Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tartható fenn a szoptatás, hozzátáplálás mellet? Kislányom 8 hós, idáig szinte csak szopis volt, mióta kanalazunk tejem alig van:( fórum

Hogyan tartható fenn a szoptatás, hozzátáplálás mellet? Kislányom 8 hós, idáig szinte csak szopis volt, mióta kanalazunk tejem alig van:( (tudásbázis kérdés)


1 2
13. Liimo (válaszként erre: 11. - Dolores007)
2012. máj. 25. 00:55
Nekem nem használt, pedig heteken keresztül szedtem. Meg szerintem a babámnak hasfájást is okozott. Kinek ez, kinek az válik be.
12. Dolores007 (válaszként erre: 11. - Dolores007)
2012. máj. 25. 00:45

Tettem a teámba görögszénát (szigorúan 8 percig főzve, szűrve) zsurlót (főzve, szűrve), benedekfűt (forrázva), édesgyökeret (forrázva).


A megmaradt leszűrt görögszénát gyümijoghurttal megettem. Szerintem finom.


A teából csináltam 2 litert és azt ittam (meg még 2 liter folyadékot)

11. Dolores007 (válaszként erre: 10. - Liimo)
2012. máj. 25. 00:40

Én meg magam főztem a görögszénát, és egy napra rá jött a hatás. Azonnal nem hat, persze.

A homeo meg csak úgy, ha hiszel benne. Mert hatóanyag nincs benne egy molekulányi sem.

10. Liimo (válaszként erre: 9. - Dolores007)
2012. máj. 25. 00:36
Én görögszéna kapszulát szedtem, de nem használt. A homeo viszont igen.
2012. máj. 25. 00:33

Ha a tejcsökkenés nem a szopik elmaradása miatt van, és nem is fogyózol meg ilyenek, akkor a görögszéna tea nagyon sokat segíthet, nekem anno nagyon bevált!

Nekem 17 hónaposom van, akitől már szeretném elvenni a cicit mert jön a következő baba, de nagyon ragaszkodik hozzá sajna.


Én a homeoban nem hiszek, mert semmi bizonyíték nincs a hatásosságára. A gyógynövényekben viszont tényleg van hatóanyag, nem csak az emléke.

8. Peggy73 (válaszként erre: 6. - Ezti)
2012. máj. 25. 00:25
Volt már ilyen tejcsökkenésed? Nekem ilyen esetben a homeós bogyók segítettek. Most nem jut eszembe melyik, de utána nézek.
7. Liimo (válaszként erre: 4. - Ezti)
2012. máj. 25. 00:22
Igen. Úgy volt, hogy 4 hónapos koráig csak vacsorára kellett neki pótolni. Aztán elkezdtem ekkor a hozzátáplálást. Először délelőtt adtam neki gyümölcsöt, utána szopi. Majd ebéd szopi és után kóstoltattam. Sokáig szopizott a délelőtti gyümölcs után is meg ebéd után is. Talán 6.5 hónapos volt, amikor a tízórai ki lett váltva, 7 hónapos, amikor az ebéd, de ekkor már délután is kapott gyümölcsöt, de azt csakis szopi után. Viszont először a délutáni tejmennyiségem csökkent. Ekkor reggeli csak anyatej volt. 7.5 hónaposan kezdett el kevés lenni a reggeli szopi is és lassan már ott tartunk, hogy csak tápot kap reggelre és estére is. Mondjuk sokáig nem is akartam szoptatni, max. 1 éves korig.
6. Ezti
2012. máj. 25. 00:17
Úgy csinálom, előbb szopi, utána kaja. De nem akar szopizni nagyon, mert eleve kevés benne a tej. Azt kieszi 3 perc alatt és nyűglődve hanyat vágja magát. 5x szoptatok (szoptatnàm), de reggel meg délelőtt amikor sok van, csak akkor eszuk rendesen belőle. Iszom sokat, eszem sokat, pihenek is. Semmi sem változott. Mondjuk a fog jön, de attól tejem lehetne:(
5. Peggy73 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. máj. 25. 00:13

Azt tudom tanácsolni, hogy szopi után kostoltass. Mert amit a védőnők ajánlanak, hogy a pépek után kínáljuk meg cicivel, az a tej drasztikus csökkenéséhez vezethet.


Az èn fiam 1 hónap múlva lesz 2,5 éves, még mindig szopik, és még mindig van tejem. :)

4. Ezti (válaszként erre: 3. - Liimo)
2012. máj. 25. 00:09
Tápszerre váltasz?
3. Liimo (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. máj. 25. 00:05
Nekem nem sikerült. Még 1 hét van hátra, hogy betöltse a 8. hónapot, utána befejezem a szoptatást. Szerintem már csak pár ml jön reggel és este. Nálam az volt a baj, hogy nem etettem össze-vissza. Ameddig nem kezdtem el a hozzátáplálást, addig igény szerint szoptattam. Után viszont átálltunk a napi 5-szöri étkezésre.
2. Ezti
2012. máj. 25. 00:04

Éjjel egyébként 2 hós korától nem kel fel, viszont mostanában csak reggel szopizik szívesen amikor több van benne.

Vészesen fogy a tejem, mit tegyek?

1. Ezti
2012. máj. 25. 00:03
Hogyan tartható fenn a szoptatás, hozzátáplálás mellet? Kislányom 8 hós, idáig szinte csak szopis volt, mióta kanalazunk tejem alig van:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook