Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan öntözzem a tuját? fórum

Hogyan öntözzem a tuját? (tudásbázis kérdés)


14. babetthopp (válaszként erre: 13. - Genia)
2009. dec. 1. 12:11
Hát még én. Pussy
13. genia (válaszként erre: 11. - Babetthopp)
2009. dec. 1. 12:07
Orulok ,hogy tudtam segiteni..
2009. dec. 1. 12:04

A tuleveluek csoportjába tartozo fákat meg kellene osszel és télen is ontozni, mert vízhiányban szenvednek. Én is kertészeti szakkonyvekben olvastam, hogy a fagymentes téli napokon kell megontozni, hogy a víz lejusson a gyokerekig.

Luxemburgban azt tapasztaltam, hogy a csmetefák, vagy akár a túlevelúek ultetésekor a fácska mellé oda raknak (szintén beultetnek) egy kb 5 cm (vagy vastagabb) átmérujo muanyag csovet amely kulonbozo magasságban hagynak kint a beultetett fácska mellett. Majd amikor ontozni mennek akkor ezen a csovon keresztul ontoznek, így a víz biztosan lejut a gyokerekig, és még vizet is sporolnak, mert nem szukséges átáztatni az egész foldlabdát amely a gyokerek felett helyezkedik el. Természetesen, ha egyszerre tobb fácskát ultetnek , azt nem tudom hogyan oldják meg, ez olyan eset vol amikor csak potolták a "foghíjas" fasort. De szerintem magánkertekben ahol nem ultetunk egyszerre nagy mennyiségu fát, ott megoldhato.

11. babetthopp (válaszként erre: 10. - Genia)
2009. dec. 1. 12:03
Rendben veszek zöld levelűeknek valót. Köszönöm a segítséged!
10. genia
2009. dec. 1. 12:01
Amit a kimondott zold levelueknek valo, Flora a neve van belolle 2 fajta ,viragzo novenyeknek ,es zold levelunek,mondjuk en Erdelyi vagyok ,de szerintem nallatok is lehet kapni ,egy viragboltos meg tudja neked mondani.Ja es folyekony..!!
9. babetthopp (válaszként erre: 8. - Genia)
2009. dec. 1. 11:56
Milyen tápoldatod van?
8. genia (válaszként erre: 7. - Babetthopp)
2009. dec. 1. 11:48
Nekem is van kert,de telen sincs gond vele,jol elvan igaz nincs tul meleg 21 fok szerinten neked sem lessz gondod vele.Kap tapoldatot is minden 2ik heten .
7. babetthopp (válaszként erre: 6. - Genia)
2009. dec. 1. 11:40
Jajj de jó :-) Örülök neki! Olyan szép. most vettem és le van fújva fehérrel és csillámok is vannak rajta. Nagyon megtetszett. Egyet elajándékozok, ott van kert, de nekem nincs sajnos.
2009. dec. 1. 11:38
Igen,nekem a nappaliban van.
2009. dec. 1. 11:35
Rendben. Köszönöm. Lakásban megmarad?
2009. dec. 1. 11:34
En 1heten 1* szoktam ugy latszik igy jo, mert gyonyoru.
2009. dec. 1. 11:30
tedd ki az erkélyre és csak annyi vizet adj neki, hogy nedves legyen a földje. Fagyos időben nem kell öntözni.
2009. dec. 1. 11:11
Vettem egy kicsi, cserepes tuját. Nem tudom mennyi víz kell neki, hogy karácsonyig szép maradjon. Tud valaki segíteni?
2009. dec. 1. 11:07
Hogyan öntözzem a tuját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook