Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy mindent felegyen az utcán? fórum

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy mindent felegyen az utcán? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 30. 03:49
Van már valami eredmény ? :)
19. mandulacska2 (válaszként erre: 18. - Kergenyúl)
2011. nov. 22. 17:56
Ok. köszi. :)) Majd ha együtt megyünk le párommal ,mondom neki, hogy valahogy így oldja meg.
2011. nov. 22. 15:40

Nincs mit . Nem lesz baja , ne kíméld , nyugodtan csilizz tele falatokat ( de mint állat)és dobáld el ! próbáld meg úgy , hogy a te szagod ne legyen a kaján , tehát használj neylon - vagy gumikesztyűt preparáláskor is , sétakor is .

A nagypapám is tenyésztett kutyákat és emlékszem , mesélte , hogy bevált .

A botozás nem gáz , fiatal állat rágcsál , ez természetes .

17. moncsicsi83 (válaszként erre: 16. - Mandulacska2)
2011. nov. 21. 20:02
Szerintem a bottal nincsen semmi gond.. A többi inkább ami fertőzés és betegség veszély...
2011. nov. 21. 17:21
Egyébként a botot se hagyjam neki, hogy felszedje? Mert eddig azt hagytam, mert az nem árt neki. Mindig szétrágja és megeszi. Ezt se értem, miért teszi, talán rost, vagy nem tudom. De meg tudja különböztetni a kutya, hogy ezt felszedheti, azt meg nem? Mert a PZS-kel, meg kajákkal van gond többnyire.
15. mandulacska2 (válaszként erre: 13. - Kergenyúl)
2011. nov. 21. 17:16
Hát most már ez lesz. Köszönöm a tanácsot. Pórázon van, szájkosarat meg nem akarok, hiszen neki lényeg a szimatolás. Meg hát beagle, nem nagy méretű. A fúj, meg nem, meg hagyományos ,rántásos dolgok (mármint hogy elrántom a pórázzal) nála nem működnek, ugyanúgy csinálja tovább. Most majd tényleg chili, vagy erős pista. Mást már nem tudunk mi se kitalálni. Csak remélem, nem lesz baja.
14. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - Kergenyúl)
2011. nov. 21. 16:29
Pont ezt akartam én is írni, egyből ez jutott eszembe :DDD
2011. nov. 21. 16:24
Tedd azt mint Carrachlough - ék a Lassie - ben . Ők eldobáltak egy csomó preparát falatot : telenyomták borssal , csilivel a hús belsejét . Mikor felfalta a kutya a falatot , lángolni kezdett a szája a csípőstől . Egy idő után megtanulta , hogy a tányérban lévő kaja jó , a talált falat csípős .
2011. nov. 21. 16:13
Póráz,szájkosár:)
11. woroscsaj (válaszként erre: 8. - Mandulacska2)
2011. nov. 21. 16:12
Köszönöm:)
10. 41fdab80c1 (válaszként erre: 9. - 41fdab80c1)
2011. nov. 21. 16:07
Javít: ha olyanhoz
2011. nov. 21. 16:06
Ezt csak pórázzal tudod megoldani. Ha olyan közelíti orrát, száját, megrántod a pórázt és hangosan a nem szót kiáltod. Nem kíméletes, de az állat érdeke ezt kívánja.
2011. nov. 21. 15:58
Ja látom, elnéztem. Nov. 2-t néztem okt. 2-a helyett. Akkor gratulálok a kisfiadhoz én is.
7. mandulacska2 (válaszként erre: 4. - Woroscsaj)
2011. nov. 21. 15:57
Látom, te is valamikor most fogsz szülni? :)))
6. mandulacska2 (válaszként erre: 4. - Woroscsaj)
2011. nov. 21. 15:56
Köszönöm szépen.:)) Már napokon megszületik a kicsi is.:))
5. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Woroscsaj)
2011. nov. 21. 15:56
Fent nincs is baj ezzel, mi is ugyanígy tettünk. Nálunk is mindig úgy zajlik a kaja, hogy leültetem, odarakom a tányérjára, és amik azt mondom "ehetsz" vagy "egyél", akkor nyúlhat csak hozzá. És ezt be is tartja, már automatikusan leül. De lent gyökeresen megváltozik, és mindent felzabál.:(((
2011. nov. 21. 15:53
Különben nagyon szép kutyátok van.És gratula a kicsihez is:)
3. woroscsaj (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2011. nov. 21. 15:52
Mi már kis korától úgy szoktattuk hogy "vezény szóra" leültettük leraktuk a tálját és nem mehetett oda,ha odament akkor elölről.Csak akkor mehetett enni ha csettintettünk az ujjunkkal.És mindig az volt ha csettintés előtt elindult akkor elvettük a tálját.Így megtanulta hogy csettintés után ehet.Az utcán se nem csinálja.
2011. nov. 21. 15:48
Beagle kutyám van, 2 éves. Hiába csapunk rá, mindig összeszorítom a száját, de mindent feleszik. zsepi , minden. Ma pl. felevett valami kaját, szerintem füstölt cucc volt. Most azon idegeskedek, nehogy mérgezett legyen. Tud valaki valamit mondani? hiába csapok rá, mondom, hogy fúj, a következő lépésnél ugyanaz.
2011. nov. 21. 15:46
HOgyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy mindent felegyen az utcán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook