Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Komoly honlapot indítanék, amivel vállalkozásként pénzt tudnék keresni. Hogyan kezdjek bele, mit kell tennem? fórum

Komoly honlapot indítanék, amivel vállalkozásként pénzt tudnék keresni. Hogyan kezdjek bele, mit kell tennem? (tudásbázis kérdés)


23. Pharaon (válaszként erre: 22. - SF)
2010. jan. 10. 21:05

Hát, szerintem tuti az ötlet, arra, amire nekem kell, elég jó. Nem gyors meggazdagodást keresek csak reális megélhetést.


Egyébként, az oldal hiánypótló, kicsi, jól behatárolható célcsoportra lő, és-az eddigi infóim szerint-viszonylag könnyen megvalósítható vele a kitűzött (pontosan meghatározott cél:


Havi 150-200 ezer forint (ha jól számolom át a valutát).


A Te oldaladnak mi a célcsoportja? Google PageRank-ja? Esetleg egy link priviben?

22. SF
2010. jan. 10. 18:53
Remélem, van egy bombabiztos ötleted, mert anélkül hozzá se kezdj! Én egy ismeretlennel most vágtam bele egy elsőkönyveseket bemutató lapba. Na ez az, amiből az életben nem lesz egy peták hasznunk se, pedig a piacon nincs ilyen lap. Illetve most már van...
21. Pharaon (válaszként erre: 20. - Hoxa)
2010. jan. 10. 17:40

Köszi a választ :)


Szóval ilyen olcsón nem fogom megúszni... Esetleg ha ráveszem életem párját, hogy tanuljon meg gyorsan programozni XD :D


Hát, remélem azért a végül pluszban jövök ki :)

20. Hoxa
2010. jan. 10. 16:58

A kezdeti induló tőke: 0 Ft volt, csak szellemi tőkénk volt benne + szívességek. A férjem programozó ugyanis :)

Amíg nem raktunk ki reklámot, addig magánemberként, azóta vállalkozásként működik, a bevételeket nem írnám inkább le. :)))

19. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - Hoxa)
2010. jan. 10. 07:39

Egyetértek. A színvonalt nem erre értettem, hanem a külföld említése miatt a szerkezetre, funkciókra.


Használhatóságban ez az oldal ezerszer veri az összes csicsát, meg ugrálós izéket. :)


A sok ember nem garantálja azt, hogy egy oldal jól működjön... gondolok pl az iwiw-re, vagy akár a blog.hu-ra.

18. Pharaon (válaszként erre: 15. - Hoxa)
2010. jan. 10. 01:25

Egyébként Te magánemberként, vagy cégként működteted az oldalt?


Bocs, sok a post de ez kimaradt

2010. jan. 10. 01:19
Ja és ami a reklámot illeti, egy-két komolyabb reklámra gondoltam+keresőoptimalizálás+linktárak, stb. Szóval olcsó de ötletes kéne, hogy legyen.
16. Pharaon (válaszként erre: 14. - Hoxa)
2010. jan. 10. 01:17

Köszi hogy hozzászóltál Te is :)


Hát, azok a csilli-villi, flash, stb cuccok nekem sem tetszenek. Nem mindenkinek van gyors internetje meg erős gépe. Aztán a flash oldalakat keresőoptimalizálni sem valami leányálom :)


Ami azt illeti, a professzionális nálam azt jelenti: gyors, könnyen kezelhető, ízléses és nem túlzsúfolt.


Nem hiszem, hogy a célcsoportom (40-100 éves korig :)) díjazná a flash-t meg a többi csicsát. És nem hiszem hogy olyan nagyon kifinomult dizájnra lenne szükségük. Tehát ebből a szempontból nem vagyok annyira igényes, csak izléses legyen.


Olvasom a cikket :)


Elárulnád esetleg, hogy kb. mennyi volt az indulótőke, mennyi idő alatt érted el ezt a szintet, és most mennyit keresel vele éves szinten?


Persze megértem ha nem árulod el, de nem bírtam ki hogy ne kérdezzem meg :)


Igazából nem szeretnék éveket várni, hogy keressek vele, de nem is akarok gyorsan sokat keresni. Az első az lenne, hogy saját magát finanszírozza a projekt, aztán pedig egy jó havi fizetést szeretnék vele megkeresni.


Ha mvisszahozza a befektetett pénzt+kijön belőle havonta a lakbér+rezsi+kaja, akkor úgy veszem hogy megütöttem a főnyereményt.

15. Hoxa
2010. jan. 10. 00:58

Mi sosem akartunk professzionális oldalt, ez egy hobbi lapnak indult és az is marad.

Ha nem vársz rögtön bevételt, hanem türelmesen építgetsz, akkor könnyebb a dolog.

14. Hoxa
2010. jan. 10. 00:57

Nekem például nem az a "színvonal", ha tele van csilli-villivel meg flash-sel. Megnézhetitek a női oldalakat, 12 egy tucat, ezer dolgot az arcodba nyomnak, amint megnyitod a lapot. Másrész meg kell nézni, melyik oldal mögött mennyi ember van. Azt hiszem ahhoz képest, hogy a hoxa mögött gyakorlatilag 2 ember van, elég jól elvagyunk. :)))

Készülj fel rá, hogy ha professzionálisra törekszel, minden pénzbe kerül, a képek, a design, minden apróság, minden utólagos változtatás.


A mi történetünk kezdeteiről itt olvashatsz:

[link]


Itt most NAPONTA 50.000-55.000 ember jár, ezt évek alatt és egy profival az oldaladon tudod elérni a nulláról, gyorsan csak hatalmas befektetésekkel megy, de manapság a reklám sem 100%-os, persze attól függ mit reklámozol és hogyan.

2010. jan. 10. 00:38
Nehogy félreértsétek, ezzel most nem a Hoxát akartam leszólni, kicsit félreérthető volt.
12. Pharaon (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2010. jan. 10. 00:36

Külföld :D

Azt hiszem félreérthetően írtam :)


Szerbiában élek, itt egy ilyen Hoxa-szerű oldal teljesen színvonalasnak számít.


Nálunk az IWIW (persze más neve van) néz ki úgy, mint a Hoxa :)

11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Pharaon)
2010. jan. 10. 00:29

Kívánom, hogy sikerüljön.


Azért ennél jóval színvonalasabbra csináltasd sztem. Pláne, ha külföldön akarod eladni.

10. Pharaon (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2010. jan. 10. 00:25
Köszi, megnézem :)
9. Pharaon (válaszként erre: 6. - 57aa4ea1e8)
2010. jan. 10. 00:23

Kösz a részletes választ!


Maga az ötlet nagyon jónak tűnik, mert pl. amerikában gombamód szaporodnak az ilyen oldalak, ott már meglátták az emberek hogy van benne pénz.


Teljesen fedetlen célpiacra lövök :D


Ennek megfelelően, igényes vagyok az oldalt illetően. Kb. olyan színvonalra akarom felépíteni az oldalt, mint a Hoxa, persze ez nem fog egyből menni.


Kiváncsi vagyok, ez az oldal hogy indult, és fejlődött idáig? Sajnos nem voltam itt a kezdeteknél :(


Elejében teljesen a saját kezemben szeretném tartani a moderálást és a tartalmak felvitelét is.

8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2010. jan. 10. 00:14
Nézz szét itt, és többet megtudsz a weboldal készítésről.
2010. jan. 10. 00:14
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Pharaon)
2010. jan. 10. 00:13

Ha fizetős az oldal, akkor arról számlát kell adnod, tehát magánemberként nem megy, csak cégként.


AKár le is védetheted, csak nagyon hosszadalmas, és rengetegbe kerül.


Az árakról így látatlanban semmit nem lehet mondani, függ attól, hogy milyen funkciói lennének az oldalnak, a dizájnnak is ára van, tehát tudni kell, hogy mit tudjon az oldal. Aki ennyi infoból árat mond, azzal nem kell, hogy szóba állj. :)


Az elkészítése hogy mennyi ideig tart, az ugyan úgy attól függ, mint az ár. A napi karbantartás, frissítés igazából attól függ, mennyire vagy gyors a tartalmakat felvinni, mennyit akarsz foglalkozni moderálással stb.


Azt, hogy mikor kezd jövedelmezni, nem lehet megmondani. Attól függ, mennyi idő alatt futtatod fel az oldalt, hogy legyen elég látogató, aki fizet a szolgáltatásért, minél több a látogatód, annál könnyebben tudsz fizetős hirdetéseket elhelyezni az oldalon. Ha gyorsan akarod, hogy pénzt hozzon, akkor marketingbe elég sok pénz kell ölni az elején.

2010. jan. 10. 00:07

Sziasztok!


Ez engem is érdekelne ha esetleg tudnátok segíteni megköszönném.

2010. jan. 9. 23:58
Ment a válasz, köszi :))
2010. jan. 9. 23:51

Szia!


Írtam neked privit :-)

2010. jan. 9. 23:39

Még mielőtt reklámnak, ilyesminek minősülne: más országban élek, más nyelven indítanám az oldalt. Tehát az itteni látogatók nem lesznek a célcsoportom :))


Szeretnék egy komoly, porttálszerű oldalt beindítani. Hasonlót, mint a Hoxa, mármint a komolyságra, látogatók számára, stb. gondolok.


Persze más témában. Van egy komoly ötletem, eköré szeretnék egy jó dizájnt, egy erős, megbízható oldalt építeni (valójában az egész egy ilyen társkereső lenne, egy szűkebb célcsoport köré építve, megspékelve még pár dologgal).


Mivel nem értek a weboldal készítéshez, természetesen nem én szeretném elkészíteni az oldalt. Tehát hajlandó vagyok beruházni.


Lenne néhány kérdésem:


Csinálhatom-e ezt az egészet magánemberként, vagy valamilyen "céget" kell alapítsak? Az oldal részben fizetős lenne.


Le kell-e védetnem az ötletemet?


kb. mennyiért lehet egy komolyabb interaktív (vagyis ilyen portálszerű) oldalt elkészíttetni? (forintban, az árak gondolom hasonlóak csak a valuta más)


Mennyi munkával jár (óra/nap) körülbelül, és tudom e frissíteni a tartalmat programozói tudás nélkül?


Kb. mennyi idő alatt kezd jövedelmezni? Kb. havi 5-600 euró jövedelmet szeretnék vele megvalósítani.

2010. jan. 9. 23:39
Komoly honlapot indítanék, amivel vállalkozásként pénzt tudnék keresni. Hogyan kezdjek bele, mit kell tennem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook