Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam a babám önálló alvásra? fórum

Hogyan szoktassam a babám önálló alvásra? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 25. 10:41
Sziasztok! Az én fiam 3 éves és még mindig felkel minden éjjel!! :( Mostanában 2-3-szor is átjön és nagyon nehéz visszaaltatni, és már korán, 6-6.30 körül fel is kel, nagyon fárasztó. Mit lehet ebben a korban tenni, hogy rendesen aludjon és ne keljen fel éjjel? Este odafekszem mellé (nagy ágyban alszik 2 éves kora óta) és kb. fél óra alatt alszik el. Lehet, hogy ez a baj? De ha kimegyek, utánam jön ordítva és nem hajlandó aludni, csak ha mellé fekszem. Nem tudom, mit csináljak, mert februárban érkezik a kis tesó, addigra jó lenne, ha megoldódna, mert két gyerekkel nem tudom, hogy oldom meg az éjszakázást. Köszi, ha valaki tud segíteni.
11. Mona32
2011. okt. 25. 09:25

Éjjel mikor felkel a lányom, nem szolok semmit, valamikor eszik is amiről nem ártana leszokni neki, hisz lassan egy éves lesz(novemberben).külön szobája van, most már hogy sokat áll, valamikor arra jövök be éjjel mert dumál, hogy ott áll. Na ilyenkor mit lehet tenni? Magátol sztem nem fog lefeküdni. Éjjel vannak ezek a próblémák hogy felkel és sír néha. Tömb házba lakunk, hagyam sirni?

Köszi a tanácsot.

2011. okt. 12. 18:00
amit előbb leírtam, hogy ott hagyni vagy mindig vissza vinni az ágyába, az nagyon nagy önuralmat és elhatározás igényel. kevesen tudják megcsinálni, de higyjétek el, hogy használ. csak pár napig lesz nagyon rossz utána bele törődik.
2011. okt. 12. 17:58
azt még minden képen elmondom nektek és ezt azért próbáljátok betartani, hogy éjjel ha felkel egy szót se szóljatok, és ha megoldható villanyt se kapcsoljatok (nekünk bevilágít az utcai lámpa) tegyétek tisztába és etetés ( ha kell még) de minden utyu putyu nélkül, egyszerűen és gyorsan. meg kell tanulnia, hogy az éjszaka alvásra való és nem játszadozásra. nekem ez bevált.
2011. okt. 12. 16:26
van külön szobája, és mindig a saját ágyában alszik.10 hónapos a kislányom
2011. okt. 12. 15:43
Még annyit, hogy próbáltam én is azt, hogy egyszerűen nem vettem ki a kiságyból, és hagytam ordítani, de ezzel nem oldottam meg semmit, mert csak megutálja az elalvást. A kitartás máshogy is megnyilvánulhat.
6. Kori92 (válaszként erre: 1. - Mona32)
2011. okt. 12. 15:40
A kislányom 15 hónapos, és dettó ugyanez a bajunk! Még este is ölben kell ringatni, hogy elaludjon, különben ha leteszem, feláll, és addig ugrál, amíg az a maradék álom is kimegy a szeméből! Ezenkívül még éjszaka is négyszer-ötször felkel! Akinek nyugis babája van, az lerakja a gyerkőcöt, aki magától elalszik, nem is gondolja, milyen szerencsés! Mostanában az vált be, hogy leülök a kiságy mellé, fogom a kezét, és mesélek, vagy énekelgetek neki. Így talán még tovább tart az elalvás, de legalább már eljutottunk odáig, hogy a kiságyban alszik el és nem ölben. Tudom, miről beszélsz, és csak azt tudom mondani, hogy kitartás! (De ha van jobb ötlete valakinek, én is várom):)
2011. okt. 12. 15:15
Van saját szobája, ágya? Éjszaka hol alszik? Mennyi idős?
4. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 3. - Mona32)
2011. okt. 12. 15:15
Hát, nem tudom ezt hogy kezelném, de úgy látom, hogy másnak sincs ötlete. Nekem nem csinált ilyeneket. Kitartás. Láttam a tévében, hogy letették a gyereket aludni és kijöttek a szobából. Ha utánuk ment szó nélkül vissza tették. Volt hogy két órán keresztül üvöltött, de kitartóak voltak és pár nap alatt rájött, hogy nem ér el ezzel semmit és szépen elaludt. Nagyon kitartónak és határozottnak kell lenni ehhez.
2011. okt. 12. 14:31
Értem mit mondasz, de akkor meg felpattan és rajtam ugrabugrál. Szóval nem tom mit tegyek, nagyon nem jó.:(
2011. okt. 12. 14:23
Én úgy csináltam, hogy lefeküdtem mellé. Tudom, hogy ez sem jó megoldás, de negyed óra múlva már aludt is. És ha alvás van, akkor semmi más. Úgy értem, hogy nem szóltam hozzá, úgy csináltam mintha én is elaludtam volna. Elunta magát és ő is aludt. Sőt volt, hogy én is bealudtam. :-)
2011. okt. 12. 14:19
Sziasztok! Valaki tudna abba segiteni hogy hogyan szoktassam a babámat az önálló alvásra? Este simán elalszik mert fáradt.De napközben sajnos altatni kell, és van mikor lerakom felkel,pedig óvatosan csinálom. Meg lerakom kipatan a szeme mintha nem is lenne álmos és feláll a kiságyba és sir.:( Már nagyon rossz, igy. Valaki segítsen köszike.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook