Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnék nehézségek nélkül elválni? fórum

Hogyan tudnék nehézségek nélkül elválni? (beszélgetős fórum)


1 2
59. epreke
2023. ápr. 25. 10:35
Ja és per esetén a különböző, szakértői, ügyvédi stb díjak olyan magasak... hogy majdhogynem értelmetlen az egész procedúra....
58. epreke
2023. ápr. 25. 10:32
Az ügyvéd per esetén 2-5 évet "jósolt", jó lenne a közös megegyezés peren kívül. Nagyon kacifántos kapcsolódások, 25 év alatt a vagyonban. Ha most elköltözik az egyik fél, a maradó fél tulajdonképpen úgy csökkenti a vagyont ahogy neki tetszik,(ha megegyezésre sem hajlandó).... aki meg albérletbe kényszerül inge gatyája rá megy... és jogilag még mindig lesznek közös dolgaik... illetve még mindig nem lesz tőle független, istenem! A lelki béke, megnyugvás miatt megértem azt aki mindenről lemond :(
57. 55Judit (válaszként erre: 54. - Epreke)
2023. ápr. 14. 11:53
A leendő ügyvéded ismerteti veled a jogállást.
56. 8d00a82c06 (válaszként erre: 54. - Epreke)
2023. ápr. 14. 11:10

Bìróság. Vagyonmegosztás.

Fèl egy èv. Inkább egy.

55. epreke (válaszként erre: 54. - Epreke)
2023. ápr. 14. 09:12
Ja és élettársak.
54. epreke
2023. ápr. 14. 09:11
Sziasztok! És mi van olyankor amikor az egyik fél semmit sem akar adni a másiknak, úgy hogy közben az ingatlan, a vállakozásuk is hivatalosan mindkettejük nevén van. Semmiben sem működik közre , hogyan lehet kieszközölni a vagyonmegosztást? Közben györti lekileg a másik felet, aki el akar költözni a közöstulajdonú házból albérletbe, mert már teljesen kikészült? Mennyi idő mire ez megoldódhat egy nem közreműködő féllel??
53. bptb
2022. márc. 1. 07:48
Sziasztok! Tud- esetleg valaki Tatabánya környékén megfizethető válóperes ügyvédet? Köszi előre is.
52. Scherlock (válaszként erre: 50. - Elizábesz)
2022. febr. 24. 19:20
Ezt az ügyvéd kérni fogja.
51. Scherlock (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 19:19

Azt nem.


Mindenképpen keress egy jó ügyvédet, és kezdd el mielőbb.

50. Elizábesz (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2022. febr. 24. 13:50
Tanukkal bizonyithatja, hogy az ő, ill. családja részéről történt értéknövelő hozzájárulás, / remélhetőleg nem 20 évre visszamenőleg /
49. semleges (válaszként erre: 6. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 24. 13:49
Nekem is rögtön ez lett volna a kérdésem.
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Liliom10)
2022. febr. 24. 13:46
Nem.
47. Elizábesz (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 11:58
Szerintem nem, itt az un "vétkesség" v. házastársi hűség megszegése nem számít. Ha végképp nem megy a megegyezés, akkor a megfelelő méretű lakás használatát meg is lehet osztani köztetek.
46. liliom10 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 11:32
Úgy tudom, nem. Ma már ez magánügy. Házasok sem vagytok. Hivatalosan élettársaknak számítotok ?
2022. febr. 24. 11:20
Ezt már valóban nem lehet megjavítani, és nem is szeretnénk. Nekem nincs pasim (lehetne, ha teljesen független lennék), neki van egy nője évek óta. Eggyel több ok arra, hogy ő menjen. Tényleg, a bíróság figyelembe veszi az ilyesmit?
44. liliom10 (válaszként erre: 41. - Dad1f54482)
2022. febr. 24. 09:21

Mennyi élettapasztalatod van ? Hány éves vagy ? Igazad is lehetne. Csakhogy...múlnak évek, évtizedek, és sok helyen teljesen elhidegül egymástól a pár. Lakótársakként élnek egymás mellett, esetleg veszekedésekkel együtt. Már kerülgetni sem akarják egymást.Esetleg látni sem. Talán egyik már szeretőt tart.(Vagy mindkettő.) Mi értelme életük végéig szenvedni boldogtalanul ? Mondom én, aki az első házasságában él évtizedek óta, és nem vagyok a válás híve. De mindennek van határa !

A lányuk szinte felnőtt, 17 éves. Szerintem ő nagyon jól látja a szülei kapcsolatát. Hamarosan akár dolgozhat, és el is költözhet akár egyedül is, vagy marad valamelyik szülővel.

2022. febr. 24. 08:39

Jah, csakhogy az emberek változnak.

Nincs mindenkinek mákja!

2022. febr. 24. 08:37

Nyilván burokban nőttél fel.


Vagy provokálsz csak itt.

41. dad1f54482 (válaszként erre: 40. - 8d00a82c06)
2022. febr. 24. 07:06
Ha úgy döntenek. Gondolom nem egy ocsmány embert választottak anno vagy kényszerből jöttek össze. Általában gyereket is azzal vállal az ember akit szeret és vonzó számára.
40. 8d00a82c06 (válaszként erre: 39. - Dad1f54482)
2022. febr. 24. 06:56

Bocsi, tudok szöveget értelmezni, de szerinted a fos mikor változik jóvá???

Ne légy naiv!

39. dad1f54482 (válaszként erre: 14. - 8d00a82c06)
2022. febr. 24. 06:54
Békülésre írtam az olcsóbbat, nem a fosban élésre. Pont a "fosban élés" ellen vagyok én is, ezért javasoltam a kibékülést és normális életet. Szövegértés.
2022. febr. 24. 02:37

Gondold meg 666-szor! tudok capa ugyvedet ajanlani :D

><O)=`

37. c85d1d200b (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 02:31

Egyenloek vagyunk, szoval a punciert nem jar tobb vagy kevesebb.

Esetleg tobbet fizet ki, es nem fizet gyerektartast; vagy te fizetsz kevesebbet, es nem varsz gyerektartast.

Nem tudom, ki mennyit tett bele, meg hogyan, szerintem 20 ev utan ezt nem lehet visszabogozni.


En par ev utan sem tudnam. A parom fizetett tobb szamlat, de szinte minden nap kb. 15 £-nyi kajat vitt magaval, amit csak ki kellett venni a hutobol keszen. Ami azert nem xar.


En vettem butort, az en barataim cigoktek fel, vagy en fizetten erte. En fizettem, ha furatni kellett, es en fizettem a jattot, ha ez a draga rossz idopontra szervezett, es nem volt pofam mashogy elengedni a szerelot, aki egy orat vart a lepcsohazban.

O meg nyomtatvanyokat toltogetett helyetem.


20 ev baromi sok. Az anyam szulei tobbet adtak az elso lakashoz, de az apam altalaban tobbet keresett. Volt, hogy egy vallalkozasa, befuccsolt, adosagban voltunk kemenyen, de visszatornazta magat es minket.



Mas is irta: a lakas csak egy targy.

Mas is kerdezte: van penzed kifizetni?

Mert ha nincs, es nekiallsz pereskedni, csak elfolyik a penz.


Azt irtad, hogy hideg a kapcsolat. Nem azt, hogy rossz.


Ha nekiallsz pereskedni nincs visszaut altalaban.

2022. febr. 23. 23:01
Válás nem egyszerű dolog,egyik fél részéről sem.
35. Bichi (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 22:35
Az első kérdés, hogy neked van-e annyi pénzed, hogy az ingatlan értékének felét kifizesd. Az, hogy anyukád mennyit adott bele nem számít semmit, ha nincs lepapírozva, és gondolom nincs. Ha nincs ennyi pénzed, akkor teljesen felesleges az ügyvéd, hacsak nem akarsz egy megosztott ingatlanban vele együtt élni továbbb. Mert ugye sok alternatíva nincs, vagy te fizeted ki őt, vagy ő téged, vagy maradtok ott, és megkeserítitek egymás és a gyerek életét...
34. liliom10 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 22:08

Ha maradnátok, Te ki tudod fizetni az élettársadnak az ingatlan értékének a felét ?

Olyan is van, hogy a bíróság megosztja a két fél között a házat, ki mit használhat, melyik helyiségeket. Ez egy ideig lehet kényszermegoldás is.

Nem akarod, hogy eladjátok az ingatlant ? A fele árból tudnál lakást venni ?

33. mimy63 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 19:05

Menj, de meg fogod bánni, mert csak a pénzed fogja vinni. Miután te akarsz válni, miért a férjednek kellene elmennie? Neki megfelel az eddigi felállás. Ne gondold, hogy a bíróságon nem ezt fogja mondani.

Raádásul korrektnek tűnik, hogy azonnal felajánlotta a kifizetést.

Ha jót akarsz magadnak, akkor fogadd el, amíg meg nem gondolja magát, mert különben a még meg sem született unokád is nagy lesz, mire vége lesz a pereskedésnek, amit nem hiszem, hogy akarnál, ráadásul egy csomó pénzed bánná.

32. sanyinak (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 19:01
Ha egyikötök sem enged, akkor maradtok együtt a házban.
31. libikóka (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 19:00
Hát én fordítva sem tartom túl felemelőnek,,neki is újra kell építeni az életét.Ez akkor is így van ha már nem szereted.
30. Scherlock (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 18:58

Persze, de igazából mindenkinek igaza van.


Te is élhetsz vigyorogva, ha akarsz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook