Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam át másik tápszerre 6 hós tejallergiás fiamat? fórum

Hogyan szoktassam át másik tápszerre 6 hós tejallergiás fiamat? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 30. 13:18
Szia!nekem 1 évesen derült ki csak sajnos,hogy a tejre allergiás a kislányom,most lassan 3 éves és még mindig allergiás.ő sehogy nem fogadta el az új tápszert,se gyümölcslével,se kevergetve valamivel.csak a szójakakót issza meg abból is csak az egyik márkát.viszont,ami nektek is jó lehet az a sinlac,ami teljesen allergén mentes és pépet és folyadékot is tudsz készíteni belőle.ha kiíratod olcsóbb.a vérvételes tesztet nektek nem csinálnák meg mert még pici hozzá,nem ad megbízható eredményt egy 6 hós babánál.mi félévente járunk kontrollra és csak 1szer vettek vért tőle,elég ha ránéznek a bőrére terhelés után!
7. mese habbal (válaszként erre: 6. - Dcd32040b0)
2011. okt. 30. 12:42
én is szeretném amúgy ezt a tesztet megcsináltatni a gyerekkel, de állami rendelésre lehetetlen bejutni, a magán meg rohadt drága...
6. dcd32040b0 (válaszként erre: 1. - Amariann80)
2011. okt. 30. 00:37

Mi úgy jártunk, hogy amikor betöltötte a fiam a 6 hót, kóstoltattam vele már ételeket, és persze tápszert is váltottunk 6 hós kortól valót, de márkahűen. Egyszer csak tele lett a kicsi ekcémával. Mentünk orvoshoz, mindenféle vizygálat nélkül mondta, ez tejallergia, mert túró rudit kóstolt.

Vettük a különböző tápszereket, melyeknek nem mondhatni, hogy szülő-barát ára lenne, de nem múltak a foltok.

Váltottunk rizstejre(fiúnak nem jó a szójatej), eltűntek a kiütések. Elkezdtem adni ismét a túró rudit(próbaképp), sehol egy ragya nem jött elő, gondoltam, legjobb a babának a tápszer. Estére már foltosodott a karja és a lába.

A tápszer volt allergén.

Tehát azt a vérvételt (amelyet feleslegesnek ítéltek nálunk) érdemes megcsináltatni.

5. panini (válaszként erre: 1. - Amariann80)
2011. okt. 29. 13:06

szia!

mi ugyanígy jártunk.

kislányom is beba Ha-t evett, amitől felfújódott, kiütései lettek.

sajnos tejérzékeny gyerekeknek szója alapú tápszert adnak, ami rettenetes ízű.

mi most a milupa pepti plust esszük, ezt még jobban megeszi, mint az alfarét.

én úgy csinálom, hogy nem csak tiszta vízzel keverem ki, hanem öntök bele egy kicsi gyümölcslevet is. de ízesítheted mással is. így megissza, máshogy sehogy.

2011. okt. 29. 12:57
Köszi kipróbálom! Bár anyatejjel próbáltam de hátha a tápszerbe a tápszer már másmilyen ízű!
3. mese habbal (válaszként erre: 2. - Mese habbal)
2011. okt. 29. 12:52
humana HA-t akartam írni :)
2011. okt. 29. 12:52
én azt csináltam tápiváltáskor, hogy a régit meg azújat keverve adtam... aztán egyre növeltem az újnak az arányát... szerencsére sokféle van, nekünk a humana HH tápi vált be legjobban ízre... de patikában az elég drága, rossmannban érdemes inklább venni...
2011. okt. 29. 12:47
Sajnos nagy a gyanú hogy kisfiam aki 6 hós allergiás a tehéntejre. Eddig anyatejet kapott meg Beba ha start pro tápit. Zuborog a hasa nem tud 100-140 ml-nél többet enni semmiből. A szája körül pici piros pöttyök vannak. Ezért gyanus a tejallergia. A széklete egyenlőre normális. Most milulmil tápit kaptunk de már a második fajtáját próbáljuk ennek a tejmentesnek és nem kell neki. Sőt hányingere van tőle. Hozzátáplálás nem nagyon jöhet szóba mert nagyon idegenkedik tőle még mindig pedig 4 hós kora óta próbáljuk etetni. Mindent elutasít kivéve a régi tápit meg az anyatejet amiből sajna napi két dl van. Ha valaki járt már ilyen cipőben van hallott ilyenről és tud segíteni azt nagy örömmel venném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook