Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy ne kaparja ki a füvet az udvarban? fórum

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy ne kaparja ki a füvet az udvarban? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 21. 15:12
Bocsi elírtan,tehát áll órákig a túrás fölött ásás nélkül.
2013. szept. 21. 15:11
Szia!Az én labradorom is ezt csinálta majdnem két éves koráig.Ha nem figyeltem és hasra estem a gödreiben még a hátamra is ráállt.Addigra feladtam vele a veszekedést és egyszercsak kinőtte.Mostmár 7 éves,és nem ás.A vakondot is úgy kapja el,hogy képes órákig a túrás fölött ásni és ha kidugja a fejét egyszerűen kikapja és neki annyi.Nem ás utána.
22. spann
2013. szept. 21. 15:01
betonozd le az udvart
21. godgoda (válaszként erre: 15. - 0a6ce1d48d)
2008. ápr. 18. 06:40
Akkor most dobjam ki a kutyáimat?
20. Healp
2008. ápr. 16. 15:11

Ne beleverd az orrát hanem labdázz vele....

Mikor látod,hogy menne kaparni gyorsan tereld el a figyelmét és addig játsz vele míg látod,hogy elfáradt és menne aludni.

2008. febr. 2. 09:01
Na nálunk az udvar közepére szoktak tojni,a keritéshez közel,hogy jól látható legyen.Nekem nem is ezzel van a gondom,de a legkissebb kutyám a 4 közül (kb 5 hónapos )állandóan gödröket kapar,eddig egyik kutyám sem csinálta,most is a jácintjaimat kaparta ki bimbóstól és hiába verem bele az orrát,hogy nem lehet. Mgsértődik,majd másnap folytatja.
18. 9778ca1817 (válaszként erre: 15. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 21. 16:53
:)), pont ezt akartam írni (még jó, hogy egy kicsit visszaolvastam)
17. CILUSKA (válaszként erre: 14. - Rozália)
2007. aug. 21. 16:09

Az a tapasztalatom, hogy abba a kikapart gödörbe, amelyikbe kutyakakit tettem, nem kaparják ki újból hosszabb ideig.

"A kutya is oda sz...ik, ahol már van", illetve ahova szokott.

Hiába szedem össze pár naponta, vannak megszokott helyeik, ahol elvégzik a dolgukat.

16. d606bc0fd7 (válaszként erre: 15. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 18. 13:48
:D:D
2007. aug. 18. 13:25
Két megoldás van: 1/ lebetonozod a kertet, 2/ nem tartasz kutyát.
14. Rozália (válaszként erre: 9. - CILUSKA)
2007. aug. 18. 06:17

Miért? A kutya szerintem nem undorodik a kutyagumitól. Annyira nem, hogy esetenként meg is eszi (bocs). Meg aztán, oda piszkít, ahol a szagot érzi - szerintem. Én ugyanis az unokák miatt összeszedem az "aknákat", de a kutya kiszagolja, hol "esett jól" előtte és újból oda piszkít. Aztán legközelebb máshova - természetesen.

Nos, ez nem azt jelenti, hogy nem hiszem el, amit írtál, mindenesetre kipróbálom én is, hátja tényleg beválik.

13. Rozália (válaszként erre: 2. - Pici Lulu)
2007. aug. 18. 06:14

Jobb, ha ebbe beletörődsz. A kutya ásott, ás és ásni fog. Mindig keres valamit. Ha mást nem, az eldugott kajáit.

Egy biztos: nem azért ás, hogy bennünket bosszantson.

A mi németjuhászunk is ás akkora gödröket, hogy egy tank simán beleesne:)D olyankor persze elbeszélgetek vele, nézi, hogy visszatöltöm a földet - már ha lehet -, aztán később máshol ás.

12. Teráz
2007. aug. 11. 09:14
Mi már feladtuk ..... mindkettő kutyuskánknak van 1-1 gödre,amikor kedvük támad,mélyítenek rajta egy keveset,és abban hűsölnek.Szerencsére mindkét gödör eldugott helyen van,így már feladtuk a "harcot".Ha ez kell nekik,hát legyen :)
2007. aug. 11. 09:05
szalakálit kell körbeszórni, az az a büdös
10. Teráz (válaszként erre: 9. - CILUSKA)
2007. júl. 11. 10:40
ez érdekes, erről még nem hallottam, ki fogom próbálni, köszönjük
2007. júl. 8. 22:00

Kicsit gusztustalan, de hatásos : a gödörbe először a kutyakakit teszem bele és erre húzom vissza a földet.

Hónapokig ott nem fog ásni, de hála Istennek nagy a kert......

Azt mondják a "nagy" kutyások, hogyha a kutya ásni akar, akkor fog is ásni. Leszoktatni nem lehet.

Figyelmetekbe ajánlom : Miért ásnak a kutyák gödröket ? című Tudásbázis topikot is.

2007. júl. 8. 21:45
ahol ásni akar a kutya, oda aállítólag borsot kell szórni, és el kerüli azt a helyet
7. Pici Lulu (válaszként erre: 6. - Pofi)
2007. jan. 25. 13:37
Köszi!! Általában a cipőimet nem szoktam kint hagyni még véletlenül sem, semmi ilyet nem hagyunk kint, a papucsot is csak azért hagytam kint neki, hogy legyen egy kis újdonság amit kedvére szétrághat... apukám mindig az mondja, hogy ez a kutya előző életébe katona volt, mert mindig lövész árkokat ás..! Majd lesz valahogy... remélem kinövi!
6. Pofi (válaszként erre: 5. - Pici Lulu)
2007. jan. 25. 12:39

A jelek szerint főleg vakondra hajaz. :)

Sajnos más ötletem nincs.

Szoktam olvasgatni kutyás fórumokat, ha ott ráakadok a megoldásra megírom Neked. Esetleg, ha tenyésztővel fel tudod venni a kapcsolatot, lehet, hogy tud segíteni.

Szerintem papucsot ne adj neki. Egyszer véletlenül kinn felejted a használatos cipődet le fogja zúzni. Nem tudja megkülönböztetni, hogy melyikkel szabad neki játszani és melyikkel nem.


Megnéztem a képét. Gyönyörűűű

2007. jan. 25. 11:38
Ezt én is hallottammár, de pl. volt olyan, hogy direkt kint hagytam egy rossz papucsot, hogyna akkor azt szedje szét, direkt olyan helyre tettem, hogy eltudja érni és felfedezte, sikeresen szétcsócsálta és mellette ásott még 2 gödröt is. Ma reggelre újabb gödröt fedeztem fel, de már van vagy 8 gödör.. és hiába ásom be, ugyanúgy kiássa! Kezdenek kaotikus állapotok uralkodni az udvaron.. nem tudom, talán több dolgot kéne kint hagynom amit kedvére szétszedhet... van neki játékja is egy csomó, múltkor műanyag flakont hagytam, kint mert ezzel úgy szeret nyavalyogni, tetszik neki hogy csörög. Ja és kavicsokkal játszik, mint egy kismacska, felhozza a teraszra és gurigatja és lehet hallani ahogy morgolódik és csörög a kavics a teraszon, na mondom ez a kutya valami más állatnak készült...
4. Pofi
2007. jan. 24. 19:07

Sziasztok.

Nekem vizslám van. Hála az égnek ő ilyeneket nem csinál, úgyhogy személyes tapasztalataim nincsenek a témával kapcsolatban, de azt mondják a hozzáértők, hogy a kutya unalmában rombol. Biztosítani kell nekik a játék és a mozgás lehetőségét. Állítólag ha ezekben kifárad már nincs kedve csibészkedni.

2007. jan. 24. 16:43
Az én kutyámat is rá kellene szokatni arra,hogy ne kaparja ki a füvet meg a virághagymát!
2007. jan. 24. 14:58
A kölyöknek nevezhető németjuhászom állandóan azzal szórakozik, hogy az udvarban kikaparja a füvet, és nem tudom megmagyarázni neki, hogy nem szabad mikor ezt csinálja mérgemben bezárom a ketrecébe, volt mikor odavittem a gödörhöz és megcsapkodtam, hogy nem szabad ilyet tenni, de nem ér semmit! Szerintetek kinövi? Vagy ilyen gyagyás lesz mindig? Az udvar kezd úgy néz ki mint valami vakondtúrás..
2007. jan. 24. 14:55
Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy ne kaparja ki a füvet az udvarban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook