Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hólyaghurut/vesegörcs a terhesség során? fórum

Hólyaghurut/vesegörcs a terhesség során? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 11. 14:36
sajnos ezek a problémák nekem is voltak első terheségemnél és iszonyu fájdalomal jár. nem beszélve az örökös holyaghurutrol állandoan szednem kellett valamit. most második babámat várom bár még az elején tartok 11 hetes kismami vagyok de a holyag hurut már jelen van az életemben ,és a vesém is érzékenyebb bezzeg terhesség előtt nem volt ilyen panasz.
33. vkj77
2010. márc. 11. 00:27
Sziasztok!Nekem az első terhességem 35. hetében jött elő.Bár nekem kitágult és begyulladt,de az a fájdalom a szülést felülmúlta.Ráadásul napokig lázasan próbáltam túl lenni rajta,de annyira legyengültem,hogy 2 lépést nem bírtam menni.Annyira fájt,hogy éjszaka mentő vitt a szülőszobára.Rám kötötték az nst-t,és olyan fájdalmakat mutatott,hogy az orvos azt mondta,hogy reggelre baba lesz.Én csak feküdtem,és próbáltam megmagyarázni magamnak,hogy hülye vagyok.Hisz mondtam én,hogy nem a hasam görcsöl,de ha az orvos mondja,akkor biztos úgy van.Reggel elmult,és hazaengedtek.Persze otthol tovább folytatódott,és visszakerültem.Végül infúzió és Zinnat lett a vége.Pár nap alatt helyrehoztak,és az urológián mondták,hogy szülés után visszahúzódik.Azóta semmi nincs a vesémmel.
32. pritta (válaszként erre: 30. - Promama)
2010. márc. 10. 22:04
hát ezt megerősítem, igen elemében van mostanában, olyan erősen rugdos h összerándulok, mintha csuklanék, pedig még csak 23 hetes. mi lesz ezután? eleven a szentem :)
2010. márc. 10. 22:03
megyek,lefekszem,holnap is hosszú nap lesz! Mindenkinek jó éjt és jobbulást!!!
30. Promama (válaszként erre: 29. - Pritta)
2010. márc. 10. 22:01
hát valóban nem,sajnos:( az én picurom is sokat rugkapált,de mikor szóltam neki,hogy így jobban fáj,akkor abbahagyta,már akkor olyan kis okos volt
29. pritta (válaszként erre: 28. - Promama)
2010. márc. 10. 21:56
Igen én is gondolok erre, de ha én nem vagyok jól, nekem fáj, nem vagyok boldog sem stb... szegény ő sem érezheti jól magát.
28. Promama (válaszként erre: 26. - Pritta)
2010. márc. 10. 21:52
hát nekem az adott erőt a terhesség alatt hogy folyton rá gondoltam,hogy neki jó legyen, ne legyen semmi baja és az adott plusz erőt,hogy tudtam miatta ki kell tartanom,mert még olyan kicsi,hogy csak általam élhet
27. babszibobó (válaszként erre: 25. - Promama)
2010. márc. 10. 21:49
;-)
26. pritta
2010. márc. 10. 21:48
Igen, nekem épp most van és nem valami kellemes, amikor majd kiszakad a vesém, meg nem tudok, ülni állni, csak pisilnék... de már korábban volt vesekövem és iszonyat emlékek. Kaptam gyógyszert most, de még egyszer kell mennem pisilni nekik. Iszok mint a ló 5-6l, mert tapasztalatok vannak...
25. Promama (válaszként erre: 24. - Babszibobó)
2010. márc. 10. 21:46
itthon legalább senki nem takarítja ki:)
24. babszibobó (válaszként erre: 22. - Promama)
2010. márc. 10. 21:45
Ha most kell gyűjtögetni legalább otthon teszed.Ez a rosszban a jó!
23. Promama (válaszként erre: 21. - Babszibobó)
2010. márc. 10. 21:44
köszönöm:))
22. Promama (válaszként erre: 20. - Babszibobó)
2010. márc. 10. 21:44
még egy kórházról,amikor megszületett a második volt némi aggodalom ugye és mondták,hogy 24 órán át pisiljek egy befőttesüvegbe! jó,öt literes volta nővér a wc-be tette és hát szülés után nem volt egy leányálom abba pisilni,de megtettem,amikor a 24 óra majdnem lejárt jött a takarítónő és bumm kiöntötte. A doki dühöngött,majd legyintett,ááá mindegy. Aztán hazaengedtek....no comment!
21. babszibobó (válaszként erre: 19. - Promama)
2010. márc. 10. 21:40

Bocsi, a képeket is láttam!

GRATULÁLOK

20. babszibobó (válaszként erre: 19. - Promama)
2010. márc. 10. 21:39
Gondolok rád.Mondanám, hogy nem fog fájni, de nem hiszem hogy ez igaz lenne, bár lehet megúszod egy kis pisi mércével, UH-val, laborral.Drukkolok!
19. Promama (válaszként erre: 18. - Babszibobó)
2010. márc. 10. 21:38
már két manó van,már megszületett:))és egy kicsit helyre is tett,azóta,mióta ő megszületett csak néha érzek kóbor fájdalmat a veséim táján. ám azt belátom igazad van és el is határoztam,hogy azért elmegyek egy kivizsgálásra,csak még vennem kell egy nagy levegőt:)
18. babszibobó (válaszként erre: 16. - Promama)
2010. márc. 10. 21:32
Csak nála is az volt a baj, hogy nem kezdték el időben a kezelést és félő volt, hogy elszállnak a veséi!nem ijesztgetni akarlak, és meglepődnék ha valaki szeret betegként kórházba lenni, de a vese azt hiszem szükséges :-)Lassan két manóról kell gondoskodnod, ne kockáztasd meg hogy lemaradj egy percükről is!
17. Promama (válaszként erre: 15. - Babszibobó)
2010. márc. 10. 21:31
hát keresek,de annyira újak vagyunk és személyes sértésnek vette az itteni egészségügy,hogy magán nőgyógyászhoz jártam a terhességem alatt:( a szülés után nemsokkal elmentem az orvoshoz,mert kialakult az erőlködés következtében egy állkapocsgyulladás,de semmit!!! nem tett. újabb magánrendelés-fogász segített rajtam
16. Promama (válaszként erre: 14. - Babszibobó)
2010. márc. 10. 21:28
azt hiszem ettől akart megmenteni a párom. nekem egy életre elég volt a kórházakból
15. babszibobó (válaszként erre: 13. - Promama)
2010. márc. 10. 21:27
Ital csömör ismerős,de kitartás!Nincs más doki lehetőség, aki szimpibb és lehet vele beszélni?
2010. márc. 10. 21:26
Sajna én már láttam becsövezve kismamát, nagyon kegyetlen volt, majd 3 hétig fel sem kelhetett az ágyból, hazaengedték, rá két napra a mentő hozta vissza a kórházba!
13. Promama (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2010. márc. 10. 21:26
mivel elköltöztünk,az új orvossal nem vagyok jó viszonyba:(( inni meg nem nagyon tudok,ha sokat iszom szó szerint hányingerem lesz,így más trükkökkel próbálok még folyadékot bevinni,de napi 2 liternél nem egy több
2010. márc. 10. 21:24
Rengeteg folyadék,és szerintem homeopátiás bogyó biztos hogy van rá ami segít.Nézz utána.Én használtam és nagyon jók.Másra is.
11. Promama (válaszként erre: 8. - Melinda0707)
2010. márc. 10. 21:24
nekem adtak,muszáj volt. Azt mondták előny-kockázat mérlegelés után,hogy elvileg a 23.- héten már nem árt és muszáj
2010. márc. 10. 21:23

Sziasztok!


Én most 16 hetes vagyok. 13 hetesen volt vesegörcsöm. 4 napig fetrengtem a fájdalomtól. Én nem szedtem rá semmit. Egy sálat kötöttem fel a derekamra és rengeteget feküdtem. A hasi UH-n,amin nézték,hogy mi fájhat,amikor a vesémet nézték csillagokat láttam.

Nekem vesekövem volt. Rengeteg folyadékot ittam és azóta szerencsére panaszmentes vagyok.)

9. babszibobó (válaszként erre: 7. - Promama)
2010. márc. 10. 21:23
Akkor nem vagy szerencsés vese témában, csak nehogy beadják a veséid az unalmast. Igyál jó sokat, legalább biztos tisztuljanak!Ha kórházba nem is jutsz (féltő pár)de azért a kezelőorvosod tud róla, gondolom!?
2010. márc. 10. 21:22
Én a 26-ik héten szó szerint kipisiltem a vesekövemet,ami kb.2mm-es volt.De az olyan szörnyű fájdalmakkal járt,hogy azt hittem menten meghalok.Az volt a szerencsém hogy elment a vizelettel.Persze Rengeteg folyadékot ittam,naponta a 4l biztos bement.Persze enni semmit nem ettem.Gyógyszer semmiképpen nem ajánlott.
2010. márc. 10. 21:21
kórházba sose mentem vele,a párom nem engedte,inkább kivett két hetet a munkahelyén és éjjel-nappal ápolt
2010. márc. 10. 21:20
most nincs,szerencsére. vesevédő van rajtam,meg gyógynövényes teát iszom. az első terhességem eleve úgy kezdődött,hogy az egyik vesém csak félig működött,épp kétoldali vesemedence gyulladáson voltam túl
2010. márc. 10. 21:17

Akkor van nagy gáz ha már kórházban landolsz!

Miért neked van most ilyen problémád?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook