Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam külön alvásra? fórum

Hogyan szoktassam külön alvásra? (beszélgetős fórum)


11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Ad4235b2f3)
2018. okt. 10. 15:29

Jó lenne az apával konszenzusra jutni. Nálatok másképp van!

Anyuka sem jól teszi, hogy együtt alszik vele.

2018. okt. 10. 12:51

Sziasztok! Régen lezárult fórum, de azért írok, hátha idenéz valaki, és tud pár hasznos tanácsot adni...

Nálunk fordított a helyzet, mint az előzőekben leírtak... Párommal közel egy éve élünk együtt. Van egy tündéri 4,5 éves kisfia, akit imádok. Szófogadó, értelmes, mindent meg lehet vele beszélni (persze az ő szintjén elmondva). Viszont a problémám, hogy pár hete fogja magát az éjszaka közepén, szó nélkül befekszik mellénk az ágyba, és ott is marad reggelig. Olyan is volt már, hogy észre se vettük, már a reggeli hancúrhoz kezdtünk volna, mikor megláttuk. Próbáltam beszélni párommal, de azt mondja, olyan keveset van velünk, nem fogja visszaküldeni a szobájába. Azt kell tudni, hogy az anyukával megosztott felügyelet van, 3-5 napot van nála is és nálunk is a kisfiú, rugalmasan, előre megbeszélve. Anyukával születése óta együtt alszik, és a bébi elmondása szerint ez most is így van. Viszont nálunk külön aludt eddig, a saját szobájában. Nem is volt semmi gond, eltekintve 1-2 rémálomból felriadást, de az szerintem normális. De akkor sem jött át hozzánk, csak hívta apát. Mikor nálunk van, megszűnnek a reggeli együttlétek - néha az esti is kimarad -, ingerlékenyebbek vagyunk, vitázunk....pedig ez a kisfiúnak sem jó. Mit tehetnék? Ha megbeszélem vele, hogy aludjon a saját szobájában, meg fogja kérdezni apát, aki az ellenkezőjét mondja, ettől összezavarodik. Hogyan győzzem meg a párom? Vagy fogadjam el így a helyzetet? Változik ez idővel? Köszönöm, ha válaszoltok!

2016. jan. 1. 23:31
Én 3 éves koráig szoptattam éjjel-nappal, éjszaka velem aludt a hálóban nagy ágyban. 3 éves kora előtt pár nappal leszoktattam a ciciről, addigra már ott volt a szobájában az új ágyacska. Most 4 múlt azóta is a szobájában az ágyában altatom el és utána szépen alszik reggelig. Ha megriad csak át kell menni hozzá és odafekszem mellé és visszaalszik. Természetesen, ha nem férnék az ágyába akkor a helyére viszem is működne, néha a hálóban altatom és utána beviszem a helyére. Lehet szerencsés vagyok, de nálunk ilyen simán ment. Pedig hogy mondják sokan, hogy ha kicsinek megszokja hogy veled alszik utána már nem lehet kitenni a hitvesi ágyból, hát a kisfiam rendesen rácáfolt erre.
2008. dec. 8. 21:13

Mi anyóséknál laktunk és így velünk aludt a lányom-persze mellettünk a kiságyába.Aztán mielött 1 éves lett volna költöztünk külön és külön szobába tettük-így megszokta.Mikor ovis lett volt egy félős időszaka így ég egész éjszaka neki az éjszakai fény.

De van rokonunk aki későn akarta külön tenni most 2.osztályos a nagyfiu de ő alszik az anyukával,az apuka meg külön ágyon-szóval szerintem jobb kiskorba különtenni.(nekünk most van kisbabánk még nincs 3 hetes most velünk szülőkkel van egy szobába de csak azért mert még nem alussza át az éjszakát és nem szeretném ha az ovis lány éjjelente felébredne a sírásra és fáradtan menne oviba)

2008. nov. 11. 19:01
Sziasztok. Én is mostanában akarom átszoktatni a lányomat külön ágyba.Nem tudom, hogy először inkább egy szobába maradjon velünk, majd később mehet a tesóhoz, vagy rögtön a másik szobába szoktassam.
6. 14775640c4 (válaszként erre: 1. - 584755c67f)
2008. júl. 26. 23:54

fogod és átrakod:))az elsőnél még mi is egy szobába aludtunk helyhiány miatt, aztán később mikor lett külön szobája kb 2 évesen,megmondtam neki hogy mától itt fogsz aludni, fogtam betettem a szobába, rácsuktam az ajtót, és aludt.

ennyi. a kicsi már első naptól külön aludt

megy ez:))

2008. júl. 26. 23:35

A próbálkozók hoyg haladnak? Érdekelne, hogy milyen trükköket, taktikát alkalmaztok.

Nálunk is van öcsike is, ő totál jól elvan, bátyus meg hiszti. Sokáig aludtunk együtt, bár már az utóbbi hónapokban csak megvártam, h elaludjon a fotelban, és otthagytam, viszont, ah éjjel felkel, akkor nem tudok vele mit csinálni, sír hisztizik...

4. jnka
2008. jún. 4. 11:55

Hú, nem irigyellek Benneteket! Az én lányom a kezdetektől külön alszik, nincs is semmi probléma vele. Külön ágy, külön szobában.

Bocs, hogy tanácsot nem tudtam adni!

2008. ápr. 1. 08:29
Ez engem is érdekelne. 21 hónapos, vagy Apuval alszik, vagy velem. Nem aludtunk együtt már nagyon régóta :(
2008. márc. 19. 13:41

Szia!

Én elaltatom az ő szobájában és utána megyek a helyemre. De igy is van, hogy hajnalban átjön közénk, pedig nincs egyedül, mert a teso vele van. Éjjelifény is világit a folyoson, szoval sötét sincs.

2008. márc. 16. 20:21
Kislányom 3.5 éves most érzem elérkezettnek az időt,hogy rászoktassam a külön alvásra.Van saját szobája,eddig együtt aludtunk,de a párom már hiányol.Hogyan kezdjek hozzá??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook