Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudok a freemailről küldött önéletrajz mellé fényképet csatolni? fórum

Hogyan tudok a freemailről küldött önéletrajz mellé fényképet csatolni? (tudásbázis kérdés)


15. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Diegóóó)
2013. máj. 28. 19:21

Ez sem rossz...

Mondjuk én kapásból dobnám félre a kép nélküli önéletrajzot, azzal az elgondolással, hogy ha nem meri vállalni az arcát az önéletrajzához, akkor felejtős. Kb. olyannak tűnik nekem, mintha nem merné felvállalni a múltját, vagy a múltját nem akarja adni az arcképéhez... Viszont pontosan tudom saját példámon, hogy egy kép max. alapnak jó (rólam sincs egy normális fénykép), de még az is sokat ferdít, sokszor negatív irányba.

Na de én nem is vagyok HR-es. :D

14. f1ed0b587a (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2013. máj. 28. 16:55
Legjobb ha Word-ben szerkeszted meg, majd átkonvertálod pdf-be és úgy küldöd el.
2013. máj. 28. 16:41

Nekünk álláskeresési tréning előadáson mondták azt, hogy ahol nem kérnek képet oda nem is kell küldeni. Sok esetben jelenthet hátrányt is. Lehet, hogy valamiért nem vagyok szimpatikus ránézésre és csak azért nem vesznek fel. Abban az estben ha kérik, akkor küldeni kell. A legjobb barátomnak egy sikeres állásinterjú után mondták el, hogy a képe alapján rögtön félredobták az önéletrajzát és úgy szólt valaki, hogy szerinte mégis érdemes lenne átolvasni. Mondták neki, hogy ne erőltesse azt a képet, mert teljesen más benyomást kelt élőben. :)


Bocsi az off-ért!

2013. máj. 28. 16:38
igen fényképeset kérnek szinte mindenhol..
2013. máj. 28. 16:19

Hú, megnéztem, a mintákban nem volt kép, de elég egyszerűen be lehet szúrni egy képet magadról.

Ja, és nem mellékesen, így ha PDF- ként csatolod, akkor nem lesz óriás file.

2013. máj. 28. 16:04

Ha nem kértek fényképet, akkor tényleg nem muszáj küldeni. Más kérdés, hogy szerintem a kép nélküli anyagokat olvasás nélkül kukázzák, gondolván, hogy direkt sunnyogod el a képet.


És valóban, a legjobb megszerkeszteni world-ben az önéletrajzot, majd képként abba, egész pontosan a jobb felső sarkába beilleszteni egy kis igazolványképet. (A mintákat nem néztem meg, de gondolom, Vicuska aktuálisat linkelt be.)

És tényleg jobb lenne egy "gmail pont com"-os email-cím...

Az önéletrajzot pedig majd tényleg PDF-ben mentsd el és azt küldözgesd, mert ha egy cégnek nem Windows-ja van, hanem mondjuk apple-je (na itt azért kibújik, hogy én sem vagyok teljesen szakértő), akkor a world-öt nem tudják megnyitni, a PDF-et viszont igen. Ráadásul így nem szerkeszthető már tovább az önéletrajzod, így véletlenül sem tudnak belepiszkálni. ;)

2013. máj. 28. 15:48
én először is rgisztrálnék egy gmailes email címet, freemailt már nagyon kevesen használnak, nálunk, a régi helyemen emlékszem, h a hr-es mindig röhögött, h freemail....
2013. máj. 28. 15:46
Kifejezetten fényképes önéletrajzot kértek? Mert ha nem akkor nem kell fénykép.Ha igen, akkor pedig az önéletrajzon belül kell legyen, ahogy Vicuska is írta.
2013. máj. 28. 15:38

Úgy gondoltam, hogy magát az önéletrajzot is külön szerkeszted meg szövegszerkesztő programmal (pl. MS Office Word), és ott be tudsz illeszteni a szövegbe képet is, majd ezt elmenteni mondjuk PDF formátumba, és akkor ezt a dokumentumot csatolni.

[link]


Itt több segítséget is találsz hozzá.

2013. máj. 28. 15:32
azt írod hogy legyen benne az önéletrajzban a kép de hogy... nem értem
2013. máj. 28. 15:31
értem akkor a mellékletben csatoljam mondjuk azt írta hogy akkor már óriás levél ez számít vagy nem mit jelent
2013. máj. 28. 15:30

Talán jobb lenne, ha az önéletrajzban lenne benne a képed, nem? Hogy ha megnyitják, akkor egyből tudjanak az önéletrajzhoz arcot is kapcsolni. Legalábbis én így csináltam.

De amúgy simán mellékletként tudod csatolni. Van egy ilyen fül, hogy "Melléklet csatolása"

2013. máj. 28. 15:29
senki....
2013. máj. 28. 15:25
De buta vagyok még ezt sem tudom...
2013. máj. 28. 15:25
Hogyan tudok a freemailről küldött Önéletrajz mellé fényképet csatolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook