a Sony-nal en ot evvel a megjelenese elott ismertuk, foglalkoztunk vele, igy ismertem es tudtam, mi fog kovetkezni. Sony most is kijott az O-LED TV geppel, amelynek egyedulallo tisztasagi kepe van, es kulon hangszoroja sincsen, hanem maga a kepet mutato feluletet hasznaljak a stereo hang kiadasara, az az a hangszoronak!)

Ha megnezzuk az uj computereket mar egyre kevesebb a hozzakapcsolhato kulso tartozekuk, pl. a nyomtato, a FAX, es a masolok is egy dobozban gyartjak. Egy USB-s kabel kell az osszekotesukre, vagy mar az ujabbak drotnelkulik, radiohullammal vannak osszekapcsolva a computerunkel.

Persze ne feledjuk el azt sem, hogy az ujabb dolgokat meg ugy csinaljak, hogy a regebbieket nem lehessen osszekotni az ujabb gepekkel, a cel, vegyel, vegyel es vegyel, a penzunkre ehesek...

Van egy kozmondas, "tartsuk a templomot a faluban".

Logika es a befektetesek merteke szabalyozza elhatarozasunkat.

A computer az egy szerszam, mint minden mas mechanikai, elektromos kutyu.

Ha nekem egy bicikli azert kell, hogy bevasarolni menjek vele a kozeli bolthoz, akkor nem egy ultra konnyu es gigantikus aru, kulonleges carbon fibre verseny bicikli kell nekem, hanem egy eros, csomagtartoval es sarvedovel felszerelt, praktikus bicaj.

80637. Dodi44 (válaszként erre: 80628. - Ab61752c45)
2017. máj. 31. 22:51

Gyerekkoromban az utcank tuloldalan laktak a Pista baratomek es nekik voltak libaik. es persze a gunar is kozottuk. Egyszer a gunar nekem ugrott es jol belecsipett a labomba, de en meg eklaptam a nyakat es elkezdtem korbe korbe forgatni, korotet csinalva vele, ugy masfelszer fordultam korbe vele, es elengedtem a nyakat es a gunar a centrifugalis erotol kicsapodott jo felre. Azutan csak sziszegtek felem de egy sem jott a kozelembe... Erdekes, a vadlibak parban elnek, es egyutt vedik a kicsinyeiket, mig a hazi libaknal "tobbnejuseg van"

Azok biztos muzulmanok! :DDD

80636. fincsi5 (válaszként erre: 80635. - Guruljka)
2017. máj. 31. 17:26

Ja...lehet!!

Mondjuk, már simán elhinném . D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook