Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnék ebből még jól kijönni? fórum

Hogyan tudnék ebből még jól kijönni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. Mireille71 (válaszként erre: 33. - Ildi992)
márc. 30. 20:22
Bocsi, de született már unokád amikor totál takony voltál?
márc. 30. 20:21
Szerintem nagyon kis százalékban számít a nevelés. Inkább genetika meg szerencse kérdése, hogy kiből milyen ember lesz.
márc. 30. 20:20

Úgy néz ki, hogy sikerült nyugvó pontra jutni.

Ma beszélt vele az apja. Nem kiosztósan, de próbálta a tudtára adni, hogy irreálisak az elvárásai, de szeretjük és segítünk ha tudunk.

Ezután én is beszéltem vele… elmondtam, hogy nagyon szeretem, igyekszem segíteni ha tudok, de az elvárásai nem normálisak.

Szerinte az a normális amit ő elvár tőlünk…

De legalább nincs harag…

Köszönöm mindenkinek az építő hozzászólást❣️

61. Mireille71 (válaszként erre: 60. - Lady Lavender)
márc. 30. 20:11

Elismerem, túlzottan megengedő, empata szülők voltunk…

Szívunk is most rendesen🥴

60. Lady Lavender (válaszként erre: 59. - Mireille71)
márc. 30. 20:05
Az alap szemelyisegjegyekre igaz lehet, de hogy utana mit varnak el, mit engedtek meg maguknak, az mar neveles kerdese.
59. Mireille71 (válaszként erre: 58. - Pasionella)
márc. 30. 19:57

Meglepődnél, hogy mennyire nem az.

Azt mondjak, hogy a gyerekek általában a nagyszüleiktől örökölnek tulajdonságokat és kinézetet.

Én is azt mondanám, hogy hülyeség… De a fiam pont Úgy néz ki mint az apám, A lányom pedig pont olyan személyiség mint az anyám.

58. Pasionella (válaszként erre: 12. - Mireille71)
márc. 30. 19:14
Senki sem születik ilyennek, neveltetés kérdése, ha bevallod magadnak ha nem ...
57. michelle.r (válaszként erre: 35. - Ildi992)
márc. 30. 19:03
Nem vagy te akkora ász, hogy néhány mondatból ezt megállapítsd.
56. michelle.r (válaszként erre: 1. - Mireille71)
márc. 30. 18:57
Ebből nem neked kell kijönnöd. Adj neki időt, hogy lehiggadjon, átgondolja. Teljesen rendben van, hogy nem mentél oda betegen. Majd rájön, hogy attól, hogy született egy gyereke, nem lett királykisasszony. 🙄 Nem mellesleg legyen hálás ha mész és segítesz, de ezt nem várhatja el.
55. birebora (válaszként erre: 50. - Mireille71)
márc. 30. 18:38
Elhiszem. De az anyaság egy életre szól.
54. aileron44 (válaszként erre: 50. - Mireille71)
márc. 30. 17:23
Elég hamar megunta akkor! Milyen bezártság, itt a jó idő, lehet menni sétálni, akár összeismerkedni hasonló kismamákkal és beszélgetni amíg a manók alszanak. Az elég érthetetlen számomra, hogy nem akar egy 4 hónapos gyerek CSAK úgy szopni! Mennyi idős a lányod, hogy ennyire rád van szorulva? Nem is azonos településen laktok, hogyan várja el, hogy a munkád és betegséged mellett készen állj a kiszolgálására?
53. Érdekes73 (válaszként erre: 50. - Mireille71)
márc. 30. 13:26
szerintem a lányodnak el kéne mondani hogy beteg vagy és fáradt
52. Mireille71 (válaszként erre: 51. - Amaunet)
márc. 30. 10:15

Nagyon akarta és csak lombikkal jött össze nekik.

A baba utasította el a szopást.

51. Amaunet (válaszként erre: 50. - Mireille71)
márc. 30. 09:46

Miért hagyta abba a szoptatást?

Akarta ő ezt a gyermeket?

50. Mireille71 (válaszként erre: 45. - Birebora)
márc. 30. 09:35

Szépen vezeti a háztartást, sokat foglalkozik a kicsivel. 4 hónapig szoptatott is.

Azt hiszem mostanra sok lett neki az anya üzemmód és a bezártság.

49. Ágio8405 (válaszként erre: 38. - Ildi992)
márc. 30. 07:30
Pont ezek lesznek amik nem lesznek elegek neki és megsértődik és jön a sértődés és zsarold hogy akkor ne is jöjjön és nem láthatja a babát. Nagyon nem normális ahogy a lánya áll a dolgokhoz.
48. asztanaviszta (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
márc. 30. 07:27

Ha szülés utáni depressziója van, azt kezeltesse.

De ne a saját anyját cseszegesse.

47. asztanaviszta (válaszként erre: 27. - Mireille71)
márc. 30. 07:26

Szerintem meg a gyerek ellátása a szülők feladata.

Minden egyéb segítséget csak megköszönni lehet.

46. asztanaviszta (válaszként erre: 29. - Ildi992)
márc. 30. 07:25

Kifogások?

A nagymama nem ingyen étterem, ingyen bébiszitter.

A lányának meg agyára ment a jólét.

Nem a nagyszülőknek szült.

Minden segítséget el lehet fogadni, de elvárni nem.

márc. 30. 04:44
Most végig olvastam az egészet. Mit csinál a lányod egyébként? Nagyon úgy tűnik, hogy csak kihordta és megszülte a gyereket.
44. birebora (válaszként erre: 12. - Mireille71)
márc. 30. 04:34
Szerintem az vagy. A lányodat állítsd takarékra.
43. Piroska52 (válaszként erre: 12. - Mireille71)
márc. 29. 21:30

Már bocsánat, ,,,a kutya is jómódjában veszik meg,,,

Bejárónő, bébiszitter meg ángyomkínja, meg még mindenki körbe is ugrálja.

Az ész megàll.

42. Imisz (válaszként erre: 41. - Ildi992)
márc. 29. 21:16
Legyen igazad a későbbi értékeléssel kapcsolatban! Bár az a kijelentés után, hogy a család dolga a segítség, nem sok reményt látok rá. Ha nem beszélik meg felnőtt módjára, ezek az igények az idő előrehaladtával egyre csak nőnek aztán a "dolog" átváltozik kötelességgé.
márc. 29. 20:58

"De ma a baba náthás lett és én nem kérdeztem meg, hogy menjek e segíteni"


Ezzel nincs is semmi gond szerintem. Babák, kisgyermekek, sokszor betegesek. Nekik kell gondoskodniuk róla, majd jön az oviba szoktatás, ahol lehet hetente beteg lesz, mert elkapják egymástól. Nekik saját maguknak kell boldogulniuk. Nekik gondolom ez az első babájuk, így változniuk kell nekik is. Majd rájönnek a dolgokra. Annyit tudsz tenni, hogy amit vállalsz azt tedd 100% -an. Hidd el később ezt is érékelni fogják.

40. pteri (válaszként erre: 36. - Mireille71)
márc. 29. 20:47

Bablevest meg töltött káposztát eszik? Akkor gondolom nem is szoptatja a babát? Este szórakozni járna? Akkor az esti fürdetés és altatás se a kedvenc elfoglaltsága. Minek szült ? Nehogy már neked legyen lelkiismeret furdalásod.

Kérdésedre: igenis irreális elvárás, hogy valaki bármilyen kisbabához betegen menjen. Maszkban sem. És más segíteni , mint átvállalni az anyai teendőket. Főleg, ha segít az apuka, jön a bébiszitter, bejárónő. Neki mégis mi dolga van, ami annyira leterheli, hogy a saját gyerekével sincs ideje foglalkozni?

márc. 29. 20:41
Segítséget, meg beszéljétek át, hogy ők mit várnak, és te mit tudsz vállalni. Lehet hogy kevés lesz nekik, de idővel megértik. Amit tehetsz, ha jönnek, fogadd jó kedvvel, bőséggel. Ha mész, csakis egészségesen, és tényleg legyél ottan. Nemet mondani, nem baj. Most nem tudsz menni. Ez nem baj. De ha megigérted, akkor menj el! Légy szavahihető. A nem az legyen nem, az igen, legyen igen.
38. ildi992 (válaszként erre: 36. - Mireille71)
márc. 29. 20:34
Köszönöm, hogy átgondolod. Talnulj belőle, és legközelebb időben beszéljétek meg, mit főztök, hogy ne ugyanaz legyen a menű, így nem kell az utolsó pillanatban módosítanod, ami elég kellemetlen tud lenni. Ha én elmegyek anyumhoz, én is mindig megmondom neki, mit ennék. ( ami kimondottan anyus étel, mert ő jobban finomabban készíti.) :) Ha nincs kedve, vagy valami történik nyílván ilyen is van megértem, de többségében elkészíti. Ez már szeretett jele. Ha csak ennyit teszel, már bőven elég lesz kezdetnek. Esetleg sok, sok sok, sokat főzél, csomagoljál nekik. Hidd el, érezni fogják, hogy godoltál rájuk, törödtél velük amit igényelnek. Ezt kifejezték. Ha évente kb kétszer elmennek főzzél így, és helyre áll a családi béke. :) Nevess mosolyogj. Ha elmentek, akkor fujd ki magad, és pihi. :)
37. Imisz
márc. 29. 20:33

Szerintem nem mártírt játszik Mireille71, egyszerűen úgy érzi, a lánya zsinóron rángatja, ugorjon amikor kéri akár erején felül, miközben az anyósát "nem viseli el" pedig ő is ugyan olyan nagymama, lehet ő is szívesen menne, segítene. Bár el nem tudom képzelni miben kell segíteni, ha bejárónő, sitter is készen áll. Gondolom nem mosogatni vagy vasalni. Meg mi az már, hogy a család DOLGA? Neeem, egyáltalán nem a család dolga!


Én kerek perec megmondanám, hogy a gyerek első sorban az ő/ők feladata. Nekik kell(ene) gondozni, nevelni. Ettől függetlenül szereted a lányodat is, unokádat is, segítesz is HA! időd, egészséged, energiád engedi.

Fel kell fognia, hogy az élete már nem ugyan az, mint baba nélkül. Ő az első és nem az, hogy programozzon. Természetesen, ha halaszthatatlan (orvos, stb) akkor kell a segítség.

Igenis a nagyszülők dolga "csak" örömködni az unokában, minden más csak annyiban és annyi, amennyit a nagyszülő is szivesen megtesz hiszen nekik is van életük, a felnőtt gyerek és unoka nélküli életük. És ez, hogy a lánya zsarol, hisztizik, megsértődik ha nem ugrik magától.....hát rosszabb gyereket nem kívánok neki de jobbat sem!

36. Mireille71 (válaszként erre: 30. - Ildi992)
márc. 29. 20:15

Fel sem merült hogy sajnáltassam magam.

Rendeltek maa, hogy megkérdezte, hogy mit főzök. Elmondtam, hogy bableves, erre ő azt válaszolta, hogy azt ők is főznek nálam inkább töltött káposztát szeretne enni.

Nem áldozat vagyok, csak szerettem volna tudni, hogy mit tegyek hogy jól jöjjek ki a jelen helyzetből.

Amúgy nagyon elgondolkoztatott amit leírtál, köszönöm!

márc. 29. 20:10
Aki itt nárcisztikus az a nagymama.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook