Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítanátok rajzolni 4 éves kislányt? fórum

Hogyan tanítanátok rajzolni 4 éves kislányt? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 10. 16:42
sehogy!
18. kírakitti (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2009. júl. 10. 16:17
Egyet értek és az óvónő képzőben is azt tanítják hogy nem szabad sémákat tanítani, hanem meg kell ismertetni a technikákkal és saját örömére el kelzd majd rajzolni.
2009. júl. 10. 16:13
Mindenképpen rajztanárral.
2008. nov. 24. 09:53

Miért kellene tanítani?

Engedni kell, hogy rajzoljon, megteremteni hozzá a feltételeket és magától menni fog.

A dícséret nagyon fontos.

15. Raistlin Majere (válaszként erre: 7. - PUMECEDLI)
2008. nov. 24. 09:17
Dicsérjétek sokat és sokszor bármit rajzol.
14. Raistlin Majere (válaszként erre: 12. - Fde002e960)
2008. nov. 24. 09:16

Nekem van egy festőművész kollégám, aki azt mondta nekem, hogy 7-8 éves korig nem szabad irányítani a gyerek rajzolását, mert elnyomjuk az ösztönöset :-)

Kislányom másfél éves kora óta rajzol, azóta több aszfaltrajzversenyt nyert, de soha nem mondtam neki, hogy ezt a vonalat ne így vagy úgy rajzold.

Bármit készített, megdicsértem még ha nem is ismertem fel mi van a képen. Hatalmas kedvvel rajzolt/rajzol.

2008. nov. 24. 09:11

Szerintem nem gond, ha megmutatunk néhány fogást a gyereknek, amit begyakorolva sikere lehet a rajzolásban. A lánykám pl. lómániás, és kerestünk a könyvtárban rajzolós könyvet, és együtt tanultuk meg a paripa rajzolását. Sajnos a címére már nem emlékszem, de több ilyen kiadvány is létezik.

Ha a ceruzafogása is bizonytalan, akkor ajánlom előbb a nagyobb mozgások begyakorlását:

- gyúrmázás, bolti v kiégethető só-liszt gyúrma

-festés: nagy papírra tenyér, újjlenyomat; fenyősablont kivágsz, kifesti ecsettel, ujjaival színes pöttyöket készít rá.

- gyöngyfűzés: piritott v festett tésztából (csillag, pene, cső...), szívószáldarabkákból


Ezek mind fejlesztik a kézügyességét és sikerélményt adnak a gyereknek.

2008. nov. 6. 10:50

Miért kell TANÍTANI rajzolni? A rajz egy készség, van aki jobban, van, aki kevésbé szépen csinálja. Max. a rajzkészséget lehet fejleszteni.


Sok info itt: [link]

11. 372f7e7275 (válaszként erre: 10. - PUMECEDLI)
2008. nov. 6. 09:53
rajzolni nem baj ha nem tudsz,nálam nem ismerek bénábbat de az a lényeg hogy együött rajzoljatok,nincsenek óriási elvárásai egy pici gyereknek rajztéren.házikót,virágot stb biztosan tudol,lényeg hogy kedve legyen hozzá,ha szereti csinálni egyre ügyesebb lesz...
2008. nov. 6. 09:41
köszönöm, de épp az a gond, hogy otthon nem vagyunk jó rajzolók, igy nem nagyon tudunk együtt rajzolni vele, ahogyan javasoltad. Ő meg el van keseredve, hogy nem tud.Mi nem erőltetnénk.
2008. nov. 5. 20:21

Lehet, hogy magamra maradok a véleményemmel, de szerintem nem szabad rajzolni tanízani a gyereket. Ugyanúgy, ahogy járni, beszélni sem tanítjuk, hanem megtanul magától. A rajzkészség nem olyan, mint az írás, hogy ne lehetne nélküle élni. Viszont nagyon fontos abból a szempontból, hogy szabadon kifejezheti vele az érzéseit, megjelenítheti a fantáziáit. Ha ebbe a spontán folyamatba beleszólunk, ne adj isten, megmutatjuk, hogy kell iovat, stb. rajzolni, elvesszük tőle ezeket az eszközöket. Én laikus vagyik, nem értek hozzá, de pszichiáterként gyakran kérem meg a betegeket, hogy rajzoljanak valamit "csak úgy", és azt tapasztalom, hogy az emberek többsége nem mer. Valószínúnek tartom, hogy azért, mert arra nevelték őket, hogy az a szép, ami hasonlít a fényképhez, vagy a tanító néniéhez.

A konkrét esetben én beszélnék a csoporttársakkal és az óvó nénivel, és sokat rajzolnék otthon a kicsivel, de semmiképp se mutatnám meg, hogy hogyan "kell".

Utánozni könnyű, alkotni nehéz!

2008. nov. 5. 17:11

Na és ha nincs rajz készsége?Majd jó lesz valami másban!

Próbálkozzatok a kifestőkkel!És EGYÜTT!!

2008. nov. 5. 17:11
az ovónő szerint hagyni kell, ő még kicsi, de őt bántja, otthon elkeseredve mondja, hogy ő nem tud rajzolni.
6. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - PUMECEDLI)
2008. nov. 5. 16:34

Szia. Az én lánykám is 4 éves, nem egy Picasso, vegyes csoportba jár ő is, de nem piszkálják érte a gyerekek.

Szerintem az óvó nénitől kérj segítséget, hogy ne bántsák őt a többiek.

Mi egyébként a rajzolgatást a kis kezével kezdtük:

körberajzolta, majd "körmöket" rajzolt rá és kiszínezte őket.

Aztán különböző formákat rajzolt körbe és ő találta ki, hogy melyik forma pl. milyen állatka vagy tárgy legyen.

Így ő rajzolta, viszont mégsem lettek "csak girbe-gurba vonalak" ... :-)

2008. nov. 5. 16:31
Az ovónőt szerintem is érdemes megkérdezni. És talán próbálhatnád azt, hogy egyszerű formákat rajzolsz vele, mutatod, hogy kell, és ő próbálja utánozni. Olyanra gondolok, hogy szivecske, tulipán, fenyőfa, ilyesmi. Ha begyakorolna pár ilyet, és bent ilyeneket rajzolna, talán sikert aratna a többi gyereknél, magabiztosabb lenne, és ez elindítaná a rajztudásának a fejlődését.
4. Rozália (válaszként erre: 3. - PUMECEDLI)
2008. nov. 5. 16:19

Szerintem ebben a korban minden gyerek "egyformán" rajzol... azaz, nem nagyon.

Az én unokáim is vegyes csoportba járnak, de nem panaszkodtak, hogy leszólnák a rajzaikat.

Inkább az ovónővel kellene ezt megbeszélni. Ő szakmailag pontosan tudja, miben segíthet.

2008. nov. 5. 16:15
4 éves unokám nem nagyon tud még rajzolni. Vegyes csoportba jár az ovodába, és a nagyobbak már szépen rajzolnak. El keseredik, hogy az ő rajzát leszólják a gyerekek, és szeretne megtanulni rajzolni.Ti hogyan segitenétek Neki? Nem tudtok valami olyan könyvről vagy akár programról ami segitene? Sajna nem vagyunk jó rajzosok.Minden jó tanácsnak, ötletnek örülnénk,. és előre megköszönöm.
2008. nov. 5. 16:15
Nem jár oviba?
2008. nov. 5. 16:12
Hogyan tanitanátok rajzolni 4 éves kislányt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook