Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le babámat az éjszakai evésről? fórum

Hogyan szoktassam le babámat az éjszakai evésről? (tudásbázis kérdés)


16. Arika (válaszként erre: 12. - Jimm)
2008. szept. 23. 19:22

az enyém 1 éves!!! és tegnap éjszaka, szerintem ugy este 8-tól ugy hajnali 5-ig.


azt hittem már nem tudom mit csinálok, olyan fáradt vagyok hogy eszméletlen...a szemem ég,alig bírom nyitva tartani, a hátam majd beszakad...

viszont a lányomnak ma reggelre lett 9 foga!!!:) (na jó volt már neki 8, de most ki jött egy nagy hátsó rágó fog...valószínűleg ezért volt egész este ilyen nyűgös!!)

15. 39f5f6877d (válaszként erre: 8. - 127f14054c)
2008. szept. 23. 18:06
Náunk amikor elkezdtünk plussz tápot adni Bence is üvöltött két óránként, de volt mikor még hamarabb. Később kiderült, hogy nem jó neki a táp, mert nem elég tápláló a számára. Nekünk a sokadik tápszer után a laktózmentes AL110- es jött be. És a hasfájásunk is megszünt szinte egyik napról a másikra. Ja és azóta csak négy-öt óránként eszik.
2008. szept. 23. 17:56
Nekem négyhónapos a kisfiam és nem kellett le szokatatni. Magától szokkott le és már átalussza az éjszakát. Légy türelmes ez mindenkinél más. Majd tudja ő mikor jött el az ideje, ne erőltesd. Elég fárasztó, de ez ezzel jár.
13. M_Marcsa (válaszként erre: 8. - 127f14054c)
2008. szept. 23. 16:32
Tápot azért nem adsz minden szopizáskor
12. jimm
2008. szept. 23. 15:46
az én kicsikém 6 hónapos, tegnap éjjel csupán 8-szor szopott.........:))))))) elég fárasztó, de nem tudok mit kitalálni
11. Lilly1
2008. szept. 23. 15:39
Tényleg így van, gyereke válogatja. Érdemes megfigyelni, hogy tényleg éhes-e a baba, vagy csak felébredt és unatkozik. :-) Nálunk a férjemnek volt egy ilyen próbálkozása, hogy ő majd leszoktatja a gyereket az éjszakai evésekről, aztán 2 óra múlva hozta őt nekem: "szoptasd meg, mert éhes, nincs mit tenni!" A babáknak még kicsi a pocakja, és ha amúgy nagyobb termetűek az átlagnál, bizony sűrűn megéheznek. Néha én is sírni tudtam volna, amikor még a kisfiam 10 hónapos korában is kelni kellett hajnali 4 körül, de megérte: januárban lesz 6 éves, kb. 125 cm magas, 25 kg, és 33-as lába van. :-))) Ja, és nagyon okos gyerek...
10. Sztacs
2008. aug. 30. 19:53

Nekem a lányom 1 hónapos koráig menetrendszerűen 3 óránként evett, pedig elég sokat szopott. 2 hónapos koráig 4 óránként, 3 hónapos kora után volt az, hogy már csak /a kb.22-kor elfogyasztottak után/, úgy 4 óra felé lett éhes újra. Okos védőnő azt mondta ahogy hazajöttünk a kórházból, éjszaka nem eszik csak teázik. 1 óra múlva újból üvöltött. Na úgy gondoltam legalább azt a 2,5 órát legyek nyugton. Hulla fáradt voltam.

A fiam viszont mikor hazajöttünk már csak hajnalban kelt az esti evés után, pedig Ő nem is volt egy nagy evő!

Gyereke válogatja.

9. 127f14054c (válaszként erre: 8. - 127f14054c)
2008. aug. 27. 07:37
bocs..kihagytam...6 kor is evett ...
2008. aug. 27. 07:36

Hello..jo tema.

En nem ezen gondolkodom mert megcsak eszembe se kellene jusson...en csokkenteni szeretnem az etetesek szamat.....ugy ertem 2 ortankent kel fel pedig hamarosan 2 honapos.

Ma ejjel is....10 utan evett, 2 kor ebredt aztan 4 kor es fel 8 kor...

Nagyon sok.Anyatejet es tapot is kap mivel nem eleg az anyatej.Nem is erdekelne ha csak anyatejet kapna..de igy....


Szoval..en egyetertek azzal, hogy ahanyszor ker enni annyiszor kell adni neki de vannak tulzasok is..lassatok engem.S nappal is jol eszik..egyszeruen olyan mint egy kis kieheztetett pufoka.N akkor en mit tegyek??? Hmmm??

2008. aug. 26. 14:30

Az én fiam is ilyen volt, próbáltam többször is elvenni az éjjeli cicit(bár már későn) ,csak 8hósan érett meg a dologra ,akkor már nem üvöltött hanem megelégedett a vízzel is! :)


3hósan érdemes mmár megpróbálni ,kell a pocakjának is pihenni ,nem emészteni állandóan :)

6. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - 072657f118)
2008. aug. 26. 11:55
Nem mostanra kell, de valahogy ebből "sokáig így maradjon a helyzet" mégiscsak úgy érződik, mintha hamarosan véget szeretne ennek vetni. Mondjuk mindenki azt csinál, amit jónak lát a saját gyereke etetésével kapcsolatban.
2008. aug. 26. 11:34
Hmmm. Hogy neked estek!? Pedig írtad, hogy nem mostanra kell. A sógornőm 6 hónaposan eldöntötte, hogy abbahagyja. Volt, hogy apa kelt fel. Volt éneklés, simogatás, ringatás, és pár sírós éjszaka.
2008. aug. 25. 20:38
Nekem 20 hónaposan is kelt, akkor szoktattam le az éjaszakai evésről, nem adtam, csak vizet.
2008. aug. 25. 20:15
1 hónapos kisbaba teljesen normális hogy felkel éjjel enni, az lenne a baj, ha nem kelne! Ez a mai kor egy szokatlan jelensége, hogy az ujdonsült anyukákák azzal frusztrálják egymást, hogy kinek mikor alussza át az éjszakát a babája. Addig adjál neki tejet, amíg csak lehet! Nekem 8 hónapos a kisfiam, és még mindig kel.
2. 7130b15964 (válaszként erre: 1. - Pikkasz)
2008. aug. 25. 15:26
Te most miről beszélsz? Leszoktatni az éjszakai evésről 1 év körüli babákat szoktak, ha egyáltalán kell. A legtöbb gyereknél ez beáll féléves koráig valamikor, de ne várd egy pár hetestől, hogy éjjel ne egyen! Ritka az a baba, aki ilyen korban meg tudja enni a maga adagját napközben. Az azt jelentené hogy szopik vagy 7-800 grammot napközben. Alig van rá példa. Nem mondom, hogy nincs, de nem ez a jellemző.
2008. aug. 25. 15:02

Sziasztok!


Bár az én kisbabaám még csak 1 hónapos, de nagyon érdekelne, hogy hogyan kell leszoktatani az éjszakai evésről! Nem akarom siettetni a kérdést, de előbb- utóbb meg kell történnie és már most szeretnék gyűjteni hozzá információkat. Hál istennek nagyon jó evő ( napi 8X 90-130ml eszik)és kiegyensúlyozott kisbaba. De úgy kell neki az éjszakai evés, mintha egész nap nem evett volna semmit. Valaki azt mondja majd beáll a ritmusa, de egyenlőre nekem ez elképzelhetetlen. Hallottam már arról, hogy hagyjam sírni még vissza nem alszik és azt, hogy teáztassam vagy adjak neki vizet tej helyett, de ezt nem tudom mikortól lehet illetve használ-e? Nem akarom, hogy szenvedjen, de azt sem akarom, hogy sokáig így maradjon a helyzet. Szerintem ez neki se túl jó illetve, minket nagyon kikészít a 3 óránkénti felkelés éjszakánkét. Olyan mint egy kis óramű. Letelik a 3 óra és azonnal enni kér! Sajnos nem tudok szoptatni, így másvalaki anyatejét kapja üvegből, így tudom, hogy nem azért van ez mert keveset szik. Kérlek Titeket, hogy a tapasztalaitok alapján adjatok nekem tanácsot.


Előre is köszönöm


Pikkasz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook