Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnék ebből még jól kijönni? fórum

Hogyan tudnék ebből még jól kijönni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
márc. 29. 20:10
Kihez menjeK el betegen? Maszkot viselek, közel se megyek! Aztán panaszkodok hogy nem bántatok jól velem!
33. ildi992 (válaszként erre: 31. - Andi6020)
márc. 29. 20:08
Elment, csak nem ment közel a babához. Aki beteg, az el se megy! Ezt a nagy áldozatott,hogy betegként elment maszkot viselt, De ő olyan fantasztikus, hogy közel se megy hozzá! Akkor mienk ment el? Aki beteg az beteg. Ez érthető. De aki elment, nem mondja már, hogy beteg! Csak sajnáltatni akarja magát, az ő felelőségét, és viselkedését át se látja. Csak sajánlatot vár.
márc. 29. 20:06

Huh, hát ez durva. A lányod igencsak nárcisztikus vonásokat mutat. Sajnos akármit csinálsz, mindig úgy fogja fordítani, h te vagy a rossz és ő az áldozat.

Ne legyen bűntudatod, te mindent jól csináltál. Az én kislányomra anyósom és a szüleim mindig szívesen vigyáznak, de arra nagyon ügyelek, hogy ha nincsenek jól vagy épp nekik is programjuk van, ne nyomjam rájuk a gyereket. Nekik is van életük. És nem kötelességük vigyázni az unokára! Az egy öröm, ha tudnak segíteni, és tényleg sok terhet levesz az ember válláról, de a nagymamát ilyennel terrorizálni, h nem segít eleget, nonszensz. Kedves Fórumindító, a lányodnál valami nagyon nem oké. Mindig így viselkedett?

31. andi6020 (válaszként erre: 28. - Mireille71)
márc. 29. 20:02

Nem is kell. Az az ő idejük, hogy összeszokjanak.

Ne is menjen senki. Betegen főleg nem.

30. ildi992 (válaszként erre: 28. - Mireille71)
márc. 29. 20:00
Játszd tovább az áldozatott. Nemhogy örülnél, hogy mennek, készülöndél, hanem itt sajnáltatod magad. Jó uton jársz, hogy el se menjenek pár éven belül.
29. ildi992 (válaszként erre: 26. - Mireille71)
márc. 29. 19:57
Szereted a lányodat? Nyílván. De mi az hogy rendelt? Étteremnek érzed magad? A fiad ott lakik, nyílván ő is megmondja mit enne. Na mit rendelsz tőlem ésdes fiam? Nyílván nem így viszonyulsz hozzá. Rendrakás, meg iszonyú feladat. Csak sűrűbben ne jöjjenek, mert többet kell takarítani. Eddig se volt felhőtlen a kapcsolatotok a lányoddal. Ezután se lesz szerintem. Neked kell változnod ha érted. Kifogások az mindig lesz részedről. Mond meg a lányodnak, hogy még takaríktottál is, fiadnak is főztél. Mégis mikor lenne idő rád kislányom? Dolgozom is, fáradt vagyok. De megértheted lányom, hogy nincs időm rád, pedig én annyira igyekszem. Legközlebb, a takarítás, a főzés, a munka, és a betegség között, mikor menjél el? Ez olylan egyértelmű hogy nincs rá idő. Rendelt szón még nem jutottam túl. Nyílván tú sokáig fognak maradni, túl sokat fognak enni, inni, tú sok neked az egész.
28. Mireille71 (válaszként erre: 25. - 8a5caeb182)
márc. 29. 19:49
Természetesen mentem én akkor is amikor megszületett a baba csak maszkot viseltem és nem mentem túl közel hozzájuk. De nem tudtam ott lenni az első napokban, hogy segítsek.
27. Mireille71 (válaszként erre: 22. - Amaunet)
márc. 29. 19:47

Én Pest megyében lakom, ő pedig a belvárosban. Ha megyek hozzájuk az nekem legalább másfél óra autózás.

Persze meg tudná fizetni a bébiszittert is, de szerinte család dolga segítés

26. Mireille71 (válaszként erre: 21. - Ildi992)
márc. 29. 19:44

Húsvét hétfőre bejelentkezett, töltöttkáposztat rendelt,azt szeretett volna enni.

Pihenésről nálam szó sincs. Szerettem volna kitakarítani addigra mire jönnek.

Főznöm is kell mert a 26 éves fiam is itt lakik nálam pár hónapja és kaját kell vinnie ha dolgozik.

De ma a baba náthás lett és én nem kérdeztem meg, hogy menjek e segíteni

márc. 29. 19:35
Egy értelmes anya inkább örült volna, hogy van benned annyi, hogy nem mész oda betegen...
24. andi6020 (válaszként erre: 22. - Amaunet)
márc. 29. 19:34
Van babysitter is meg bejárónő is
23. aileron44 (válaszként erre: 17. - Mireille71)
márc. 29. 19:33
Én egyenlőre nem beszélnék vele, bármit is mondasz, biztos te leszel a rossz. De ez én vagyok, a döntés a tiéd! Ahogy mások is írták, a gyereket magának szülte, nekik a dolguk a nevelése. Ha van erőd és időd segítesz, de SEMMI NEM KÖTELEZŐ! Legfeljebb az, hogy szeretgesd a kismanót :D
22. Amaunet (válaszként erre: 13. - Mireille71)
márc. 29. 19:33

Szerintem beszéljétek meg, hogy a munkád mellett hetente hányszor és mikor van a segítségedre szüksége.

Ne vállald túl magad!

Ha ilyen jómódban él a lányod fizessen meg a többi alkalomra egy babysittert.


Nem tudjuk milyen távolságra laktok egymástól, de az is csak a te pihenőidődből vesz el.

márc. 29. 19:29
Most húsvétkor elmész? Vagy fáradt vagy és pihensz? Nyilván az utolsó, mert nem szeretnél zavarni.
20. Mireille71 (válaszként erre: 16. - Pteri)
márc. 29. 19:27

Tényleg irreális? Más sem megy ha nem érzi jól magát?

Nagyon szeretem az unokámat, és a lányomat is természetesen.

Csak akkor mondom le a látogatást, ha úgy érzem hogy lépni sem tudok a fájdalom miatt…

19. pteri (válaszként erre: 17. - Mireille71)
márc. 29. 19:23
Ha ő E-mailben szeret kommunikálni, írhatsz neki azt is. Akár kör E-mailt, hogy minden érintett lássa. Ott tárgyilagosan kifejtheted a gondolataidat, nem tud visszabeszélni és ha valamelyik családtag mellédáll, esetleg elszégyelli magát.
18. Mireille71 (válaszként erre: 15. - Bichi)
márc. 29. 19:22
Dehogy lennék, én már csak elkeseredett vagyok.
17. Mireille71 (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
márc. 29. 19:18

Én is ezt tervezem, hogy beszélek vele.

De nem tudom, hogy mit mondjak neki. Minden csak mentegetőzés lenne

16. pteri (válaszként erre: 12. - Mireille71)
márc. 29. 19:17
Amennyi időt tudsz tölts el az unokával és adj neki annyi szeretetet, amennyit tudsz, mert az eddig leírtakból úgy érzem, hogy a lányod anyának nem való. Nem attól leszel jó nagymama, ha a lányod irreális igényeit kiszolgálod a saját egészséged árán is.
15. Bichi (válaszként erre: 4. - Mireille71)
márc. 29. 19:17

Nincs olyan, hogy elvárható... A lányod magának szült, nem neked, az ő dolga megoldani a gyereket, és örülni, ha mész. Én sosem vártam anyukámtól semmit, ha jött, jó, ha nem, akkor nem.

Egy csepp lelkiismeretfurdalásod ne legyen, a lányodról nem írok véleményt, mert akkor gondolom mérges lennél :DDDD

14. Enissa (válaszként erre: 12. - Mireille71)
márc. 29. 19:13

Úgy gondolom, jó nagyi vagy. Betegen is ott vagy segítesz.

Arra ügyelj, ne menjen az egészséged kárára. A nagyinak annyi lenne a feladata, hogy szeresse az unokáját, és ne ugrásra készen várja, hogy rendelkezésre álljon.

13. Mireille71 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
márc. 29. 19:12

Ezt én is tudom.

Mégis szeretnék neki megfelelni, hogy láthassam az unokámat.

Csak azt nem tudom, hogy hogy tudnék…?!

12. Mireille71 (válaszként erre: 8. - Pteri)
márc. 29. 19:10

Nem én neveltem ilyennek, azt hiszem ilyennek született.

De akkor is szeretném tudni, hogy hogy legyek jó nagymamama…

11. Mireille71 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
márc. 29. 19:07

Azt írta a családnak, hogy elvárná hogy ne csak örömködni menjünk a babához, hanem kérdezzük meg hogy neki mikor van segítségre szüksége és akkor is menjünk.

Az anyósa bármikor menne de őt nem tudja elviselni.

10. Mireille71 (válaszként erre: 6. - Birebora)
márc. 29. 19:05

Heti kétszer 10 órát dolgozom, a többi napokon csak 8-at. Ha szerencsém van, van egy nap mikor rövidebb és tudok menni. Hétvégén meg én nem akarok zavarni a családi életben. Persze ha szükség van rá és volt már ilyen ott is alszom, hogy el tudjanak esti programra menni.

Imádok az unokámmal lenni de sajnos ennél többet nem tudok kicsavarni magamból.

9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Mireille71)
márc. 29. 19:00

Bejárónő, bébiszitter meg akármi mellett neked örömnagymamáskodni kellene, nem tehermentesíteni.


Nagymamától szerintem annyi elvárható (bár ez nem jó szó), hogy menjen amikor kedve van és nem zavar, adjon tanácsot ha kérnek.

márc. 29. 19:00
A lányod egy elkényeztetett, hisztis úriasszony. Ha te nevelted ilyennek, már felnőttkorában mit tennél? Ha pedig a férje mellett lett ilyen, akkor se tudsz tenni ellene. Amikor tudsz menj az unokához, de ne a lányod kedvéért, hanem a baba miatt.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Mireille71)
márc. 29. 18:59
Felháborító, ahogyan a lányod megpróbál téged dirigálni és kihasználni.
6. birebora (válaszként erre: 4. - Mireille71)
márc. 29. 18:58
Ez egyéni. Nem vagyunk egyformák. Amennyit tudsz, amennyit szívesen vagy velük. Amennyi még a komfortzónádba belefér és örömet okoz és nem fáraszt le nagyon. Attól is függ milyen messze laktok egymástól, mennyire vagy leterhelve a munkádtól és egyebektől. A heti több óra nem hangzik rosszul.
5. Mireille71 (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
márc. 29. 18:56

Ez könnyen meglehet. Én is úgy látom, hogy nagyon nem így képzelte el az életét. Túl sok neki, hogy egész nap egy babáról kell gondoskodnia.

A vejem egy nagyon szuper ember de nem vagyunk ilyen viszonyban, hogy erről beszélhetnék vele. Viszont a lányomat mindenben támogatja

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook