Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnék plusz pénzt keresni? fórum

Hogyan tudnék plusz pénzt keresni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
11. gabbbicica (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. aug. 30. 07:39

Jol hangzik, de ha hivatalosan akarja csinalni, draga lehet.


Nalunk vki most nyomta fel a "hobbycukrászt" es a körmöst is....

2021. aug. 30. 06:38

Esetleg házitészta készítés, otthon? Először csak a szomszédoknak, barátoknak, ismerősöknek. Ha jól csinálod, meglásd az elégedett ügyfél lesz a legjobb reklám. Csak egy megbízható helyről kell a tojást beszerezni. Ahol nem (kizárólag) táppal etetik a baromfit, és tudod, hogy friss tojást kapsz tőlük.

Megpróbálnám a helyedben, először csak kicsiben, és amikor már szépek és jók, eldicsekednék vele a "kiszemelt" vevőknek, és felajánlani, hogy készítel nekik is. :))

2021. aug. 30. 00:43

Ha a Balaton környékén vagy egyéb felkapott helyen laktok, vállalj takarítást. Rengeteg pénzt kérnek el a takarítók a szálláshelyektől.

Esetleg növényeket tudnál szaporítani és azzal kereskedni, bár az nem akkora bevétel és nem túl gyakran, mivel idő kell a növekedésükhöz, de minimális bevételt az is jelenthet és még élvezetes is.

Ilyen gyümölcs árak mellett szerintem jó ötlet gyümölcsfákat tartani és eladni a gyümölcsöt a neten/faluban vagy a kis-/ nagykereskedőnek. De ha nem adod el már azzal előrébb vagytok, ha magatoknak nem kell megvenni.

Ha netán tudsz varrni, varrást is vállalhatnál szabadidődben. Elég szép összegeket kérnek el manapság a varrónők is.

VAgy üsd be egyszerűen, hogy online munka, biztosan van miből válogatni. A Jófogást feltétlenül nézd meg.

Kutyasétáltatás? Nem tudom, hogy városban laktok vagy falun, de itt a fóvárosban van kereslet rá.

Ja és idősgondozás vagy legalábbis besegíteni nekik.

**** Kérdezd meg a Hoxát, hogy nem keresnek-e moderátort mellékállásban, hátha .... :D :D ***

2021. aug. 29. 23:13
Ismerni kellene a helyi viszonyokat , hogy használható ötleteket adhassunk. Gyermekkoromban az édesanyám ilyen esetben kivitt valamit a piacra és eladta, amit lehetett. /Használt cuccok, gyerekjátékok, 1-2 könyv, házi befőtt, kertből leszedett termés, gyümölcs. / Egy ötlet, hogy nézz szét a helyi piacon és hátha lesz valami alkalmazható dolog. Virágosoknál lehet esetleg besegíteni , karácsony előtt asztali díszekkel, pakolással.
2021. aug. 29. 22:15

A gyerektartas a gyerekeknek jár.. miert nem ad a volt ferjed? 😔


Hany evesek a gyerekek? En 16 eves koromtol jartam hetvegenkent szorolapozni es mas diakmunkara, hivatalosan, a Melo-Diak kozvetitesevel. Mar biztos nem ez a neve, de tuti van diakmunka kozvetito. Ha csak par uj ruha kijon nekik belole vagy egy kis zsebpenz, amit arra koltenek, amire akarnak, az is jo.


Amit te csinalhatsz, bar nem tudjuk, mihez ertesz, az az, hogy keresel mas munkat, jobb fizuval.


A tobbi szerintem mind egy spiral, ami lehetetlen kezdotoke nelkul.


Pl lehetnel pedikuros/mukormos delutanonkent, de draga a tanfolyam es utana az indulo kezdokeszlet is


A horgolashoz dragak a fonalak. A dekorhoz szinten sok alapanyag elég drága.


Plusz szerintem a kezmuves piac nagyon telitett mar.

2021. aug. 29. 21:53

Gyerektartás miért nincs?

A gimisek nem tudnának valamit vállalni délutánonként (hétvégén). Csak tipp...

2021. aug. 29. 21:38

Nagyon sajnálom, nem lehet egyszerű. :(

Esetleg takarítást vállalni? Vagy könyvelőnél bedolgozás? Vannak ilyen levél kihordók is szerintem önkormányzatoknál. Bár nem tudom, lehet az ott dolgozókkal oldják meg.

Kérdőívezés, közvéleménykutatás, biztosítói szolgáltatások?

4. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 29. 21:35

A fogj 1 normális pasit, sem opció? :)


A jelenlegi munkahelyeden esetleg többet vállalni, mást is?


Lehet, hogy butaság, csak találgatok.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - A6f6bb6c75)
2021. aug. 29. 21:21

Az az igazság, hogy nagyon minimalistán élünk már így is. A két gyermeknek pl még soha nem volt új bútora, nekem évek óta nincs új ruhám. Amire szükség van, azt használtan vesszük, turiból öltözködünk-kivéve a lábbelit. Semmi "márkás" dolgot nem használunk, boltban főleg a sajátmárkás termékeket vesszük és követem mindenhol az akciókat, vagyis van hogy egy bevásárlás 4 helyről történik. Kozmetikusnál életemben sem voltam, a hajam magam festem.

A gyermekek iskolába mennek, ruha kell, tanszer kell, bérlet, menza, uzsonna, osztálypénz kell.

Azt hiszem, nincs már mit lefaragni...

Itt csak a pluszbevétel a megoldás.

2. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 29. 21:00

Sztem az nagyon hasznos, ha nagyon szigorúan követed a kiadásaitokat.

Ez is nagyon macerás, és időigényes, de rengeteget lehet ezzel spórolni. Tök jó applikációk is vannak ehhez, de 1 sima füzet is teljesen megteszi.

Vissza tudjátok-e szorítani a kajálást, ruházkodást, tisztítószereket, kozmetikus, stb...


Nagyon sokszor találkozom azzal, hogy nagyon sok ember túlköltekezik és olyan életszínvonalat tart fenn, ami a keresetéhez és körülményeihez képest hosszabb távon irreális.


Egyszerűbb dekorokat lehet készíteni esküvőkre, a neten is árulni, de ez beruházást igényel, használt cuccokat eladni, online-fordítás, esetleg call-centeres meló másodállásban, otthonról.

Vidéken mindenképp a HO-s munkák között néznék szét, vagy ismerősöknél próbálkoznék, helyi vállalkozóknál.

2021. aug. 29. 20:44

Hónapok óta azon gondolkodom, mihez kezdjek, hogy kicsit megkönnyítsem az anyagi helyzetünket.

Van munkahelyem, átlagos fizuval, de elvált vagyok, 2 gimnazistával, lakáskölcsönnel, tartásdíj nélkül.

Vidéki vagyok, itt másodállásra nincs lehetőség. Meg nem is értem és csodálom is azokat, akik ezt bele tudják még szorítani az idejükbe a munka és a háztartás/kért mellett.

Kézügyességem kézműves dolgokhoz nincs, és a környéken nem is igen lenne igény kézműves dolgokra.

Kozmetikumokat árulnak kismillióan már.

Igazából őszintén szólva semmihez sem értek olyan szinten, hogy el tudjam adni magamat :(

A "fogjak gazdag pasit" nem opció :D

Tippeket várok, hogy ki mivel tud hozzájárulni pluszban az otthoni büdzséhez? Valahogy ki kéne iskoláztatni az utódokat hogy nekik már ne legyenek ilyen gondjaik...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook