Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnék plusz pénzt keresni? fórum

Hogyan tudnék plusz pénzt keresni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
71. Auróra2010 (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 1. 10:12

Azért a kézműves cuccokkal csínján kell bánni, karácsonyi vásárban árulta egy ismerős a saját kreálmányait, de a haszon nagy részét elvitte a helypénz és amit az un őrző védő személyeknek - a kik figyelik, hogy ne lopjanak - KIfizetett összeg.


Én inkább youtubeos munkát ajánlanék vagy vállalnék

70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - BeauIieu)
2021. szept. 1. 10:01
Őszintén szólva tartanék is ettől a dologtól...azért merült fel bennem, mert tudom hogy erre lenne piac, és első lépésben ebben gondolkodtam.
2021. szept. 1. 09:49

A kérdőívezés is jó ötlet, anno leánykoromban dolgoztam is ilyet, mostanában nem láttam sehol ilyen lehetőséget ,de ha van, az érdekelne!

Tartásdíjat azért nem kapok, mert a gyerekeim apja külföldre távozott, ismeretlen helyre, senki sem tudja hol van. Ahhoz hogy megkeressük, ügyvédi segítség kellene, az pedig nem kis összegekkel dolgozik. De ha megkeresném pluszmunkával az ügyvédre valót, utánajárnánk.

68. unom (válaszként erre: 66. - Drbt)
2021. szept. 1. 09:38
Eladható?
67. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 1. 09:30
Én kérdőívezek még a két munkám mellett.Nem sok,de most is két vásárlást abból fedeztem.Ha érdekel segítek melyikek a jól fizetőek.Időseknek bevásárlás?A gyerekek is vállalhatnának valami munkát.Tartásdíjat miért nem kapsz?
66. drbt
2021. szept. 1. 09:20
Még esetleg a harisnya virág készítés. Nem kell nagy kézügyesség hozzá hiszen vannak sablonok amire a drótot tekered és arra húzod a harisnyát. Nem nagy befektetés és youtuben sok videó van róla. Ehhez inkább nagy türelem kell és szabadidő :)
65. Napsugár8 (válaszként erre: 61. - BeauIieu)
2021. szept. 1. 08:36
Hajnalban láttam a szomszéd nénikét terigette a ruhákat az erkélyen. Már korábban is láttam, csupa férfi ingek, nadrágok. Még gondoltam is, hogy előkotorta nemrég elhunyt párjának a cuccait??? Valaki mondta, hogy már többször látott egy idősebb férfit, aki hozta-vitte a nagy szatyrokat megrakva ruhákkal... nyugdíj-kiegészítés. Reggel ő még nem látott meg engem, csendben sarkon fordultam és bejöttem az erkélyről. :))
64. BeauIieu (válaszként erre: 62. - Globus)
2021. szept. 1. 08:22

Felfogtam.

De eszembe sem jutott. Amit már megírtam, az kifejezetten felsoruha vasalás volt.. abból lehet rendszeres pénzt csinálni.

Gondolom, senki nem mos annyi függönyt vagy terítőt, hogy az számottevő bevételt jelentsen.

63. BeauIieu (válaszként erre: 61. - BeauIieu)
2021. szept. 1. 08:18

A régi assistent managerem vasalt otthon, amíg a 3 gyereke kicsi volt.

Meg egy vendég/ismerős rajtam keresztül keresett valakit vasalni. Aztán jött a lockdown, és kevesebb inget/blúzt hordtak, és több lett a szabadidejük.

62. globus (válaszként erre: 61. - BeauIieu)
2021. szept. 1. 08:17
Függöny, ágynemű, terítők, ilyesmi...
61. BeauIieu (válaszként erre: 60. - Napsugár8)
2021. szept. 1. 08:15
Szerintem a vasalás része tényleg jó (bár a mosást elképzelni sem tudom).
2021. szept. 1. 07:15
Az este jutott eszembe: otthoni mosást, vasalást, helyedbe viszik és érte mennek alapon
2021. aug. 31. 22:31

Nem tudom, hol laksz, de nincs valami más, jobban fizetö munka a környéken, akár bejárással? Gimiseket már lehet egyedül hagyni.


Esetleg online oktatás, ha értesz valamihez (nyelv, matek, stb).


Takarítás, bébiszitterkedés? FB-n van egy Mesö féle bébiszitter és háztartási alkalmazott keresö csoport, ott tudnád hirdetni magad.

58. BeauIieu (válaszként erre: 43. - Gabbbicica)
2021. aug. 31. 21:05
Akármilyen szemét dolog spicliskedni, én megértem, ha valaki felnyomja a konkurencia sufnisokat. Más kijarja a képzést, fizeti az adót, más meg óccsóért csinálja feketén. Nem fair. És nem mentség, hogy Gizikenek úgy kell a pénz a háztartásba. Másnak nem kell, nekik nincs családjuk és saját nyomoruk?
57. BeauIieu (válaszként erre: 37. - Gabbbicica)
2021. aug. 31. 20:26
Es igy kedte, "Kézügyességem kézműves dolgokhoz nincs", akor hogy epitene szempillat?
56. BeauIieu (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2021. aug. 31. 20:24

"Csak" egy haztartastol kulon konyha kell, ketmedences, melegvizes mosogato, ha fertotlenitett tojast vesz, nem kell arra is kulon mosogato, plusz kezmosocsap, viz bemeres, hitelesitett merleg, huto, az eszkozok, es elelmiszeripari vegzettset, ANTSZ engedely, eeeees maris lehet tesztat gyartani!

Persze sufnizni barmit lehet, amig valaki fel nem nyomja, mert csunyan nezett ra.

55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Timmy0520)
2021. aug. 31. 19:28
2-3 havonta szoktam plazmázni. Nem merek gyakrabban, mert attól tartok hogy valami hiányt okoz a vérben vagy a szervezetben. Pajzsmirigyes vagyok, nem jó túlterhelni a szervezetem.
2021. aug. 31. 19:03
Ha egészségügyileg alkalmas vagy rá, legyél plazma donor.
53. Napsugár8 (válaszként erre: 52. - Auróra2010)
2021. aug. 31. 18:20
Egyetértek! Ha kiváltod a vállalkozóit, és csak utána kezded el tesztelni, hogy egyáltalán van-e rá kereslet, van-e rá annyi időd, hogy a családi kasszát érdemlegesen tudod javítani. Nem kell rögtön fejest ugrani a dolgok hivatalos részébe. :))
2021. aug. 30. 19:14

A vállalkozás megkezdése előtt azért kellene piackutatást végznI, ismerek tésztásokat, az ország másik végébe hordják az árut .


A szempilla - hát a csoda tudja, ügyes nő meg tudja csinálni saját magának, már aki igényli, bár én még olyan nagyon sokat nem is láttam, nem tudom hogy ki , melyik korosztály ennek a célcsoportja

2021. aug. 30. 19:10
Ja, egyébként családi házban lakunk, pici udvarom és kertem van.
2021. aug. 30. 19:09

Köszönöm a sok-sok jótanácsot, kedvesek vagyok!

Még mindig csak gondolkodom, rengeteg a hátulütője az egyes munkáknak, sok szabályzás, papírozás. A tésztás dolog megtetszett, de ahogy itt valaki írta, ha minden hozzávalót vásárolok, nem tudom mennyire éri meg. Piaca szerintem lenne. A pillás dologtól tartok, mert azért ott mégiscsak precízség szükséges, úgy a kézügyességben, mint az anyagminőségben, higiéniában.

Valóban nemigen áll módomban nagy összeget befektetni.

Gyerekek nyáron szórólapoztak, a nyári zsebpénzt megkeresték.

Továbbra is keresem a tuti melót😊

49. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 44. - Babyapocakban)
2021. aug. 30. 16:38

Egyébként ezt többen is írták és tök jó ötlet.


Anno én is mindig dolgoztam suli mellett, és "bőven" kerestem annyit, hogy a saját kiadásaimat finanszírozzam; pláne, amikor nyáron melóztam.


Ha van esetleg nagyobb város a közelben, akkor még könnyebb a dolog. Meg, ha a gimisek minimálisan is tudnak angolul, akkor nagyon sok jó diákmunkát, részidős/rugalmas melót találhatnak.

48. andi6020 (válaszként erre: 20. - *lime*)
2021. aug. 30. 16:04
Jesszusom. El nem mennék egy ilyen pilláshoz. Ne hülyülj már!
47. unom (válaszként erre: 43. - Gabbbicica)
2021. aug. 30. 15:52

Akkor marad a gyerek/idős/beteg vigyázás, takarítás.

Ezeket lehet napi bejelentéssel csinálni, hogy legális legyen.

Igazad van, ha a napi megélhetés a gond, nem érdemes befektetésről beszélni.

46. Idhikai (válaszként erre: 43. - Gabbbicica)
2021. aug. 30. 15:52

Ha mégis kapott idézést, akkor tuti bejelentés történt.


***


Én is állami cégnél dolgozom. Kiváltottam a "hetes adószámot" pár éve, ami már 5-ös, így tudok számlát adni kézműves termékekről, ill. ha foglalkozást tartok. Így nem stresszelek.

45. Bless the child (válaszként erre: 44. - Babyapocakban)
2021. aug. 30. 15:48
Ebben igazad van. Az én gimisem is elment címerezni és nagyon jól keresett. Rengeteg diák munka lehetőség volt a nyáron
44. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 30. 15:46
Bocs, nem olvasom végig, mások mit írtak. A két gimis könnyebben kapott volna vidéken kis munkákat nyáron, mint te valaha is. Fűnyírásra és társaira, diákmunkákra gondolok. Be tudtak volna szállni a beiskolázásba.
43. gabbbicica (válaszként erre: 40. - Unom)
2021. aug. 30. 15:37

Szerintem jó, ha többféle oldalról látja, hogy mibe kerülhet az ötlet.


Mert FI most szeretne pénzt keresni, és jelenleg nincsen 50-100-200ezre befektetni pl tanfolyamba, előírásokba.


És bár "nem szokás" náluk bejelenteni/feljelenteni, de sose lehet tudni.


Én pl egy nagyon kis faluban lakom, van a faluban egy csaj, aki meló mellett körmözik... Járt okj-ra, nem is azzal van a gond, hogy nem képzett. Hanem hogy semmilyen vállalkozói formát nem csinál, magyarul feketén körmözik otthon, a pincében. De... amilyen buta, elkezdte hirdetni magát a helyi és közeli települések adok-veszek facebook oldalain, és magának is csinált egy XY Nails oldalt, ami full nyilvános :D :D :O


És kb naponta minimum három fotót töltött fel, olyan címszavakkal, hogy mai munkáim stb.


Most hogy magától talált rá a NAV, vagy a környező települések vállalkozóként dolgozó körmösei is besegítettek, azt nem tudni, mindenesetre először volt egy gyanús telefonja, amin időpontot akart kérni egy ismeretlen. Igaz, a csaj nem adott neki, meg azt mondta, hogy nem foglalkozik ezzel, mert gyanús volt neki a szitu. Mégis kapott egy idézést a NAV-tól. Egyelőre itt tart a sztori, nem tudom, hogy ez alapján pl meg tudják-e büntetni, de erre is számítani kell, ha teljesen feketén akar belevágni valamibe a fórumindító és bízni a jó szerencsében, hogy hátha nem lesz senki beteg a házi tortától, vagy a sufni szempillától.

2021. aug. 30. 15:37

Jut eszembe: azt írja, hogy önkormányzatnál dolgozik, és mellette kiegészítő bevételi lehetőséget keres.


A kolléganők percek alatt elmondják az ide vonatkozó jogszabályokat.

Majd még arra is rá kell kérdezni, hogy iparűzési adó-bevallás köteles e? Ezt az adót minden esetben a helyi önkormányzat saját hatáskörében szabályozza.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook