Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan sütitek a rántott húst szép sárgára, vastag bundájúra és gusztusosra? fórum

Hogyan sütitek a rántott húst szép sárgára, vastag bundájúra és gusztusosra? (tudásbázis kérdés)


30. globus (válaszként erre: 21. - Ibica01)
2010. júl. 5. 13:13

Egy kis fokhagyma sem rontja el a tejbe aprítva :)

Egyáltalán nem lesz tőle fokhagymás ízű, hanem finom aromás.

29. globus (válaszként erre: 13. - Vorozhev)
2010. júl. 5. 13:12
Lehet, hogy azért, mert sok morzsát vesz fel, és az olajban lepotyog róla, feketére ég, ez összefogja az összes utána sülőt. Tényleg nem jó nagyon rányomkodni a morzsát.
28. 448f1a930a (válaszként erre: 25. - 15defe00af)
2010. júl. 5. 12:19
Nagyon köszi én biztosan kipróbálom,mert olyan öreg,volt a malackánk,hogy valami szörnyű kemény a húsa,egyébként én tejfölt is szoktam tenni a tijásba.
2010. júl. 4. 21:54
A hust elöre be füszerezem s miután lisztbe mártom utánna egy kis tejbe egy kanál lisztet elsodorok+tojást és ebbe is egy kis sot borsot teszek és ügyelve forditom meg hogy a bundája ne jöjön le ...
2010. jan. 1. 15:14
Mi a szép vastag panírozáshoz duplán panírozunk, kétszer végezzük el a folyamatot, ez a rántott sajtnál főleg jó, mert akkor a sajt nem folyik ki sütés közben a panírozásból, szépen egyben marad, de a rántott hús is szebb marad, kevésbé szakadozik szét a panír.
2009. szept. 17. 17:56

Ibica01! Szuper jó ez a tejben áztatásos módszer. Már minden húsfélét így rántok ki. Általában egy éjszakára hagyom a tejben, de ez a min. 1 óra mindenképpen kell neki. A karaj olyan omlós, hogy csuda, meg a sertéscomb, meg a csirkemell, meg a ... na nem is sorolom.

Lányok, aki még nem próbálta, tegye meg. Nem bánjátok meg!

24. drnéni (válaszként erre: 21. - Ibica01)
2009. márc. 21. 18:08
A nagyim is így csinálja, főleg szerintem a halnál érezhető a különbség.
2009. márc. 21. 11:09
Gyakran, kb. 2 percenként megfordítom.
22. 15defe00af (válaszként erre: 21. - Ibica01)
2009. márc. 21. 08:30
Hú, ez jól hangzik. Kipróbálom! Köszi! :)))
2009. márc. 20. 19:19
A panírozást én is hasonlóan csinálom, viszont a húst /panírozás elott/ legalább 1 órát tejben áztatom. Majd szurobe rakva "lecsorgatom" és panírozom. Sokkal puhább és ízletesebb" a hús.
2009. márc. 10. 13:37
A hús,vagy zöldség ne legyen nedves, mert akkor "dobja" le a bundát, én sót és tejfölt szoktam a tojásba tenni, attól lesz szép vastag a bunda. Vendégváráshoz próbáljátok ki a hagyma karikákat. Kb 1 cm vastagra vágom a hagymát, és kettesével kinyomom a karikákat, sózom, panírozom. Nagyon mutatós. Nagyon finom a paprika karika, és a paradicsomszelet is rántva.
2009. márc. 10. 10:54
Forró zsirba kell tenni és a nagyon lassan sütni, igy szép aranyszinüre és finomra sül.
2009. márc. 10. 10:00

Én a rántott húst, és a zöldségféléket is úgy panírozom, hogy a lisztbe frissen őrölt borsot teszek, a tojásba teszek egy kis sót, lisztet és tejet. A tejtől pirosabb, a sótól ízesebb, a liszttől vastagabb lesz a bundája. Közvetlenül a sütés előtt sózom és panírozom. Fedő alatt takarékon sütöm.

A zöldségféléket előtte mindig lesózom, ettől levet ereszt, amit papírtörlővel felitatok róla. Rántottam már ki sárgarépát, zellert, krumplit, tökféléket stb. sőt vastaghúsú paprikát is. Na és persze hagymakarikát.

17. supin
2009. márc. 10. 08:52
Nagyon fontos ,hogy csak közvetlen sütés előtt panirozzuk.
16. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Anibani53)
2009. márc. 9. 21:44

pontosan így csinálom én is.

Mindig tökéletes!

Semmi faxni, az egyik legegyszerűbb étel

15. 72f62a66ed (válaszként erre: 9. - Anibani53)
2009. márc. 9. 21:39
Ennél szebben nem is lehetett volna leírni. Én is így sütöm. Annyit még hozzá tennék, hogy közvetlenül sütés előtt panírzom. Anyuék így tanították nekem :)
14. Ibolya27 (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2009. márc. 9. 21:01

Én csirkecombot szoktam sütőben.Panírozás után kacsa vagy libazsírban minden oldalát pár percig sütöm serpenyőben,aztán a tepsibe rácsot teszek és arra jönnek a combok.Közepes sütőben kb.1 óra alatt nagyon finomra sül.A zsírt közben kiengedi maga alá,ezért kell a rács.

Olvastam úgy is,hogy nincs elősütve,de akkor olajjal kell bespriccelni.Úgy nem kell rács.

2009. márc. 9. 19:31
Szoval az a gondom,hogy az elso sutes szepen sikerul es aztan a kovetkezo adag mar fekete foltos lesz a harmadik megjobban.Tehat a bunda fekete raeget tojas darabkatol ojan gondolom,de nem fiztos.Ami biztos minden sutesnel nem cserelhatek olajat.Egy sutobe 2-3db fer.Akkor mikor lennek kesz.
12. drnéni (válaszként erre: 10. - Hotyka)
2009. márc. 9. 17:12
Hogy kell sütőben?
11. drnéni (válaszként erre: 6. - Ibike22)
2009. márc. 9. 17:11
A cukkini nekem jól szokott sikerülni: sose sózom le előtte, így nagyon szép. Különben rántáshoz alkalmasabb a patisszon és a sima főzőtökl.
10. hotyka
2009. márc. 9. 17:09
Én a rántott húst már egy ideje a sütőben készítem, sokkal-sokkal finomabb, omlósabb, egyszerűen ízletesebb!!
2009. márc. 9. 16:10

A rántott hús minősége a panírozásnál kezdődik.

Liszt-tojás-zsemlemorzsa villával jól megmártogatni, de nem szabad kézzel megnyomkodni, mert akkor nem lesz hólyagos. Nem túl forró bő olajban először fedő alatt sütjük, amíg az alsó fele aranybarna lesz, utána megforgatni és nem kell már a fedőt visszarakni.

2009. márc. 9. 15:43

Én olajsütőben sütöm és hol letakarom, hol nem. De jobb szeretem nem letakarni, a páraelszívó úgyis beszívja a gőzt, plusz az ablak is nyitva van. Az első adagnál takarom le, hogy gyorsan visszamelegedjen az olaj, utána fedő nélkül csinálom.

Lehet, hogy a bundaszakadás a sok forgatástól van? Én egyszer fordítom csak meg, mikor már szinte kész is van. Előtte pedig néha lenyomom az egészet az olajban, hogy ne lógjon ki sehol.

7. 8063d44440 (válaszként erre: 5. - Borsa)
2009. márc. 9. 15:06
én is igy sütöm és duplán panirozom
6. ibike22 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2009. márc. 9. 15:06
A hisi panírozás előtt nem túl nedves? Nekünk csak a cukinin szakadozik, az viszont a sózás miatt úszik a saját levében.
2009. márc. 9. 15:04
A husi első oldalát lefedve sütöm, a másikat fedő nélkül.
2009. márc. 9. 15:01

Hú, de megkívántam...

Különben sejtem, mi a gondod: nekem sokszor elszakadozik a bunda, ill. helyenként sületlen, máshol már fekete.

2009. márc. 9. 13:17

De mi egyébként kifejezetten szeretjük, ha a disznóból készült rántott hús vékony és ropogós, vékony a bunda is.

Csirke vagy pulykamelltől viszont a vastagat szeretjük.

Dupla bundát sose csinálok, elég nekünk a normál is.

A gombát és a májat is ugyanígy készítem.

2009. márc. 9. 13:16

Vastagra kell szeletelni a húst, nem kell túl vékonyra kiklopfolni és ha jó vastag bundát szeretnél, akkor kétszer is megforgatod mindenben, azaz liszt, tojás, morzsa, liszt, tojás, morzsa.

És ne süsd túl magas hőfokon, plusz ne süsd sötétre, akkor lesz szép. Ahhoz hogy sárga legyen, nem szabad túlsütni feketére, ennyi. És alacsonyabb hőfokon kell készíteni, hogy a husi jól átsüljön.

De ha valami mást is kipróbálnál, akkor csiáld úgy, hogy liszt, tojás, liszt. Így isteni fincsi és gusztusos.

2009. márc. 9. 13:12
Hogyan sutitek a rantott hust szep sargara vastag bundajura es gusztusosra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook