Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnék plusz pénzt keresni? fórum

Hogyan tudnék plusz pénzt keresni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
41. Napsugár8 (válaszként erre: 40. - Unom)
2021. aug. 30. 15:25

Jók a felvetéseid, de a feltett kérdéseid megválaszolásához ami linkeket felraktam, még egyáltalán nem teljes leírás. De útmutatónak, iránymutatónak már ezek is jók.


Jók a kérdéseid, és nem árt, ha a kérdező tisztában van azzal is, hogy mielőtt még bármerre is elkötelezné magát, milyen egyéb területekre kell odafigyelnie.

40. unom (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2021. aug. 30. 15:21
Ötleteket várt, nem teljes leírást.
39. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - Gabbbicica)
2021. aug. 30. 15:21

Igazad van! Ezért kötelező felmutatni a megfelelő végzettséget igazoló bizonyítványt, vagy szakképzett alkalmazott foglalkoztatását. Ennek hiányában nem kap senki vállalkozói igazolványt.


A száraztészta készítéshez is (amennyiben nem csak családnak, közvetlen ismerősöknek, hanem piaci értékesítést is folytat) szükséges a néhib, a vízminőségi tisztaság, tűzoltóság, katasztrófa védelem, szakhatósági engedélyek beszerzése.

38. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Unom)
2021. aug. 30. 15:15

Jogszabály szerint, amennyiben a tevékenység végzése az állandó bejelentett lakcímen történik, az esetben a székhely, telephely címe a nav nyilvántartásában ugyanaz a cím lesz.

Nagyon sok vállalkozás működik így, varrónők, vagy éppen alsó épületben asztalosok, vagy az utcai szobát átalakítva nyitják meg a boltot...


Azért írtam az elején, hogy ezekről a dolgokról hivatalos helyen kell, de már előre!!! érdeklődni. Én már több, mint 10 éve nem gyakorlom a szakmát, azóta rengeteg változás történt.

Ezért kell olyan helyen utána járni a dolgoknak, akik az éppen hatályos jogszabályokkal tisztában vannak. A hoxa erre nem igazán a legjobb hely! :))

2021. aug. 30. 15:15

Ugy latom, en leszek itt a negativ, lehuzo oldal.


De eszembe nem jutna olyan pillasnak/körmösnek/fodrasznak fizetni, aki megnezett 2 youtube videot, bevasarolt az aliexpressrol mindenfélét es kitalalta, hogy akkor ő mától pillás/körmös stb.


Aztan meg nezhetek nagyot, ha gombas lesz a körmöm/belefolyik a szemembe a ragaszto/nem merek az utcara menni, mert ugy nez ki a hajam.


Es itt tenyleg nem arrol van szo, hogy ad-e szamlat vagy sem.

2021. aug. 30. 15:08

[link]


Nyisd meg bármelyik "őstermelői tevékenységi körök" című linket, a 1073. TEÁOR szám alatt van a "Tészta-gyártás", mint tevékenységm vagyis nem szükséges hozzá vállalkozói igazolvány.

35. unom (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2021. aug. 30. 14:53

Van telephelye?

A szempillaépítés ennél egyszerűbb és reálisabb, bár az is igényel befektetést.

34. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Unom)
2021. aug. 30. 14:49
A tipikus őstermelői tevékenység esetében (állattenyésztés, növénytermelés) sem kötelező, hogy a székhely és a telephely azonos címen legyen.
33. unom
2021. aug. 30. 14:48

[link]

Gazdálkodik az FI? Nekem nem rémlik, hogy említette.

2021. aug. 30. 14:44

[link]


A listából a 2.-at töltsd le, Útmutató a házi készítésű élelmiszerek gyártásához. Pdf-ben lejön, a 156. oldalon a házitészta, egyéb liszt alapú készítményekre vonatkozó rész.

Egyébként az elején írja az őstermelői igazolványt, amit az önkormányzatnál kapsz. Az adózása gyakorlatilag 0 ft, hiszen munka mellett nem fogsz belőle milliós nagyságú bevételt elérni, még akkor sem, ha jó kislány módjára az utolsó fillért is bevallod! :)

31. Bless the child (válaszként erre: 29. - Gabbbicica)
2021. aug. 30. 14:39
A multik tele vannak mindig tészta akciókkal. Nem hinném, hogy ez akkora haszonnal járna.
30. unom (válaszként erre: 29. - Gabbbicica)
2021. aug. 30. 14:38

Tudjuk, hogy az FI családi házban, vagy tömbben él?

Ja a hetediken lakik, necces az őstermelői.

29. gabbbicica (válaszként erre: 28. - Bless the child)
2021. aug. 30. 14:36
Ja, csak azert kerdeztem, mert mindenki ugy irja, h kezdjen csak hozzá, mintha annyi lenne h bemegyek a boltba, veszek 2 kg lisztet, a helyi Marika nenitol 10 tojast, 2 nejlonzacskot, amibe becsomagolom es uccu neki....
28. Bless the child (válaszként erre: 26. - Gabbbicica)
2021. aug. 30. 14:33
Biztos, hogy kell valami hozzá. Amúgy szerintem abszolút nem érné meg, ha mindent úgy kell megvenni hozzá.
27. unom (válaszként erre: 26. - Gabbbicica)
2021. aug. 30. 14:27
Annak is megvannak a feltételei, ki lehet őstermelő, szerintem a tészta árusításának is.
2021. aug. 30. 14:24

A tesztagyartashoz tenyleg nem kell semmi?


Marmint biztos negativnak tunok, de barki a koszos konyhajaban pl ugy dont, hogy akkor matol tesztat keszitek es eladom? 😯😯😯😯

25. drbt (válaszként erre: 20. - *lime*)
2021. aug. 30. 14:23
A tanfolyam nélküli házi pillaépitesnek meg van az a veszélye hogy nem csak csúnya pillát épít hanem mások szemével vagy szempillájával játszik az ember. Azért meg van szabva hogy egy mondjuk 2d szettet csak nagyon max 0.10mm es vastagságú pillát raknak de inkabb 0.07mmest és az alany pilla minőségétől foggoen max 12 mm hosszúságút. Nem mindegy milyen szemre milyen stylingot rak, hanyas mérettel kezd stb. Bőven megvannak a buktatók. Ja es kezdőként kb 4 óra is mire feltesz egy szettet azt meg sokan nem győzik kifekudni :(
24. drbt
2021. aug. 30. 14:16
Szia. A szempillaepitessel kapcsolatban írok neked, hogy egy alap 1D tanfolyam még nagyon kevés. Nagyon kevesen kérik már ezt a szettet. Elég drágák a pillák és a kellékek illetve sok idő és türelem mire megtanulja az ember hogyan is kell szépet kiadni a kezéből. Viszont ha valaki szépen dolgozik az nagyon jól keres vele. Ahhoz hogy hivatalosan csinald ahhoz kozmetikus okj bizonyítvány szükséges.
2021. aug. 30. 11:21

Azért annak is nézz utána, hogy jól gondolom-e: a szempillázáshoz vállalkozói igazolvány kiváltása kell. Míg a tészta-gyártáshoz elegendő az őstermelői igazolvány, ahol bizonyos bevétel alatt semmi adót, járulékot nem kell fizetni.

Régen foglalkoztam napi szinten az adótörvényekkel, ezért mondom: nem utána, előtte kell ezen a téren is tájékozódni.

22. loch ness (válaszként erre: 21. - *lime*)
2021. aug. 30. 09:11
Szerintem is jó ötlet :) Csak nem tudom, mennyire reális, vannak-e olyan lehetőségek, amiket írtam.
21. *lime* (válaszként erre: 18. - Loch ness)
2021. aug. 30. 08:48
jó ötlet a kölcsön is. Szerintem is ezt a szempillaépítést kellene megcsinálni. Jó pénzek vannak benne és kis tőkét kell belefektetni, ill. nagy hely sem kell hozzá.
20. *lime* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 30. 08:45
Szerintem a szempillaépítés lenne akkor a legjobb üzlet. Ha tényleg ekkora kereslet van rá akkor kapásból meg van a vevőkör, ami az egyik legfontosabb tényező. Másrészt: beütöttem a neten, hogy szempillaép. tanfolyam és rögtön kidobott egy csomó helyet, már 23,000-ért is van (pl: [link] de nem nagyon mazsolázgattam, csak 1-2-re kattintottam rá. Harmadrészt: szerintem ha megnézed a youtube-on, hogy hogy kell csinálni és magadon ill. a gyerekeiden kipróbálod, még szerintem tanfolyam sem kell. Van aki magának csinálja, nem lehet egy nagy tudomány. E mellett nem tudom milyen kezdő csomagot akarsz vagy kell-e, de szerintem vegyél csipeszt, műszempillákat (előre ne túl sokat rendelj csak 20 szettet mondjuk meg ragasztót és kész. Ez nem lehet egy akkora összeg. Ne nagyban gondolkodj, hanem kicsiben. Ha 10 szempilla feltételből van már pénzed, rendelj még szempillát és ennyi.
2021. aug. 30. 08:40
Vagy ha nem pályázat, akkor hosszú lejáratú kamatmentes kölcsön, szintén az önkormányzattól vagy megfelelő helyről, amit a majdani keresetedből kell törleszteni.
2021. aug. 30. 08:36
Nagyon nem vagyok benne tájékozott mostanában, de nem lehet megpályáznod a szempillás projektedet? Ezek szerint kb. 100 ezer Ft plusz útiköltség lenne - szerintem ez pályázati összegnek nem nagy. Ha az önkormányzatnál vagy, akkor a megfelelő munkakörben dolgozó kollégád biztosan tud eligazítást adni, van-e erre pályázati lehetőség. Akár az önkormányzaton belül is, méltányosságból, és téged még ellenőrizni sem lenne nehéz, hogy tényleg arra fordítod-e, hiszen helyben vagy.
17. papája (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 30. 08:04

Mondják jó üzlet nyulakat tartani. Kezdetben kicsi a befektetés. Amikor beletanultatok és megy az üzlet lehetne nagyobban csinálni.

A nyulakkal a gyerekek is tudnak foglalkozni.

Eladható háztól is "egyenként", de működik a felvásárlói rendszer is.

16. papája (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 30. 07:59
Idős gondozás, kisgyermek felügyelet sokaknak gond, így lehetne vele foglalkozni.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2021. aug. 30. 07:49

Én magam eddig sem vettem boltit :) csak piacon a néniktől a házit.

Köszönöm az ötletet!

14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 30. 07:48
Akkor a tészta-gyártást kezdheted azzal, hogy a kolléganők névnapjára egy-egy kis csomag cérnametéltet is adsz. Majd rákapnak, hogy rendeljenek is. Az árakat nézd meg a kis boltban, ha összeszámolod a vele kapcsolatos kiadásaidat (liszt, tojás, + valamennyi idő), egész biztosan olcsóbban fogod tudni adni, mint a bolti. Kezdd el gyakorolni, és mutogatni, mondani, hogy ezek után nem veszel boltit...
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2021. aug. 30. 07:40
Nálunk nem nyomnak fel senkit, mert rengetegen foglalkoznak különféle hasonló maszekkal.
2021. aug. 30. 07:39

Jó reggelt! Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, kedvesen vagytok!

Szóval...a volt férj felszívódott 4 éve külföldre, és azóta semmit nem tudunk róla. Ahhoz, hogy eljárást indítsak ellene, ügyvédet kellene fizetni, ahol az első beszélgetés is min.15000 ft. A továbbiakba meg bele sem merek gondolni...Habár lehet, ez lenne a legjobb befektetés.

A tésztázás nem rossz ötlet, gépem van hozzá, falun a tojás kifogástalan.

Normális pasi kilátásban van :) ám nem várhatom el tőle, hogy eltartson bennünket, vagy hozzájáruljon a kiadásainkhoz. Segít sokat, de főleg kétkezi munkában, ami nekem rengeteget ér, ám a számlákat nem fedezi.

Önkormányzati munkás vagyok, itt sem túlórázni nem lehet, sem pluszmunkát vállalni. Ami volt azt mindent bevállaltam, a szavazatszámlálástól a népszámlálásig, ám ezek ugye csak párévente vannak, de akkor viszont nagyon jól jöttek.

Gyümölcs-zöldség eladással szintén telített a piac, egyedül a szobanövényekkel menne talán, de azokhoz bizony idő kell. De ezzel is próbálkozom. Szeretem a kertet, szivesen foglalkoznék pl palántaneveléssel, de megint ott a befektetés, hogy egy kisebb fóliasátor is 100ezres nagyságrendű...

A szempillaépitésen agyaltam, mert csak egy ember csinálja a faluban, akinél hónapokat kell várni, tehát kereslet lenne rá. De oda a tanfolyam 50000nél kezdődik, plusz a felszerelés kb 40000, szóval...

De köszönöm még egyszer mindenkinek, ennyi jó ötletből már tudok válogatni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook