Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan neveljünk öntudatos, de szófogadó gyermeket? fórum

Hogyan neveljünk öntudatos, de szófogadó gyermeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
55. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 54. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 30. 02:04
Bevallom erre a mondatara en is felfigyeltem, es az jutott eszembe, de jo, hogy most mar a szulok kepesek erre! Aterzem a fajdalmadat, hiaba fuggetleniti magat az ember toluk, ott van az az erzes, hogy amikor meg kis eltaposhato volt, valaki kepes is volt eltaposni, vagy legalabb belerugni. Visszaeltek az erejukkel.
54. 5e67f791bc (válaszként erre: 53. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 01:53
Igazad van, de Mylynek megfogott egy mondata: Mindig bocsanatot ket a gyerekeitol, mikor megbantja oket. Ezt en soha nem kaptam meg a szuleimtol. Pedig hany esetre emlekszem, mikor a nekem tett igeretuk is csak olyan volt, mint az olvado ho. Volt, nincs.
2007. ápr. 30. 01:41

Egyik korosztaly sem kulonb a masiktol, csak idovel kepmutatova vagy alszentte valik, vagy feledekennye a korral :)

Engem erdekel Klariten a konyved, es a szulo meg azert szulo, hogy mindig a gyereke mellett alljon, ha annak szuksege van ra, nem azert, hogy kitagadgassa. Mellesleg a szulok idovel megfontotabba valnak, ahogy erzik, hogy kezdenek a gyerekuk segitsegere szorulni.

52. 5e67f791bc (válaszként erre: 44. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 01:38

Koszonom. En is igy gondolom. Ezert is fogom megirni. Tobbeknek jelent valamit a naplom. Mar abbol is latszik ahanyam megneztek, bar biztosan olyan is sok van, hogy csak rakattint, de nem is olvassa vegig. Viszont aki irja nekem, hogy sokat ad neki, az biztosan elolvassa.

Es szeretnem, ha a szuleim igenis elolvasnak, es elgondolkoznanak rajta. Nem lehet mar semmin sem valtoztatni, de nem is ez a celom.

De engem is annyiszor kitagadtak mar, hogy eggyel tobb... :)

Koszonom, hogy biztatsz!

51. 0c97fbb607 (válaszként erre: 44. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 01:36

Nekem már nem!Hál istennek!Jópárszor szembeszáltam velük már,szinte egész életemben azt tettem,mára már megtanúlták,hogy jobb ha csak max finoman szólnak bele a dolgaimba!

Pl most pár napja a mama(anyu) elkezdte mondani,hogy hogy engedhetem a"15 éves lányomat magassarkú cipőbe,meg úgy ,hogy kinnt van a hasa meg mindene,meg ,hogy a korabeliek nem is így öltözködnek!"Én meg nyomatékosan csak annyit mondtam:Nem fogok SOHA beleszólni az öltözködésébe!!!!!PONT!De olyan hangsúllyal,amit már ismer,úgyhogy gyorsan letette inkább....

50. 0c97fbb607 (válaszként erre: 44. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 01:35

Nekem már nem!Hál istennek!Jópárszor szembeszáltam velük már,szinte egész életemben azt tettem,mára már megtanúlták,hogy jobb ha csak max finoman szólnak bele a dolgaimba!

Pl most pár napja a mama(anyu) elkezdte mondani,hogy hogy engedhetem a"15 éves lányomat magassarkú cipőbe,meg úgy ,hogy kinnt van a hasa meg mindene,meg ,hogy a korabeliek nem is így öltözködnek!"Én meg nyomatékosan csak annyit mondtam:Nem fogok SOHA beleszólni az öltözködésébe!!!!!PONT!De olyan hangsúllyal,amit már ismer,úgyhogy gyorsan letette inkább....

2007. ápr. 30. 01:33
nme=nem
48. 4c35511f0b (válaszként erre: 47. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 01:33

Nme hisz a mesékben:)


Szerintem arra gondolt, hogy olyanokat ír le, amikkel szembesülve a szülők, nem ölelik keblükre...

47. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 42. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 30. 01:32
Az is lehet, hogy buszkek lesznek. Nem gondoltal meg erre?
46. 5e67f791bc (válaszként erre: 45. - 4c35511f0b)
2007. ápr. 30. 01:30
Koszonom! :)
45. 4c35511f0b (válaszként erre: 42. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 30. 01:29
Majd befogadunk:)
2007. ápr. 30. 01:28

A szulok neha elfelejtik, hogy a gyerek felno es egyszeruen mar nincs egy ido utan hatalmuk felette.

Nem idegesitem magam rajta, foleg akor nem, amikor igy zsirban van velem. Amikor viszont hallom, hogy arra a bizonyos telefonomra kapok egy sms-t, amit csak miattuk tartok, azonnal gorcsbe randul a gyomrom, reflex.

Klariten, felnott no vagy, nem tartozol magyarazattal az eg vilagon senkinek!!!

43. 0c97fbb607 (válaszként erre: 41. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 01:17

Akkor ne idegesítsd magad rajta!!!!Éld úgy az életeted ahogy neked jól esik!:DDDD)!

Mindenkinek a saját életét kellene élnie,nem a szülei elvárásainak megfelelni!De hát gondolom,te így is teszel.....ezért van a balhé,gondolom...

42. 5e67f791bc (válaszként erre: 39. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 01:15
Engem majd azutan fognak a szuleim kitagadni, miutan elolvastak a konyvemet...
41. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 40. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 30. 01:11
Isten orizz, dehogy!!!! Tobb ezer kilometerre lakom, es neha meg ez is kevesnek bizonyul (kicsi a vilag) :DDD
40. 0c97fbb607 (válaszként erre: 39. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 01:10
Együtt élsz velük még?
39. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 37. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 30. 01:04
En most eppen ki vagyok tagadva ( meg is irta sms-ben, hogy tobbe nem akar rolam hallani es torli a szamomat is), szoval jo a helyzet, ilyenkor x honapig nem hallok anyamrol, mert truccol ram, pedig annyi a bunom, hogy nem hagyom, hogy beleszoljon az eletembe, ha tanacsokat akar adni, leallitom stb. Mivel ez evek ota igy megy, mar csak rohogni tudok az egeszen, egy vicc, de gyereknek sz@r volt lenni igy.
38. 5e67f791bc (válaszként erre: 36. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 30. 00:59
Bocs... Ha egy gondolat jon, leirom... sokszor nem is nezem hova...
37. 5e67f791bc (válaszként erre: 35. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 00:57
Lehet. :) Es valoszinu van meg jo par tesonk is! :)
36. 0c97fbb607 (válaszként erre: 34. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 30. 00:56
offolsz....na már én is megtanultam ezt a szakzsargont!:D)De van ahol ezt is kibeszélhetjük!
2007. ápr. 30. 00:54

Mai napig elonti az agyamat a pipi, ha eszembe jut anyam par mondata, beszolasa, es az aknamunkaja, hogy az onbizalmamat es onertekelesemet megtorje. Igy nem szabad gyereket nevelni!

Klariten, nem rokonok a szuleink veletlenul? Olyan ismeros ez a mondat: "sosem lesz beloled semmi".

34. 5e67f791bc (válaszként erre: 33. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 30. 00:52

Vajon honnan jon, ez? A gyerek utani vagy? Annyit gondolkoztam mar ezen. Mindenkitol azt hallottam: majd ha szerelmes leszel, utana meg: ha majd meg jobban szerelmes leszel. Es semmi.

Bennem nincs ilyen oszton? Vajon mi hozza elo? Lehet, en is 40 evesen fogok megerni ra?

33. 0c97fbb607 (válaszként erre: 32. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 30. 00:46
Azért egyszer majd neked is lesznek gyerekeid,és ha bármit elrontanál,meg fogják neked bocsájtani....
32. 5e67f791bc (válaszként erre: 30. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 30. 00:32

Pont ezert nem akarok gyereket. Tudok tanacsot adni, mert a kivulallo, valahogy mindig tisztabban lat. De a sajattal gondban lennek. Attol felek, hogy tudatalatt ugyanugy csinalnam, mint az en anyukam.

"Buszkek", pedig azert voltak, mert pl. sosem hisztiztem, hangoskodtam, koveteloztem stb. megsem voltam sosem jo. Allandoan azt hallottam "istenverte hulye kolyok, sosem lesz semmi beloled". :))) Pedig mindig jotanulo voltam, es szofogado, csak ha a szulo ideges a gyerek mindig keznel van, hogy "segitsen" ezt levezetni.

31. sizsu
2007. ápr. 30. 00:07
Mindenben van igazság... Baromira nem egyszerű. Első gyerek, nem tom, hogy jól csinálom-e, de igyekszem. Pozitív megerősítés (rengeteg), nem babusgatom hülyére ha pl. elesik , hogyom, hogy felálljon, leporolja magát, és konstatálja, hogy kicsit vérzik, de hát az esés ezzel jár... Ha persze fáj, akkor gyógyítópuszi...Hátha nem lesz olyan anyámasszony katonája. :) Érezze azért, hogy számíthat rám. A hisztit szankcionálom: nincsen mesedvd vagy nem megyünk moziba a hétvégén, vagy nem kap új barbiet. :))) Először mindent szépen és logikusan elmagyarázok neki, és ha nem fogadja meg a "tervezetemet", akkor reális kompromisszumot próbálok vele kötni. Ha nem hajlik rá, akkor igenis utasítom a szülői szigorral... Pl. színházban nem lehet kiabálni, vagy egy temetésen hangoskodni vagy nem megköszönni egy névnapi ajándékot. Ezzel nem elnyomni akarom, nem az öntudatosságát akarom gátolni, de vannak olyan társadalmi normák, amiket már így négy évesen illik megtanulni. Pl. ha nem ízlik neki a jó piros színű joghurt, akkor nem az a megfelelő kommunikációs forma részéről, hogy kiveri a kezemből a fehér szőnyegre... Volt ilyen két éve... Az önnállóságot én is szeretem, a boltban és az újságosnál ő kéri a matricáját, az ásványvizét, nem adja oda a "kincseit" annak, akinek nem akarja... Kiáll magáér. DE: az unokahuginak akkor is oda kell adni az aktuális barbiet, ha nem szeretné, mert közösen játszanak, és ha mi megyünk akkor ott ő is kap játékot... Nem szeretném, hogy irígy legyen. Hát nem biztos, hogy sikerült megfogalmaznom, mert túl összetett, és mindig az aktuális körülményeken múlik, hogy mit is reagálok.... Majd kiderül, most azt mondja, hogy nem akar megnőni, jó neki most ilyen picinek, szereti a testi kontaktust, mondja hogy szeret, nagyon rosszcsont, de nem rossz kislány. Hát remélem, hogy jól csinálom. :))) Nagyon remélem!
30. 0c97fbb607 (válaszként erre: 29. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 29. 23:46

Ez így mind szép és jó....de nem tudhatod,hogyan nevelnéd a gyerekeidet,amíg nincsenek.

Én is tudok mindent,tudom mit ,hogyan kellene jól csinálni,de valahogy kb 50 % ban tudom csak azt tenni.Abszolút nem vagyok következetes,és valószínüleg "jó anya" sem.Tudok méregbe gurulni,amit lánykoromban megfogadtam,hogy sosem teszem.Viszont,mindíg tudtam bocsánatot kérni a gyerekeimtől,ha megbántottam volna őket.Szóval az én kis ördögeim,egyáltalán nem szófogadóak...legalábbis többségében minimum 3 -szor kell szólnom nekik,viszont piszkosul öntudatosak!:D)

(egyébként említetél pár dolgot,a nevelésedről...üdv a klubban.......csak rám soha nem voltak büszkék..:D)

29. 5e67f791bc (válaszként erre: 27. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 29. 23:34

Meg valami:

Ugy csinaljuk, hogy NE NEVELJUK! Csak IRANYITSUK! Segitsunk neki megtalalni a sajat ertekrendjet, a sajat velemenyet, a sajat hangjat.

Ha lesz gyerekem igenis menjen a sajat feje utan! Okos iranyitassal, es rengeteg oszinte beszelgetessel fogom ebben segiteni! Pl. mar kisgyerekoraban ki fogom kerni a velemenyet mindenrol, es sosem fogok gyagyasan gugyogni hozza. A velemenyet azert kerem ki, hogy megszokja, hogyan gondolkozzon, fogalmazzon, es formaljon velemenyt. Nem ugy mint a keresztfiam, aki 7 eves, es nem tudja megfogalmazni mirol, mit gondol. Gugyogni pedig azert nem fogok, hogy ne legyen szegenykem beszedhibas!

Az ovo iranyitas tehat a legtobb szerintem, amit egy szulo azert tehet, hogy a gyermeke onmagara talaljon!

28. ec63a7fc29 (válaszként erre: 25. - Szemmelver)
2007. ápr. 29. 19:11
Nálunk hárommal találkozhatnál.
2007. ápr. 29. 18:26

Szerintem az ontudaton van a hangsuly, nem a szofogadason. Ha ontudatra neveljuk, soha nem fog senki elott meghunyaszkodni, ki fog allni magaert, nyiltan ki meri mondani a velemenyet, a gondolatait. ha ez az ara annak, hogy ne legyen szofogado, akkor ne legyen az. Ha szofogadasra neveljuk, ebben mar benne van a "nem szabad". Egy gyerek onerzetet, magaba vetett hitet a "nem szabad"-dal lehet a legjobban elfojtani. Ha mindig neveljuk, es nem engedjuk, hogy o gondolkozzon, jojjon ra dolgokra, formaljon velemenyt... Ha csak azt hallja: "ne masz fel ra, ne menj oda, ne vedd fel, ne koszold ossze a ruhad, ne ugralj, ne larmazz, ne kovetelozz... stb. Az ilyen szulonek kell az "aldott jo" gyerek, aki szepen, csendben nezi a tv-t, vagy jatszik a szamitogepen, es igazan buszke lehet ra a szulo, hogy nem mer a gyerek megnyilvanulni, gatlashegyek alakulnak ki benne, frusztralt lesz, nem tartja sokra magat.

:) Nem altalanositok. Tapasztalat. Ram is rem buszkek voltak a szuleim, hogy milyen aldott jo gyerek voltam...

Nekem nincs gyerekem, de azt hiszem nem is akarok. Tuti, hogy en is azt muvelnem, amit a szuleim, es nem kivanok neki az enyemhez hasonlo gyerekkort.

26. 72673fdbb7 (válaszként erre: 7. - Molntak)
2007. ápr. 29. 18:14

"tudja, hogy nem és ha törik ha szakad a nem az nem marad" ez szerintem a lényege a dolognak, tudnia kell, hogy van amit szabad és van amit nem, bármennyire is próbálkozik, ha nincsenek szabályok elbizonytalanodik még a legöntudatosabb gyerek is. Szerintem VAN öntudatos és szófogadó gyerek, az enyém 8 éves és tudja mit akar és többnyire szót fogad :), persze tudni kell mikor mennyit szabad követelni tőlük, nekik is lehet rossz napjuk, mint a felnőtteknek, ő is belátó ha nyúzott vagyok és én is észreveszem rajta ha fáradt, olyankor olyat kérek tőle amit szívesen csinál :)

Egyik nap a boltban láttam egy nagymamát a 4-5 éves unokával nézelődni, a nagymama véletlenül levert egy konzervet, erre elkezdett hangosan kiabálni a gyerekkel és odahívta a lányát, hogy nevelje meg a gyereket, mert nem lehet tőle vásárolni...na az ilyen gyerekeket sajnálom, ha ok nélkül szidják...Ha fáradt valaki ami, ami valljuk be, sokszor előfordul, akkor kell a legjobban vigyázni, hogy ne a gyerek legyen a vétlen áldozat, inkább kössük valamivel le a figyelmét és ne szidjuk ok nélkül...ez most lehet nem tartozik ide, de ha már leírtam...:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook