Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan védhetőek ki az uszodában terjedő hüvelyi fertőzések? fórum

Hogyan védhetőek ki az uszodában terjedő hüvelyi fertőzések? (tudásbázis kérdés)


27. gween (válaszként erre: 24. - Recs79)
2013. febr. 18. 06:34
kisse nehezen fogtam fel...szoval elvileg mar van,de epp elfogyott?:)
26. Lara1984 (válaszként erre: 25. - Recs79)
2013. febr. 18. 05:18

Köszi, kedves vagy, de én inkább nem rizikózok. Túl sok negatív emlékem, tapasztalatom van e téren. Nem szívesen, de lemondtam az uszodában való úszásról. Maradnak a természetes vizek (de nem pocsolyák).

(Hát igen, a tenger!... Most még inkább hiányzik az olasz Adria közelsége!)

25. Recs79
2013. febr. 13. 16:33
Azt olvastam hogy a dm-ben amit árultak vazelinnel volt átitatva, mert az lepergeti a vizet, nem engedi át, uszoda után kivenni és intim zuhanyozni kell állitólag. Szóval ha veszel vazelint otthon is meg tudpod csinálni és olcsóbb is. Én most fogom kipróbálni ha sehol sem kapok.
24. Recs79 (válaszként erre: 9. - Gween)
2013. febr. 13. 16:26
Én a héten kerestem a dm-ben, de már tartanak.
2013. jan. 26. 01:06

Csütörtökön voltam nögyógyásznál, és feltettem neki is a már említett kérdést.

A válasza sajnos kiábrándító volt:

a nök különbözö mértékben érzékenyek az uszodai fertözésekre; vannak, akik rendszeresen járnak uszodába, mégsem fertözödnek meg egyszer sem életük folyamán, és vannak azok (mint jómagam is, sajnos...), akik rendszeresen megfertözödnek. Ezen változtatni nem lehet... :-(

Aki fertözésre hajlamos, használhat bármit, akkor is megfertözödik. A probléma kiküszöbölésének egyetlen biztos módja, ha az ilyen egyének nem járnak uszodába!... Ez van... :'-(


A szívem szakad meg, mert nagyon szerettem volna ismét úszni, de ilyen áron (megbetegedés árán) nem kell...

22. mkjudit (válaszként erre: 21. - Zizi68)
2013. jan. 16. 10:50
De az is kiszárít, ha nincs menses!!!!
21. zizi68 (válaszként erre: 2. - Lara1984)
2013. jan. 16. 09:02
Van egy tampon a neve Ellen. Nekem a nőgyógyász ajánlotta, a melegfűrdőktől én is szenvedtem. Ez jóbacikkal van átitatva. Gyógyszertárban kapható, 3.000 Ft körül van egy fém dobozban, elég sokáig eltart.
2013. jan. 16. 00:52
Mindegyikötöknek hálás vagyok a válaszokért - köszönöm! ♥
19. Lara1984 (válaszként erre: 17. - Lara1984)
2013. jan. 16. 00:51

Épp nagy vonalakban meg is tettem - képet kerestem róla, hogy tudjam, hogy néz ki.

Elsö ránézésre (anyagának & kialakításának köszönhetöen) úgy gondolom, hogy ez egy megfelelö eszköz.

Biztos, ami biztos alapon azért rákérdezek a nögyógyásznál, hogy mit javall/nem javall. (Már kaptam is idöpontot. ☺)

18. Lara1984 (válaszként erre: 15. - Kata2013)
2013. jan. 16. 00:46

Már régen (évekkel ezelött) felhagytam az úszással. Addig, míg úsztam elképesztöen sokszor szenvedtem hüvelygombától. Ha jól emlékszem, kétszer kimondottan súlyos (bakteriális) fertözést kaptam, és a nögyógyász kérdései alapján lett világos számomra, hogy mindkét fertözést megelözöen uszodában jártam, és nagy valószínüséggel ott "szereztem be".

Mellesleg tampont csak akkor használtam úszáshoz, ha épp megvolt a menstruációm; ezt leszámítva nem "védekeztem" semmivel az uszoda vizében található kórokozók ellen. (Nyilván kellett volna!... Viszont egyik barátnöm sem kapott el soha semmilyen nyavalyát az uszoda vizétöl; ami persze nem mérvadó, csak azt bizonyítja, hogy én védtelenebb vagyok az efféle fertözésekkel szemben.)

17. Lara1984 (válaszként erre: 13. - Mkjudit)
2013. jan. 16. 00:32

Igen, a tampontól azért tartok, mert a hüvelyben található nedvességet (jelen esetben nem a ´menstruációs vérre gondolok) magába szívja, és az ilyen tampon eltávolítása -mint már írtam- kellemetlen, söt fájdalmas, ezenkívül a hüvely nyálkahártyáját is felsérti (már elsö alkalommal is; úgyhogy a rendszeres használatába bele sem akarok gondolni!).

Arról viszont fogalmam sincs, hogy mi fán terem az intim tölcsér - sosem hallottam még ezt a fogalmat. Utánanézek a neten.

16. Lara1984 (válaszként erre: 12. - Tavasz007)
2013. jan. 16. 00:18
Sajnos, csupán ez nem -volt- elegendö... :(
15. Kata2013 (válaszként erre: 10. - Lara1984)
2013. jan. 13. 10:43

Szerintem nem kell annyira félni...

Próbáld beszerezni a DM-böl ezt az uszodatampont mihamarább és irány az uszoda!!

Kerülj minden melegvizes élménymedencét, ahol órákig áztatják magukat mindenféle emberek.

Nincs valami kimondott Sportuszoda nálatok, ahol az úszók is edzenek? Az a legtisztább.

Igen, nekem is kellemetlen volt szárazon kihúzni,

söt, ha siettem, el is felejtettem, és másnap begyömöszöltem még egyet...

Ezek kis kellemetlenségek, ha számitásba vesszük, hogy a túlsúly, a mozgáshiány milyen következményekkel járhat: magas vérnyomás, cukorbetegség, gyenge immunrendszer, folyamatos megfázások... stb.


Sajnálom, hogy ennyi mütét ilyen fiatalon.

Neked még jobban kellene a mozgás, hisz ezeket aaz "extra" élményeket is fel kell dolgoznod, el kell fogadnod.


Egyébként próbáltál már uszni tampon nélkül?

Hányszor és abból hányszor kaptál el fertözést?

2013. jan. 13. 10:02
Én mentem már tamponnal vízbe, de akkor is bekerül oda a víz, sőt a tampon még magába is szívja azt a klóros vizet ,így bent tartja....A vége ugyanaz!
2013. jan. 13. 10:00
Ezen már én is sokat agyaltam, mert a férjem és két kisfiam nagyon szeretik az élményfürdőket, viszont én ha rágondolok máris fertőzést kapok. A dokim azt mondta, hogy a fürdőkben lévő víz bekerülve a hüvelybe felborítja a hüvely savas ph-ját és máris támadnak az egyébként is bennünk lévő gombák (baktériumokról nem tudok nyilatkozni).Én már használtam joghurtos tampont, nekem jót tett. Valamivel be kellene zárni azt a nyílást...Gondoltam már az intim tölcsérre is, az nem szívja be a hüvely természetes váladékát így nem is szárít ki.
2013. jan. 13. 09:29

szerintem úgy lehet kivédeni, hogy nem szabad intim szappant, vagy akármi az, használni, mivel a hűvelynek van egy természetes ph értéke, és megtanulja megvédeni magát a fertőzésektől.


A nők mindent megvesznek, és bárhova odakenik. Intim területeket se szappanoz.


Ez a legfontosabb!

11. Lara1984 (válaszként erre: 9. - Gween)
2013. jan. 13. 00:17
Köszönöm a tippet! A DM-be gyakran járok.
10. Lara1984 (válaszként erre: 8. - Kata2013)
2013. jan. 13. 00:13

Sima tamponnal azért nem próbálkoztam, mert ha nem telik meg szinte teljesen folyadékkal (menstruációs vérrel), "szárazon" rendkívül kellemetlen, söt néha fájdalmas is kihúznom - ez a személyes tapasztalatom; ezen kívül a száraz tampon eltávolítása felsérti a hüvely nyálkahártyáját, ami megkönnyíti a baktériumok és gombák elszaporodását.

Jó, hogy neked (Önnek?) bevált, ám én napi rendszerességgel, vagy akár heti több alkalommal nem tudnám használni. :(


Kérdésedre válaszolva:

mindkét térdem (nem túl sikeresen) mütve van, és hidegben ill. sokszor, számomra ismeretlen okból fáj, ezenkívül isiászom van bö egy éve.

2013. jan. 12. 22:30
dm-ben van uszodatampon,en mar vettem,lehet epp ez a neve. Sok sikert
8. Kata2013 (válaszként erre: 4. - Lara1984)
2013. jan. 12. 22:19

Uszni szabad, más sportot pedig nem?

Gerincproblémád van? Az uszás mindenre jó.

Èn évtizedekig jártam uszni, naponta.

Teljesen közönséges sima tampont használtam- teljesen véd.

Ha elfelejtettem, akkor könnyen összeszedtem valamit, és rohantam orvoshoz, aki felírt valami drága dolgot.Késöbb rájöttem, hogy a szervezetem saját magától is kikezeli a bajt...

Egyszer baromi drágán irtak fel valamit -gondolom, az orvoslátogató ezt ajánlotta éppen, olyan 10000Ft körül -és nem használt!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Elmentem egy másik nögyógyászhoz, aki azt mondta, nem kell hókusz-pókusz, magától elmúlik, de kerülje a meleg vizeket, a "lábmosókat", a hideg uszómedencében ússzon.

Mellékhatása minden sportnak van. Ma pl. 10 km-t túráztam a fagyban, már tusoltam forró vizben, de még mindig fázom...

Szóval nyugodtan usszál, csak ajánlani tudom, remek alakformáló!

7. timycat (válaszként erre: 6. - Lara1984)
2013. jan. 12. 18:26
Szerintem a Canestennek az a lényege -azonfelül, hogy gombaölő- hogy taszítja a vizet, na most ezen a logikán elindulva a sima tampon+vazelin is totál megteszi, szerintem.
6. Lara1984 (válaszként erre: 5. - Timycat)
2013. jan. 12. 18:05

Uszodatampon..., valami ilyesfélére gondoltam én is. Valami hasonlóval szexshopban találkoztam, de ott/azt nem mertem megvenni. A gyógyszertárak (termékei) nyilvánvalóan megbízhatóbbak.


A Canesten tudomásom/tapasztalatom szerint "csak" hüvelygomba ellen hatékony (a bakteriális fertözésekkel szemben nem) - és az ellen sem mindig... :-(

A krémet semmi esetre sem használnám "belsöleg"; arra a célra a hüvelykúp való - & az is csak indokolt esetben.


Köszi a tippet, ami a gyógyszertárat illeti! ♥

2013. jan. 12. 17:54

Én sem járok usziba, mert félek az ilyen nyavalyáktól, noha még nem volt, de van barátnőm, aki küzd ezekkel évek óta :S


Nekem anno a dokim javasolta, hogy nyaralás, uszi stb alkalmával lehet gyógyszertárban kapni uszodatampont, állítólag így hívják, plusz jó még a canestenes tampon is, igz hoyg rá van írva hogy külsőleg, de hoyg nem árt. Ezt meg tudom erősíteni, mert bár közusziba nem járok, de ha természetes vizekbe vagy egyéb -kisebb forgalmú- medencékben pacsálok akkor alkalmazom ezt a canestenes verziót, még sosem nyaltam be semmit -lehet amúgy sem- és a canesten sem "rombolt" noha nem csak külsőleg alkalmaztam

4. Lara1984 (válaszként erre: 3. - Kitrákotty)
2013. jan. 12. 17:43

"Csak úgy védhető ki, ha nem jársz uszodába."

Igen, az uszodában elkapható fertözés 100,00%-ban csak ekkor védhetö ki...


Joghurtos tampont tuti biztos, hogy nem fogok használni!


A rendszeres mozgás nagyon hiányzik. Van néhány egészségügyi problémám, ami miatt rengeteg sport szóba sem jöhet, az úszás viszont igencsak javallott & szerettem is mindig. Ráadásul az utóbbi idöben nagyon meghíztam...

Ezért is jó lenne sportolni.

2013. jan. 12. 17:33

szvsz csak úgy védhető ki, ha nem jársz uszodába.


szoktak javasolni joghurtos tampont, meg egyebeket, de nem az orvosok! én még egy dokitól sem hallottam ilyet.


én nem kockáztatnék, (főleg ha szeretnél még gyereket/gyerekeket) de nyilván te fogsz dönteni.

2. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Lara1984)
2013. jan. 12. 16:56

Nagyon szerettem úszni, ám évek óta nem járok uszodába, mert életem során már többször hüvelyi (bakteriális) fertözéssel "gazdagodva" tértem haza onnan. A betegség lefolyása és fájdalmassága hosszú-hosszú idöre elvette a kedvem...


Hallottam valamiféle "spéci" tamponról, amit úszás elött kell felhelyezni megelözés céljából. Van valakinek tapasztalata e módszerrel? Esetleg más "óvintézkedést" tudnátok ajánlani? Szeretnék megint rendszeresen úszni; különösen ezekben a téli hónapokban esne jól, amikor a természetes vizekben ezt nem tehetem meg.


Válaszaitokat elöre is köszönöm! ♥

2013. jan. 12. 16:56
Hogyan védhetőek ki az uszodában terjedő hüvelyi fertőzések?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook