Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tanuljak meg rajzolni? fórum

Hogyan tanuljak meg rajzolni? (tudásbázis kérdés)


23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. jan. 7. 15:29
Én vonzódok hozzá, szóval meg fogok majd tanulni remélem Szorgalommal is sok minden elérhető.
22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2020. jan. 5. 20:54

Nem kell hirtelen mindenkinek pont rajzolni tudni.

Aki vonzódik hozzá, az meg úgyis megtalálja a módját, hogy megtanulhassa.

21. michelle.r (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2020. jan. 5. 14:06

Az, hogy neked nem megy, még messze nem azt jelenti, hogy pénzkidobás ;p Nem a kezed tud rajzolni, hanem az agyad, a kezed gyakorlatilag a ceruza. Minél agyalósabb valaki, annál kevésbé fog működni.


Nekem sem megy, de a barátnőm, aki velem volt, olyan arcképet rajzolt magáról, hogy nem hiszem, ha nem látom. De amint visszazökkensz az agyalásba, a képességednek is annyi.


És igen, nem egy alkalommal kell menni.

20. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 4. 18:12

Megtanulható. Technikák, az anatómia, minden megtanulható. És közben az is elképzelhető, hogy van adottságod is hozzá, csak ezt gyermekkorodban nem volt alkalmad megmutatni. Jöhet majd a fantázia és akkor már kiszabadulhatsz a másolás rabságából.

De ha megelégedsz a hobbiszintű másolásokkal és az is nyújt számodra elégedettséget már az is rendben.

Sok sikert!

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2020. jan. 4. 18:06

Nem mondom, hogy nincs benne köszönet, a lényeg, hogy boldog.

Én nem tudom hogyan dicsérni, a fotószerű rajz nekem semmit nem mond. Pláne ha mellékeli a képet is, amiről rajzolta. Egy az egyben ugyanaz - és? Nemtudok mit kezdeni vele. Az életemből kimaradt a vizuális művelődés.

Csak azt mondom, hogy a jobb agyféltekés rajzolás nem biztos, hogy a tuti módszer, vannnak más módok is.


Irigy miért lennék, ha a rajzolás személy szerint nem érdekel?

18. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. jan. 4. 17:37
Szóval ha valaki valamit megtanul/kitanul abban nincsen köszönet? Én amit nem tudok, de valaki profi benne, nem szokásom irigy lenni. Elismerem.
17. Guruljka (válaszként erre: 14. - Barbó)
2020. jan. 4. 17:36

A mi sülink nem volt művészeti suli, de heti két rajz óránk volt, egyben. Már ott megtanította a tanárnéni, hogy "firkáló vonalakkal" rajzoljunk.

Tehetségem ehhez akkor se volt, most sincs, de nem is vonz az ötlet, hogy rajzoljak.

16. Guruljka (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2020. jan. 4. 17:34

Ismerősömet egy ilyen tanfolyam tette boldoggá.

Olyan fénykép-hű rajzokat és színes képeket csinál.

Nem tudom szívből megdicsérni. Számomra nem ez jelenti a rajzművészetet.

2020. jan. 4. 14:59
Köszönöm a sok tanácsot, aranyosak vagytok. Hát igen. kell hozzá adottság, de azért gondolom megtanulható, ha az ember sokat gyakorol.
14. Barbó (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 4. 13:22

Szia!


Én nagyon régóta rajzolok de csak hobbi szinten.

Az általános iskola ahova jártam művészeti suli volt úgyhogy voltak rajz óráink is. Volt egy lány aki nagyon ügyes volt és járt is tanfolyamra.

Ő sok tippet adott, többek között (mint ahogy a 3-as válaszoló is mondta) először kezdjek el másolni. Azt is mondta hogy amikor rajzolok ne egy, erős vonalat húzzak hanem egymás után kicsiket.

Az sem mindegy hogy milyen hangulatban vagy, és talán nem is gondolnád mennyire fontos hogy mivel rajzolsz.

És ami a legfontosabb, hogy ne kényszerből rajzolj. Engedd el magad amennyire csak tudod, és görcsölj rá.

Én például szimfónikus zenét szoktam hallgatni, vagy bármit aminek nincs szövege, hogy ne tudja elvonni a figyelmem.

Sok sikert kívánok!

2020. jan. 4. 13:10

Valdor Art - Andi és Péter <info@valdorart.hu>


Ha tilos, akkor majd törlik.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 4. 12:37

Egyébként vannak a neten ingyenes rajz és festés tanfolyamok, mondjuk a legtöbb ad egy bemutatót és a többiért fizetni kell.


Azt javaslom, otthon tegyél magad elő egy tárgyat, figyeld a fényeket, az árnyékokat, próbáld lerajzolni. Elsőre biztos nem fog sikerülni, de gyakorlat teszi a mestert.

Esetleg megpróbálhatsz festeni is, nekem a festés sokkal egyszerűbb, mint a rajz.

Azt hiszem a legfontosabb, hogy kikapcsolódj, jól érezd magad,

Sok sikert hozzá!

2020. jan. 4. 12:34
Említette a fórumindító, hogy jobb agyféltekés tanfolyamra járna?
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2020. jan. 4. 12:30

Én tudok rajzolni, festeni. Iskolásként díjat is nyerte, a kiállított képemmel.

Viszont én is kipróbáltam egy ingyenes napot, kíváncsi voltam hogyan is működik?

Nem értettem meg, ha egy harmonikára hajtogatott papírról, mindig egy-egy csíkot átmásolva hogyan tud valaki megtanulni rajzolni. De én 6 órát töltöttem ott, nem mérvadó a tapasztalatom, arra jó volt, hogy engem sem nem győzött meg.

9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 4. 12:25
8. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2020. jan. 4. 12:22
Állítólag nem egy alkalomra kell menni, hogy megtanuld. Végül én sem mentem el. Drága móka lenne többször elmenni.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 4. 12:12
Én voltam jobb agyféltekés rajztanfolyamon. pénzkidobás. Kb semmit nem ér. Ugyanúgy a pálcikaembernél tartok, mint előtte.
2020. jan. 4. 12:09

Meg kéne tanuljak

El lehetne kezdjem

😰😱

Miért beszélnek egyre többen így? Nem jobb magyarul?


Lehet, hogy vannak hétvégéken is jobb agyféltekés tanfolyamok, még gyerekeknek is indul, láttam.

Ha mind igaz, amiket írnak róla és amiket képeken mutatnak, akkor bámulatos eredmények, az biztos.

5. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Dd41cc22f1)
2020. jan. 4. 12:06
Szerintem is
2020. jan. 4. 12:06

Én sem tudok. Ezért színezek. :D

Már nem próbálkozom. Nincsen hozzá tehetségem. Sokan így születnek.

2020. jan. 4. 12:03

Egyetértek az előttem szólóval.


Ha önállóan szeretnél tanulni (és emberi alakot rajzolni), akkor javaslom a neten keress olyan oldalakat, amelyek erre oktatnak.


[link]

(a Chrome le is fordítja neked)


vagy ilyen videókat:

[link]


Nyomtass ki (de monitoron is maradhat) az emberi testet ábrázoló rajzokat és próbáld másolni.

2. dd41cc22f1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 4. 10:06
El kell keserítselek. Ez egy adottság, mint az ének. Vagy van kézügyességed, vagy nincs. Persze, vehetsz leckéket, biztos fejlődni is fogsz, de sosem lesz olyan a tudásod, mint aki ezzel született.
2020. jan. 4. 09:59
Sziasztok! Tanácsot szeretnék elsősorban azoktól, akik tudnak, hogyan tanultak meg? Már felnőtt vagyok, tanfolyamok sajnos csak délutánonként vannak egyrészt, másrészt arra gondoltam, hogy talán itthon szabadidőmben önszorgalomból is el lehetne kezdjem az alapoktól. Már jó néhány könyvet beszereztem az alapokról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook