Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? fórum

Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
623. 9242a6388c (válaszként erre: 620. - Vénboszi)
2009. márc. 17. 13:29
Szerintem neked jó anyósod van, szerencsés vagy.
622. vénboszi (válaszként erre: 618. - 9242a6388c)
2009. márc. 17. 13:28

Sokszor ezt elég nehéz megállapítani,talán próbáld meg magadat az ő szemével látni.

Erre írtam hogy nem durcizni kell,és anyucival megbeszélni a dolgokat,vagy mással,le kell ülni és tiszta vizet önteni a pohárba ennyi.

2009. márc. 17. 13:24

Kötelességeimet ellátam pedig három műszakban dolgoztam. Éjszaka után nem pihentem hanem folytattam az előző napról megmaradt házimunkát.

Nem értem mi volt bennem a hiba....?

Talán az elmúlt 10 évért vagyok ennyire indulatos,ha meghallom az anyós témát.

De az élet kárpotolt, és ezt köszönöm.

2009. márc. 17. 13:24
Nem állítottam sehol,hogy minden anyós ari,és minden meny sz.r!
619. vénboszi (válaszként erre: 617. - 9242a6388c)
2009. márc. 17. 13:23

Egy kicsit jobban kirészletezhetnéd.:)

Egyébként nem tudom mit nem lehet ezen megérteni?

Elég világosan van megfogalmazva,akinek nem inge....!

2009. márc. 17. 13:21

Tiszteletet megadtam, több mint 10évig tűrtem. Aztán már nem, édesanyám tanácsára maximális tisztelettel voltam a volt férjem édesanyja felé! Ismétlem nem kaptam semmit ,nem bántottam nem kiabáltam,dolgoztam ,tanultam ,ellátam a családom.

Nem éltem vele együtt, de rendszeresen látogattuk.

Talán .... nem tudom a mai napig mi volt a hiba.

2009. márc. 17. 13:17

Azt mondom, aki ráfanyarodik arra hogy az anyóssal lakjon, neki kötelessége alkalmazkodni és ha nem tetszik a helyzet, akkor lehet változtatni, de azért nehogy már a nyúl vigye a puskát!Na ja!A készbe jó beülni, meg elfogadni ami ingyen potyog, kötelesség és tisztelet az nuku. Ne felejtsétek hogy nemsokára rátok kerül a sor, ti sem kerülitek majd el az anyós poziciót, és most lehet pampogni, de kíváncsi vagyok, nektek hogy fog majd állni a szátok. Ez a mai fiatalság nem semmi. :DD


Ezt te írtad. Nekem erről az a véleményem, hogy én nem ilyen meny voltam. Nem érdemeltem meg amit kaptam,nem potyogot semmi az ölembe nem kaptam semmit.Pedig hidd el próbáltam megoldani.

616. vénboszi (válaszként erre: 615. - 9242a6388c)
2009. márc. 17. 13:11

Ellent mondasz azt látom,indokot nem tudsz felhozni.Nem olvastál el végig,vagy sajna,nem értessz pedig magyarúl beszélek,nem latinúl.Mi alapján feltételezed hogy bennem rosz vélemény van a fiatalokról?Mi az a dolog,amit leírtam,és szerinted nem helyes,nem állja meg a helyét?

Egyébként nem vagyok minden fiatalról rossz véleménnyel,de vannak itt egy páran,akik olyan sületlen dolgok miatt mondanak ítéletet az anyósuk felett,hogy az már mesébe illő! :)))

615. 9242a6388c (válaszként erre: 593. - Vénboszi)
2009. márc. 17. 13:03

Nem hiszem, hogy "gatyábarázhatnál"! Nem is tudom miért? Talán mert ellent mondok és szerintem nagyon rossz tapasztalatok alapján van véleményed! Mi történt veled? Miért van benned ez a rossz vélemény a menyekről és a fiatalokról?

Ezt komolyan kérdezem, ha akarsz válaszolni kérlek tedd meg.

2009. márc. 17. 12:55

Száz szónak is egy a vége, kár ezen nekünk veszekedni. Mindenkinek más anyós jut, én megtaláltam az "igazit".Szeretem , tisztelem, igazi anya , anyós.

Mindenkinek ilyen anyóst kívánok!

613. vénboszi (válaszként erre: 612. - 40163fd81d)
2009. márc. 17. 12:48

Na látod Fattúta tudsz te néha jókat is mondani!

:)))))))))))))))))

612. 40163fd81d (válaszként erre: 611. - 093599874c)
2009. márc. 17. 12:40

Csak egy van,bocsáss meg neki.

Az a baj,hogy te kevered a megbocsájtást ,az elfogadással és avval,hogy azt hiszed ezután szeretned,tisztelned kell a történtekért .Nem ,az embert kell elfogadnod,a hibáival együtt,úgy ahogy van,nem a történéseket és ha elfogadod őt,akkor magadat is tisztán látod majd,és nem fog befolyásolni amiket Ő mondott vagy vétett ellened.

611. 093599874c (válaszként erre: 608. - Vénboszi)
2009. márc. 17. 12:29
Így lesz. Már én is túlzásnak tartom ezt az egész dolgot. Hagyom a fenébe. És várom a további tanításokat... :)))) Rám fér, még fiatal vagyok, idő és erőm bőven van (vagy nincs, tulajdonképpen nem tudom).
610. 40163fd81d (válaszként erre: 606. - 093599874c)
2009. márc. 17. 12:28

Nálunk "krampusz ",ami egy hosszú cipőkanál volt.Egy idő után tojtam rá egy nagyot!Többet ért ,hogy megtettem ,amit meg akartam tenni,nem számított mit kapok utána.:)))


Jó dolog megfelelni ,de nem minden áron.

2009. márc. 17. 12:27

Majd este még benézek, hogy milyen sok-sok okos dolgot írtatok, mióta beindult ez a fórum, nagyon érdekes!

Most mennem kell, mert ez a kis itthoni gonoszdi elvárja, hogy megetessem ;)

608. vénboszi (válaszként erre: 604. - 093599874c)
2009. márc. 17. 12:27

Igazad van,jobb is lesz már befejezni végre a sebnyalogatást,hagyd a francba,elvégre mindenki azt kapja amit megérdemel nem igaz?

Nem tudok belelátni abba hogy te milyen voltál,és

ő milyen volt,egyet tudok:ok-okozati alapon mennek a dolgok vica-versa.Ha benned nincs meg a kellő inteligencia,/vagy inkább úgy fogalmazok: nem tudsz kellően felnőni,akkor addig fogod kapni a tanításokat,míg meg nem érted.Sajnálom hogy sokat fogsz szenvedni,talán egy élet nem is elég hozzá.Tégy ahogy jónak látod csak fejezd már be ezt a k..va nagy önsajnálkozást mert hidd el ebbe vagy már bele betegedve!Tedd túl magad rajta és lelked rá :DDD

2009. márc. 17. 12:24
Ha az apám most élne, azt mondaná: "Sz...ni rá, kisapám." És mosolyogna. Úgy, ahogy csak azok tudnak, akik már megbékéltek magukkal....
606. 093599874c (válaszként erre: 605. - 40163fd81d)
2009. márc. 17. 12:22

Lehet. Szeretek megfelelni másoknak addig a pillanatig, amig úgy ne érzem, hogy belém rúgnak. És ha ez megtörténik, az bánt. Ennyi leegyszerűsítve.

És talán ki is állhattam volna magamért, ha nem féltem volna annyira az ugrálókötéltől... :))))

605. 40163fd81d (válaszként erre: 604. - 093599874c)
2009. márc. 17. 12:18

Hja,már megint a megfelelési kényszered!:)))

Talán azért megy nehezebben ,mert már gyerekként sem álltál ki önmagadért.

Nem most ennyi év után kellene lázadnod,hanem már rég meg kellett volna tenned annó.Talán ezért is haragszol rá ennyire ,mert magadra haragszol,hogy nem álltál ki önmagadért.

604. 093599874c (válaszként erre: 547. - Vénboszi)
2009. márc. 17. 12:10

Először is... én jó gyerek voltam, ezt még az anyám is megmondja a mai napig. Én nem nyivákoltam, nem hisztiztem, nem akaratoskodtam, ugyanis én IDOMÍTOTT gyerek voltam. Ő hív így, nem én magamat. Nekem elég volt, ha rámnézett vagy ha mentünk az utcán, megszorította a kezemet. Én már akkor tudtam, hogy kuss nekem. Nem jártam el otthonról, csak egyedül a szobában olvastam és tanultam. Tulajdonképpen általánosban (amig ő nevelt) kitűnő tanuló voltam. És ha hiszed, ha nem, nem csináltam mást, csak amit szobán belül lehetett. Lehet, hogy nem voltam tündéri kislány, azt hiszem, én csak egy átlag kislány voltam. És igazából az elvárásaim most, felnőtt korban fogalmazódtak meg, mint írtam, MOST láttam az interneten, közösségi portálokon az említett fotókat, nem akkor. Így visszanézve igenis úgy fogalmaznék, hogy "igénytelen2 kislány voltam. Mert jó volt úgy is, hogy nem foglalkozott velem, nem játszottunk, nem beszélgettünk, jó volt, hogy ő élte az ő életét, én pedig az enyémet. Na ne gondold, hogy jó volt, csak éppen féltem tőle és nem mertem volna a büdös életben megmondani neki, hogy nekem valami nem tetszik. Semmivel kapcsolatban. Te nyivákolni is mertél? Szerencsés ember vagy! Mert én nem, kedves boszi. És gyerek-felfogással mondom azt, hogy bizony sz...r anya volt, aki a saját életének a sikertelenségét verte le rajtam, hanem felnőtt felfogással, úgy, hogy átlátom a dolgokat. És bizony értsd úgy, hogy sokat próbáltam gyerekként közeledni felé, akartam vele lenni, hozzá bújni, vagy hasonlók, de nem volt rá alkalom. Gyerekként szerettem. Amikor a tesóm állat apja miatt öngyilkos akart lenni, én mentettem meg. És én láttam el 13 évesen a 2 éves hugomat, amig anyám lábadozott a hülyesége miatt. És mivel mostmár kicsit indulatos is vagyok... Ki a fészkes fenét érdekel, hogy őt verték e esetleg? Na nehogy ez adjon neki felmentést! Ő nem érzékeny ember, hanem gyenge. Gyenge, mert nem tudott felállni és azt mondani, hogy akkor itt az új élet, új lehetőségek és én akkor is megmutatom, hogy nem leszek olyan, mint a szüleim. Egyszerűbb volt ütni. Igen, ő 16 évesen eljött otthonról, mert az apja bántalmazta. Na és ? Közöm nem volt hozzá! Nem miattam bántalmazta, az fix, mégcsak tervben sem voltam akkor. Ha így áll a helyzet, akkor ezek szerint neki felmentést ad, hogy bántalmazták, de én bocsássak meg érte. Hát hülye vagyok, de nem a végletekig.

Nem félek tőle, hogy rólam is kiderülne valami. Irtó unalmas gyerek voltam. Olyan szűkek voltak a korlátaim, hogy azok között valami igazán érdekeset, vagy oda nem illőt csinálni kész csoda lett volna.

Én belehelyeztem magam az ő életébe és azt gondolom, hogy ő nem anya, csak -ahogy Ti neveznétek- egy lyuk. Ennyi.

Hogy apámat miért állította a falhoz? Röhögve megmondta, hogy megunta. És így zárta le. Igaz, így kell válni, az tuti. Hallottam róla, hogy sok intelligens, normális ember így csinálja....

A gyerekemre amikor azt mondtam, hogy gonoszdi, azt nem a szó valós értelmében gondoltam. És azt hittem, hogy Te sem. Én ezt olyan szeretetteljes-vicces kifejezésnek véltem...

Szétszaggatni magam, ahogy Te mondtad, a családom miatt érdemes. Most úgy érzem, visszakapom, amit adok. Még a kis "gonoszditól" is jut nekem valami... :)))

És biztosan fogok koppanni, szerintem mindenki érez a gyermekek leválásakor fájdalmat, keserűséget, csalódottságot, ürességet...

És az agyamra megy az "adjál tiszteletet az anyádnak, mert életet kaptál tőle" szöveg. Mert én nem kértem az életet, azt elhiheted. És talán azért kaptam tőle, mert olyan ostoba volt, hogy elragadták az ösztönök és ő nem tudott semmit a biztonságos szexről és a védekezésről.

Nem azért várok tiszteletet majdan a gyerekemtől, mert megszültem. Mindkettő megvolt egy-egy délelőtt alatt, sőt a kisebbik fél óra alatt, szóval nekem nem nagy kunszt elpottyantani egy gyereket. A tisztelet azért jár, ahogy felnevelnek.

És nem mondom, hogy ő csupa rossz volt, én meg csupa jó. Én csak egy átlag gyerek voltam, most pedig felnőttként nem emlékszem, hogy anyámban mi volt a jó. Vajon miért? Ja, igen, persze ez biztosan belőlem indul, nem belőle.

Egyéként most kezdek megkönnyebbülni. Végiggondolva az egészet, azt hiszem, nem bocsájtok meg. Ugyan már, aki igy neveli a gyerekét, az nem hiszem, hogy vár tőle még valamit az életben. És azt hiszem, hogy terhet, amit ez rám ró, szép lassan leteszem majd magamtól. Mert nem tehetek mást...

603. 40163fd81d (válaszként erre: 598. - 9242a6388c)
2009. márc. 17. 12:10

"egy bizonyos fokú értelmi, és érzelmi inteligencia igenis kell a kapcsolatok alakulásához!!!!!"


Te írtad,nem én ,és okos gondolat volt,biza!:))


Mindenkivel meg lehet találni a hangot,akivel még sem,avval is lehet normális kapcsolatot kialakítani,ha nagyon muszáj..."csak bizonyos fokú értelmi, és érzelmi inteligencia..."blablabla....kell hozzá.Ha nem ment akkor se benned ,se benne nem volt meg.Ilyen egyszerű.

2009. márc. 17. 12:10

Nos megyek gyereket eteni mert nem csak unatkozó menyek léteznek a világon.

A véleményem más mint a tiéd de te sem érted a lényeget!

Nem költöztem anyós házába, nem adott semmit, nem kértem semmit! Ezért nem értettem mi baja lehet velem? A tiszteletet megadtam, nem veszekedtem, nem hisztiztem, a családomat ellátam.

601. 40163fd81d (válaszként erre: 597. - Vénboszi)
2009. márc. 17. 12:08

:))))


Dettó:D

600. 40163fd81d (válaszként erre: 596. - Vénboszi)
2009. márc. 17. 12:06
Dettóztam:))
599. 274c9996b8 (válaszként erre: 591. - Vénboszi)
2009. márc. 17. 12:06

Nem dicsergetlek en Te ven csorosznya !(a 40-es-1-2-evecskeddel -:)

De ami igaz es helytallo azt elismerem.

A falusi "buta!"? libakrol meg csak annyit , hogy az iskolaban nem tanitjak meg a szivjosagot sem az alazatot , sem pedig az emberszeretetet ! Mindezeket a kivalo tulajdonsagokat örököljuk vagy neveles utjan kapjuk utravalora az eletunkhöz.Es hat ezek sokszor többet nyomnak a latba mint 1-veres veritekkel összekapart diploma !

598. 9242a6388c (válaszként erre: 587. - 40163fd81d)
2009. márc. 17. 12:04

Az egyszerű asszony akivel nem találtam meg a hangot egy erőszakos, hangos nő volt akinek emmi nem volt jó?

Most miért találom meg a hangot az anyósommal? Talán erre kellene válaszolnod!

597. vénboszi (válaszként erre: 594. - 40163fd81d)
2009. márc. 17. 12:03

Há peeee a jó pap is......Tudod?

Elismerem!!!

Le a vaskalappal!

596. vénboszi (válaszként erre: 589. - 40163fd81d)
2009. márc. 17. 12:02

Lennél szives visszanézni az 548-as hsz-tól kezdve? Akkor még hol voltam én?!

Ezt a kérdést a helyedben én Pankának szegeztem volna:DDDD /!/

2009. márc. 17. 12:01
Megyek megetetni a srácokat, de lécci addig Ti ne egyétek meg egymást! :o)))))))))))))))
594. 40163fd81d (válaszként erre: 579. - 274c9996b8)
2009. márc. 17. 11:59
Az lehet,de még van mit tanulnia:)))
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook